Hypoglykémia

kacenka78
26. máj 2012

V 27 tt som absolvovala oGGT test (oralny glukozovy tolerancný test), kde nalačno mi boli namerané hodnoty 3,8 mmol/l a po vypití glukózy a po 2 hodinách som mala hodnoty cukru v krvi nizsie, ako pred glukózou a to 3,13 mmol/l. Neviem nájsť adekvátne informácie na internete v súvislosti s hypoglykémiou, vsetky informácie sa týkajú hlavne cukrovky ako takej ...MÁTE niektorá s tým skúsenosti? Lekárka sa ma pýtala, či som sa nejak kontrolovala v stravovaní, avšak ja riadne jem, aj sladké, aj ovocie, pravidelne, dodržiavam pitný režim... skôr som sa obávala vysokých hodnôt, nakoľko denne zobnem niečo sladké.... ale nízke hodnoty cukru ma prekvapili.... prosím napíšte Vaše skúsenosti s týmto problémom !!!

yanus
23. júl 2012

@kacenka78 ja mam tento problem uz odmalicka, pri prvom tehu som intenzivne navstevovala diabetologiu, pri druhom uz nie. V principe zistili, ze akonahle som tehotna, moj stav sa upravuje na prijatelnu hranicu. Ako tehotna mam stav 2.7 az 2.9, ako netehotna rano na lacny zaludok som mala raz 1.6 😕 😅 . Zatial som nikdy neodpadla. Treba stale daco konzumovat, nemusi to byt cukor, staci ak budes jedavat pravidelne v mensich davkach, staci aj ovocie mat stale pri sebe a udrziavat glykemiu na prijatelnej urovni, ked uz cloveka oblieva studeny pot, tak to uz je hranicny stav, treba tomuto zabranit.

moon1979
11. okt 2012

ahojte baby, ja mám takéto turbo spalovanie ale len pri cukroch ... po glukoze som mala hodnotu 3.2 po dvoch hodinách kludu bez pohybu ... merala som si doma otcovým meračom, pri bežných jedlách (nie sladených) mám hodnoty cukru po 2 hodinách do 6 najčastejšie 5,6 ... ale akonahle zjem cukor tak moje telo spustí takú manufaktúru, že spálim aj to, čo som zjedla pred týždňom 😀

tinapal
11. okt 2012

@yanus tento problem mam aj ja s dcerkou...od narodenia ma hypoglikemiu.....stale merame doma cukor a dost jej to skace....najväcsi problem je vsak ze nam nechce papat,kedze ma nizky cukor podavam caj sladeny s maltodextrinom aby nam nahodu neodpadla,je velmi ziva a nikdy to na nej nie je vidno ze ma nizky cukor....

jarulko
12. nov 2012

@vefi89 Ahoj, chcem sa opýtať v akom veku ti zistili hypoglykémiu. Moja dcera to dostala mesiac po očkovaní. Odpadla a od vtedy to máva. Má 5 rokov sem tam sa to objaví, ide do spania. Ale nič nemáme zistené dcera je podľa odborníkov úplne vporiadku. Dakujem

vefi89
12. nov 2012

@jarulko ja si nepamätám moc na začiatky. čo si pamätám, tak to bolo okolo 5-teho roku. Tiež mi lekári na nič neprišli, detto som vždy bojovala s nízkym tlakom, a jedno s druhým sa prelínalo a mňa hádzalo o zem. V neskoršom veku som si všimla, že väčšinou vypätie mi spôsobovalo problémy. Teda možno nejaký strach mi k tomu prispieval. ale veľakrát aj z ničoho nič. Neviem s tým doteraz zápasiť, jedine už viem spozorovať, kedy to na mňa ide a musím si hned sadnúť. a pokiaľ ma klepne o zem, tak mi pomáha hroznový cukor, ten nosím vždy vo vrecku, a nohy zdvihnuté nad hlavou.

lili177
30. dec 2012

dobry den, chcela by som sa vami poradit, konkretne ma zaujima,ako lekari postupovali vo vasom pripade a ci ste mali podobne problemy. dvojrocny syncek raz rano vstal a vypil asi deci vody a do 10 min skoro odpadol, zatvral oci a bol velmi bledy a chcelo sa mu akoby spat a zle dychal. lekarka mu po hodine zmerala cukor 1,9, ked sa najedol mal 7,7.na vysetrenia sa chystame, no ja som netrpezliva uz teraz a zhanam akekolvek info, dakujem
vecer jedol naposledy o 19tej a sli sme spat neskoro o 22 a malo sme aj pili ten den.Lili

jarulko
10. jan 2013

@lili177 dobrý deň Lili malá to máva hlavne ked ide na ňu choroba. Odborníci na nič neprišli boli sme aj v Lubochni, ale malá je úplne v poriadku. Nedávno tiež mala n ízky cukor a o dva dni ochorela dostala vyrozu. Ja je na noc dávam maizenu , aby sa jej v noci udržal cukor. Aj MAltodextrín do vody takže tak a Vám teda čo zistili? Zuzana

jarulko
10. jan 2013

@lili177 a ešte som zabudla presne vtedy je bledá a ostane dezorientovaná, alebo ju bolia nôžky a ide do spania.

lili177
10. jan 2013

nam este nic nezistili, vo februari ideme na endokrinologiu, dakujem za postreh

jarulko
10. jan 2013

@lili177 Lili a ešte to mal aj mu beriete glykémiu koľko máva? Podľa mňa mu tiež nič nebude majte sa

jarulko
10. jan 2013

@tinapal a koľko má dcerka rokov? Meriate jej glykémiu? koľko máva? Lebo moja to má od 8 mesiacov a teraz má 5 rokov. Stále sa jej to sem tam objaví. Vy ste ako na tom? dakujem

tinapal
10. jan 2013

@jarulko Timejka ma 11mesiacov...glykemiu jej mereme od narodnia,zo zaciatku tak pred kazdym krmenim to bolo tak 8-9x...potom 3x...no teraz uz iba ked sa mi nezda....uz viem kedy ju ma nizku,vtedy je velmi nervozna a placliva...velmi malo papa,je zly jedak a to je aj jeden z problemov..a vam co sa zistilo,preco?Dufam,ze ked sa konecne niekedy rozpapa...Ak chcete môzete mi napisat IP,budem velmi rada,a zas o nieco mudrejsia....Dakujem

tinapal
10. jan 2013

@jarulko este som zabudla ked jej idu zubky ide na nu tyzden uplne zleho papania....alebo ked ide byt chora,vtedy som jej namerala 2,2 - 2,4...snazim sa tychoto chvil,vyvarovat a davam jej casto cajik s maltodextrinom....

jarulko
11. jan 2013

@tinapal Tu je môj mail zuzi.bahnova@gmail.com, môžeme si písať ja jej glykémiu meriam len ked sa mi nezdá tak isto.A už ani niekedy nemeriam lebo strácam čas , rovno jej dám hroznový cukor. A maltodextrín je lepší ako ked jej dávam niečo iné ? lebo ja jej dávam malťák len po raňajkách. Ináč nie. N Aša papá dobre, len je to veľmi nevyspytateľné niekedy ide dolu aj po papaní čo je veľmi zvláštne ale už som si zvykla . Napíš mi dakujem

lili177
11. jan 2013

@jarulko my sme este nikde neboli, od toho stavu na vianoce sme boli len u pedatricky a zmeriala mu cukro na lacno bol cez 4, tak ze je to ok, ale ja sa ma som sa obj na endokrinologiu, pre istotu, cukor mu zatial nemeriam, nemam cim, byva tiez niekedy taky placlivy a bledy, ale je dobry jedak tak len zjeme nieco, vdaka

lili177
10. mar 2013

takze asi pred mesiacom sa nam to opat takmer zopakovalo, najprv sa mi este v posteli zdalo ze rychlo dycha, potom mi vravi, ze ho mam vziat na ruky ,lebo ho bolia nozicky, polozila som ho na stolicku a vravi mi ze ci si moze pospinkat, tak som len pozerala ze co urobi, ci zlozi hlavu na stol alebo len zavrie oci, len ich zavrel no vsimla som si ako je bledy a hned mi to doslo, hned som mu dala napit vela sladkeho caju
boli sme na endokrinologii, kde mi lekarka povedala, ze mame prist na odber rano na lacno a je potrebne, aby bol bvtedy hypoglykemicky, co som jej povedala,ze to bude asi problem, lebo to mame len zriedka si myslim, tak mi povedala, ze sa v krvi prejavi to co potrebuje vidiet len ak je ten odber robeny pri nizkej hladine cukru, ze ak sa to nepodari ambulantne, ze potom sa to robi hospitalizaciou, kde sa dieta vyhladuje a vezme sa mu krv ked je ten cukor nizky, stretli ste sa s tym?

lili177
25. mar 2013

@lili177 takze odber bol v poriadku, vsetky hormony ok, glykemia 3,5. cize ho mam dalej sledovat a ked by sa to opakovalo potom by nasledoval spominany odber krvi v nemoznici v hypoglykemickom stave, takze nic nove...

erienka
2. apr 2013

zajtra idem na oralny glukozovy test. Povedali mi, ze nemam rano ani pit. Ale teraz rozmyslam, ci sa to netyka len sladenych napojov. Mozem si dat rano aspon vodu? Dakujem

daka122
2. apr 2013

@erienka jasne čista voda neuškodi 🙂 držim palce 🙂

kazunomiya
11. júl 2013

Ahojte, dnes som bola na prvych velkych odberoch, v 8tt, a poobede mi volala sestricka, ci som OK, lebo som mala glykemiu menej ako 2. Podotykam, ze po jedle. Stalo sa vam to niektorej?
Je pravda, ze mi dnes nie je dobre, ale este vtedy rano som sa citila OK. Obavam sa, ci to nemoze mat nejake zle nasledky, znama mi hovorila ze nizky cukor znamena aj horsiu vyzivu babatka, a samozrejme jeho mozgu.

Rozmyslam, ci s tym mam nieco robit, napr. ist na endokrinologiu, alebo co... Sestricka mi nic take nevravela, ale asi by som sa citila lepsie, keby mi ten cukor opakovane skontrolovali. Asi zatial poprosim otca ci mi nepozicia glukomer parkrat rano a pri najblizsej navsteve o dva tyzdne sa opytam lekara na to.

kiki68
11. júl 2013

ja mam hypoglykemiu a mam to od detstva, vlastne od puberty,vtedy som prvy krat odpadla kvoli tomu. Potom sa mi to stalo sem tam,proble je u mna byt nalacno, to je pre mna dost kamen urazu. Teraz ked mi zial robili kyret som bola na lacno a skolabovala som im tesne pred zakrokom a dostala som aj krce. Takze boli pekne vydeseni, no ja som ich upozornovala,ze s tymto mam problem,sem tam mam cukor v norme,ale inak je to biedne,vacsinou ej to pod spodnou hranicou. Hlavne je nebyt pri tomto uplne nalacno,stale mat pri sebe aspon cukrik. Mne telo strasne rychlo spaluje cukor,takze normalne si davam na tie davky cukru pozor,aby to nebol prave ten rychly cukor,ale ked neni nic ine po ruke,tak je dobre aj toto....Mna s tym na endokrino nikto nikdy neposielal...zapisali to do karty a bolo vybavene...

leviossa
21. jún 2017

Ahojte, skúšali ste už glukózový sprej na hypoglykémiu? www.igluc.sk

janamexico
28. aug 2017

Ahojte ja som.bola.dnes na teste nic zle cca od 20.00 som nic nejedla.prisla som tam nalacno sestricka ze sa mozem este napit vody lebo potom uz nebudem moc zobrala mi ktv z ruky a z psta pockala na vysledky z prsta vypila vodu dva plasto poharoky s prichutou citronu a cakala v cakarni bol so mno aj muz aj syn o zabavu postarane nemohla som jest mala som sediet v cakarni co najmenej chodit a na wc som mohla po dvoch hodkach mi zobtala krv z prsta a supsa dpm🙂

janamexico
28. aug 2017

Ale mam taku otazocku moze potom.neskor zacat bolet hlava ? Aj som.jedla aj som spala aj pijem vody citim ze ide na migrenu..😭

patriciaond
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patriciaond
25. apr 2021

@magimi dobrý večer. Čítam, že aj vy máte skúsenosť s hypoglikémiou v tehotenstve. Možem vás poprosiť, ak by ste si našli čas chvíľku popísať a podeliť sa o tú skúsenosť? Som v 15tt a nespím po nociach pre nízky cukor, lebo sa bojím. Mohla by som sa s vami poradiť? Ďakujem

magimi
26. apr 2021

@patriciaond dobre rano. musela som si precitat, co som to tu pisala pred 9 rokmi 😀
Preco sa tak velmi bojite? Coho? Cukrovky?
No, ja som medzitym bola tehotna uz 5krat 😀 A co sa tyka tych hypoglykemickych stavov, tak ano, mavala som ich stale a mavam ich dodnes. Po tretom porode sa mi tak zvyraznili, ze som rano nevladala ani vstat z postele, co mi muz nosil banan do postele, schudla som 12 kg za 6 tyzdnov a ked som bola po sestonedeli na kontrolu na endokrinologii (mam od 18 rokov hypotyreozu - znizenu funkciu stitnej zlazy), tak mi zistili, ze sa mi to obratilo na hypertyreozu - zvysenu funkciu stitnej zlazy. Mozno aj ta nesprávne fungujuca stitna zlaza moze za hypoglykemické stavy..proste vyplavovanie hormonov nie je take ako ma byt, aj pri znizenej aj pri zvysenej funkcii mozno vyplavuje hormony v takych narazoch, hlavne pri nejakej aktivite a tym nahle klesne cukor. To je take moje vysvetlenie danych stavov.

patriciaond
26. apr 2021

@magimi Ježiiiiiiš, pardoooon, ja som si nevšimla aký je príspevok starý 😂😂😂🙈. Ale fakt ďakujem, že ste mi odpísali 😁. Čoho sa bojim? Bojim sa toho, že viem, že je zlé keď v tehu skáče cukor. Doktor diabetológ mi kázal aby som som udržiavala cukor v hodnotách do 7,7 a nešla pod 5...lenže, ja večer sa najem a v noci sa 2x zobudím na cukor 4,1 či 3,3 ....a rak fungujem po nociach že nespím🙈...nasilu jem 🤮...a ja neviem už čo jesť, aby mi ten cukor udržalo čo najdlhšie v norme aspoň v noci aby som sa aj vyspala😱

magimi
26. apr 2021

@patriciaond tak ale toto je iný prípad ako môj. Máte tehu cukrovku keď chodite k diabetologovi? Pichate si inzulín? Cukor najlepšie udrzia pomalé sacharidy. Cukrovkári jedia 6x denne, raňajky, desiata, obed olovrant, večera a aj druhá večera.

patriciaond
26. apr 2021

@magimi nepicham praveže inzulin 🙈...napr zjedla som na večeru šošovicovi prívarok s klobáskou a chlebíkom, plus jogurt...o 3 hoďky nato mam pod 5 ...a zasjesť keď nesom hladnaaaaa...zjedla som teraz o pol 9 croasant a pohar mlieka a o jednej v noci zas budem vstavat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre