Ileus alebo pooperačné zrasty

minie1
2. dec 2013

Ahojte! Hladám niekoho s podobným osudom ako my. Syn mal po narodení pretočené čreva o 360 stupňov, čiže priškrtené a nepriechodné. Museli ho hneď operovať v Nitre. V papieroch máme, že je to Laddov syndróm. Chodili sme aj na genetiku a povedali nám, že je to vývojová chyba. Keď mal 4 roky spravili sa mu zrasty a znova priškrtili a znepriechodnili črevá, čiže ďalšia operácia na Kramároch. V papieroch pooperačné zrasty ILEUS. Toľko strachu a bolesti, to neprajem nikomu. Po operácii mal prísnu diétu. Všetko plané, nič zo šupkou, žiadne strukoviny... Teraz má syn už 8 rokov no stále mám strach, že sa to vráti. Ak niekoho poznáte, alebo máte aj vy takúto skúsenosť budem rada ak sa mi niekto ozve, nech viem, že nie sme sami.

klarinet
25. jan 2016

Ahoj tAK ako sa vam dari ?

kapka270600
28. jan 2016

dobry .moj syncek ma cievnu nepriechodnost tenkeho creva.ma 5dni.a dva tazke operacie za sebou.odobrali aj vasmu crievko?

klarinet
28. jan 2016

@kapka270600 ma to moja mama nie dieta, drzim palce

inull5
28. jan 2016

@kapka270600 črevná nepriechodnost? Z ktorého crievka brali? Tenké?hrubé? Môj ma za sebou 4 operácie,z toho 2 ťažké s otváraním bruška.neboj,bude dobre.

kapka270600
29. jan 2016
kapka270600
29. jan 2016

@inull5 z tenkeho..a ostalo mu len40cm.co neni ani jedna tretina.ze to nestaci na normalne fungovanie.

inull5
29. jan 2016

@kapka270600 fuu..tak to je ozaj veľmi veľmi málo pretože živiny asi nebude stíhať so vstrebavanim.prečo mu ho vzali??vývojová chyba?alebo nekrotizujuca enterokolitida? Ono,je to zložité celé,pretože tenké črevo je velmi dôležité oveľa dôležitejšie ako hrubé.
Keď mi operovali malého bolo tam jedno dievčatko ktoré malo syndróm krátkeho čreva,ona absolvovala viac operacii a o tenké črevo nakoniec prišla. Ostalo jej iba hrubé a mala z neho vývod. Bola na JISke dllllho práve kvôli vyzivam.

klarinet
29. jan 2016

Baby drzim velmi palce, musi to byt hrozne. U nas to ma teda mama,nie babo a dost zaberak hlavne to zotavovanie,vracania a hnacky dookola. A o tom co jest ani nehovorim. Mamca uz ma 40 kg. Bude dobre. Treba verit.

inull5
29. jan 2016

@klarinet my nemáme syndróm krátkeho čreva ale čo to o tom viem..môj syn mal problém a hrubým črevom,aj vývod na istý čas mal aby sa mu zahojilo,ale nebrali mu z neho nič vďaka Bohu.

klarinet
29. jan 2016

@inull5 hlavne tu tarostlivost a trapenie som myslela a nech to bolo cokolvek nech su zdravy

inull5
29. jan 2016

@klarinet chápem🙂 ako čo sa nás týka,tak vývod bol pre mňa trochu šok pretože ho mať nemusel keby ho operovali skôr,rýchlo som si zvykla mu to vymeniť,no jemu to vadilo,stále sa a tým hral a trhal si to.jemu sa crievko hojilo resp.tá spodná časť ktorú mal odstavenu.s tenkého crevom je to horšie keďže stolica odtiaľ je v podstate stále a je riedka..no a keď chyba tenké črevo tak clovek prichádza o živiny atď.

klarinet
29. jan 2016

Teraz ma kolko rockov ?

inull5
29. jan 2016

@klarinet mal dva rocky.aj keď vyzerá na tri🙂 vývod mu dávali keď mal skoro 8 mesiacov a crievko spájali začiatkom mája 2015. Vtedy mal skoro 1,5 roka.

klarinet
29. jan 2016

@inull5 uz je to ok ? Ste aj na tej speci strave ?

inull5
29. jan 2016

@klarinet tak zahojene to má,od 2.júna nemá plienky,čo je úplne úžasné a on nemá a ani nemal špeciálnu stravu.ale ja tak či tak varím inak ako klasicky,on papa veľa surovej zeleniny a ovocia,mlieko a mliečne nie,mäso skoro vôbec,sladkosti nekupujem,aj keď decká dostanú tak to nejedia a keď tak tak dám do pečenia hnedý cukor,múku nahradiť vločkami a tak🙂

klarinet
29. jan 2016

Tak aspon ze tak. Je sikulko. Tak vas pozdravujem a majte sa krasne a hlavne veka zdravicka 😊

inull5
29. jan 2016

@klarinet ďakujeme,aj ja prajem mamine všetko dobré.