Infúzie a injekcie počas tehotenstva. Prečo sú tak často?

smutnucka
27. dec 2007

ahojte......
ja uz mam toho fakt dosT!!!! uz viacero tyzdnov chodim k dr. na kontroly a stale ma napicha ktovie akymi bludmi...nikdy nepovie co to je ani nic....ta je blba sestricka nedokaze poriadne trafit zilu tak tieto tyzdne chodim z obrovskymi modrinami, a opuchlinami uz nielen na rukach ale aj nanohach a vsetko od vpichov ihiel 😢 je to dost bolestive a ked chcem aby mi na to nieco dr. tak ma odbije s tym ze existuje len jeden liek ( nazov mi nepovedala) aleten sa v tehu nesdmie 😒 😠 ☹

nemate s tym skusenosT? ja somfakt zufala ☹

fabiana
27. dec 2007

Prečo chodíš na tie injekcie? 😅

smutnucka
autor
27. dec 2007

lebo mam blbu dr. a ja som sama o sebe dost hanbliva....proste raz mi dr. povedala ze sa jej nieco nepozdava ze mi to vysvetli neskor ona na to zabudla a ja sa jej stale zabudnem opytat...vlastne hanbim sa opytat preco vlastne musim na ne chodit 😢

tribitka
27. dec 2007

smutnucka, ja som strávila posledný mesiac v nemocnici permanentne napichnutá na infúzie, denne som dostávala aj trikrát injekcie..... v rukách mi narátali 15 vpichov od kanyly, bola som samá modrina, už sa mi začali vyhrážať že mi budú napichovať žily pod kolenami...... a tiež som malal pocit, že sestry pichajú stále horšie, ale to je vraj oslabením žíl, potom žily začínajú lahko praskať.....
a na aké injekcie a infúzie chodíš?

fabiana
27. dec 2007

Hm, to je divné... Ale máš už len 1 týždeň hore dole k pôrodu a ak to súvisí práve s miminkom, tak hádam už nebudeš musieť chodiť na infúzky. V každom prípade, nesmieš byť hanblivá u lekára, tu ide o vaše zdravie, opýtaj sa, čo ti to pichá a prečo... 😉

smutnucka
autor
27. dec 2007

tribitka mne uz zily pod kolenami napichovali asi 6krat 😖 😖 a dodnes netusim naco to vlastne chodim....len raz ma odbila dr. ze nech sa nestaram je to dobre pre mimino a od vtedy sa jjej nechcm pytat radsej...

tribitka
27. dec 2007

nechodíš náhodou aj na injekcie na dozrievanie plúc bábatka? tie sú dosť bolestivé a je potrebné vybrať celú dávku...

fabiana
27. dec 2007

Smutnucka, drzkam palce, nech už tie bolestivé injekcie nemusíš dostávať a nech je všetko v poriadku... 😒

smutnucka
autor
27. dec 2007

keby som sa len nebala toho ze ma zasa odbije dr. tak by som sa spytala...ale ja sa jej normalne bojim nieco pytat 😲 😔 lenze tie bolesti su neznesitelne☹ cele predkolenia a ruky ma bolia si pripadam nie ako sastna buduca mamina ale ako narkomanka nejaka 😲 😒

vavka33
27. dec 2007

Ja by som si nedala nic pichat,ked neviem vlastne preco.A uz vobec nie na konci tehu.Na buduce sa jej radsej opytaj,lebo ak nemas ziadne tazkosti,nema ti co pichat injekcie a infuzky

tribitka
27. dec 2007

vavka presne tak, ja kým som si v nemocke dala niečo pichnúť tak mi museli povedať čo to je a načo to je....a nezjedla som lieky, ktoré som predtým neodkonzultovala s mojim lekárom.....párkrát sa totiž stali, že nám so spolubývajúcou zamenili lieky a keby som ichlen tka naslepo zjedla, tak neviem, neviem...... v tomto neverím nikomu.....

smutnucka
autor
27. dec 2007

ja som sa ejj raz pokusila odporovat....ona mi ta odvrkla len ze ked chcem mat zdrave mimino tak nech budem ticho 🤐 😔

tribitka
27. dec 2007

tak to by som zmenila lekárku..... alebo by som jej na rovinu povedala čo si o jej praktikách myslím.....

certica
27. dec 2007

smutnucka a nemas to aspon niekde v MK uvedene, ked ju prelistujes niekde v poznamkach, co za lieky mas naordinovane?
neviem, no ja by som nemohla existovat tak, ze neviem, co so mnou robia a preco. ved na to mas pravo, vediet... kasli na ostych a vobec, ak mas lekarku s takymto pristupom, asi by som sa zhanala po niekom inom 😅

smutnucka
autor
27. dec 2007

ja neviem lekarku by som teraz nechcela menit necely tyzden pred porodom....ae tak aj t oto je uz neznesitelne 😢

certica
27. dec 2007

tak par dni pred porodom to asi naozaj vela neriesi, ale dufam aspon, ze u nej nerodis 😲
a do buducna, ak to je tvoja gynekologicka, rozhodne zmen

vavka33
27. dec 2007

Smutnucka,tak to nie je spravny pristup,vraj mas byt ticho.Ale je to tvoje telo a tvoje dieta.Co spravisak sa narodi nejako chore,potom sa tiez budes hambit lekarky opytat sa,co ti pichala?ved ti moze ublizovat a aj babatku.
Ak mas rozum,tak si uz nedaj NIC PICHAT!!!!!ved je to chore,ze nevies,co ti robia.Ja som sa dokonca pytala,nech mi ukaze aj ihlu a nit akou ma sije a na kazdu injekciu a tabletku som sa opytala.a ked som nesuhlasila,nedala som si to.
Si dospela zena,cochvila matka-tak sa zacni pytat.je to pre tvoje dobro

smutnucka
autor
27. dec 2007

certica to je prave v tom ze u nej aj rodim 😒

vavka ja proste nemam sil jej odporovat....stale mam pocit...ze sice je mozno dost brutalna ale aj tak ona musi najlepsie vediet co robi.....

smutnucka
autor
27. dec 2007

a neviete cim by sa dali tie opuchy zmiernit??alebo aspon nieco aby to tak enbolelo??

certica
27. dec 2007

a mas len opuchy? ostatne ok - myslim tlak, moč a pod.

smutnucka
autor
27. dec 2007

ja som mala cele tehulkovanie o.k nikdy nic az v 30tt zacalanieco dr. vymslat s tymi ihlami a odvtedy...len opuchy☹ zmodrane ruky, opuchnute....a posledne tyzden to iste aj predkolenia

centik
27. dec 2007

smutnucka si dospela osoba, mas pravo vediet co s tebou robia a preco
nechapem co je natom take hrozne ze sa opytas preco ti to pichaju, ved nebud ako male dieta,

vavka33
27. dec 2007

Opuchy po vpichoch nezmirnis nicim.Ja chodim darovat krv a po vpichoch to vzdy dost boli,ale nic s tym neurobim.
Ale ked sa neozves,budes trpiet dalej.je to len na tebe.a nieco ti byt musilen tak by ti nic nedavali.Skus sa opytat,alebo si pozri kartu a napis ako sa to vola,ja ti poviem co ti pichaju.a to ti dava do zily?Tak to z takych norm.veci ti moze pichat jedine magnezium,inak by nemala nic.

roasha
27. dec 2007

smutnucka,na spevnenie zil mozes ascorutin,modriny sa ti vyhoja,ked to budes potierat heparoidom.
to ze nevies co ti pichaju,to je dost divne,ja by som si to len tak nedala,lekarka je povinna odpovedat na vsetky nase otazky,a nie len v lekarskej terminologii!
niektora babula tu pisala,ze nezjedla ani tabletku,pokial jej nepovedali,co to je.suhlasim s nou,mne sa tiez pri hospitalizacii pocas tehotenstva stalo,ze sestra nam so spolub.vymenila omylom lieky/stale sme si ich skontrolovali-nastastie/,a ked som lezala na urologii,museli mi obtelefonovat aj gyndu,aby som mala istotu,ze dany liek malej neskodi.kazdy lekar je dobry vo svojom odbore.
stale plati,doveruj,ale preveruj. 😉

vavka33
27. dec 2007

ahoj Roasha. 😉
Ascorutin sa nesmie!!!!v tehu uzivat a heparoid moze len so suhlasom lekara,ale v tehu je to dost nebezp.ak by mala daku neziaducu reakciu. 😉

roasha
27. dec 2007

vavka,ja som mala ascorutin naordinovany svojim gyndosom/primar BB/,brala som 3x2tbl denne. 😉

roasha
27. dec 2007

a este k heparoidu,tiez nam ho v nemocke bezne davali,aby nas mali kde pichat,tak smutnucku nestras. 🙂

tara2
27. dec 2007

caute
smutnucka - kazdy ma pravo na informacie ohladom svojho zdravotneho stavu, neviem preco si davas pichat nieco co ani nevies co to je...nechas sa lahko odbit. Povedz svojej doktorke nech se precita zakony a ze ked ti nepoda informacie, das to na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou a potom uvidis, ako sa bude snazit...
A k tym sestrickam, neviem sice v akom stave mas ty zily, ale nehovor na nikoho, ze je blby predtym, kym to sama nevyskusas... Uz si brala niekomu krv zo zily? Asi nie, lebo inak by si taku somarinu ani nenapisala. Ja robim v nemocnici na intenzivnej starostlivosti uz 8 rokov a ked ma pacient zle zily, tak ho tiez dopicham, si nemysli.

vavka33
28. dec 2007

Roa jasne,ked ti ho naordinuje lekar,tak je to v poho,ale ona si chcela dat nieco sama.aj ja som brala ascorutin v tehu ,ale len prve tri mesiace 😉

jastericka
28. dec 2007

smutnucka: to, ako sa k tebe Tvoj lekár správa je na sťažnosť, lekár je povinný a ty máš na to právo, aby ťa informoval o liečbe, ktorú dostávaš. Nechápem Tvoju hanblivosť. Ja som zmenila lekára v treťom mesiaci tehu, lebo sa mi nepáčilo, ako sa ku mne správa, je to na Tebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre