Injekcia na podporu pľúc - môže bábätku uškodiť?

eva4444
20. mar 2007

dnes som ostala v soku, ked som na toaletaku nasla cerstvu krv. som v 31 tt a tak som ihned utekala k doc, ktory ma prezrel, a usudil, ze mam makky a skrateny krcok a vypisal ma pn. okrem toho dostanem 2 injekcie (1 uz mam za sebou) s nejakym kortizonom (liek sa vola tusim celestan) na podporu pluc, ak by babo prislo predcasne, aby malo sancu samostatne dychat. Mate niekto skusenosti s takymito injekciami? predsa je to dost vysoka davka akehosi hormonu, sa bojim aby to nemalo na babo nejake neziaduce ucinky. ctg bolo ok, ziadne predcasne kontrakcie neukazalo. aspon to.

arabeska
20. mar 2007

evi ahoj ja som take mala tusim v 34 tyzdni ale mna hned brali do nemocnice a tam mi davali infuzie na zastavenie porordu a na podporu rastu babetka a tiez na dovivijanie pluc,nexapem ze ta s takouto diagnozou pustili domov.odkial si?

4a
20. mar 2007

eva,
to že ti dali ty injekce, to je jen dobře pro mimi. Kdyby se dříve narodilo, aby se lépe adaptovalo a nemělo problémy s dýcháním. Nemuselo být na dýchacím přístroji. Smyslem této injekce je, aby miminku rychleji dozrávali a rostli plicní sklípky, prostě aby plíce rychle "narostly" a byly schopné fungovat bez pomoci.

katrin
21. mar 2007

eva, ja som toto dostala po odtečení plodovej vody, injekcie som musela vybrať celkovo 4 a detičky sa mi narodili v poriadku (presne v 32tt+2), takže, nemaj strach, tak ako napisala 4a je to len na podporu vývinu pľúc a je to dobré pre mimi...

pheva
21. mar 2007

evi
neboj sa uz si v 31 tt 😉
Kortikoidi su latky , ktore pomahaju k urychleniu dozrievania pluc u predcasne narodenych deti. Nie je nebezpecna v malom mnozstve ( max. 2 injekcie). Aplikuju sa okolo 26tt-32tt ak je prilis velke riziko predcasneho porodu. Hospitalizacia 24hodin potom ak je vsetko v poriadku mozes ist domkov. Na mna to caka v 26tt. 😠

okta
21. mar 2007

Eva, mne v 30. tyzdni tiez pichli 4 davky, maly sa narodil v poriadku, takze sa neboj, urcite to dietatku neskodi.

eva4444
autor
21. mar 2007

diki baby za info a podporu, snad to dobre dopadne, verim, ze doktori vedia, co robia, len som trochu v soku, hlavne, ze uz prestavam krvacat 😒

susik77
21. mar 2007

baby, ked sa vam narodili mimi okolo toho 30.tyzdna, museli byt v inkubatore? A ako dlho?A boli ste s nimi v porodnici? A ako je to s krmenim takychto deticiek?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre