Injekcie Fraxiparine v tehotenstve

Ahojte 😃 prosim vas chcela by som vediet ci niekto uziva v tehotenstve injekcie Fraxiparine?? Ake s tym mate skusenosti :-|
tatinka
23. jan 2018
@lucinocka super som zvedava daj potom teda vediet nove infosky....uz asi vies ci cakate s muzom princeznu ci princa?🙂
lucinocka
24. jan 2018
@tatinka princa 🙂 konecne.zmena.po 5 rokoch ruzovej 😃
tatinka
24. jan 2018
@lucinocka v ktorom tyzdni si sa dozvedela co cakate?my mame poradnu o tyzden,to bude 17tt,som zvedava ci sa drobec otoci ze by aj nam uz povedal dr ci dievcatko ci chlapcek,ono je nam to jedno ale clovek je zvedavy....no tesime sa rovnako ci chlap ci baba🙂,po 9 rokoch snazenia som tehu takze nase vymodlene drobciatko je to:)
lucinocka
24. jan 2018
@tatinka bola som v 19 tt u ineho lekara, sukromne, ten moj mal dovolenku...a dlho cakal kym videl, lebo maly skryl pipika presne tam, kde mam pupok a bolo vidno len vzduchovu bublinu a nechcel sa otocit...o tyzden som bola u mojho dr. som mu nepovedala, ze som bola sukromne pred tyzdnom, lebo som chcela vediet co on povie...ale maly sa nechcel vobec ukazat 🙂
lucinocka
24. jan 2018
@tatinka ja som najprv chcela babu, kvoli veciam, vsetko som odkladala po malej, tak si vies predstavit kolko toho mam po 5.5 roku... ale nakonec som rada, ze budu parik 🙂 mala sa na braska hrozne tesi🙂
tatinka
24. jan 2018
@lucinocka tvoja dcerka uz bude malemu braskovi robit velku sestru a ochranovat ho:)
Sesternica je tehula,na prelome 4a5mesiaca jej povedal dr ze dievca bude a o mesiac sa ukazalo ze chlapec🙂,jej sestra aj mama uz o sto sest kupovali dievcenske vecicky tak tiez si ich chce odlozit mozno do buducna ak by mali dalsie dieta babu🙂
Dnes ma dako boli maternica na lavej strane,placentu mam na boku aj krpec je na tom boku tak dufam ze je vsetko ok a ze sa to len natahuje maternica.niekedy ma dost tlacieva krcok na konecnik aj pri lezani a pri sedeni si niekedy neviem najst polohu aby to netlacilo,na minulej poradni dr vravel ze je vsetko ok tak snad bude aj teraz....zaujimave ze v pravo ma maternica neboli vobec...od zaciatu tehu ma bolievalo v lavo dolu a teraz v lavo vyzsie na boku ...
dievca125
13. feb 2018
Dobry den,
potrebovala by som poradiť, som v 6+3 tt. Sestram po prvych potratoch zistili ze maju vrodene deficit proteinu s pocas tehotenstva od zaciatku im potom davali fraxiparin. Ja este nemam vysledky a na zaklade toho ze to mame vrodene mi nechcu predpisat fraxiparin ze mam cakat a az po prvom potrate mi ho mozu nasadit, neviem co mam robit hematolog sa vyhovara ze to mi musi dat gynekolog a zase gynekolog ze on mi to moze dat az ked potratim.
marylynn
13. feb 2018
@dievca125 to sú idioti toto ty kokos. Na hematologii si už teda bola? Nie je mi známa táto diagnóza, takže netuším, ale ešte ma napadá skús ísť za nejakým pro-life gynekológom. Veľmi drIm palce.
ada309
13. feb 2018
@dievca125 hematolog ti ho predpise az po vysledkoch, nebude ti predsa riedit krv ak mas vysledky OK.. Aj prilis husta aj prilis riedka krv moze narobit problemy..
dievca125
13. feb 2018
Na hematologii som uz bola ale vysledky budu az o mesiac a to sa bojim ze uz bude neskoro, sestra mi povedala ze fraxiparin neublizi len pomoze a v pripade ze ak sa to nepotvrdi tak mi ho vysadia a nic sa nestane, nechapem preco mi to nechcu dat.
lucinocka
13. feb 2018
@dievca125 no u nas sa napr, Fraxik predpise az pri akcii srdca, co je tiez neskoro...preto si ho ja kupujem na svoje naklady prve tyzdne....neviem, ci sa to da aj na Slovensku...ale zase nevies ani jaku davku pytat, takze ti nic neostava asi ine len cakat... toto si mala riesit pred tehu, nie teraz... o mesiac bude neskoro...prve tyzdne su velmi dolezite pre injekcie
marylynn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marylynn
13. feb 2018
@dievca125 skús ukecat buď gynekológa, alebo hematologa Alebo najdi nejakeho pro lifeistu. Veď 02 sa niekedy predpisuje preventívne pri IVF. Alebo ak nic, ešte ma napadá pohľadaj si na nete niečo o baby aspiríne.
@lucinocka na Sk je fraxiparine len na predpis.
tatinka
13. feb 2018
@dievca125 ahoj,tvoju diagnozu sice nepoznam ,ja mam inu ale ak ti mozno mozem trosku poradit aj ked si uz bola na hemato,chod na inu hemato a to konkretne Hemomedika cetrum trombofilie v Martine,treba tam zavolat a povedat sestricke co je vo veci nech ti da urgentne termin,rano vezmu krv,dve hodiny cakas na vysledok a hned ides na konzultaciu k dr a hned ti povie ci nieco mas brat alebo netreba....drzim prsty nech je vsetko v poriadku
ada309
13. feb 2018
@dievca125 Ja chapem tvoj strach.. Mne ostali 2krabice, Ta najnizsia Davka 0.3ml... Ak chces poslem ti.. Je to na tebe..
zana124
13. feb 2018
@dievca125 ahoj, ja si fraxiparine tiež picham, som po 2 potratoch a sestru ani neposlali na hematologiu a má syna a druhé bábätko čaká. Takze ty problem s krvou mat nemusíš, aj keď sestry ho majú. No chápem tvoj strach. Čo ale nechápem je ten ignorantsky prístup niektorých doktorov! Na tvojom mieste zmením gynekológa.
dievca125
13. feb 2018
@tatinka moja sestra v martine bola na hematologii tam jej robili vysetrenia akurat tam volala tak pojdem tam
tatinka
13. feb 2018
@dievca125 do tej hmomediky ci do nemocnice?v nemocnici neviem ako to chodi a v tej hemomedike tak ako som ti pisala hore,v den odberu vies aj vysledok aj nasadenu liecbu ak je potrebna...drzkaj sa
dievca125
13. feb 2018
@tatinka ano to bola je hematologia v nemocnici ale kukala som to co si vravela a je to toto?
http://www.hemomedika.eu/Martin/
tatinka
13. feb 2018
@dievca125 ano to
dievca125
13. feb 2018
@tatinka dakujem zajtra tam hned zavolam dufam ze ma neodbiju
tatinka
13. feb 2018
@dievca125 neviem ti zarucit aky daju termin ale snad sa daju obmakcit ked im objasnis situaciu ,ale volaj viackrat lebo kym to sestricka vezme musi clovek vystihnut aby nebrala krv zrovna vtedy,mne sa zatial najlepsie volalo okolo desiatej
lucina1100
13. feb 2018
@dievca125
Ahoj,fraxiparin ti nemôže ublížiť nijako, ja chodím na umelé oplodnenie a teraz idem tretí krát na ivf, a nasadili mi fraxiparin 0.3 ml ako prevenciu, pretože nevedia prečo sa mi nechce plod uchytiť a výsledky mám všade ok, či to je genetika, imunoligia, hematologia na komplet, endokokrynologiu no všade ok, tak hematologicka mi dala minulý týždeň fraxiparin, že si ho môžem už pichat a tento týždeň začínam stimuláciu takže tak
A ešte hematologicka povedala takéto malé a slabé dávky nemôžu nikomu ublížiť.
lucina1100
13. feb 2018
@tatinka ja som aj tam bola v Martine kde píšeš a aj tam som mala výsledky ok ale ja som čakala týždeň na výsledky a tam pani doktorka povedala že mám výsledky super, ale hematologicke napísala, že daku prevenciu môže nasadiť tým nič nepokazí
Ale podľa mňa všetko závisí na hematologicke, ak je normálna a má skúsenosti s potratmi u iných žien tak nasadí fraxiparin bez toho aby si ju prosila.
Ja radím ísť urýchlene k druhému hematologovi na konzultáciu, dokým nebude neskoro.
tatinka
13. feb 2018
@lucina1100 chodim do hemomediky uz roky a vzdy mam vysledky v den odberu krvneho a aj v ten isty den konzultaciu a bavrhnutu liecbu,chodila som predtym k dr chudejovi a potom k mladej doktorke nespomeniem si teraz na jej meno,akurat v january sla na matersku tak mi volali ci mozem prist den pred tym ako ona ide na matersku ze teda ma chce este pozrie ako svoju pacienktu,teraz je tam po nej ina dr ta neviem aky bude mat postup lebo objednana som teraz po Velkej noci,takze k tej novej pojdem prvykrat,fraxiparin picham od druheho mesiaca tehotenstva
lucina1100
13. feb 2018
@tatinka áno aj ja som bola ešte u nej, ale mne robili vyšetrenia červených krviniek a potom lepivych doštičiek tak preto som čakala tam niesu výsledky hneď, ale do týždňa.
dievca125
14. feb 2018
Volala som do toho centra , ze neurobia mi tie vysetrenia na pockanie ze to na ten deficit proteinu S sa neda a ze doktor tam bude az o tyzden tak sa mi to asi neoplati ze mam to tlacit cez gynekologa alebo hematologa alebo obvodneho. Povedala mi ze nechcu mi predpisat ten fraxiparin pretoze sa boja ze mozem vykrvacat ked nemam este vysledky. Ze ziadny doktor si toto nezobere na zodpovednosť. A ze ak chcem tak mam zavolat hocikedy ze ma objedna ale je lepsie uz to doriesit tam kde som bola na odber.
tatinka
14. feb 2018
@lucina1100 mne tiez aj lepive dosticky kedze mam 4 mutacie plus synd.lep.dositiciek druheho t.
To prve vysetrenie velke mi robili pred rokmi to brali 10 ampuliek si pamatam🙂,vysledky som mala v den odberu akurat som cakala par dni na vysledky ohladne mutacie pai ale tie boli ok,teraz uz mi robia len kontrolne a to mi beru uz len 3 ampule a vysledky mam v den odberu.....no ved nevadi ze si pardni pockala na vysledok ked to nebolo dako dlho,hlavna vec zezistia co je vo veci a nasadia liecbu co pomoze,...🙂
tatinka
14. feb 2018
@dievca125 v tej muracii co pises sa ja nevyznam,nepoznam to....tak potom teda asi tu nemocicu uz jedine skusit co si pisala ,som pocula ze tam su tiez profici.....drzim ti prsty nech vsetko dobre dopadne