Injekcie Fraxiparine v tehotenstve

rybka009
30. apr 2012

Ahojte 😀 prosim vas chcela by som vediet ci niekto uziva v tehotenstve injekcie Fraxiparine?? Ake s tym mate skusenosti 😒

gabrielitka
6. apr 2018

@lenka789 mna praveze vobec nebolí brucho nic,''len'' zakrvacam :/ ,som teraz v 12 tyzdni,v podstate skoro tiež stále lezim,hematologicka s gynekologom sa zhodli ze vysadit,v stredu idem na kontrolu na hematologiu,tak som zvedavá co mi povie ,

lenka789
7. apr 2018

@gabrielitka drzala by som sa asi odporucania hematologa, predsa len, my tu nie sme lekari, ale spytaj sa aj na rizika pri vysadeni. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a ste s babatkom v poriadku 😊

gabrielitka
9. apr 2018

@lenka789 ďakujem veľmi pekne 🙂

alenka10101
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vrds
30. apr 2018

@alenka10101 určite ano

lenka789
1. máj 2018

@alenka10101 aspirin sa v tehotenstve nemoze, nahradou je fraxiparin ako nizkomolekularny heparin, ten sa moze cele tehotenstvo

marylynn
1. máj 2018

@lenka789 neviem, ja nemám syndróm lepivych doštičiek ale keď som čakala na výsledky tak som dosť čítala a ja som práve našla, že aspirín sa používa aj v tehotenstve, dokonca 100 alebo detsky aspirín vraj v USA odporúčaju Doktori bežné počas prvého trimestra.... Či sa mýlim?

@alenka10101 ak som pochopila, hematolog má dovolenku, ja by som zavolala aspoň gynekológovi, že čo povie.

lussinkaaa
9. máj 2018

Ahojte baby, od ktoreho tyzdna ste si pichali fraxik?

snehuuulienka
9. máj 2018

@lussinkaaa úplne od zač.tehu picham

luciatt
20. jún 2018

Baby pichali ste frax.až do pôrodu?

marylynn
20. jún 2018

@luciatt do konca šestonedelia.

luciatt
20. jún 2018

@marylynn Fu, no mne kazala dr. do pôrodu ale jedna známa týždeň pred pôrodom mala vysadiť.

liliana2222
20. jún 2018

@luciatt ja som mala vysadený dva dni pred pôrodom (rodila som sekciou) a po pôrode znova nasadený

marylynn
20. jún 2018

@luciatt no mne hematologicka práveže prízvukovala, že ešte aj v šestonedeli je zvyčajne zvýšená zrážanlivosť, takže na to nemám zabúdať.
Keď som bola na poučení o epiduralke, tam mi lekárka povedala, že už na konci tehotenstva, keď vynechám jeden deň, nič sa nestane. Že ak by somala pocit, že idem rodiť, tak nepichat :D lebo by mal byť medzi injekciou a pôrodom aspoň 12 hodinový rozostup...

pallacinka29
20. jún 2018

Mne pichli injekciu rano o 6, vecer o 18,00 ma brali na sekciu. Po porode som si pichala mesiac.

lussinkaaa
21. jún 2018

Ahojte baby, nesvrbi vas brusko od fraxiparinu? Mna strasne, neviem teda na 100% ci je to z injekcii, ale tak mam pocit, ze ano.

zuzka1120
21. jún 2018

@lussinkaaa Ja tak viem, že to je alergická reakcia na fraxiparine, choď k Dr. nasadia ti iný druh injekcii na riedenie krvi ( nenapadá ma názov druhého)

vrds
21. jún 2018

@lussinkaaa
@zuzka1120 nasadia clexane... to svrbenie je alergicka reakcia na fraxiparin

butterfly333
23. jún 2018

Baby je tu niektorá čo si pichá fraxik v tehu a berie zároveň duphastone?

zuzka1120
23. jún 2018

@butterfly333 bude to aj môj prípad keď sa nám podarí otehotnieť,tak som o tom čítala.
Duphaston tiež zráža krv , takže podľa mňa nevadí. Ale toto je len môj názor bez osobnej skúsenosti .
Aj mňa by to zaujímalo..

butterfly333
23. jún 2018

@zuzka1120 ja si picham fraxik od pondelka a plus beriem duphastone keďže som mala 6x Ma v utorok idem na hematologiu tak uvidím. No ten duphastone je na udržanie tehu.

marylynn
23. jún 2018

@butterfly333 ja som brala aj duphaston do nejakého 14teho týždňa, plus potom raz znova kvôli spineniu. Zvládli sme to a mala má rok 🙂

butterfly333
23. jún 2018

@marylynn super ďakujem za info

pema23
23. jún 2018

@lussinkaaa mna tiez svrbelo a bola som aj vyhadzana, preto som si potom mala pichat do stehien

citronely
23. jún 2018

@butterfly333 ja som pichala fraxiparin, potom som dostala alergiu naj tak clexan a brala som ultrogestan a pohoda

vierkka
30. jún 2018

Ahojte. Mám zvysnych 16 ks injekcii fraxiparin 0,3ml aj utrogestan.ak máte záujem napíšte mi do inter.posty.

zuzka1120
7. júl 2018

Ahojte prosím poraďte mi. Včera som zistila,že som tehotná, som nesmierne šťastná len mám obavy... Som sledovaná od detstva na hematologii mám heterizigot a vrodené mutácie 12-13 faktor. Potrebujem pichať fraxiparin od začiatku tehotenstva, lenže je víkend,ku gynekológovi sa dostanem až v pondelok. Myslíte, že by to mohol byť problém, že si zatiaľ nepicham fraxik? Nechcem o bábätko prísť

lucina1100
8. júl 2018

@zuzka1120 ahoj , nemal by to byt problém , ale mohla si ist do najbližšej pôrodnice ? Tam je aj gynekologicka pohotovosť a sú tam lekári oni by ti určite poradili.
Ale keď mas takéto vrodené problémy od malička , mala si si držať feaxiparin v chladničke aspoň na záchranu dve tri injekcie on ma dlhu záruku niekoľko rokov a na recept stojí 0.80€,
Ale nestresuj sa za dva dni sa ti určite nemôže nič stať 😊

zuzka1120
8. júl 2018

@lucina1100 ďakujem pekne, to je problém, že som volala do nemocnice a povedali, že k tomu treba hematologa a nemajú v pohotovosti cez víkend.
A hematolog mi na doma nedal, keď som mu hovorila,že sa snažíme pretože povedal,nech prídem keď sa podarí. Len som nevedela,že to zistím presne v piatok večer. Zajtra už idem ku gynekológovi a dúfam mi pomôže ☺️.
Ďakujem ❤️

lucina1100
8. júl 2018

@zuzka1120 no neviem či ti on v tom smere čo potrebuješ pomôže, lebo on fraxiparin môže predpísať výslovne len na podkladoch od hematologa, ale chod určite k nemu a on ťa hneď pošle k hematologicke a aj ty budeš spokojnejsia uvidíš, potom sa ozvy čo si vybavila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre