Je chrípka nebezpečná aj v 7 mesiaci tehotenstva?

dadak
28. jan 2007

Ahojte baby

je chripkove obdobie a samozrejme som sa tomu nevyhla ani ja ani moj maly Kristian. u lekara som nebola lebo akurat prisiel vikend a pohotovost tu je naozaj hrozna. Chcela by som sa opytat, ci neviete nahodou, ci je teplota velmi nebezpecna pre babetko aj v 7. mesiaci tehotenstva. Mala som ju 2 dni vacsinou bola okolo 37, 8 ale vystupila mi niekedy aj na 38,5...Uz ju viac nemam, ale trapi ma este velmi kasel. Myslite si ze to moze ublizit babatku? UZV ukazuju dobre vysledky, ale vraj sa tam tiez neda vidiet vsetko. Prosim vas o vas nazor...
Dakujem

hanka274
28. jan 2007

ahoj, ja len malo, teplotka by nemala uskodit, liecky neber, radsej lez, pot sa, vela vela pi, nech chodis cikat a tak.
A pokial to nebola chripka, malo by to byt v poho. Drz sa! vela ovocia a tekutin ! To je viac ako niake lieky...papa, drzim palce!

dadak
autor
28. jan 2007

No, zobrala som 2x po pol panadolu, inac nic. Dufam, ze to neuskodilo. Vela pijem a aj poctivo cikam 😀 ale hrdlo este trosku boli a aj hlieny uz odchadzaju...Som uz tretikrat chora v tomto tehotenstve a uz fakt nevladzem. Uplne ine tehotenstvo ake som mala pri Kristianovi. Ja len dufam, ze babo bude v poriadku.

hanka274
28. jan 2007

dufam, ze to bude v poho. A na letaku v panadole bolo, ze to tehu mozu brat?

bleskovka
28. jan 2007

dadak, myslim, ze v 7.mesiaci by sa nemalo nic stat, z liekov mozes brat maximalne ten Paralen, alebo Panadol-ak to obsahuje cisty Paracetamol, je to ok, to je asi jediny liek, ktory mozes urcite v pohode v tehotenstve brat. A uzivaj vela vitaminu C a pi tekutiny, inhaluj. Drzim palce

lienka79
28. jan 2007

Paracetamol sa sice v tehu moze brat, lenze pokial nie je teplota nad 38,5-39 je to uplne zbytocne..Radsej vela tekutin, vitaminy a na upchaty nos morske kvapky...Na bolave hrdlo sa moze v tehu BIOPAROX..je to len lokalne ATB, neprejde placentou....

hanka274
28. jan 2007

dadak, vsetky lieky, ktore mozu tehu, teda zrejme tie co pisali baby, placenta zachyti, preto to mozu aj tehu. Ale ja, ja som taka, mozno az prehnane, ze nic. A hotovo. Ked vit. C, tak pomaranc, mandarinky, prinajhorsom aj ten citron, len nie vo forme liekov. A na upchaty noc, inhalovat dake bylink. caje. Na bolest hrdla-normalne si vykloktam tu hnusnu slanu vodu. Spravim hocico, len nie lieky. Obzvlast v tehu a pocas dojcenia. Este dojcim a liek som v sebe nemala vyse toho rok a pol, tuk-tuk. Dokonca som aj zapal prsnika mala, vsetko bez lieku. Ale to som zacala pisat o sebe, to je o inom, prepac. Ale mozno sa ti tam bude nieco pacit a pomoze. Tak drzim palceky! Uzdrav sa, vyliec sa!

tweety22
28. jan 2007

dadak, hlavne sa velmi nestresuj kvoli tej chripke, ja som bola s horuckami v 32tt hospitalizovana v Ruzinove a teplotu mi zrazili za dve hodinky... lekar mi povedal, ze pokial nemas teplotu viac ako den tak babatku to neskodi, ja tiez este neviem ci to malemu neuskodilo, dokonca som pocas tehotenstva bola tiez viackrat chora a brala som 2x ATB ale lekar ti nemoze predpisat nieco co by ohrozilo babatko, tak drzim palce 😉

hanka274
28. jan 2007

len tak odstrany. k tej poslednej vete, na SR vsetko mozne...co sa tyka lekarov. 😲 😲 😲
kokso fakt 2x antibiot. to je ale dost nebezpecne nie? predsa antibiotika....

tweety22
28. jan 2007

hanka, ano na SR je vsetko mozne... to je pravda, ale keby som sa mala teraz cele tehu stresovat ci mu tie ATB ublizili alebo nie tak ma asi porazi, okrem toho v mojom pripade som tie ATB brat jednoducho musela pretoze som mala zapal mocovych ciest a inak by mi mohol hrozit predcasny porod takze niekedy su tie lieky vobec nie na skodu... okrem toho mas lieky, ktore v tehu brat mozes... ale samozrejme, ze mi to nie je lahostajne a tiez sa bojim, ale nie som prva a ani posledna, ktorej sa choroby pocas tehu nevyhybaju ☹

hanka274
28. jan 2007

no jasne, ved ja som to nemyslela tak, ze akoze vobec nie. Samozrejme v tvojom pripade-ved to je na ATB, takze je fakt lepsie niekedy ano ako nie. Len ja sa snazim, az ked "umieram", tak si daco dam.... 🙂

tweety22
28. jan 2007

hanka, ja som lieky a tablety nebrala takmer vobec, o ATB ani nehovorim a o antikoncepcii uz vobec nie a vidis to pocas tehu som musela prave tie hnusne ATB, sama som bola z toho *v soku*, ale nenavyberas si...

hanka274
28. jan 2007

verim, ani ja antikonc. som skoncila preventivne na Heydukovej, takze uz to ani nechcem vidiet. Je dobre, tuk, tuk, bola to len hrcka z toho, nastastie nezhubna. Takze. ale chrobak v hlave ostal. Drzim palce, uzdravte sa, papajte vela vela ovocia a snazte sa skor prirodne, slana voda a pod, nadparovanie.....to neuskodi nikomu.
bru noc!

vija2
30. jan 2007

ahojte keby som mala len obycajnu chripku nelamem si hlavu nad liekmy.mam od malicka asi od 8rokov quickeho edem co znamena silna alergicka reakcia na virusi chripky streptokoky.to asi vyzera tak jak ked ustipne vcela .inak to nenormalne svrby a aj boli niekedy ostanu modriny.ked ma to chyti tak mi musia pichat hydrocortison +methiadencalcium,hlavne ak mi zacne puchnut jazyk alebo usta.take ze dithiaden tavegyl a ine lieky na alergiu mi vobec nic nepomahaju.jedine zvykli prednison co je asi tak silne jak tie injekcie ale to mi uz davat nechcu.najhorsie na celom je ze tieto lieky patria do skupiny hormonov.dnes som sa pitala lekarky co mam robit lebo zacina sa chripkova sezona a zacina ma to chytat.ona mi len tolko poradila ze mi imunolog vie poradit.takze zajtra uz idem za nim.to ze tlacim do seba vitaminy ovocie zeleninu to je jedna vec,bohuzial sa tejto chorobe ani tak nevyhnem.a lieky musim ked som chora lebo sa mozem zadusit opuchom dych.ciest.zatial som nemusela nic brat odkedy som tehu nebola som chora.je to dost nanic pocit ze cakam babo a nevyhnem sa tej chorobe bars jak si davam pozor ☹ takze len dufam ze imunolog mi bude vediet dat rady co v mojom pripade robit.je to zriedkava alergia ked som bola mala tak v celom nitrianskom novozamockom a komarnanskom okrese sme boli traja co sme mali tuto alergiu,,,odvtedy neviem kolko deti alebo dospelych ma toto.keby nahodou niektora z vas mala podobnu alergiu by som bola rada keby vedela poradit.jedna tehu je tu ale ona tiez nevie co a ako .takze dik za radu ak nahodu.... 😖

tweety22
30. jan 2007

vija, o tejto alergii fakt nic netusim a drzim velmi palce nech mas tehotenstvo bez problemov, mozno ti ten imunolog predpise nieco, nejake tabletky, lieky, vitaminy co mimi skodit nebudu a ty budes mat kraaaasne tehotenstvo, daj potom vediet ako si dopadla

vija2
30. jan 2007

tweety si zlata.dam vediet urcite 🙂

slivka11
2. nov 2015
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

aj ja drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre