Je normálna bolesť na hrudi a tŕpnutie ruky v tehu?

krpcisko
8. máj 2011

Chcem sa spýtať či je normálna bolesť na hrudi a zároveň tŕpnutie ruky. Dnes v noci ma prebudila bolesť na hrudi, jak nejaký kameň poležený na mojom hrudnom koši a tiež mi tŕpne pravá ruka. Som v 29. týždni a zatiaľ som žiadne vážnejšie problémy nemala. Dosť ma to vystrašilo. Je to OK, alebo mám ísť k doktorovi?

zuzana76
8. máj 2011

@krpcisko nemoze to byt toto?
http://www.orin.sk/choroby/pohybovy-aparat/119

ja som to nemala, ale tehotne mavaju trpnutie ruky, ale urcite chod k Dr.

krpcisko
autor
8. máj 2011

@zuzana76 dakujem za odpoved.
neviem ci to moze to, alebo nieco ine. ale bolesti zatial stale pretrvaju a dost ma to desi. dufam, ze to ustupi a nebudem musiet ist na pohotovost. este raz dakujem za odpoved.

titkovamiriam
8. máj 2011

ktorA ruka?ti trpne

krpcisko
autor
8. máj 2011

@titkovamiriam trpne mi pravá ruka.

titkovamiriam
8. máj 2011

blbne mi pocitac tak som to nevidela v prispevku,nemas niekoho kto ma tlakomer-pre istotu si zmerat tlak,mne trpla vzdy lava ruka no ja som vzdy pred porodom mala vysoky tlak ☹

krpcisko
autor
8. máj 2011

@titkovamiriam skusim si odmerat tlak. dakujem za odpoved.

gab
8. máj 2011

@krpcisko pokial viem, problemy s tlakom alebo srdcom vystreluju do lavej ruky, ale ak si spala na chrbte, tak je mozne, ze mozes mat zablokovanu krcnu chrbticu alebo stavec medzi lopatkami, ja som mala problemy na lavej strane, ale nakoniec sa zistilo, ze mam vyskocene rebro a tlacilo na nervy.... ja by som radila ist k doktorovi, lebo cim viac to budes odkladat, tym horsie sa to potom naprava naspat.....

krpcisko
autor
8. máj 2011

@gab v prvom rade dakujem za odpoved. tlak som si merali mala som trochu zvyseny, tak mozno to bolo aj z toho. konecne to povolilo, asi po 14 hodinach ma konecne neboli na hrudi ani mi netrpne ruka. trochu ma zacala boliet tentokrat lava ruka, ale dufam ze aj to prejde. ale pre istotu asi behnem zajtra k doktorovi.
gab - spala som na chrbte, lebo ma to zacalo boliet asi o 3.40 ráno a inak sa mi lezat nedalo. takze to moze byt, ze mam nieco zablokovane. len dufam,ze to nebude nic vazne.
Este raz vsetkym dakujem za odpovede.

maca_p
8. máj 2011

@krpcisko s bolestou v hrudi ti neviem poradit, ale trpnutie ruk v teho som mala a poviem ti veru poriadne! ak trpnutie pocitujes hlavne v palci, ukazovaku a prostredniku, tak dg. sa vola karpalny tunel. po ukonceni teho by sa to malo zlepsit. ja som mesiac a pol po a tak na 60% to mam lepsie. ku koncu teho som mala tak opuchnute a strpnute ruky, ze som nemohla otvorit ani plastovu flasu. taktiez cela jemna motorika uplne v prdkarovciach. soferovala som jednou rukou, zatial co druhu som striasala a calaka kym mi troska odtrpne a potom vymena ruk 😲 😲 ... ale nemusi to mat u kazdeho takyto priebeh. bola som aj u neurologa. v teho sa s touto dg. neda nic robit...

simi251
8. máj 2011

@krpcisko Moze to byt z hrudnej popripade krcnej chrbtice, zazila som to na sebe ale nespoliehaj sa na to, kym ti lekar nevyluci ine ochorenie. Urcite to konzultuj s lekarom co najskor.

krpcisko
autor
9. máj 2011

moc moc ďakujem za odpovede.
našťastie mi to včera večer prešlo a dnes ráno ma tiež nič nebolí. dúfam, že to tak aj ostane, ale určite pôjdem k doktovi a opýtam sa či to nieje niečo vážne.
ešte raz ďakujem 🙂

gab
11. máj 2011

ako si dopadla u doktora?

krpcisko
autor
13. máj 2011

@gab prepáčte, že sa ozyvam až tak neskoro, akosi nestiham. moj Dr povedal že to bude asi z krčnej chrbtice, že mam trošku cvičiť na chrbát a keď by ma to začalo bolieť znovu tak ma pošle neurologovi. Tak dufam, že ma to znovu nezačne bolieť. ďakujem za opýtanie gab.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre