Je normálna bolesť v podbrušku v 1. mesiaci?

liki205
4. jan 2009

ahojte som tu prvá krát a chcem sa s niekym poradiť. Som v prvom mesiaci a už od včera ma strašne bolí na lavej strane podbruška, Je to normálne?? Normálne celý den ležím a stále to neprestáva..

didulka85
4. mar 2010

Ja som mala take iste priznaky. Bola som sice tehotna, ale mala som aj 7 cm cystu. Ta bolest moze byt aj z cysty. Test si budes robit zbytocne. Mne sa ukazala druha slabulinka palicka az ked som bola v 6 tyzdni. To znamena, az dva tyzdne po vynechani menstruacie.

havana21
4. mar 2010

No to mám strach, že čo ak je to nejaká cysta alebo niečo vážne ☹ ... neviem si to ani predstaviť 😒 ... to som si aj myslela, že si ho budem robiť zbytočne... a to si - ak sa smiem opýtať - ako riešila, ked tam bola cysta aj mimi...?.... nebolo babatko ohrozené?

havana21
4. mar 2010

a ešte som chcela podotknúť - bola som koncom roka na gyn. prehliadke pravidelnej, a všetko bolo v poriadku - tak dúfam, že nejako rýchlo také cysty nerastú... že to bude ozaj mimi 🙂

didulka85
4. mar 2010

Mala som az do tretieho mesiaca nakazany odpocinok. Nemohla som sa velmi namahat, vysavat atd. Potom to zmizlo. Vacsina cyst zmizne sama. Toho sa nemusis bat.
Cysta vznika napriklad pri prechladnuti... A zo dna na den.

havana21
4. mar 2010

Ach jaj - tak dúfam, že ste v poriadku 😉 aby bolo vaše mimi zdravé 🙂 osobne som zvedavá, či aj nám to vyšlo... ale toto čakanie - tréning na trpezlivosť 🙂

didulka85
4. mar 2010

Nemusis sa plasit predcasne. Nemusi to byt vobec cysta. Ja som mala hrozne bolesti na zaciatku. Som myslela, ze zacnem skrabat steny... A teraz je vsetko v poriadku.

havana21
4. mar 2010

Och tak to áno - to musela byť iná bolesť. Ja našťastie až takú nepociťujem, len sem tam cítim drobné ťahavé pichanie. Bol by to náš maličký zázrak - už sa teším pár mesiacov na babatko, tak som zvedavá ale strašne. Ale neviem či sa tak podobajú predmenštruačné stavy prvým teho. týždňom...?....

didulka85
4. mar 2010

Ja som mala stale pocit, ze dostanem menstruaciu. A to som uz mala aj tehotensku knizku. Doktrom mi povedal, ze je to normalne. Ak ti mozem poradit, tak si kup kyselinu listovu. Zevraj sa ma brat uz pred otehotnenim.

havana21
4. mar 2010

Áno beriem 🙂 poctivo, aj zeleninku aj ovocie papám, nech má drobček všetko pripravené, ak by bol 🙂 ... ďakujem za odpovede - som rada, že si odpísala - vážne si cením každú radu a aj sa niečo nové dozviem 🙂 😉

didulka85
4. mar 2010

Waw, takze uz si pripravena. Ja som tehotensku pripravu zanedbala. 😒 Moj manzel sa rozhodol, ze si urobime babo a na prvy sup sa to podarilo.
Kazde tehotenstvo je ine. Hlavne je sa nebat a musis pozitivne mysliet. Aj ked je to tazke. Cakam prve babo, takze sa sledujem. Vzdy ked ma nieco pichne, tak idem na net a snazim sa zistit informacie... Manzel mi za to nadava, lebo casto sa len vystresujem.

havana21
4. mar 2010

Tak to je super - ked na prvý šup 🙂 ... no to áno - ako to tak čítam, tak všetky tehuľky majú niečo iné a niečo rovnaké ( príznaky) ... a veru aj psychika spraví veľa - takže skutočne len pozitívne myslieť - len my sme také nedočkavé tvory 🙂 ja nevynímajúc... 😀 a ako mamičky máme aj väčší strach o tých naších drobčekov, keďže rastú v nás a nie v mužoch... ale je fajn, že nás vedia aj chladiť, že... inak by to bol čistý blázninec 😀

katka11111
4. mar 2010

ahojte,koncim 38 tyzden tehotenstva a uz od vcera ma dost picha v podbrusku.Neviete mi poradit co to moze byt?dakujem 🙂

majovka38
4. mar 2010

ahojte, norikk a brisilda 🙂 vdaka...hej, pomylila som sa...ako si som si neuvedomila, ze sa to rata od datumu posl. menstruacie, tak to mi teda zacal uz 4tt...ak teda som tehu 😒 pa

havana21
5. mar 2010

majovka38 - držím palce aby si bola tehu 😉

majovka38
5. mar 2010

vdaka 🙂

zabka1124
6. mar 2010

didulka85:A ked si bola na zaciatku tehu a zistili ti cystu aj si spinila, alebo nie?Ja som mala MS 22.01.10 a dokonca aj 18.02.10 a 1.marca mi test ukazal //.uz 3 dni hnedo-cerveno spinim a zistila som, ze vo mne nieco hnede zostava.Mate niekto s tymto skusenosti????? ☹

danulicek
7. mar 2010

Ahojte, viem, ze to, ci som tehu alebo nie, mi potvrdi jedine lekar. No chcem sa skor poradit, ci niektora z vas, ktore cakali babatko, mali taketo priznaky ako ja 🙂

Par dni dozadu som mala ovulku, a nikdy predtym som neriesila, ci ma nieco pichlo, ci zabolelo. No teraz ma asi 5 dni picha niekde v oblasti vajecnikov, obcas cele podbrusko ako tesne pred MS. V kuse som unavena, s jedlom ci zvracanim nemam problem, akurat mam zavrate, nechutenstvo a niekedy ma napina.

Prve dni som sa tym ani nezaoberala, na bejby som ani nepomyslela, ale z nicoho nic sa mi snivalo dve noci za sebou, ze som mala babatko 😅 No a uz je rozum v tahu a ja sa sledujem asi aj viac, ako je treba 😀 a kedze do dalsej MS mam este necele dva tyzdne, tak som sama na pochybach...

Tak, co vy na to, tehulky a maminy? Mali ste podobne priznaky?

brisilda
7. mar 2010

danulicek podla mna je strasne skoro aby si mala take priznaky mna v case zahniezdovania mrnuska bolelo brucho ako ked ta don niekto kopne bolest pred menstruaciou som dovtedy nepoznala cize som nevedela ci je to ta ista bolest no trvalo to iba 2 dni a nakoniec som bola tehu 😉 no bolest ktoru mas ty moze byt spojena aj s ovulaciou takze ti nic ine neostava iba trpezlivo cakat ci pride alebo nepride menstruacia 😉

danulicek
7. mar 2010

brisilda, dakujem velmi pekne. Ja si tiez myslim, ze je este skoro a netreba robit paniku, len som sa chcela poradit, ci boli podobne priznaky aj u inych...akurat, ze od poslednej ms mam nieco cez tri tyzdne, cyklus mam 34dnovy, tak pocitam, ze by to aj mozno mohlo byt 😉 aj ked... asi to je v tejto chvili skor o psychike, kazdopadne by ma pozitivny vysledok potesil 🙂

brisilda
7. mar 2010

jej az teraz som si vsimla ze si s PB 😀 inak drzim ti palce ono je tazko povedat ci to je alebo neni tehu priznak nakolko to moze alebo mohla byt aj ovulacia 😉 daj vediet ak budes mat poz. tehu testik 😉

didulka85
8. mar 2010

zabka1124: Podla toho, co mi doktor povedal, som mala dokonca normalne krvacanie a normalnu menstruaciu a uz som bola tehotna.
Najlepsie urobis, ked zajdes k doktorovi.

zabka1124
8. mar 2010

Ahojte, tak oficialne sa hlasim ako tehulka,bola som vcera u dokyho, tetuska spravila sono, este nic nevidela,pokecala so mnou, povedala ,ze je to zvlastne, ze som mala MS aj vo february,,ale asi sa tam dobre posmatrala s tym sonom, bo spinenie ustupilo.Zobrala mi krv a dnes mi volali , ze som tehu na 100percent a ze buduci tyzden , doky pozrie srdiecko🙂.Nechala ma na PN zatial tyzden, tak oddychujeeem, jaj ako dobre🙂!Inak ja ziadne tehu priznaky namam, mozno len na tisicinu citlivejsie prsa, ale to vse:0!
Inak baby neviete mi povedat, kde by som nasla, kolko ma byt tehotenskeho hormonu v ktorom tyzdni?diky

aknomis
8. mar 2010

zabka1124:
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/luds... tu je stránka o HCG.
inak máme rovnaký termín porodu 😉

zabka1124
8. mar 2010

Dakujem Aknomis🙂!!!!!!Hihihi, tak uvidime,ktore z nasich deti bude na tomto svete prve🙂 😉 !!!!Inak ja sa este az takmooc nevytesujem,ale vytesujem, bo sa bojim, ze sa nieco stane. 😒

aknomis
8. mar 2010

zabka1124: no ja sa tiež nevytešujem, lebo mám za sebou jeden potrat v júli 2009, v 7tt pri prvom tehu, tak sa bojím. teraz som v 6tt, 7tt sa blíži a obavy s ním tiež..
kolko si mala HCG a kolký den? ja som mala 24 DC - 2 den mi meškala mrcha 696.

zabka1124
8. mar 2010

no kedze som bola vcera na krv a dnes mi volali, ze vraj 750HCG ale ktory je to den ti nepoviem, ked si precitas vyssie , tak ja som mala MS aj vo february,ale asi sa rata od januara, ja v tomto nie som nejako zbehla.Mozno hlupa otazka ,ale co znaci DC?
No tak ti poviem, peknelezkaj, nech teda ten 7tt prejdete v pohodicke.Ja som teraz na PN na tyzden, bo mi mooc vecer nafukovalo brucho, vyzerala som jak aspon 4 mesiaci.Drzkajte sa 😉

xpetka1x
9. mar 2010

dc cize den ciklu napriklad 25 den cyklu.-)

arabela25
11. mar 2010

Ahojte,som tu nová a chcela by som Vás babenky poprosiť o radu.Už týždeň ma bolí v podbrušku a veľmi aj prsia. Menzes mám dostať až o týždeň.Mohla by som byť už tehotná alebo si to len namýšľam. 😒

zabka1124
11. mar 2010

arabela25:ked si myslis , ze si tehu,kludne si sprav test 😉 sak za to nic nedas.A ak bude negativny, pockat do MS a uvidis ci pride alebo nie a potom si sprav dalsi,tiez za to nic nedas 😉 .Jaj moja, ja som si tieez tolko krat namyslala, ze som tehu a nic ☹ ,ale raz sa to muselo podarit, neboj, len klud, psychika je velmi dolezita. 😉

dicinka1
30. okt 2010

ahojte..chcela by som sa opytat,ci neviete co moze znamenat bolest v podbrusku..som 48 den cyklu,menstruacia meska a testik som si robila asi na 37 den cyklu a bol negativny..ale stale ma to podbrusko boli..citim taky tlak..co to moze byt?ja mam 35 dnove cykli..tak do 35 dna vacsiou dostanem kramy..a teraz nič..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre