Je normálna bolesť v podbrušku v 1. mesiaci?

liki205
4. jan 2009

ahojte som tu prvá krát a chcem sa s niekym poradiť. Som v prvom mesiaci a už od včera ma strašne bolí na lavej strane podbruška, Je to normálne?? Normálne celý den ležím a stále to neprestáva..

lucka33
12. jan 2009

ahoj silvi - mala som mimomaternicové, bola som na operácii, už som doma, je mi na figu ☹ Nejaký čas nebudem sem chodiť, musím sa dať do poriadku 😢

beata1982
12. jan 2009

ahojte, bola som u gynek. som v 6tt, akcia srdiečka ešte nebola, že vraj až v 7tt, ale našli mi nález na maternici, tak mi spravil cytologiu, takže musím čakať dva týždne aké budem mať výsledky.
apple ahoj aj ja som mala tú druhú čiarku slabšiu a to som si robila test dvakrát. a nerobil ti ultrazvuk?

silvuskaa
12. jan 2009

Luci mojka to je mi hrozne luto ☹ Neboj vsetko bude dobre, potrebuje to cas. Budem na teba mysliet.
Musim sa priznat, ze v podvedomi sa aj ja obavam mimomaternicoveho teh. V piatok idem k lekarovi tak mi drzte palce.

klaudia15
12. jan 2009

ahojte, vo štvrtok som bola u lekára som v 4 az 5 týždni mám ísť teraz 22.1. dúfam že srdiečko už bude byť. a bude všetko v poriadku... 🙂

jasom
13. jan 2009

ahojte baby ja som uz 24tt a zrazu som zacala mat slabe bolesti v podbrusku 😒 trva to asi 3 dni, je to tym ze sa maternica roztahuje alebo mam ist radsej lekarovi? Bolelo vas v podrusku aj v takto neskor?
dikes

mishmish
13. jan 2009

"jasom"

ja som v podobnej situacii, uz skoro 3 dni mam bolesti v podbrusku - nieco ako tlak spojeny s bolestou. tak som volala do svojho tehotenskeho centra, kde mi povedali, ze vraj to je normalne, lebo vsetko "rastie a zvascuje sa". este sa ma pytali, ci nemam vytok, ci krv alebo nieco podobne.
Odporucili mi sprchu pripadne kupel a oddych na lozku. a pokoj.
tak som sa odstresovala.... a cakam, kedy to prejde 🙂

lucinka1104
13. jan 2009

ano bolesti v podbrušku bez krvácania a silných krčov su v poriadku orgány as musia premiestniť a robiť miesto rastúcemu miminku je normálne, že to ťahá a bolí celé tehu až do pôrodu 🙂

babulka123
13. jan 2009

a vytok? ja mam taky nieco medzi bielym a zltym.. spinenie nemam, niekde som citala ze vytok je v tehu normalny, nic ma nesvrbi alebo tak .. cize kvasinky to nie su ..

lucinka1104
13. jan 2009

bielo - žltý výtok je ok je to vlastne jeden z príznakov tehu 😉

jarulai
13. jan 2009

kluadia, ja som na tom tak ako ty - podla USG som vo 4+4tt /teda dá sa povedat, že v 5tt/, na kontrolu idem 23.1. a doki mi povedal, že srdiečko by sme už mohli vidiet srdiečko. už sa neviem dočkat. daj potom vediet, či bolo vidiet/počut.

jasom
13. jan 2009

mishmish: super dik, 🙂 ja si tiez myslim ze to sa roztahuje maternica lebo babo kopka 😉 v ktorom tt si ty?

mici11
13. jan 2009

mishmish presne si opisala moje bolesti, ok tak uz nestresujem 😉

raina
13. jan 2009

baby nechcem strasit, ale tu je moja skusenost: tiez mi vsetci tvrdili, ze bolesti v podbusku su normalne, lebo sa vsetko zvacsuje a pripravuje na miminko, no v 20tt ma uz tie bolesti dost vystrasili a isla som k lekarovi...ten po UTZ zistil, ze mam nizko polozenu placentu a bolesti mam z toho, t.z. ze ma hned nechal na PN, musela som prestat cvicit, ziadny stres, nezdvihat nic tazke, len oddych a pokoj...povedal, ze keby som zacala krvacat, mam ihned utekat k lekarovi, pretoze hrozi predcasny porod a babo je ohrozene, bez krvacania to je zatial v poriadku...uz to tu niekto pisal, pokial su to len bolesti bez krvacania je to OK, ale aj tak by som radsej zasla k lekarovi...na PN som bola 1,5 mesiaca potom som asi tri tyzdne pracovala, aby som vsetko ukoncila, cez sviatky som cerpala dovolenku a uz som na materskej, 8 tyzdnov pred porodom...nizko polozena placenta sa moze casom rastom maternice upravit, no niekedy nie a vtedy sa babo narodi cisarsky rezom...mna moj gynekolog odporucil na rizikovu ambulanciu, kde teraz chodim do poradne, zmierila som sa s cisarskym rezom, no na poslednej poradni 7.1. mi povedali, ze placenta sa zdvihla a rodit budem pravdepodobne prirodzene...no kazdom pripade by som bolesti v podbrusku spomenula lekarovi, aj ked to naozaj nemusi nic znamenat...vsetkym drzim palce

jarulai
14. jan 2009

raina, hlavne, že je už všetko v poriadku. ja som to dokimu spomínala a povedal mi, že pokial nemám menštruačné krče alebo krvácanie, nemám sa stresovat. dúfam, že je to tak a tiež to dotiahneme do štastného konca. držím aj tebe paste 😉

jasom
15. jan 2009

Baby pichalo vas v brusku tak okolo 25tt? Mna dnes akokeby picha a neviem ci su to bolestive pohyby alebo co to je, sem tam ma jednoducho pichne tak v okoli pupka ale tak vo vnutri pohyby citim a to je ine ako toto pichanie tak neviem ci to moze byt babo alebo co to je. Nie je to velmi bolestive a to pichanie citim tak raz za cas od rana asi tak 10krat. Poradi niekto? diky

jarulai
15. jan 2009

jasom a nemáš problémy so stolicou? možno to može byt len tvrdá stolica, nie?

jasom
15. jan 2009

jarulai: pravidelne pijem acidko tak skor nie ale mozne to je, ale zatial som taketo problemy nemala 😠
Ono to tak picha zvlastne, iba sem tam .

jarulai
15. jan 2009

ja pijem acidko každý den a tiež som mávala podobné pocity aj ked som nebola tehotná. tak neviem, čo to može byt.

pisskota
20. jan 2009

Ahojte, mam bolesti v podbrušku, najmä na lavej strane a nad ochlpenim.Prsia ma ukrutne boleli, ale už je to lepšie. Mam zavraty, fajčit mi nechuti, jem niekedy viac, niekedy menej.Mrchu mam nepravidelnu....nezvykne meškať nikdy obvykle pride skor, je mi striedavo zima- teplo. Z toho sudim, že aj plodne dni možem mat skorej.
Mrcha ma prist až 25.1 a ja toto citim už od 11.1
Myslite že mam dobru predtuchu.....čakam babo?

flavi
23. apr 2009

pisskota, moja kolegynka takto prisla na to, ze je tehu, ked jej zrazu nechutilo fajcit, ale ak mas priznaky typu bolave prsia a tak, tak tie su sposobene zvysenim hormonu, na ktory reaguje aj teho test, tak si proste jeden sprav, najlepsie taky, co garantuje uz 5 dni po pocati pozitivne vysledky (aj ked ako vidno aj tu na koniku tie testy nie vzdy naozaj tak skoro vedia zareagovat) ale podla mna za pokus a tych par euro to stoji 🙂

drzim palceky, aby si nasla dve //

lenocka1979
23. apr 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte babuľky ... chcela by som sa vás spýtať na takú vec, ktorá ma dnes ráno tak trochu vydesila ... bola som u ženskej na odbere krvi .... som v 8 tt a po príchode do práce som pocítila nejaký výtok ... tak som šla na wc a doteraz som mala biely výtok, ktorý je vraj normálny ... ale teraz som mala na nohavičkách škvrnku s hnedastým nádychom ... zľakla som sa ... myslím, že je dokonca termín, kedy by som mala za normálnych okolností dostať menzes ... je to normálne, alebo mám ísť k dr ... ???? :(

herminka524
22. feb 2010

CAUTE BABY,MAM DOTAZ,MALA SOM MS 14.2.TRVALA MI NORMALNE ALE MALA SOM POCIT,ZE JE AJ TAK SLABSIA AKO INOKEDY.MAM 2DNI PO MS,ALE STALE MI TRVA TAKY SLABUCKY RUZOVY VYTOK,MAM BOLESTI V PODBRUSKU,ZVYRAZNENE ZILKY NA PRSIACH,A UZ ASI TYZDEN MA BOLI ZALUDOK,UZ SOM AJ VRACALA.pROSIM VAS,MOZEM BYT TEHOTNA AJ PO MS?TEST SOM SI ESTE NEROBILA.PORADTE MI,MA S TYM NIEKTO SKUSENOSTI?DAKUJEM

miculienka
23. feb 2010

herminka, ja som mala taký stav podobný, najskôr som mala pocit, že som tehu, bolo mi zle a príznaky ako keď otehotnieš, potom došla mrcha, taká silná, že som takú tuším ešte nemala, jaj, predtým som si robila test ale nič neukázal, tak reku dáka galiba bude, ale mala som ísť práve na laparoskopiu tak som to neriešila, že tam zistia, no ale druhá očakávaná mrcha nedošla, len ma bolelo brucho akoby mala dôjsť každú chvíľu aj zle mi bolo, raz na odpadnutie, no katastrofa, a nakoniec som zistila testíkom, že som tehu 🙂 , ale u teba zatiaľ sa nedá povedať, môže to byť aj ako u mňa, ale môže to byť aj niečo iné, ak ti to neprejde kúp testík, skús, ak neukáže a bolesti budú tak radšej choď k dokimu, predsa odborník je odborník, držím palce 😉

majovka38
3. mar 2010

Ahojte, som tu nova a mam otazocku🙂) minuly piatok a sobotu som mala set-tam take dost silne pichanie v podbrusku ale odvtedy sa neobjavili, zda sa mi ( ale teraz si uz skor myslim, ze si to namyslam), ze sa mi zvacsili prsia ale citlive ich nemam, nemam ani ranne nevolnosti, len som trochu unavena a bolia ma krize uz par dni.... keby ze to bolo to co si strasne strasne prajeme tak by som mala byt v 2t...tak sa chcem spytat, ze keby som nahodou bola tehotna ci by som mohla mat toto pichanie tak skoro v prvych dnoch a ci by to mohlo trvat iba 2 dni a teraz nic, ja viem, ze u kazdej zeny to moze prebiehat ina...odpiste pls, vdaka 🙂

majovka38
3. mar 2010

to som zase ja🙂 odpiste niekto prosiiim🙂)

norikk
3. mar 2010

zena je v 2tt, ked ma prave plodne dni, tak to akosi nesedi ,ci sa mylim? 😒

majovka38
3. mar 2010

hmm?

norikk
3. mar 2010

nepomylila si sa v ratani tyzdnov? tie sa rataju od poslednej menstruacie

brisilda
3. mar 2010

maji mna v case zahniezdovania mrnuska bolelo brucho ako keby mi don niekto kopol a obcas som mala taku prudku bolest na jednej strane no trvala iba sekundu to bolo ked som eset nevedela ze som tehu 😀 neskor mi ukazalo // inak vazne tt sa pocitaju od prveho dna poslednej menstruacie 😉 skus si to prepocitat lebo ovulacia je cca na 14 den 🙂 + - nejake dni zalezi od toho aky dlhy mavas cyklus

havana21
4. mar 2010

ahojte 🙂 som tu prvýkrát ... ja mám už asi 11 dní občasné pichanie v podbrušku - nie neustále len sem tam... ani neviem či len na jednej strane, lebo ja to cítim ako ťahavé pichanie - ani to neviem poriadne opísať... MS má dôjsť v nedeľu (dúfam, že nedojde) ... 🙂 prsia sa mi zväčšili, ale nebolia a to ma pred ms bolia a riadne, teraz nič... na test si myslím, že je priskoro... ou a objavuje sa mi aj výtok (nesmrdí,nepáli) presne ako cez ovuláciu... ja len dúfam, že som tehu - neskutočne by sme sa tešili 🙂 čo myslíte - môže to byť signál tehu??????????? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre