Je normálna bolesť v podbrušku v 1. mesiaci?

liki205
4. jan 2009

ahojte som tu prvá krát a chcem sa s niekym poradiť. Som v prvom mesiaci a už od včera ma strašne bolí na lavej strane podbruška, Je to normálne?? Normálne celý den ležím a stále to neprestáva..

munu
6. jan 2009

len chcem reagovat k tym vitaminom v tehu...
ja som nebrala, ani neberiem ziadne vitaminy, zato sa snazim papat kazdy den vela ovocia a zeleninky, to su prirodne a cerstve vitaminy.. jedine co som brala do mozno polovicky 4.mesiaca bola kyselina listova, nic ine 🙂 a pytala som sa aj midwife a ona povedala, ze tehulky beru vacsinou vitaminy pre tehotne len pre to, aby boli spokojnejsie, ze beru nejake vitaminy, ale pokial jem zeleninu a ovocie, mliecne vyrobky a zkratka zdrava strava, tak nepotrebujem brat nijake vitaminy naviac... tak ich teda neberiem... doteraz som mala vsetky vysledky ok, ale dneska idem na poradnu zase tak uvidime, co mi povie midwife 🙂 drzte palce

alias313
6. jan 2009

chcem sa opytat, vcera vecer som necitila vecer pohybyiba take jemne, velmi jemne-aj ked som lezala na boku, a to som vzdy citila.do rana sa mi na prt spalo, ja neviem ale ani teraz nejak necitim len take slabe-ako keby chvenie. to som si nejako vsugerovala?alebo zacinam prehanat.neviem ale citim sa tak blbo...neda sa nieco robit, aby som tie pohyby citila?ak maly spi... 😅 skakat, alebo co???

munu
6. jan 2009

neboj sa alias
mas citit minimalne 10 pohybov behom hodiny... kludne si sadni alebo najlepsie lahni na chrbat, daj si ruku na brusko a vnimaj aj tie jemne pohyby, ak ich ucitis 10 do hodiny, tak je vsetko ok... alebo ak sa bojis aj tak, tak chod k lekarovi, nech popocuva srdiecko babatka, ci je vporiadku... ja som tak mala velakrat, ale potom som zistilla, ze ono chudatko len vela spinkalo
vies o tom, ze babo prespi 90 az 95% z 24 hodin? To je teda dost, potrebuje aj oddychovat, nemoze stale kopkat... musi aj nabrat novu energiu, alebo babatko je tiez zivy cloviecik, tiez je niekedy lenive kopat a tak 😉
niekedy sa stane, ze cely den ho neucitis a vecer budes len cumiet ako ti neda ani zaspat 🙂

alias313
6. jan 2009

no jasne zase nechcem zbytocne prehanat...len som mala taky blby pocit z toho.len vzdy ked som si lahla na ľaví bok tak som ho vzdy pocitila..no idem si len lahnut a cakat 🙂

liki205
autor
6. jan 2009

Chcem sa spýtať že kedy tak zvyknú začínať stavy, že vracanie a únava? Ja som doteraz ešte nič také nepocítila, ale to je ešte na to asi skoro že? A eyya akú kyselinu listovú presne berieš? Lebo je ich milión v lekárni tak neviem ktorá je taká naj...??

beata1982
6. jan 2009

Ďakujem Vám, ja tipujem že môžem byť tak v 4tt, ešte lekárky nebola, začína až vo štvrtok, tie bolesti nie sú stále. a výtok mám len biely.

munu
6. jan 2009

to je jedno aku kyselinu listovu beries liki. Dolezite je, aby si ju mala, mna sa doktorka nepytala, ked videla podla testov, ze som tehotna, hned sa ma opytala, ci beriem nejaku kyselinu listovu a ja ze nie, tak ona mi hned predpisala... a tiez sa nikto nestaral, ci su nejake rozdiely medzi nimi... myslim, ze kazda kys.listova je rovnaka 😉
unavu som ja pocitovala tak neskor, mozno az okolo toho 11.tyzdna a zle mi nebolo, takze to ti asi nepoviem... bolo mi len miestami slabo na zaludku, ale to bolo slabe a hned po chvilocke to preslo a to bolo okolo toho 5 az 7.tyzdna.. takze s tymto skusenost nemam chvalabohu 🙂

alias313
6. jan 2009

liki205: no ja som nastastie nezvracala ani raz..a nemala som ani nijake stavy... 😉 takze je to dost individualne..jedine som bola obcas viac unavena, ale ani to nebolo nejake prehnane, tak snad to obide aj teba 🙂

eyya
6. jan 2009

liki ja beriem Bio-Folic 400, ale osobne si myslim ze je ta asi jedno.vybrala som si ho len preto ze mi teta v lekarni povedala ze prave tento ma odporucane denne mnozstvo kyseliny a v tych ostatnych co mali boli len ciastky + vitam. a tie som nechcela jest v tabletkach preto som si zobrala cistu kyselinu listovu. 🙂

eyya
6. jan 2009

bea tak hned v zaciatku to pobolevalo aj mna viac hlavne v case "navstevy" to som ale ja este nevedela ze mame malu fazulku 😀 vdedy som si len hovorila uz aby to tu bolo lebo ma tak bolelo 😅 ,no ale nastastie neprisla 😀 a nas cakalo krasne prekvapko.... keby ta vsak brusko bolelo moc urcite necakaj do stvrtku a bez na pohotovost....

eliem
6. jan 2009

alias.moja malicka od zaciatku nepatri ktym aktyvnejsim babetkam.je leniva,aj teraz onej neviem aniekedy aj celi den,ak som niekedy mala tiez taky strach ako ty tak som lahla na lavy bok a trochu ju posteklila a par krat ma kopla asi ze mam jej dat pokoj 😀.nie vsetky babetka su v brusku akrobati,niektore u lenivsie,ale vraj je to aj nanieco dobre ze po narodeni im to ostane.ja som vraj mojej mamine tiez vtehotenstve dala pokoj a aj po narodeni som bola strasne dobre babo. 😀 teraz je to zomnou vraj uz horsie 😀

silvuskaa
6. jan 2009

Ahojte, ja som si robila test 1.januara a objavili sa //. Od vtedy tiez pocitujem bolesti v podbrusku i pichanie v lavom aj pravom vajecniku. Volala som lekarovi a sestricka ma objednala az na 16.1., vraj to uz by malo byt nieco vidno.
Priblizne mesiac uz beriem Baby plan - Calibrum. Mate s tymito vitaminmi nejake skusenosti? 🙂

alias313
6. jan 2009

eliem:hehe no moze byt, lebo ja som aj dost neskoro zacala citit prve pohyby..ale inak hladky priebeh ma vsetko, len teraz som spanikarila..ale tak uz aspon viem..no poobede zacalo kopkat-tak pohoda.no ja tiez ked som si lahla na lavi bok, tak vtedy sa vzdy zacal mrvit, tak preto len teraz mi to neslo do hlavy..

dandulik
6. jan 2009

ahojte tehulky...pripájam sa k vám...som v 15tt...a tež som zo začiatku pociťovala všeliaké pichanie a teraz to je len sem-tam....a čo sa týka vitaminov....v prvých týždnoch som začala brať kyselinu listovu, ale radčej sa snažím papať vela zeleninky a ovocia....je to lepšie ako tabletky.....(nemožem totiž preglgať velke tabletky, tak to riešim takto)...

lucka33
6. jan 2009

silvi a dandi vitajte 🙂 Gratulujem vám! Ja idem v piatok k dr. na potvrdenie tehu, vo štvrtok začínam 7.tt 🙂 Bude už vidno aj srdiečko? Alebo čo vlastne bude vidno? 😉

beata1982
6. jan 2009

Troška ste ma upokojili.K lekárovi idem teraz vo štvrtok, tak dúfam, že všetko bude ok.Držte mi palce.

janula13
6. jan 2009

babulky tak som sem len vpadla, zaujala ma tema..
Liki mne zacali nevolnosti v 6tt a drzia sa doteraz a nechci ich, budes mat o to krajsie tehotenstvo, mna morili tak do 10tt a odvtedy sa to snazim ukocirovat, je to uz lepsie, ale prijala by som uz koniec, chcem si to uzivat bez nich...
Bolesti som mala od zaciatku, hlavne pichanie vo vajecnikoch, doki povedala ze v ophode, teraz ma uz trapia dlhsie, ale zajtra mam poradnu, tak sa postazujem, dufame ze babatka su ok...
ja som bratal calibrum baby plan a kys listovu a teraz v druho trimestri zase calibrum mama...chcela som sice skor cerstvu zeleninku a ovocie, ale babtkam to vooobec nesmakuje, ovocie este ano, tak bohuzial musim aspon tablety a teda, tie calibrum mama mi davaju zabrat, neznasam take obrovske tablety...ale snaha je 😀
tak sa drzte tehulky aj snazilky, nech vas boli co najmenej..ale co narobite, roztahujete sa, ked tam mate najomnika 😀

scandya
6. jan 2009

Ja som si robila test 5 dni este pred menstruaciou a uz mi ukazalo //. A vsak uz tyzden predtym som mala take bolesti ze som skriabala steny, myslela som ze mam crevnu chripku, ale nemala som ani hnacku ani som nezvracala. Bolesti trvali asi Tyzden a nie pravidelne. A doteraz neviem co to vlastne naozaj bolo, ale taku bolest som este nemala, fakt som si myslela ze je po mne. Predtym som nebyvala chora a u doktora som nebola niekolko rokov. A nase mrnave ma teraz 22tt a je zdrave. Len prve 3 a pol mesiaca mi bolo veeelmi zle, teraz si naozaj uzivam tehotenstvo ako ma byt- papam a papam 🙂 a priberaaaaam

deborah1
6. jan 2009

Mňa teraz napadlo,že asi je možné,že niekedy ke´d zabolí bruško a sa zľakneme,moc na to myslíme,môžme si to aj vsugerovať..Hovorím podľa seba 😅 ,lebo už dávnejšie,to som ale ešte nebola tehotná,sa mi zdalo,že ma bolí v podbrušku,stále som na to myslela,že čo to môže byť,tak po týždni som šla k doktorovi,ten ma vyšetril a povedal,že je všetko OK.A potom som už na to nemyslela a prešlo to.. 🙂

silvuskaa
7. jan 2009

Dakujem Luci
ja som mala tuto noc take bolesti, az ma pot oblieval. A dnes uz musim ficat v praci. Kocky nemyslite ze ma sestricka objednala dost neskoro ked // my ukazalo uz 1.1. a ana prehliadku mam prist az 16.1?

lucka33
7. jan 2009

ahoj silvi 🙂 Vieš,oni sa s tým nikdy neponáhľajú, lebo to berú tak, že prvý trimester je aj tak "rizikovejší", tak to radšej nechávajú na taký 7-8tt, aby bolo bábo vidno na sone. A možno aby nemuseli robiť krvné testy, tie sú asi drahšie alebo čo...

silvuskaa
7. jan 2009

Ahoj Lucka 😵 ,asi je to tak, ale pre mna je to dlhy cas cakat tolko dni. Potrebujem vediet ci je vsetko ok.

lucka33
7. jan 2009

aj ja som sa ponáhľala k dr. už 5 dní po vymeškaní ms (5.tt) a nič nevidel a keďže bolo medzi sviatkami, tak mi ani krv nebral, lebo laborky mali voľno až do dnes. Tak ma objednal o 2 týždne, tak idem teraz v piatok, mala by som byť už na začiatku 7.tt, tak už možno uvidíme viac 😉 Tak veľa trpezlivosti, ja sa tiež neviem dočkať a tie dva týždne sa mi zdali, že budú nekonečné, ale ubehlo to rýchlo 😉 Veď ty to máš už len týždeň a niečo, tak to nie je veľa 😉

silvuskaa
7. jan 2009

Drzim ti palceky. Ja netusim v ktorom tyzdni mozem byt, mozno 5tyzden. Inak okrem bolesti v podbrusku nemam ziadne priznaky 🙂

lucka33
7. jan 2009

silvi choď na stránku www.tehotenstvo.academy.sk Tam je tehotenská kalkulačka, zadáš dátum poslednej ms a vyhodí ti, kt. si týždeň aj termín pôrodu 🙂 Ja zajtra začínam 7.tt. Aj ja ti držím palce, nech je všetko v poriadku, tak ako má byť 🙂

silvuskaa
7. jan 2009

Diky urcite si tam kliknem. Som vsak na chybach, lebo poslaednu menstuaciu som mala dost slabu a kratku. 😒

lucka33
7. jan 2009

tak skús si dať dátum tej poslednej krátkej a skús aj predposlednú, možno si otehu už pred tou slabou ms... Ale to ti s istotou aj tak povie len lekár cez sono 🙂

silvuskaa
7. jan 2009

Presne tak pockam a uvidim co povie doktor. Ako sa citis ako tehulka? 😉

lucka33
7. jan 2009

silvi vieš čo, zatiaľ si to ani nejak veľmi nepripúšťam, keďže to ešte nemám na 100% potvrdené od dr. Tak tešiť sa budem až potom. Okrem bolesti a pichania v podbrušku nemám iné príznaky. Iba chodím často na wc. Tak možno aj preto čakám na vyjadrenie od lekára 😉

silvuskaa
7. jan 2009

to aj ja chodim castejsie na wc, aj v noci 2x 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre