Je šanca že sa Anembryomola nezopakuje?

anikar
16. sep 2008

mala niektora s vás anembryomolu ?je šanca že sa to po druhý krat nezopakuje?podeľte sa o skusenosti..dakujem

crca
8. nov 2011

@fifa79 nevím jak komu,ale mě nerostlo tak rychle,jednou HCG 64 a za 3dny 86,za to půl roku na to HCG 800 a drželi se drželi 😀

elana
9. nov 2011

@fifa79 ne, u anembryomoly právě leze hcg nahoru jak šnek. Já se někdy v 8.tt dohrabala asi ke 400 😝 A obvykle se neopakuje, jde zpravidla o špatně založené těhotenství, které vzniklo neživotaschopným embryem, které mělo zřejmě genetickou vadu. Já měla v lednu anembryom a v září už fyziologické těhu 😉

fifa79
9. nov 2011

elana,crca:Mě právě leze nahoru řekla bych, že dobře.
18.10.HCg 698
25.10.Hcg 1150
3.11. HCg 7164
8.11 HCg 14 353
Problém je, že Dr.stále nic nevidí na UZ.Jenže mám nepravidelný cyklus.Poslední PM 1.9.11,takže bych měla být asi 10tt.Jenže ovulaci jsem měla až 30.9.(náhodně jsem si udělala ovu test a byla tam...jestli se tomu dá věřit)Podle UZ odhadují GS na 5 týdnů, což by odpovídalo, ale spíš mě děsí, že tam nic nevidí.Dle UZ lékařka napsala,že není patrný embryon.pól.Myslíte, že ještě může mimi vykouknout a být vše v pohodě.Nebo se mám připravit na nejhorší.Nekrvácím ani jiné potíže nemám,jen ty těhu.

elana
9. nov 2011

@fifa79 leze...a ty čísla vypadají vysoký, ale když si vezmeš, že se hcg má co 2 dny zdvojnásobit, tak zas tak dobře ne 😒 . Když jsi měla 3.11. 7000, tak těch 14 000, cos měla 8.11., bys ideálně měla mít už 5.11. (nebo aspoň 6.11.) a toho 8.11. už by to mělo být zas mnohem víc, klidně okolo 30 000...

jako neříkám, že se zázraky nedějou, ale už jsi opravdu hodně daleko, je důležitý vyloučit mimoděložní, tam taky hcg nestoupá tou řadou jak má, no a potom, pokud se mimčo opravdu neukáže, Tě asi čeká revize 😖

fifa79
9. nov 2011

@elana moc dík,tak trochu s tím počítám.Na ko jdu v pátek.Dr. ve FN říkal,že uvidíme.

marketa137
9. nov 2011

@fifa79 kolik jsi dle MS a kdy byly // na testu. U Tomíka to taky viděli na molu 😒

fifa79
9. nov 2011

marketa137:Podle MS jsem 9+5, PM 1.9 ale OVU jsem měla až 30.9.Dvě čárky byli vidět až 15.10 do té doby byli testy negativní.U syna jsem měla poslední MS v květnu a otěhotněla jsem až na konci července,takže OVU byla skoro za 60 dní.Asi to nedopadne, jen se snažím vykřesat do pátku nějakou naději nebo se alespoň uklidnit..jinak bych se zbláznila.

marketa137
9. nov 2011

@fifa79 uvidíš, já měla poslední MS 7.9. a // celekm dost pozitivní 8.10. Miminko bylo vidět v 6+6 i se srdíčkem ale je o 5 dní menší. Ale Tomík se ukázal dle MS až v 7+3tt. Dokud nekrvácíš tak šance je, a váček máš? Kolik měří? Mimi se ve váčku ukáže až při vel min 12mm, taky záleží na UTZ, nejlepší mají v nemocnicích. my taky ještě nemáme vyhráno i když věříme a hlavně doufáme že to bude ok ale vše je tak relativní 😒 , nezbývá než čekat 😉

fifa79
9. nov 2011

@marketa137 :moc ti přeji, aby jste měli vše o.k. Váček máme odpovídá 5 týdnu, ale mimi nikde....zatím

agule
9. nov 2011

Roste,já jsem měla hcg vysoké přesně na týden,ve kterém jsem měla být a měla jsem všechny příznaky těhotenství jako je zvracení,zvětšená prsa atd. V 9 týdnu mi doktor řekl,že děloha je bez plodu,který zanikl někdy hned úplně na začátku a že mám nechat přejít tak 2 menstruace a pokusit se znovu. Tenkrát mi bylo hrozně,následovala kyretáž a depky. To bylo v dubnu 2010, v srpnu jsem otěhotněla a ted mám půlroční holčičku. Holky hlavu vzhůru,nakonec se dočkáte vytouženého mimča. Jo a ještě jsem zapomněla napsat,že v srpnu 2009 jsem potratila samovolně v 6tt.

agule
9. nov 2011

@fifa79 odpoved byla pro tebe,ale na hcg jsi se ptala už včera,já si nevšimla tý poslední stránky 😀

fifa79
9. nov 2011

@agule:díky za odpověď..uvidíme v pátek

agule
9. nov 2011

@fifa79 držím moc palce !

katkarv
9. nov 2011

ano baby je sanca 🙂 ja som mala prvu anembryomolu potom missed abort a teraz som v 18tt 🙂 Do tretice to vyslo 🙂

marketa137
9. nov 2011

@fifa79 tak na 5tt je ještě na mim čas ne. Já v 5+6 měla taky jen váček 😉

madormi
9. nov 2011

pokud anembrymola byla náhodá, nemáš žadné zdravotní komplikace tak se nezopakuje, často se to stává, ale málokdy opakuje.

fifa79
19. nov 2011

Ahojky,tak já jsem od úterka po revizi.Hcg nerostlo tak rychle a na UZ nález stejný.Teď čekám na histolku,tak jsem zvědavá.Ještě se nám ty naše mimi uhnízdili v rohu dělohy,takže i kdyby to bylo v poho,muselo by se těhu ukončit,protože by hrozilo prasknutí dělohy.Mimiděložní se nepotvrdilo....moc děkuji za reakce,snad to na počtvrté klapne.

marketa137
19. nov 2011

@fifa79 😒 to mě mrzí, snad se mola nepotvrdí a budete se moc brzo zase snažit 😉

llenci
27. dec 2011

fifa79, to je mi moc líto. Já byla taky na revizi kvůli anembryomole v červenci, v 10. tt. S přítelem jsme si poplakali, ale vzali jsme to tak, že prostě nebyla vhodná doba - těsně po otěhotněni jsem měla angínu, šílené stresy v práci... Navíc jsme nebyli ještě svoji, tak jsme se zasnoubili a v listopadu jsme se vzali. A asi hned o svatební noci se zadařilo 🙂 Dneska ráno jsme šli spolu na kontrolu, jsem v 7tt+3. Hrozně jsme se báli, že se to bude opakovat a opět nic nebude vidět, jen ten prázdný váček. Ale vůbec ne, dostali jsme nejkrásnější dárek k vánocům. Mimi už jde krásně vidět, dokonce i srdíčko bije. Takže držím pěstičky, ať vám to napočtvrté klapne.

sniezka
5. apr 2012

tieto príbehy je strašné čítať, ešte horšie zaziť. Najhorší je pre mňa ten pocit, že keď sa povie "anembryomola" tak to evokuje, že embryo vobec neexistovalo, čo by znamenalo, že nie je ani za čím smútiť. Určite sa však v žiadnom prípade nejedná o nijakú "fiktívnu" tehotnosť, ako to tu ktosi spomínal. Je to taká istá tehotnosť, ako každá zdravá v tom štádiu, takže každá jedna mamina, ktorej sa kvoli tomuto tehotenstvo skončilo, či už prirodzene, alebo za pomoci kyretáže, prišla o svoje dieťa a má plné právo prežívať obrovský smútok a hnev nad stratou. A ja som takto včera stratila detičky hneď tri. 😢

angela85
24. jún 2012

ahojte, aj mne diagnostikovali anembryomolu, je to strasne mat dva mesiace vsetky tie priznaky tehotenstva, velke citlive prsia, velke brucho, stale zle, velmi nizky tlak a vlastne kvoli nicomu. ja som bola na UZ dvakrat. najprv v 7 tyzdni a o tyzden na kontrolu, to bol strasny tyzden a to cakanie na UZ a mala nadej, ze to bude ok, ale nic. dost som plakala a ma to aj dost znicilo. s nikym som sa o tom doteraz poriadne nerozpravala, iba s priatelom trochu, vzdy sa rozrevem. tak som to chcela a nazaciatku velmi tesila. bola som na vysetreni u internej pred zákrokom a tá mi povedala, ze som velmi zdrava, tak nechapem, ze moje tehotenstvo take nebolo. nech je uz pondelok vecer, nech to mam za sebou.
momentalne sa aj bojim znovu otehotniet, aby sa to znovu nezopakovalo. nikdy som takato citliva nebola, ale toto ma dost zobralo...

bambuca182
14. nov 2012

Ahojte tak tiez si stim teraz prechádzam.Včera som pola prvy krat v poradni a zistili mi Anembryomolu ☹ som v 9 tizdni..je to strasny pocit,tak velmi sme sa tesili a nic stoho nebude 😢 .Neprajem to nikomu.Ale dufam ze po case to uz vyjde a to slovo uz nebudem pocut. ☹

angela85
6. feb 2013

ahojte, som tu znovu. po kyretazi som mala dost zle obdobie, ale pomohla mi nova robota a kolegyna, co prezila to iste. no musim sa vam pochvalit, dnes som uz v 21. týzdni, a vyzera to tak, ze je vsetko ok. po kyretazi mi moj doktor povedal, ze som mala malo prekrvenu placentu a preto hned odumrelo. 25. som bola na kyretazi a v oktobri som bola znovu tehotna, dlho som to tajila, bala som sa to znovu niekomu povedat, ale zatial je vsetko v poriadku, takze som otehotnela po cca troch mesiacoch, a teraz som stasna... tak vam drzim vsetkym palce, a anembryomola sa vam uz viac nemusi zopakovat, tak ako mne, i ked su aj pripady, kedy sa to zopakuje aj 4x

emma93
15. apr 2013

@tanitta ..gratulujem🙂..super, že sa vám tak skoro podarilo! my sme o babatko prišli pred tromi dňami:(..je to veľmi ťažké, bojujem teraz sama zo sebou, s myšlienkami...:(...bola som v 10tt a na babatko sme sa neskutočne tešili, toto bola rana ako z čistého neba:(...dnes som bola u svojho gynekológa, možnú príčinu mi nevedel povedať...a ani na žiadne testy ma poslať...vraj po prvom potrate sa to nerobí, až po opakovanom!,,dosť ma to zaskočilo, že sa to začne riešiť až ked sa to stane druhý krát..a vy ste sa začali snažiť hneď po zákroku?? mne odporučil aspon 2-3 x odmenštruovať aby sa obnovila výstelka maternice....ale vraj by počkal aj 4-6 mesiacov..ale ja tolko cakat nechcem!..ale vraj pozná aj veľa prípadov čo otehotneli aj skôr, po 2-3 mesiacoch a vynosili zdrave babatka, asi je to individuálne...

emma93
15. apr 2013

@evitkamalicka ..jeeej po dvoch mesiacoch sa vám to podarilo!! to je pre mna velmi pozitívna info...my sme o babatko prisli pred tromi dnami a najradsej by som zacala hned a nestrácala cas, ale výstelka maternice sa predsa len musí zregenerovať...vám čo povedal doktor?? kolko si máte dat pauzu??mne odporučil 3-4 mesiace...minimálne...ale lekári sa v tomto velmi líšia... a prvý krát si otehotnela tiež tak rýchlo?

evitkamalicka
15. apr 2013

@emma93 to mi je veľmi ľúto.... nám lekár o čakaní nehovoril nič......anembryomola bola moje prvé tehotenstvo.....odvtedy už máme dvoch krásnych synčekov

emma93
15. apr 2013

@ollako ahoj, pododbnu skúsenosť ako ty mám aj ja..aj ked príspevok je už starší a ty máš krásne detičky potešila som sa, ked som si prečítala že hned 2 mesiace po tej nepríjemnej udalosti si zostala tehotná...my sme si to prežili práve teraz a lekár nám odporučil čakať 3-4 mesiace, ale ja som nedockavá a chcela by som zacať co najskor. Aj si ostala potom na rizikovom?? ci tehotenstvo bolo bezproblemove?? dakujem

ollako
15. apr 2013

@emma93 ahoj mne kazal lekar cakat pol roka, jasne, ze som nevydrzala, po kyretazi som nemala ziadne problemy a vobec som necakala, ze sa to hned podari, tehotenstvo prebehlo bez problemov, prenasala som tyzden, no maly bol 4kg valibuk, tak som mala sekciu akutnu, druhe tehotenstvo bolo tiez bez problemov a dokońca normalny porod... su z nich uz ozajstni betari 😉 drzim palce, vsetko dobre dopadne musis verit 🙂

emma93
15. apr 2013

@ollako super!!!!!! ja by som tiež rada začala so snažením...môj manžel je opatrnejší,. nechce nič unáhliť aby sa to neskončilo podobne....dufam, že aj my budeme mať štastie ako vy🙂..a z tvojho okolia poznáš takých prípadov viac kedy sa to tak skoro po potrate podarilo??? ..teraz hladám len pozitívne info🙂...lebo viacerí lekári strašia...že čím skor po kyretáži,. tým väčšia pravdepodobnosť že sa to zopakuje

ollako
15. apr 2013

neboj pockajte radsej 3 mesiace a sup do toho ak nebudes mat nejake problemy, menses v pohode, tak sa neboj, moja svagrina bola tiez na nejakom zakroku kvoli cyste, a cakala na prvy mensez po zakroku, bo mali nsadit nejaku liecba a menzes, kde nic tu nic, a teraz ma krasneho dvojrocneho chlapceka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre