Je šanca že sa Anembryomola nezopakuje?

anikar
16. sep 2008

mala niektora s vás anembryomolu ?je šanca že sa to po druhý krat nezopakuje?podeľte sa o skusenosti..dakujem

tanitta
16. sep 2008

ahojky....Ano stava sa to...a stalo sa to.....plodovy vacok bez embrijka.. moze sa vyskytnut znovu ale je to o nieco menej pravdepodobne...po 3mesiacoch sa nam podarilo znovu a tahame 25t;)...

gabika24
16. sep 2008

anikar, ja som ležala v nemocnici s jednou (teda ona bola na druhej izbe), ktorej sa to stalo. stalo sa to aj nejakej jej známej a tá myslím do nejakých 5-6 mesiacov otehotnela a porodila zdravučké bábeno 😵

anikar
autor
16. sep 2008

ja som teraz otehotnela po 7.mesiaci a neviem ci sa mam radovat,mam zmiešane pocity,že tam opäť nič neuvidim,ani mi neni zle,len hodne spim..

evitkamalicka
16. sep 2008

kocky ja som to tiez mala, po 2 mesiacoch sme znova otehotneli a uz co chvila budeme rodit

anikar
autor
16. sep 2008

evitkamalicka držím vám palce nech všetko dobre dopadne

sylvyka
16. sep 2008

ahojko no aj ja som po IVF mala pri MA anemryomolu a dufam ze pri druhom pokuse toto slovo pocut nebudem 😉 je to velice smutne a boli to ☹ hm ....
ahojko evit 😉 tak ani dnes nic ....

evitkamalicka
16. sep 2008

anika dakujeme

sylv este furt nic, zajtra mam poradnu tak som zvedava co nove

petrakalcik
19. sep 2008

Sylvyko, nezoufej. Jsem na tom uplne stejne. Mam po 1.IVF, zatim cekam, co bude, ale ve zpravach mam anembryomolu taky. Jsem z toho hrozne zoufala, protoze bylo obtizne projit celym IVF, pak se testovat a kdyz vsechno vypada dobre, tak najednou nic. A pristi IVF je taky nejiste.. Tak se drz...jen mimochodem, do jakeho CAR chodis?

zuzka_w
23. sep 2008

Ahojte všetky, ktoré ste si tým tiež prešli, včera mi diagnostikovali missed abortion a anembryolu .... a to som išla k lekárke na vyšetrenie prvýkrát celá vytešená, lebo už som v 8 týždni, že uvidím bábätko ... a doktorka len skonštatovala, že je tam prázdny gestačný vak bez plodu. Nikdy som o ničom takom nepočula, ani vo sne by ma nenapadlo, že môžem byť tehotná bez bábätka .... vo štvrtok musím ísť na vyčistenie, moje pocity sú strašné .... neprajem ich nikomu

petrakalcik
23. sep 2008

Zuzko_w:

vis, co je jedina vyhoda? Ze jsi sla na ten UTZ jen jednou. Diky IVF me monitorovali mnohem vic, takze ja byla na 4 UTZ. Pokazde, kdyz jsem tam sla, jsem doufala a zaroven se strasne bala. Sice jsem tusila, ze to asi nebude dobre, ale uslyset pravdu, i kdyz jsem se na ni pripravovala, slo hodne hodne tezko. Mne revize ceka zitra.

Nikdo ti nepomuze a asi toho hodne obrecis. Az se trosku uklidnis, tak zkus vymyslet neco noveho - zacni chodit cvicit, var manzelovi/pritelovi teple vecere, chod mezi lidi. Nebude to lehke, vidim to na sobe. Ale zvladnes to!

anikar
autor
23. sep 2008

Zuzka je mi to velmi ľúto,ja viem čo asi teraz preživaš.Mne zistili prvy krat anembryolu až 12.týždni a bol to pre mna šok.Dnes som bola u lekára a po 7mesiacoch sa opäť teším,lebo čakam babätko a možno nie jedno.Neboj,všetko to zle prejde,ak budeš mať akekolvek otazky ,rada ti odpoviem..držim palce

miroslava33
23. sep 2008

ahojte.. ja som po IVF a aj ked bolo uspešné - skončili sme ako missed abort ktorý mi zdiagnostikovali v piatok..
včera mi robili kyretaž.. je to v norme ked som ešte ubolena v podbrušku?
dali mi aj antibiotika ... nechcela som ich uživať,ale kedže mam strach - tak ich predsa
len užívam ...
všetkym milym žienkam tu želam , aby to už nikdy nezažili a mali šancu tešiť sa z miminka

zuzka_w
23. sep 2008

Díky všetkým za povzbudivé slová, vo štvrtok ma čaká kyretáž ... už len to slovo znie hrozne ☹ Tebe Peti ( z Prahy) želám zajtra, aby si to mala čo najrýchlejšie a najúspešnejšie za sebou, držím päste. A Anike ďakujem za povzbudivé slová a prajem krásne zdravé bábätko, to vlastne prajem z celého srdca nám všetkým. Viete čo mi ale najde do hlavy ? Stále mi býva zle, stále ma bolia prsia a pritom plod sa absolútne nevyvinul, chýba, proste ho nikde niet, mám tam len gestačný vak plný plodovej vody a NIČ .... ako je to možné ? Ja som si myslela, že ľudské telo je zázračné a hneď zareaguje ak niečo nie je v poriadku a nebude sa tváriť 2 mesiace ako tehotné, keď to vôbec nie je pravda ! Som naštvaná na celý svet, sorry.

sylvyka
24. sep 2008

petra ja chodim do ba gynfiv a uz mi je lepsie aj ked myslim na to casto ale sa tesim na 2 ivfko

zuzka aj ja som mala tie iste pocity ale po cisteni sa absolutne stratili ./brusko,prsia a tak/

mirka ja som tyzden po cisteni dostala take silne bolesti ze som sa bala rana tak som isla na utz a bolo vsetko vporiadku a odvtedy nic je to presne 5 tyzden a este nemam ani mrsku a inak nic
prajem krasny dnik 😉

miroslava33
25. sep 2008

ahojte .. sice asi som nebola anembryomola , aj ked to zistim až dla histologie - ale viac patrim do tejto temy než do missed abort kde vladne skôr kamaratska debata .
Už je mi po kyrataži fyzicky lepšie, aj ked som ešte stale ubolená,len psychicky je to stale bieda
ale čas to pomôže vyhladiť - aspon v to dufam
aby som sa odputala od smutných myšlienok - začinam uvažovať nad dalším IVF a asi začnem chodiť na jogu,
trocha medzi ludi, aj ked sa mi medzi ludííí vôôôbec nechce ....
len som sa chcela trocha vyžalovať, a popriať aj ostatnym učastničkam tejto debaty , aby sa
naše rany na tele aj na duši hojili ...
M.

petrakalcik
25. sep 2008

Ahoj holky,
vcera jsem mela take kyretaz. Noc predtim byla strasne, porad jsem se bala. Sice jsem tusila, ze to bude podobne jako pri ET, ale bylo to jine. Navic mi vcera vubec nebylo dobre - mozna po narkoze. Bricho mam jak rozrypane, ale jinak celkem dobre. Myslela jsem si naivne, ze dneska uz budu zcela fit, ale nejlepsi se citim, kdyz lezim.

Miroslavo33 - je to sice strasne, ale ja se k tomu stavim tak, ze ty hruzne dny jsou za mnou. Uz nebude zadny stres z UTZ, zda mimi roste nebo ne. Rikam si, ze treba jsem vsechno musela podstoupit jen kvuli tomu, abych mohla byt priste stastna a prinesla si z 2.IVF dvojcatka. Takze se drz!

miroslava33
25. sep 2008

petra - ja nechcem strašiť, ale mne ten strach zostane ... iste viera v dobry koniec pomaha ...
ale tie obavy su tu stale ... ale to je len moj problem .. (život ma už dosť pokoril)
tiež sa chystam na druhé IVF - ale už ako samoplatca ...
po kyretaži druhý den bol desný, bolelo to ...ale už je to dosť lepšie ... ako idu dni, a dali mi aj ATB
ja Ti držííím pästičky... aby si v pohode pokračovala v ceste za mimi ... a uspešne
😵 😵

anikar
autor
25. sep 2008

Dievčata všetkym vám zo srdiečka prajem aby ta bolesť a beznadej rýchlo pominula a čoskoro sa mohli tešiť s krásnych a zdravých babätiek.Mne lekari odporúčali otehotnieť až po pol roku,nakoľko sa telo trocha musi dať dokopy a dušička tiež a na dalši mesiac to vyšlo.Odporúčam aspoň na chvilu zmeniť prostredie(isť niekam na pár dni mimo domu)mne to dosť pomohlo.Držím vám palce a nevzdajte sa svojich snov,verte si a chodte do toho,uvidite že po druhy krát to vyjde.

petrakalcik
25. sep 2008

Mirko,
to ja budu taky velky strach a myslim, ze se ho jen tak nezbavim. Jenze musim verit, ze se to podari.

miroslava33
25. sep 2008

kuk petra ...
ved iste .. s nadejou a vierou ideme do toho všetky, inak by to nemalo zmysel
ja sa na to teraz upinam... aby som troška zabudla na bolesť ....
ale iste aj my mame narok byť štastne maminy. .. velmi nam to všetko želam ...

abbi
25. sep 2008

ahojte.. ja som to tiez mala. raz. zistili mi to v 9 tt a hned ma chceli cistit. uprosila som ich, ze az na druhy den. ☹ ako to beriete? beriete, to tak, ze ste dietatko mali? alebo to vobec nic nebolo? podla mna tam zivot musel byt, lebo inak by tehotnost nevznikla,.. len sa babo nevyvinulo, nie? niekedy nad tym rozmyslam 😒

inak ja som uz 2 deti predtym mala. a vsetko bolo oK.. potom anembryomola a potom po 4 rokoch teraz nedavno sa nam narodil treti syn... 😵

petrakalcik
25. sep 2008

Pred revizi jsem mela pocit, ze vlastne zabijim svoje dite. Vzdycky jsem si rikala, ze kdybych se dostala do situace mit dite s nekym, s kym nechci, resila bych to potratem. Ted uz vim, ze jsem byla pekny blazen a ze bych mela velikansky problem, co udelat.

Ted po revizi se mi oddechlo, ze uz to mam za sebou. Bude mi to vzdycky lito. Uklidnuji se tim, ze to tak melo byt, ze treba by se mimi nenarodilo zdrave.

cukruska1920
26. sep 2008

chcem sa spytat ci su aj nejake priznaky ako to zistit alebo sa to da len pomocou sona ?

miroslava33
26. sep 2008

ja to beriem tak - že som prišla o svoje dieťa ... nenarodené, ale dieťa , a moje
a to bolí
kyretaž je nechutná vec, kopec ludi v operačke, ktorí si tam vtipkuju a vy tam ležite a v hlave chaos ...a bolesť
priznaky missed abort ? často žiadne . .. len na sono sa zisti zastavenie vyvinu plodu , nepritomnosť akcie srdiečka , pokles hCG, prazdny plodový vačok
môže byť špinenie, krvacanie, bolesti bruška, bolesti križov, zvyšená teplota, zastava rastu prsnikov,
mne sa začali tvoriť drobné zapalené vyražky po tele a mala som zle sny .. nemohla som spavať....
ale to bolo zo strachu z dalšieho sona ...

masanka
26. sep 2008

Ahojky
jsem v 8 týdnu, dle PM. Včera na UV doktor neviděl nic mimo plodového váčku. Myslíte, že mám ještě šanci? Řekla bych totiž, že jsem otěhotněla později asi o 14 dní. Myslíte, že může byý plodový obal větší, než je stáří těhotenství? Hodnoty HCG mám vysoké 15554. Jaké jste měli vy?
Díky za odpověď
Mašanka

petrakalcik
26. sep 2008

Kdyz to tak vezmu zpetne, tak priznaky jsem mela typu boleni, resp. tupe tlaceni bricha a boleni v krizi. Tezko soudit, zda tyto priznaky byly kvuli anembryomole ci jen dodatecne priznaky z IVF. Navic hcG se mi zvysovalo, ale ne spravnou radou (Mudr. rikala, ze melo od posledniho hcG rust dvojnasobne a to se ani jednou nestalo).

Takze vyvoj plodu se da zjistit pouze UTZ.

miroslava33
26. sep 2008

ahoj .. mne už hCG nekontrolovali .. ale chodila som opakovane cca á týžden na sono kontroly..
v uvode sme zaostavali rastom ... dosť vyrazne, ale rastli sme, potom už sa plodovy vačok
zmenšil a štruktury embryjka tiež ...a akcia srdca nebola - poslednu kontrolu mi robili v 11 týždni,
to už bolo definitivne
mali by ti urobiť znova kontrolne sono a asi aj kontrolu hCG - dla vyvoja v pozit.či negativnom určia diagnozu
držím ti palce aby sa to v dobre obratilo ..

miroslava33
26. sep 2008

a ešte sa chcem spytať žienok po čisteni - davali Vam nejake rady
ohladne kupania, bazenov, pohlavneho styku?
diky za odpoved ... mne akosi nepovedali nič a ja som sa zabudla spytať...

petrakalcik
26. sep 2008

Mne nikdo nic nerekl, tak jsem se tesne pred odchodem domu ptala sestry. Rekla mi: nenosit nic tezkeho, pripadne rozlozit vahu do obou rukou, nekoupat se v horke vode ve vane, zadny sport, zadny pohlavni styk po dobu 6 tydnu, resp. do 1. MS po revizi. Prasky typu paralen, ibalgin nebo vitaminove komplexy se klidne muzou brat (nemam antibiotika, ani zadne jine prasky).

miroslava33
26. sep 2008

díky - petra ...
mne dali aj ATB ...mala som trocha zvyšenu teplotu ..
kedy ideš na kontrolu? mne kazali až po menzes, urobia mi kontrolne sono a poprosím ich
aj o odber hormonov - to mi kazali z Heliosu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre