Je šanca že sa Anembryomola nezopakuje?

anikar
16. sep 2008

mala niektora s vás anembryomolu ?je šanca že sa to po druhý krat nezopakuje?podeľte sa o skusenosti..dakujem

ka3n
1. dec 2010

@majuschka76 ahoj tak prvu MS si dostala na moje narodeninky 🙂) aj my sa uz snazime, teda nebranime sa tomu ako vravis, tak drzim ti siilno palceky a verim, ze sa nam zadari a vsetko bude v poriadku ..

majuschka76
2. dec 2010

@ka3n ajoj.Ja verím,že sa nám to podarí a ešte budeme mať zdravé detičky,ja som síce po synčekovi nemohla otehotnieť4.roky,ale po dcérke teraz som otehotnela,aj ked som ju kojila,sa to podarilo a teraz uvidíme,dúfam,že to príde čo najskôr,lebo budem mať 35.rokov a mám za sebou 2.cisárske.Ty si bola po kyretáži na nejakích vyšetreniach?

slunicko.lucinecka
2. dec 2010

Ahoj holky, jen bych se chtěla zeptat, jestli se vám to některé opakovalo, já si tím totiž procházím už rok a půl, za tu dobu sem byla 3x těhotná a pokaždé váček bez plodu.....na vyšetření se chystám po novém roce, ale sám dr pořád věří na "blbou náhodu"...

lucka1987
2. dec 2010

@slunicko.lucinecka ako?? 3 moly po sebe??? chuuda ja som mala pred mesiacom kyret tiez anembrimola... a to dufam ze sa opakovat nebude.. robili ti okrem histologie nejake testy? lebo mna ano aj ked som po prvom MA.

slunicko.lucinecka
2. dec 2010

Luci, jj, 3x po sobě...dvakrát mě nechali skoro 10 tt než sem začala sama krvácet, ale stejank sem musela na revizi a naposledy sem šla nějak v 8tt rovnou, zatím mi vyšetřovali jen krev a teď po novým roce půjdu na štítnou žlázu a nechám poslat manžu na spermio, tak snad se něco najde....jinak máme syna (2 roky) a ten byl neplánovaně a naprosto bez problémové těhotenství....

ka3n
2. dec 2010

mne robila iba histologiu..a potom som bola na kontrole u gynokologa a povedal, ze je vsetko Ok, ze proste to sa stava..no tazko sa mi s tym vyrovnava, ale verim, ze sa stastie usmeje na vsetkych.

ollako
2. dec 2010

@slunicko.lucinecka ahojt ja som mala anembryomolu v roku 2007 mne sa to neopakovalo ... dva mesiace po kyretazi som otehotnela mam synceka Petka s teraz sa nam narodil Branko ...mne histologiu nerobili, alebo ak robili nikdo mi nic nepovedal 😒 preco sa to akoze stalo 😕

lucka1987
4. dec 2010

@slunicko.lucinecka no ja uz mam vysledky.. na 100% to bola mola.. a aj vysledky mam vseetko negativne co sa tyka virusov a infekcii.. v utorok idem tiez na stitnu zlazu... kedze rok a pol sa nam nedarilo..

ka3n
29. dec 2010

ahojte..som tehotna, ale ci to dokopeme do konca nevierm :(((
dnes rano som spinila prislo mi to ako krv, tak sme isli na pohotovost, tam ma pozreli cez vaginalky ulttrazvuk /ci ako sa to vola/ tehotenstvo tam je, ale nic ine nebolo vidiet este..okrem toho tam bola na lavom vajecniku jedna cysta, ale dr. povedala, ze to nevadi, ze to sa tomu tak hovori ci co, ja vobec neviem..tak mi dali duphanston 3xdenne a ascorutin 3xdenne a o tyzden kontrola..teraz nespinim, ale jeden potrat je uz za mnou, prezivam velku bolest a som z toho velmi nestastna..takze u mna je to teraz tak 50/50, ale ja v kutiku srdca verim, ze to bude v poriadku...

Som v 6tt a 0d.

tunzal
29. dec 2010

@ka3n ja som tiež po kyrete, robili mi to 21.12, bola to anembryomola , takže veľmi dobre viem čo prežívaš. mne doktor povedal, že máme počkať minimálne 3 mesiace, ked to chceme ešte raz skúsiť. bola som tiež v 6. týždni u lekára, ked mi nič nevidel okrem prázdneho vaku, a o 3 týždne na kontrole zase nič nevidel. Dúfam, že tebe to dopadne dobre, hlavu hore musíme to zvládnuť!!!

berus222
16. feb 2011

ahojte. mne minuly tyzden dr na utz nevidela plod. mala som byt vtedy v 5tt+5. povedala, ze este moze byt skoro, ale nepresvedcila ma. zaujimalo by ma, ked ide o anembryomolu, rastie hodnota hcg?

marketa137
18. feb 2011

@berus222 prý ano, ale tomášek je taky mola 🙂 . Hned mě posílala na ukončení a já to odmítla, protože mě bylo dobře a stejně v pátek odpoledne by se mnou nic nedělali takže jsem řekla že etdy přijdu v pondělí a to už bylo i srdíčko a dle MS a UTZ byl rozdíl 9 dní. Ale je to trošku zvláštní protože sjme ěvděla kdy jsme otěhotněla a během dalších 14 dní byl rozdíl už jen 2 dnů. Ale strach jsme etda měla když mě řekli že roste jen váček a že to je neprosperující těhotenství. nezbývá než čekat, u mě miminko bylo vidět dle UTZ 6+1tt ale dle MS jsme už byla 7+3 😒

berus222
19. feb 2011

@marketa137 no to je parada! takto isto hovorili aj mne. nakoniec v 7tt+0 uz bolo mimco vidiet, tak sa tesime

marketa137
19. feb 2011

@berus222 tak to je super. celkově to mam sepsaný v albu a v 10tt jsem začla špinit a můj doktor na UTZ nic neviděl ale v nemocnici bylo vše ok a manžel si občas z Tomíka dělá srandu že jako neprosperující těhu vypadá dobře 😀 ale nervy to teda byly

kubko
22. feb 2011

Ahojte ja som mala MA v roku 2006 a po pol rocnej prestavke na prvy sup sa nam podarila dcerka, tehu bez problemov, dalsie tehu sa nam podarilo ani nevieme ako, takze nezufajte ak to bol len obycajna anembryola bez nejakych komplikacii, tak sa uz asi nebude opakovat, ak sa opakuje, tak ako tu kocky pisu asi v tom bude nieco dalsie. Ja si myslim ze za prvy potrat moze zapal zuba ktory som mala kratko pred otehotnenim. Prajem vsetkym kockam nech sa vam uz taketo nic nestane

lara75
4. apr 2011

ahojte, dávno sem nikdo nepísal, ale teraz mám pravdpodobne túto diagnózu 😒
na poslednej sono kontrole sme našli iba prázdnu dutinku (ani lekárka nevedela odhadnúť v ktorom som tt), podľa poslednej mns nesedí termín, dala mi týždeň, aby sa niečo "zázrak" objavilo, ak nie, keď aj hcg bude klesať,tak kyret ☹ môže sa stať zázrak?

miskap
4. apr 2011

@lara75 To je mi ľúto. Aj ja som to zažila pred štyrmi rokmi. Vtedy som bola nazlostená, lebo mi nikto nepovedal čo to je, či sa to môže zopakovať, prečo sa to stalo. Len som hĺadala na nete info, ale mal to byť lekár, čo to vysvetlí. Skončilo to v 9. týždni kyretom. Ale za deväť mesiacov som už bola znovu tehotná a mám krásnu dcérku. Hovorí sa, že kyretom sa vyčistí maternica a potom je kvalitnejšia výstelka pre nové tehotenstvo. Netráp sa teraz, viem je to smutné. Mysli na to, že tak to asi malo byť, príroda to tak zariadila. A za pár mesiacov budeš znovu tehuľka. Prajem Ti veľa sily, aby si to prekonala.

lara75
5. apr 2011

@miskap díky za tvoj príbeh ☹ je to smutné. My sme bábo neplánovali, máme ešte dosť malú dcérku, ale tak sa to stalo.....ty si krvácala, alebo vôbec žiadne špinenie si nemala? ja totiž ešte nekrvácam, dnes som mala hcg nad 10000 iu a kontrola v piatok, robím si zbytočné nádeje 😒

crca
5. apr 2011

Sice sem nepatřím až tak čerstvě,ale měla jsem taky zamlklé těhu v únoru 08,o to to bylo horší,že to bylo umělém oplodnění a když už se konečně zadařilo tak jsem musela na kyretáž ☹ ,ale jak tady napsala Miskap,to,že mě aspoň vyčistí a udělají novou peřinku pro další mimi,jsem si taky říkala a tak trochu mě to spíš uklidňovalo 😅 a za půl roku jsem šla zkusit mrazáčky co nám zbyli a vidíte je na profilu,takže neztrácejte hlavu a všem držím palečky aby všechno dopadlo co nejlíp 😉

miskap
5. apr 2011

@lara75 Ja som vôbec nešpinila, ani som nemala žiadne bolesti. Dokonca tehotenské príznaky som mala horšie ako pri staršom synovi. Bola som strašne unavená, bolo mi na zvracanie, HCG som mala tiež vysoké. Ešte som rada, že som bola na sone, kde sa to zistilo. Inak by som sa to dozvedela možno až na sone v 12.týždni. Anembryomola môže rásť dosť dlho a tvári sa to ako tehotenstvo. A tie nádeje! Však to poznáš.

lara75
5. apr 2011

@miskap hroznééééé ☹ Tak je to určite anembryomola, mám tie isté príznaky, je to teda ako "fiktívne" tehotenstvo 😒

lara75
11. apr 2011

takže to bola anembryomola, som ďalšia v klube:(((((

miskap
12. apr 2011

@lara75 To mi je veľmi ľúto. Cítim s tebou. ☹

lara75
13. apr 2011

@miskap Díky, už je mi lepšie 😔

lianas
14. apr 2011

@anikar Ahoj ja som mala anembryomolu dva krat po sebe casovy rozdiel 2 roky.

miskap
14. apr 2011

@lianas To je smutné. A už máš bábätko? Ja som to našťastie zažila, keď som už mala syna. Tak to sa dalo zvládnuť psychicky trochu lepšie.

ernuska296
20. máj 2011

Ahojte babulky s rovnakymi problemami :(, moc sa mi pácila veta, že ked najdete skoro po dvoch rokoch snazenia // čiarky ze je vsetko vyriesene ...ale stresy, komplikacie sa hrnu z kazdej strany:((((, Prosim VAs o radu pomoc nazor, hocico! bo snazim sa byt oki ale no obcas sa mi to moc nedari:(, ..posledny menzes som mala 19.3. robila som si v mesiaci april testy a to 2 a 16 a oba mi vysli negativne, potom som s partnerom spala 8 a 10.4. s tym ze som cakala menzes okolo toho 18-19.4, no a tak som si 22.4 urobila a tam boli tie dve ciarocky, ktorym som ani neverila, sla som doktorovi podla poslednej MS v 7 tyzdni a vtedy povedal ze vidi zaciatok gravidity a to bolo vse ze vacok ma 3 mm, kazal mi prist o dva tyzdne..tak som sa na 16.5.tesila ale teda sprava bola kruta!!!!!!!! ked ma vysetroval zo spodu tak bolo vse oki ze vacok ma 21 mm ale na jeho ultrazvuku nebolo videt embryo tak mi len tak chladne oznamil ze je to tehu bezu plodu!! a ja som vtedy coooo cococ nikdy som o tom nepocula a ani mi to logicky nesedi!!!! tak mi rodina objednala sono ňu ineho gyndu a ten pov. a mam aj foto ze embryo tam je ale ze je mensie, do tretice som absolvoala sono u ineho a po dokladnom zvazovani vsetkeho mozneho a nemozneho mi logicky!!! vychadza ze ked som si do vtedy robial tie dva testy som tehu nebola az som musela otehotnet az bud 8 alebo 10.4 co je na 21 den cyklu, a potom velkost embrya ktory mi pov. ten 3 doktor ze su 3 mm a videl tam aj zacinajucu aktivitu....prosim vas aka je sanca ze sa to ukaze ako v pohode? stale musim nady tym myslet a kebyze si poctivo nepisem kazdy styk tak lekari su schopny vas presvadcit ze ste v 9 tyzdni ked som otehotnela -dufam ze tak aby to bolo oki:( az 3 tyzdne po menzese, prosim stalo sa to aj nektoej z vas?? ako potom cakaju ze to ma mat rozmer ako 9 tydznove ked 3 tyzdne tam nebolo nic ..ja sa z toho svoknem , mam ist na dalsie sono na bud. tyzden tak moc verim dufam modlim sa ze sa neco zjavi a nechapem akoze to su rozdielne aj sona, ze jeden mi povie nic tam neni-ciarna machula a dvaja vidia ano ciernu magulu, ten vacok a biely fliacik?: ::boze toto nase lekarnictvo...poradte mi moc vazim si kazdy nazor postreh skusenost ..vdaka prajem pekny dnik °

miskap
20. máj 2011

@ernuska296 Verím ti, že prežívaš ťažké obdobie. To čakanie je nekonečné. Treba si uvedomiť, že niektorí gynekológovia majú krátke školenie na prácu so sonom a nevedia to dobre robiť. Treba si vybrať takého doktora, ktorý so sonom vie pracovať. To, že dr. má sono v ambulancii neznamená, že s tým aj vie robiť.
Tebe nezostáva zatiaľ nič iné, len čakať. Ak si tehotná a plod tam je, za chvíľu narastie a bude ho pekne vidno. Aj neschopný dr. uvidí srdiečko a jeho aktivitu. Ak je to anembryomola, môžeš stále mať tehotenské príznaky, ale na sone nič neuvidíš. Viem, je to smutné, ale radšej to zistiť takto skoro, ako neskoro. V minulosti, keď sono nebolo, ženy nič netušili a zistili to niekedy až v šiestom mesiaci, keď mola vyšla von! To musel byť šok pre tú ženu.
Držím palce, aby si nabudúce písala len dobrú správu 🙂

timotej
9. jún 2011

ahojte tiež som to prekonala, doktor nič nevidel teda iba prázdny vačok a už som špinila,slizila tak ma objednali na zákrok o dva dni ale chytilo ma to skôr tak som musela ísť na pohotovosť a do nemocnice, teraz sa cítim už dobre, ale mám jedného zdravého synčeka a to je najväčšie šťastie v budúcnosti môžem mať ešte jedno ak sa podarí, ale toto by som už nechcela zažiť znovu.

fifa79
8. nov 2011

Ahojky, může se zeptat jestli anembryomole roste normálně Hcg?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre