Je šanca že sa Anembryomola nezopakuje?

anikar
16. sep 2008

mala niektora s vás anembryomolu ?je šanca že sa to po druhý krat nezopakuje?podeľte sa o skusenosti..dakujem

emma93
16. apr 2013

@ollako ahoj. síce je to už starší príspevok od teba, no v mojej momentálnej situácií pre mna velmi povzdbudzujúci...rovnakú diagnozu anembryomola som si po spontánnom krvácaní prečítala aj ja, ked som potratila naše vytúžene bábätko:((,,bola som v 9tt...strasne sme sa nan tešili a toto bola rana ako blesk z čistého neba:((,,nechcem to už nikdy zažiť a dúfam, že sa to nebude opakovať!! ty si musela podstupit i následné čistenie??..super že sa vám to podarilo tak skoro!🙂 to si želám aj ja, veľmi!!..lekár ako zareagoval ked si prisla uz o dva mesiace že si znovu tehotná??lebo moj mi odporučil prílis sa neponáhlat, no ja babatko velmi chcem a na prvé sme cakali velmi dlho!! preto teraz nechcem cakat!! a tehotenstvo prebiehalo bez problemov?? aj si bola nejako viac sledovaná?? alebo prípadne na rizikovom ci pn-ke?dakujem za odpoved🙂

emma93
16. apr 2013

@angela85 ahoj..ja som si anembryomolu zažila práve teraz:((,..som z toho uplne mimo, lebo na dietatko sme sa už velmi tešili, bola som v 9tt ked som zacala krvácať...dufam, ze sa to uz nebude nikdy opakovať a ze sa mi co najskor podarí znovu otehotnieť!! gratulujem ze sa vám to tak skoro podarilo!! toto su super povzbudzujúce info pre mna🙂

angela85
16. apr 2013

@emma93 ahoj, ja som tie tri mesiace radsej pockala, lebo doktor mi to tak povedal, ze po kyretazi je maternica oslabena a aj to dalsie tehotenstvo by mohlo dopadnut zle. ale pri spontannych potratoch sa maternica zregeneruje lepsie a rychlejsie. ja som po tych troch mesiacoch otehotnela hned. prve tyzdne som aj tak sex nemohla mat, lebo krcok maternice som mala velmi citlivy.
inak je to strasne obdobie po potrate, casto som plakala, rozplakali ma zmienky o detoch, tehotenstve aj potrate. tiez to bolo nase vytuzene a planovane babo. skoro s nikym som sa o tom nevedela porozpravat, ani s priatelom, bolo to pre mna velmi tazke. a potom ked sme uz po druhom mesiaci mali sex som bola schopna si kazdy tyzden kupovat tehotenske testy, bola som ako posadnuta.
potom ked som otehotnela, tak som mala znovu problemy a od vtedy som na rizikovo, ale inak od vtedy bez dalsich komplikacii a uz som v 32.tt. tak sa uz velmi tesim kedy ho budem drzat v rukach

ollako
16. apr 2013

@emma93 ano musela som ist na kyretaz, leebo som nekrvacala....len som isla v 8 tt na sono a vraj plod tam nevidi, ziadne spinenie, bolesti som nemala, tak vraj mam prist za dva tyzdne, lenze ani v 10 tt tam plod nebol len gestacny vak sa zvacsoval.ziadne problemy som nemala, tak som musela ist na zakrok...
lekar nepovedal ani slovo, sama som bola prekvapena isla som k nemu s malickou dusickou, alee nic absolutne ani slovkom sa nezmienil, ze vsak to je skoro alebo co...tehotenstvo bolo uplne bez problemov, kontrolovali ma uplne normalne, ako keby sa nic nestalo, nebola som ani na rizikovom ani na pn-ke 😉

lussi2
16. apr 2013

@emma93 ahoj ja som v sptembr.mala MA v novembri so zistila, ze son´m znovu tehu. nikydy som nemala ziadne problemi. Nam Dr, odporucil skusat hned po prvom menzese, ze vtedy je najvacsia prevdepodobnost otehot. 🙂 .Drzim place

emma93
16. apr 2013

@lussi2 ..tak držím palčeky aby si to už všetko mala za sebou!!!..super čítať takéto pozitívne prípady🙂..človeka to naozaj povzbudí🙂..ďakujem zato!!..dufam, že aj nám sa podarí tak skoro, lebo na prvé sme čakali dosť dlho, ach som taká nedočkavá!!!

emma93
16. apr 2013

@lussi2 ..a ešte sa chcem opýtať, ty si mala spontánny potrat či kyret?? keď ti lekár dovolil tak skoro hneď po prvej M začať skúšať?

emma93
16. apr 2013

@angela85 ..držím moc moc palčeky aby už všetko bolo za vami a váš drobček pri vás!!! a aké si mala ťažkosti keď si musela zostať na rizikovom??a od ktorého týždňa?dakujem

emma93
16. apr 2013

@ollako ..tak si musela byť krásne skoro zahojená keď všetko prebehlo bez komplikácií!! super!..pevne verím a dúfam, že aj my sa zase skoro dočkáme. ..lebo teraz na prvé sme čakali veľmi dlho...:(..dakujem za pozitívne info a prajem všetko dobré🙂

lussi2
17. apr 2013

@emma93 ja som mala kyret, ja som to chcela aj on povedal, ze z tej psychickej strany to bude lepsie. Vies mat v sebe nieco take a cakat kedy to z teba pojde von, neviem...

katrinka13
4. jún 2014

@mmmk Ahojte tehu,mám podobný problém ako vy,som v 8tt tehu a doktor vidí iba vačok,nevidno mi vôbec plod ..HCG mi stále stúpa,ale veľkú nádej tomu nedáva,v.
piatok mi ide brať znova krv kvoli HCG a rozhodne čo ďalej,dal mi tri možnosti.akoby to mohlo dopadnúť,buď pôjdem na Kyretáž..alebo sa to samé vyplaví počas MS..alebo sa mi vytvorí plot,musím len čakať..

atuska19
16. júl 2014

katarinka13 Ahoj moj pripad bol taky isty ako tvoj , dva tizdne v nemocnici a len HCG , kazdy druhy den odbery krvy , a hladina hormonu stupala a stupala , pritomny gestacny vacok , no bez embrya . Anembryomola , skoncilo to . Kyretaz , ....ako si dopadla ty ?

atuska19
16. júl 2014

@katrinka13 Ahoj moj pripad bol taky isty ako tvoj , dva tizdne v nemocnici a len HCG , kazdy druhy den odbery krvy , a hladina hormonu stupala a stupala , pritomny gestacny vacok , no bez embrya . Anembryomola , skoncilo to . Kyretaz , ....ako si dopadla ty ?

katrinka13
4. aug 2014

@atuska19 ahoj....no dopadla som tak,že som dostala silné kŕče a skončila som v nemocnici,a museli mi urobiť kyretáž,,,ostalo mi miesto pre plač..pokúšame sa o bábo znova ale zatiaľ bezúspešne

atuska19
5. aug 2014

@katrinka13 ahoj ,, kedy si bola na kyretaz ? ☹ a kolko si uz po nom .

katrinka13
18. aug 2014

@atuska19 ahoj ...trošku oneskore na tvoj komentár...na tvoju otázku že kedy som bola na kyretážy...8.6 tento rok.....som po zákroku3 mesiace

mamamonika
10. sep 2014

@katrinka13 Tiez si mala diagnozu anembryomola? Kocky ja mam za sebou minuly rok dvakrat missed abort a teraz ked som sa tesila, ze konecne to vyslo tak v 10tt anembryomola.Chcem sa opytat, co vam povedal doktor, ze ci sa ma cakat pol roka kym sa otehotnie alebo stacia tri mesiace? Ja uz zvazujem aj umele oplodnenie, kedze mam 38 rokov.

katrinka13
16. okt 2014

ahoj...no mne doktor povedal, že by som mala čakať pol roka a tieť už mám svoj vek.ale skúšame to stále ale zatiaľ nič.dúfam, že do konca roka sa už podarí...

elenkaba
6. apr 2015

baby je tu niekto taky kto prekonal anembryomolu 2x? nasla sa nejaka pricina a potom sa to uz nezopakovalo? Mam verit, ze je to iba nejaka 'blba' nahoda, alebo za tym fakt nieco bude?

mikinko1
14. apr 2015

@elenkaba
@elenkaba ahoj stalo sa mi 2 krát a potom normálne tehotenstvo syn ma 3,5 rocka nezúfaj bude dobre!!!

@elenkaba

elenkaba
15. apr 2015

@mikinko1 dakujem za povzbudenie, akurat som po druhom kyrete po 10 mesiacoch od prveho.
Aj tebe museli oba krat robit kyret alebo to odislo same?
A gratulujem ti ku krasnemu syncekovi, dufam ze sa aj ja raz dockam...

mikinko1
18. apr 2015

@elenkaba ďakujem krásne a áno robili mi kyret 3 krát 1 anembryomola vyčistili hneď na 1 krát , 2ha 2 krát prvý krát sa im to nepodarilo a ešte mi aj prepichli maternicu dala som si rok absolútny pokoj a potom už tehotenstvo. A hlavu hore ver si od srdca a bude to dobre držím palceky pa

mikinko1
18. apr 2015

@elenkaba a ešte niečo na nič sa neprišlo dôvod prečo 2 krát odpovede znela stáva sa.ale pri tehlu ma kvôli tomuto poslali na amniocentezu asi tak

elenkaba
23. apr 2015

@mikinko1 dakujem za odpoved. My teraz riesime hematku a reprodukcnu imunologiu, a ak bude vsetko OK, tak sa do toho znova pustime. Ale 3x by som to uz fakt nechcela zazit...

lucildka
22. aug 2015

Babuly pls po akej dobe po kyrete ste sa zacali snazit?

antalea
11. dec 2015

caute baby. som prave prisla z nem. vcera kyret. anembryomola. 7tt. pred rokom som v 7tt. samovolne potratila, presne pred rokom. tak isto bolo vidno len gestacny vak. potom v aprili take mikrotehotenstvo, len mi zacali stupat hormony a potom som zacala krvacat, takze sa to poriadne ani nestihlo zacat vyvijat. zrejme tam boli geneticke anomalie alebo nieco v neporiadku. mam trombofiliu 5 heterozygot. tentokrat kyret tak uz bude histologia aj genetika, ktovie co zistia, ale ja to beriem tak ze 3x sa proste zle zopli geny a na zaklade poruchy to uz nepokracovalo. proste to beriem, ze som si odcerpala par neuspesnych pokusov, takze ma uz coskoro bude cakat ten uspesny. rozhodla som sa prestat sa riadit pouckami, pretoze citam rozne pribehy a kazde tehotenstvo je nieco medzi nebom a zemou, niekedy pride a skonci uspesne ani sa nenazdate, napriek vseliakym diagnozam a anamnezam, a niekedy mozte sa aj na hlavu postavit jak ja, tlacila som medikamenty, fragmin do brucha injekcie a aj tak nist. prvy krat som cakala 3mes. potom 6mes. tentokrat som sa rozhodla necakat a zacat skusat po 1ms. prvykrat som otehotnela hned, druhykrat sme sa snazili od leta a podarilo sa az v okt. takze cakat nevidim vyznam. naco, nikdy nikto nevie kedy otehotnie a cakanim sa to len oddiali, tiez mam svoj vek a som si ista, ze tehotenstvo nefunguje len na zaklade lekarskych pouciek. treba pocuvat svoje telo. takze ja do toho o niekolko tyzdnov idem, pokial sa budem citit vporiadku a moje telo mi bude davat signaly ze je ok. hlavu hore 🙂 verim ze kazda ktora chce, nech si prejde akymikolvek sklamaniami a utrapami, vzdy sa docka, kym sa nevzda ;) hovoria za to aj pribehy ktore tu citavam na roznych forach

elenkaba
13. dec 2015

@antalea ja by som ti poradila este doplnit vysetrenie reprodukcnej imunologie. Hematku uz mas, takze v pripade tehotenstva Fragmin resp. Fraxiparin najlepsie este pred otehotnenim.
Nam sa az po vysetreni reprodukcnej imunologie podarilo prekonat tie dve predchadzajuce anembryomoly, zistili mi zvysene intracelularne cytokiny, nasledovala cca pol rocna liecba a potom sa nam podarilo otehotniet. Zatial len koncim prvy trimester, ale tak dufam, ze bude vsetko OK.
Vsak ak budes mat nejake otazky, napis mi IP.

antalea
4. jan 2016

@elenkaba jejo dakujem a drzim moc moc palceky 🙂 neboj vsetko bude ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre