Je spoľahlivý morfologický UTZ? Čo je amniocentéza?

komarik
14. okt 2009

ahojte, som veľmi zúfalá lebo nikde na nete som nenašla odpoveď na naše trápenie.
Som v 22tt a včera sme boli na morfologickom UTZ. Vyšli nám skoro všetky chyby na downov syndróm. Ako je to možné keď NT robené v 13tt a tripple testy vyšli v poriadku? Aký spoľahlivý je morfologický UTZ? A čo amniocentéza ktorú mi zrejme budú robiť v 23 alebo 24tt?

liviaf14
20. okt 2009

komarik, všetko dobré vám želám, nech to dopadne čo najlepšie a nech je maličká v úplnom poriadku. držte sa, myslíme na vás...... 😉

komarik
autor
22. okt 2009

ahoj,
tak sme teda včera boli v tej BA. Trošku ma sklamal prístup lekárov ale na druhej strane aj potešil. Len mi odobrali plodovú vodu a morfologický UTZ neriešili. Prečítali si všetky správy z UTZ-kov ale k tomu sa nevyjadrili. Po odbere som ešte bola na kontrole tak som sa na to pýtala. Pomerali malej veľkosť, mozog a srdiečko a vraj tie sú v poriadku. Z plodovky mi hneď vedeli povedať že ráštep chrbtice nemáme (mamina sestra na to zomrela) ale ostatné výsledky mi budú vedieť povedať až v pondelok kvôli mojim sterom ktoré mi ešte na operačke brali z úst. V stredu máme ešte prísť na ďalší morfologický UTZ a povedia záver. Na jednej strane ma potešili že nemusím ísť na vyvolanie pôrodu no na druhej sa bojím čo povedia v stredu - hlavne aké poškodenie nám diagnostikujú. Zatiaľ som rada že odber máme za sebou aj keď bol problém odobrať vodu nakoľko v 23tt je jej už málo ale na koniec sa to podarilo. Teraz sa len modlíme aby to bolo poškodenie také ktoré sa dá vyliečiť.

biba12
22. okt 2009

Tak som na Teba myslela, aj ked Ta nepoznam, ale mrzelo bo ma to. Drzim Ti palce, daj vediet ako si dopadla. Drz sa.

surviver
22. okt 2009

ahoj komarik,tak zatial to vyzera ,že to bude dobre...a možno,že malička je uplne v poriadku a bol to len plany poplach,bodaj by to bola pravda...myslim na Teba a držim vam palce ,aby si nam v stredu povedala,že je všetko ok. Držte sa,aj ked to nie je jednoduche...

liviaf14
22. okt 2009

ahoj komarik
myslím na teba, aby všetko dobre dopadlo, veľmi držím palce, aby bolo v pondelok všetko tak ako má byť. tak sa držte a treba veriť v dobré správy 😵 pa

domika9
23. okt 2009

komarik posielam vela síl aby sa nakoniec nič nepotvrdilo aj to sa stava a treba v to veriť velmi velmi na teba myslím

renko
23. okt 2009

ahoj komarik. My sme mali podobný problém. Všetky výsledky dobré a na utz zistili downov syndróm. To čo sme prežívali do pôrodu od mája kedy nám to zistili až do augasta sa nedá opísať. Nijako som sa nevedela s tým, že moje 4 roky vytúžené dieťa bude choré. Tie myšlienky v hlave, radšej ani nepíšem. Malého som milovala, no zároveň ho takto nedokázala prijať. No nakoniec nám týždeň pred pôrodom zistili, že malému nebije srdiečko. V tej chvíli mi akoby spadol kameň zo srdca. Ale iba akoby. Pôrod mi museli vyvolať. Ked som malého po pôrode videla myslela som, že mi pukne srdce. Downov syndrom mal, ale bol taký krásny. Nikdy si neodpustím, čo musel v brušku prežívať, keď cítil môj žial a strach. Teraz by som dala život za to aby žil. S týmito výčitkami budem žiť do konca života, a nikdy si to neodpustím, že som sa ho tak bála, lebo je iný. Tak aj ty sa neboj, a nestresuj zbytočne maličkú. Keď sa narodí a má žiť, ty ju budeš milovať takú aká bude lebo je TV0JA a potrebuje ťa. Držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo a prajem ti vela síl zvládnuť to. pa

komarik
autor
23. okt 2009

ahoj renko, čítala som v inej téme že si nebola na amniocentéze ani na genetických testoch. Ja by som v tvojom prípade absolvovala aspoň tie genetické testy. Je to menšie zlo ako prežívať všetko od znovu. Držím ti palce aby si našla odvahu znovu bojovať a že všetko bude mať šťastný koniec a ty porodíš zdravé dieťatko. Pevne tomu verím 😉

My sme súhlasili aj s amniocentézou a nie je to až také zlé. Teraz už len čakať čo bude ďalej. Dnes nám volal aj lekár ktorý nám to robil že ešte nám nemôžu povedať výsledok lebo mám vysoké % nejakej rybonukleovej kyseliny. Aspoň ak si dobre pamätám, lebo keď mi volal ostala som ako obarená a srdce som cítila až v hrdle. Vraj to nemá vplyv na negatívny či pozitívny výsledok len testovanie bude dlhšie trvať. Nevadí, ja počkám aj 3 týždne len nech je maličká zdravá. No najviac sa bojím UTZ ktorý nás čaká v stredu. Tam sa dozvieme či sa niečo zmenilo na šiji lebo tú máme o dosť hrubšiu. Modlím sa aby sa to upravilo a ak nie tak nech sa aspoň nezväčšuje.

lucula73
23. okt 2009

komarik ahojček,
verím ti,že to čakanie je určite nepríjemné,no niekde vnútri cítim,že to nakoniec dopadne dobre,uvidíš...myslím na teba stále,aj sa modlím za našich drobčekov,aby boli zdravučkí.držkaj sa....

sendy1981
23. okt 2009

Ahoj komarik,aj ked ta nepoznam,viem co asi prezivas.treba verit ,dufat do poslednej minuty..nebudem to tu z novu opisovat,,uz som to pisala v inej teme,my sme to stastie nemali,a v maji my porod vyvolali v 24tt.ale my sme mali obe vysledky krvy zle,a aj amnio nam potvrdilo DS.Takze hlavu hore,pozitivne mysliet,myslim si ze lekari strasne dokazu stresovat mamicky.potom aby boli kludne.som rada,ze nam zistili,neviem si predstavit,ze by som amnio odmietla,a byt nervozna az dokonca.Dobre ste urobili,bude dobre neboj!!My sme teraz v 10tt,zatial ok,ale bojime aj tak..i ked na genetike,nam povedli ,ze sa to nemoze zopakovat,a to sme nemali nikoho v rodine postihnuteho!takze verit!!

ancuri
24. okt 2009

Ahojte mamini ,, mne vcera lekar povedl ze 1:86 bude mat dawnov syndrom nase babatko som v 18tyzdni a zozhodne ma to vcera polozilo ked som od neho odchadzala ,, v pondelok sa idem objednat na odber plodovej vody ale ze da sa to zistit aj na 3D ultrazvuku a ze pri podozreni na DS to poistovna preplaca tak teras neviem co mam robyt rozhodne by som chcela postupit oboje ,,a este nieco ci je horsie nisia hladyna co vysia hladina tych visledkou niektore pisete vysie dakujem anna

romy01
24. okt 2009

ahoj komarik, drž sa moc ti prajem aby to bolo čo najlepšie a aby ste to spolu zvládli.

lucula73
28. okt 2009

komarik ahoj,
od rána na teba myslím,len som sa nedostala k pc...veľmi ,veľmi vám držím palčeky,nech to dopadne čo najlepšie. 😉

komarik
autor
28. okt 2009

Dievčatá, držím vám všetkým palce aby ste boli šťastné. My sa musíme vyrovnať s tým najhorším čo nás mohlo stretnúť a najbližšie dni budú neznesiteľné.

annika
28. okt 2009

Znie to hrozivo, Komárik, ale sa modlím za vás...aby ste mali silu a aby ste spolu prekonali aj tie najhoršie prekážky.... 😔

biba12
28. okt 2009

Mrzi ma to. Drz sa.

domika9
29. okt 2009

komarik vela síl vam prajem

lucula73
29. okt 2009

komarik ☹ ☹
držte sa.

surviver
29. okt 2009

komarik ☹ ,je mi to velmi luto,ťažko najst vhodne slova...držte sa...

romy01
29. okt 2009

komarik , je mi to moc luto, držkaj sa nech uz pride cokolvek ☹

liviaf14
29. okt 2009

komarik - želám ti veľmi veľa sily a odhodlania, držte sa....

kiara15
29. okt 2009

komarik co ktomu dodat vela sili ti prajem ☹ 😢 😢

zz12
29. okt 2009

ahoj komarik,
drz sa , bude to tazke, mam to zasebou, minuly tyzden, pozri ip,
som s tebou, pozeraj sa len dopredu aj ja sa snazim

cikyta
1. nov 2009

Komarik strašne moc držím palce tebe,aj tvojmu maličkému dievčatku.Myslím na vás a modlím sa 😔

lubica1995
2. nov 2009

ZZ12, Komárik, poplakala som si, ako niektoré trpíte a je mi to velmi ľúto. Je to asi to najhoršie, čo sa môže stať, len v tomto prípade platí, treba sa vedieť pozerať dopredu, čo nieje lahké, treba ísť ďalej a všetko bude dobré. Myslím na vás a držím všetky palce-nabudúce.

zuzkagonos
2. nov 2009

Ahoj, ja som bola na morfologickom UTZ v Košiciach- Centrum prenatálnej diagnostiky-pozri si to na nete. Odporučil mi to doktor, mám mierne zvýšené AFP. Vyšetroval ma Mudr. Dankovčík, prešiel si každý orgán, pekne nám ho ukázal aj s tým ako by to vyzeralo, keby tam niečo bolo. Mňa veeeeľmi vystrašili s rázštepmi, ale všetko je v poriadku 🙂 . Je to najlepšie sono na Slovensku, tak hádam je to na 100%.Tak prajem veľa síl (to čakanie je hrozné), nech všetko dobre dopadne.

komarik
autor
2. nov 2009

ahojte,
dnes sme sa vrátili domov. Všetko je už ukončené. Samotný pôrod nebol až taký zlý ale vyvolávanie áno. Najhoršie sú teraz výčitky svedomia a ľútosť nad všetkým. Ďakujem všetkým za podporu. Na dlhšiu dobu sa potrebujem odmlčať.
Nech si každý myslí svoje ale je to náš život a mi ho budeme žiť so všetkým čo nás postretlo a so všetkým čo nás ešte čaká. 😢

cumelila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
2. nov 2009

komarik,maš pravdu, je to vaš život a vy mate pravo sa rozhodnut ako ho budete žit,myslim,že nikto nema pravo vas odsudzovat...lebo kto nezažil,tak nepochopi...držte sa s manželom a prajem vam,aby ste to spolu prekonali a mali dost sily začat znova....vela štastia do dalšich dni...

annika
2. nov 2009

Komarik, tie výčitky si teraz snechaj bokom, bolo to VAŠE rozhodnutie, nikto nemá právo to spochybňovať!!!!!!určite ste sa rozhodli správne... 😔 a ver mi, čas to vylieči, znie to hlúpo, ale je to tak, ver mi. Viem o čom hovorím....a nádej máte, si ešte mladá, môžete sa tešiť ešte určite z malilinkého bábetka!!!! SOm s vami!!! A držím palce, aby vám to vyšlo!!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre