Je tu niektorá tehotná s myomom na maternici?

sonicka07
6. okt 2007

Ahojte.Rada by som vedela,ci je tu niektora tehotna s myomom. Minuly rok som potratila v 17 tyzdni a potom mi zistili myom na maternici,ktory pravdepodobne zapricinil potrat. myom je 4cm velky,aj ked od juna uz mohol podrast. najskor som mala podstupit operaciu,ale teraz gynekologicka zmenila nazor,vraj by to bolo riskantne,nemusela by som potom mat vobec deti. vraj mam co naskor otehotniet a ostat na rizikovom. lenze my zijeme v zahranici,platime hypoteku, marodku tu neplatia,proste je to problem. a takztiez sa bojim dalsieho potratu. ma tu niektora z vas podobny problem? asi dost zavisi aj od typu myomu. ten moj je akoby prilepeny na maternici. nesposobuje mi ziadne problemy,akurat chodim casto na zachod,asi mi tlaci na mechur. vdaka za kazdu odpoved.

derylka
7. máj 2008

sonicka07.... gratulujem..... a držím palčeky aby všetko dobre dopadlo..... my také šťastie ešte nemáme ... dúfame však že sa to čoskoro podarí.....

eli74
13. máj 2008

Ja som v 6tt, dnes mi to potvrdil lekar a zistil aj myom. Hladam tu info o tom, ako sa takéto tehotenstvo moze vyvyjat. Vsetkym prajem vela stastia. Sonicke blahozelam. 🙂

komisarka
13. máj 2008

ahojte kocky, mne zistili, ze mam myomy a cystu az z CT vysetrenia malej panvy ☹ , ziadne sono nikdy nic neukazalo, co je cudne. idem o tyzden na laparoskopiu. doktorka mi povedala ze ide o primarnu sterilitu, teda ze mi to brani otehotniet. uvidim po laparke. drzim palceky tehulkam, snad aj ja sa coskoro dockam. 😵

sonicka07
autor
13. máj 2008

ahojte babenky. derylka,dakujem,eli,aj ja tebe blahozelam. u nas zatial vsetko v poriadku,len stale cakam,kedy zacnu nevolnosti a oni neprichadzju,tak mam trosku obavy,ci sa babetko vyvija ako sa ma. 30.5.idem na prve sono a tam uvidim aj tie mrchy myomy.
komisarka,ak vies,napis,aky druh myomov mas,ked sa rozhodli ta operovat. mas ich v dutine maternice?
drzim vsetkym palceky.

eli74
14. máj 2008

Ahojte. Sonicka, vdaka, ani ja nemam nevolnosti. Ty si este nebola na sone? Mna lekar pozrel hned vsetkymi pristrojmi, co má a videli sme taku malu pulzujucu lopticku, co potvrdzuje, ze to malinke babo je tam. Je to fajn pohlad. 🙂 Mam ist na kontrolu o 10 dni a dufam, ze ho uvidim zas a uz troska vacsie. 🙂 Ukazal mi aj ten myom, ze sa mu to nepaci... ☹ Ani ja som z toho nebola happy, ale dnes som sa citila fajn a tesim sa z toho, ze ani tehotenstvo, ani myom mi zatial ziadne tazkosti nesposobuju. 🙂 Zelam ti zo sona krasny zazitok.

katka28
24. máj 2008

Ahojte dievcata, vcera som bola na usg a dr. mi zistil myom na prednej stene maternice v placentarnom tkanive vo velkosti 3x3x4cm. Velmi ma to vydesilo. Myslela som, ze som tentokrat v poriadku (prve babo som potratila v 25tt, robili mi cisarsky). Predtym som ho tam nemala? To za 5 mesiacov tak narastol? Ako sa tam vobec dostal? Moze ohrozit moje babatko? Bojim sa, aby som o babatko neprisla. Zatial sa ma ale babatko v poriadku, vsetko ma v norme.
Sonicka, ja som vobec nevolnosti nemala, nemusis sa bat. Niekedy jednoducho nepridu. Drzim vsetkym prsteky.

eli74
10. jún 2008

Ahoj Katka, prajem Ti, aby tentokrat vsetko dobre dopadlo. Mozem sa spytat, ci si mala nejake problemy do toho 25 tt, alebo to prislo necakane? Mne lekar nedava velke sance, ale nechcem sa zbytocne stresovat. Ty si bola, alebo si teraz na rizikovom? Maj sa pekne a opatruj sa. 🙂

denka28
10. jún 2008

kata ja som porodila syna vraj vdaka myomam co com ich mala na vonkajsej strane maternice. nam sa maly podaril vdaka IVF, vtedy bol myom cca 4velky, pri cisaraku mi vybrali vsetky myomy... ten co mal na zaciatku 4cm, pri cisaraku mal 12x8x6cm... a to som mala este 2.. tiez dost velke cca 7-8 cm. nechcem ta vystrasit, leb vsetky sme ine, ale davaj si pozor, strasne vela odpocivaj. drzim palceky

eli74
6. jan 2009

Ahojte, tak ja som uz porodila cisarskym, chlapcek je na svete. 🙂 Myom zatial caka vnutri. Uvidime, co s nim bude. 😒

ines05
6. mar 2009

Ahojte ,
držím všetkým tehulkam palce. Myom mam asi cca 2,5 roka . S partnerom sme priravení byť tehotní .
Pred pol rokom v tom môj lekár nevidel problém myom mal 3,5 cm no pred dvoma týždňami , keď som bola na kontrole a povedala som , že chcem vysadiť antikoncepciu aby som mohla otehotnieť( najvyžší čas mam 31 rokov ) odrazu zmenil názor a poslal ma k ďalšiemu lekárovi . Keď som tam už sedela , bola som nervózna ako pes . Po vyšetrení mi lekár oznámil , že pri 4.1cm myome je možné , že mi budú musieť odstrániť maternicu .
Mzóm mam na prednej strane maternice a je pravdepodobne v stene . ak som sa pýtala na konkrétne veci nedostala som odpoveď vraj , že či som lekár ja . STREDOVEK
Vždy som pristupovala k svojmu zdraviu zodpovedne - pravidelne kontroly , lieky . No zdá sa ,že to nestačí .
Som objednaná o dva týždne na konzultáciu k inémulekárovi tak sa uvidí .
Veľmi by som si želala aspoň jedno dieťa , snaď to skúsime a potom budeme riešiť , čo ďalej .

Pomohlo mi že som si mohla prečítať o tom všetkom viac .
,,Bojovníčkam ,, držím palce .

stanusa
2. jún 2009

ahojte,dnes mi na ultrazvuku našla lekárka myóm na dne maternice veľkosti 0,8 cm. V najbližších dňoch sa chystáme na IUI, len teraz neviem či to má nejaký zmysel ☹

sonicka07
autor
4. jún 2009

ines,ja by som to vobec nevidela tak dramaticky. nastiv este ineho lekara. ja mam dva myomy, jeden 3cm,druhy 3.6 a cystu 3.8. myomy su akoby na maternici. najskor mi gynekologicka povedala,ze pojdem na laparku,potom ze nie,ze ked nemam deti,tak to nebudu riskovat,nemuselo by to dobre dopadnut. povedala,ze mam co najskor otehotniet. podarilo sa,uz mame zdravu dcerku. min.tyzden som bola znovu na sone,vsetko tam je ako predtym,nenarastlo to,neviem ako budu teraz postupovat. chceme druhe dieta. pocas tehu to len trochu narastlo,porod som mala prirodzeny. drzim palceky.

flyangel
5. jún 2009

caute kočky.....mam zápal maternice 😢 ☹ to bude bud bakterialny zapal,alebo som dakde nachladla ale ved jedine na opekacke ale to som bola taka naobliekana ze až ...tomu neverim že mám také nešťastie...niektore maju vzdy hole kríže a bruchá a ja co stale davam na seba pozor mam taky zápal hnusný 😖 😠 😠 mám 18mm dominantny folik a som 13DC takze ovulku ocakavam okolo 16dc...a mám myom ktorý od min roka a posl.mesiacov narástol o 40mm takze teraz ma skoro 2cm.. ☹ 😖 tiež mi radil dr.co najskor otehotniet

dendat
9. jún 2009

Ahoj sonicka..gratulujem k dcérenke 🙂 ...ja sa trápim s myómom uz tretí rok, respektíve jeden 8 cn mi už odstránili pred 3 rokmi, ale este mi tam jeden zostal, vtedy mal 1 cm a bol na stene maternice, nechceli sa doňho púšťať, báli sa že mi budú musieť zobrať maternicu. teraz pekne rastie, má 5,5 cm a za posledný polrok sa mi objavili ďalšie 3 malé myómy, no hrúza...žiaľ doteraz sme riešili bývanie, ale teraz sa už konečne snažíme otehotnieť, dostali sme to vlastne príkazom od dr., dali nám na to 3 mesiace. ako to bolo u teba? mala si nejaké problémy počas tehotenstva, bolesti v podbrušku, ťažšie otehotnenie?

sonicka07
autor
10. jún 2009

dentat,drzim palceky k snazeniu. my sme sa snazili asi 4 mes a to asi z toho dovodu,ze som bola vystresovana z roboty ale hned ako som zmenila poziciu tak sa zadarilo. pocas tehu som nemala ziadne bolesti,ale casto som krvacala. lekari tvrdili,zeto nebolo kvoli myomom,skor mozno prekrveny krcok alebo nejake polypy. v 10tt som tak krvacala,ze som myslela,ze som potratila. a potom som krvacala este par krat az do porodu. myslela som spociatku,ze budem rodit cisarskym,ale kedze neboli ziadne problemy,tak porod bol prirodzeny,akurat vyvoalny,lebo som sa neotvarala. teraz sme dostali od lekarky zelenu,ze sa mozme znovu pokusat. pokial to nerastie nie je dovod na paniku. takze niekedy na jesen chceme zacat. za mesiac nastupujem do roboty tak sa nechcem este viac stresovat. drzim palceky,ak sa este nieco chces opytat kludne napis,aj do IP.

dendat
10. jún 2009

to je super, že sa môžte znova pokušať o mimčo.. 😀 ..dúfam, že sa zadarí na prvý šup 😉 ..predpokladám ,že si bola na rizikovom, moja doktorka je trošku skúpa na slovo, ale nechcem ju vymeniť, lebo ona my ten myom našla aj vyoperovala, je z gynfivu, myslela som aj na to, že keby to nešlo prirodzene, umelé oplodnenie mám pod rukou.moja dr. navrhovala hneď insemináciu, ale to sa mi zdá skoro, veď sme sa ešte ani nesnažilkovali poriadne. používala si nejakú metódu na otehotnenie, alebo to bolo prekvapčo? ja teraz skúšam ovu testy..celé je to stresujúce, aj keď sa snažím na to nemyslieť, podvedomie pracuje. este sa chcem spýtať aký si mala cyklus s myómom, ja ho mám v poslednej dobe trošku rozhádzaný, raz 26 dňový raz 30 dňový..a len tak 3-4 dňový, aj to len 1 deň je silnejší. užívala si aj nejaké vitamíny ? ja mám magne B6 a calibrum...ďakujem ti za odpovede, si zlatunká..držím palčeky k snažilkovaniu... 🙂

sonicka07
autor
16. jún 2009

dentat,na rizikovom som nebola,lebo zijem v irsku a tu nepokladaju myomy za problem 😖 na sk by som bola automaticky na rizikovom uz len kvoli predchadzajucom potrate. normalne som pracovala pocas celeho tehotenstva a skoncila som 4tt pred terminom,ale porodila som o 11 dni skor,takze nieco vyse 2tt pred porodom!
metodu sme nepouzivali ziadnu okrem ovu testov. aj to len 3 mes myslim. cyklus som mala pravidelny 28 dnovy. teraz este menzes nemam,lebo kojim. vitaminy som uzivala pregnancare-folic acid, co je asi to iste ako materna na sk. inak nic ine.
aj ja ti drzim palceky. snazit sa chceme az nejako na jesen. teraz sa koncentrujem na malu na prikrmovanie a nastup do prace. papa

lenka03
21. jún 2009

Ahojte babenky, prispievam prvy krat ale fora o myomoch v tehotenstve citam pravidelne a pozitivne prispevky mi velmi pomahaju. Aj ja som tehotna s myomomami, chvilu sa otehotniet nedarilo, ale po zmene prace a teda kompletnej zmene zivotnehi stylu to vyslo. Momentalne 31tt a tak som teraz o to viac zvedava co ma caka na neminie. Mam 3 myomy, jeden na krcku, dalsi niekde v strede a treti-ten najvacsi (teraz cca 10cm, pred tehotenstvom mal polovicu) je navrchu maternice, vsetky rastu do dutiny brusnej, teda malu len obmedzuju v pohybe. S lekarkou sa bavime o moznostiach ale aj tak sa chcem povyzvedat na vase skusenosti ako to je s porodom, ake mate skusenosti s odstranenim myomov pri cisarskom reze (ktory mi hrozi kvoli myomu na krcku a malemu priestoru na otocenie hmalej) a podobne.

sonicka07
autor
21. jún 2009

lenka,ja som najprv chcela rodit cisarsky a aby mi pri tom vyoperovali myomy a cystu,ale lekari sa zhodli na tom,ze cisarsky porod je sam o sebe dost seriozna operacia a ze nikto nebude k tomu pridavat dalsiu. ale samozrejme pokial je tvoja situacia ina,tak sa k tomu mozu priklonit. ja som ako som uz pisala vyssie rodila normalne a nemala som vobec ziadne problemy. len som dost krvacala pred porodom. neviem ci z tych vysetreni alebo preco. ale vsetko dobre dopadlo. ty mas vacsie myomy,mne v tehu nenarastli,boli stale rovnake a take su aj teraz. drzim ti palceky,zachvilu uz budes mamina. ahoj

lenka03
22. jún 2009

Sonicka dik za odpoved. Ja uz tak vselijako zvazujem, lekarka mi vravela, ze nie kazdy lekar ma odvahu sa pustit do myomu pri cisarskom, lebo maternica je sama o sebe velmi prekrvena a ze to by bolo dost narocne a naviac po tehotenstve by sa mla myom zmensit a tym by siel lahsie vonku ... Ja by som najradsej normalne rodila a potom ich dala odstranit, len neviem ci to pojde kvoli myomu na krcku ... Preto tak vyzvedam, lebo neviem ci nie je este zlozitejsie ako 2v1 dvakrat rozparat brucho - raz cisarsky a potom odstranenie myomov (lebo take velke vraj nejdu von laparoskopicky)

sonicka07
autor
23. jún 2009

leni,daj mi potom vediet ako to dopadlo,ak nezabudnes,prosim. napis mi do IP,ked sa babetko narodi a ako to u teba poriesili. drzim velmi palceky. podla mna to vyzera na cisarsky a potom sa uvidi,ako sa budu spravat myomy. lebo zenam v produktivnom veku velmi neradi odstranuju myomy,pokial nesposobuju bolesti alebo silne krvacanie. drzkaj sa. pa

dada1171
21. júl 2009

Cavte dievcata...dufam,ze si namna este pamatate ,ja som tu uz pisala minuli rok o operecii myomuv v maternici...tak bola som na tu operaciu a dopadlo to celkom dobre...mala som 7 myomov hotova bomba...ale teraz skusam na dieta a stale nic...takze udem na laparoskopiu na prefuk vajcovodov ...ale este sa bojim co mi najdu viete ked vs uz idu operovat tak vselico sa na vas prilepi... ☹ a bojim sa ze nikdy nebudem mat deti aspon jedno tak velmi po nom tuzim... 😢 pomali ma beznadej tak uabija ,ze uz ani nezijem ale dozivam....Dana

nicoletaa
12. nov 2009

ahojte.som v 4tyz tehotenstva.Chcem sa spytat ci je normalne ked mavam obcas krce v podbrusku..a mate niekto skusenost s udrziavanim plodu s hormonovymy tabletkamy lebo ja ich beriem od dnes malo by to udrzat plod..prvy krat som potratila tak preto ta liecba..nechcela by som to uz zazit..prosim ak mate nejake skusenosti tak sa mi ozvyte dakujem vam..

gabusssa
9. dec 2009

Ahojte, mne zistila doktorka myom skoro pred rokom. Bola som veľmi nešťastný . Pretože sme sa snažili o bábo. Ale doktorka tvrdila že by nemal spôsobiť problémy s otehotnením, pretože je niekde vzadu. Napriek tomu sa nám nedarilo. Po pol roku myom mierne narástol. Aj som rozmýšľala že ho dám preč, v januári som si povedala že pôjdem. Medzitým sme sa pokúšali o dieťatko stále. Vyše roka sa nám nedarilo. Potom som si kúpila ovulačné testy a riadili sme sa nimi. Zistila som že ovuláciu nemám 15 deň po menštruácii ako som si myslela ale až 17. A teraz to konečne aj vyšlo. Ešte stále tomu nejako neverím, pretože ten rok bol dlhý 🙂 K doktorke idem na budúci týždeň. Mám aj trošku strach z toho, čo mi povie. Dúfam, že ten nešťastný myom nebude prekážkou. Nie je veľký, ale po prečítaní niektorých príspevkov dostávam strach, aby neohrozil dieťatko.
Ešte by som Vám všetkým, ktoré sa snažíte o dieťatko zapriala veľa šťastia. Hlavne treba veriť, že sa to podarí. Ja som bola jeden čas dosť sklesnutá a vravela som si, prečo práve ja nemôžem mať dieťa? Ale potom som si povedala, že plakať nebudem. A zmenila som prístup. Vravela som sebe aj okoliu. Ja dieťa mať budem!! A to už čoskoro. Tento prístup fakt pomáha. Vyšlo mi to už v mnohých iných veciach. Neverila by som tomu, keby som to nezažila na vlastnej koži. Takže sa poďme pozitívne naladiť 🙂)

mirip
10. dec 2009

ahojte ja som s myomom otehotnela aj prežila celé tehotenstvo a aj porodila bez problémov ono závisí od toho kde ten myom je ale v tehotenstve problémy nerobí jedine ak je blízko pri bábatku tak trochu nan tlačí a ked je pri porodných cestách tak sa rodí cisarákom a tiež záisí aj od toho kého je zloženia, lebo niekedy sa po porode myom sám vstrebe alebo zmenší tak že problémy nerobí, tak kludne do toho a nebojte sa tehiotenstva s myomom dá sa to prežiť, stačí ked pozriete do mojho albumu, malá my rástla 9mesiacov a bol tam aj myom a nakoniec mala až 3800g 😵 😵 😵 😵

skavka
31. máj 2010

Pozdravujem vás všetky babušky.
Ja mám asti ten istý problém ako máte viaceré, ale možno v niečom iný. Myom na vaječníku. Presne tam, kde som ho už raz mala. Snažím sa otehotnieť už 6 rok a nič. Všetky výsledky mám v poriadku ale vraj mi tam prekáže ten myom. Ako som tu tak čítala viacere píšte, že sa dá otehotnieť aj s tým. Možno hej ale asi ked je na inom mieste nie? Stále ma nútia na dalšiu operáciu. Ako o.k. ale nie na slovensku. Vraj tu nie je až také vybavenie a vraj sa tu nemám dávať dorvať. Tak ma posielajú do Írska. Nebola ste tam už daktorá náhodou??? Lebo práve z toho mám dosť depku....a už nemám ani náledu na žiadnych doktorov, ktorý len mudrujú a mudrujú ale nič nerobia. Alebo mám len smolu, že narazím len na takých.....

iveta242
2. máj 2011

ahoj reagujem na tvoj komentar pretoze ja s rodinkou tiez zijeme v zahranici..a mne v januari tiez zistili ze mam myom o velkosto 7x5cm,ale oni to nechcu nejako riesit vyberat alebo nieco podobne...pytali sa ma ci by som chcela dieta jedno uz mame a este by sme chceli druhe babetko ale ja sa strasne bojim ze ci to nesposobi ziadne problemy..Mam ho niekde na pravej strane nedaleko slepaku..bola som aj na USG..,tak teda neviem co robit vraj ked je na inej strasne nemal by sposobit nejake problemy no ale kdo vie..,momentalne uzivam 2mes....indol3c...tak drizim palce....

iveta242
2. máj 2011

ahoj...rada sa s tebou podelim o skusenost..ja som porodila koli myomy kotry mal v tom case 7x4 cm porodila som skor v 35 tyzdni cisarskym rezom..prislo to velmi rychlo ale hlavne ze mame doma uz 4rocneho synacika.ktory je zdravy ako buk...myom mi vybrali pri cisarskom a bolesti boli prve 2dni ale potom uz pohodicka...drzim ti palce...

milka10013
1. jan 2012

Ahojte nedavno som si urobila test a vysiel mi ze som zajtra idem k lekarovi.Len sa bojim toho že potratim lebo mám ten myon a minuly rok tiež som bola ale som potratila☹tak velmi sa bojim

janinah
1. jan 2012

@milka10013 a prečo myom si nedala vyoperovať?nedá sa alebo čo? moja sestra tiež s myomom potratila,mzom rástol rýchlejšie ako drobček 😒 no nič,uvidíš ako bude,držím prsty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre