Je tu niektorá tehotná s myomom na maternici?

sonicka07
6. okt 2007

Ahojte.Rada by som vedela,ci je tu niektora tehotna s myomom. Minuly rok som potratila v 17 tyzdni a potom mi zistili myom na maternici,ktory pravdepodobne zapricinil potrat. myom je 4cm velky,aj ked od juna uz mohol podrast. najskor som mala podstupit operaciu,ale teraz gynekologicka zmenila nazor,vraj by to bolo riskantne,nemusela by som potom mat vobec deti. vraj mam co naskor otehotniet a ostat na rizikovom. lenze my zijeme v zahranici,platime hypoteku, marodku tu neplatia,proste je to problem. a takztiez sa bojim dalsieho potratu. ma tu niektora z vas podobny problem? asi dost zavisi aj od typu myomu. ten moj je akoby prilepeny na maternici. nesposobuje mi ziadne problemy,akurat chodim casto na zachod,asi mi tlaci na mechur. vdaka za kazdu odpoved.

milka10013
1. jan 2012

Mne lekár povedal že stym to nemá nič spoločne. A ja som mala ist vo februari na kontrolu stym myomom ci to vlastne rastie.A do toho teraz toto tak sa bojim...a ni zle mi neni akurat ma bolia prsia a že mi mešká menzes

aninka30
1. jan 2012

ahoj mam znamu ktora ma rovnaky problem, ale myomy ma omnoho vacsie ako ten tvoj, dokonca jej dr.povedal, ze je rarita s takymi velkostami (ma ich asi 3, velkostne okolo 10 cm), kocka je tehotna - na rizikovom a porod ma mat v marci, urcite pojde skor cize rata sa s februarom co je uz cochvila tu,zatial to zvlada z coho sa tesim a verim ze to uz dotiahne do uspesneho konca 🙂
drzim palce aj tebe nech vsetko dobre dopadne 😉

milka10013
3. jan 2012

no lebo on to chcel sledovať ci to bude rast a vcera povedal ze je rovnaky.Dal mi duphaston,magnesium,a vitaminy som si kupila calibrum

milka10013
3. jan 2012

chcem sa spytat že ked mam niekedy bolesti take jak keby mam menstruaciu..velmi sa bojim...este ked mam ten mymom.Beriem duphaston,magnesium,a vitaminy som si kupila calibrum.Už o jedno babetko som prisla tak sa bojim

milka10013
10. jan 2012

Ahojte baby mam myom a lekar mi zakazal sex lenže vcera som ho mala a dnes som si nasla hnedy vytok.Lekar povedal ze to je z toho ide o mozny potrat?Som 5tt poradte mi

lenka03
17. feb 2012

Ja som mala tiez 3, najvacsi mal okolo 10 cm. V 6 tt sa ma lekar v ruzinke opytal ze kto mi s tym dovolil otehotniet, potomm ma postrasil ze to je isto mimomaternicove, potom ze to dolho neponosim a chvalabohu som trosku aj prenasala 🙂 Ale do 24 tyzdna sme casto chodili na pohotovost, od 16tt som sa otvarala a skoro cele som teho poctivo prelezala....

silvijaa
17. feb 2012

ahojte. mne zistili myom na zadnej stene maternice ked som ostala tehotna.....vraveli, ze by nemal byt problem v tehotenstve......ale stalo sa, ze v 16. tyzdni tehotenstva nasmu babatku prestalo bit srdiecko....som dva tyzdne po zakroku, myom je stale tam.... 3.5 cm.....lekar odporucil ho dat von, pretoze aj to mohol byt dovod, ze babatko odumrelo..... ☹ a ze chceme este jedno dietatko, tak aby sme predisli tomu, co sa stalo teraz.....

lenka03
18. feb 2012

@silvijaa asi zalezi od typu myomu a aj od skusenosti lekara. U mna to bolo tak ze po diagnostickej laparoskopii operater navrhol dat myomy prec a moja gynekologicka zas odporucala skusat otehotniet a ak sa do pol roka nepodari potom ich dat prec, chvilu pockat a pootom skusat znova otehotniet. Vravela ze je to vec nazoru, ze operaciou sa oslabuje stena maternice a to su zas ine rizika ... V case lapatroskopie mal najvacsi myom cca 5 cm.
Otehotnela som a babo som krasne donosila. Po porode sa vsetky myomy zmensili, najvacsi na 3cm, nevidane ale potesilo 🙂 Takze som s nimi riskla dalsie teho, zas rizikove ale pevne verim ze doapdne ako to prve ...

extrate
18. feb 2012

ja som tiež mala myom na maternici. gynekológ mi povedal že to môže byť - a velakrát je - problém keby som otehotnela. nasadil mi hormonálnu liečbu, trvala 6 mesiacov. dostávala som pravidelne injekcie, úplne mi prestala menštruácia a mala som také symptómy ako ženy v prechode. po asi 10 mesiacoch od prvej injekcie sa mi obnovil zase cyklus a myóm sa vstrebal. takže bez operácie, som ok.. a tehotenstvo bez problémov.

lenka03
21. feb 2012

@extrate Jej prave pozeram ako daleko uz si, ja sa uz neviem dockat kedy prebehne tych 10 tyzdnov nech uz som tam kde ty. Potom sa clovek velmi ukudni, teda aspon pri malej to tak bolo ze ked sme presli tie najrizikovejsie tyzdne tak som sa doslova rozziarila 🙂

extrate
21. feb 2012

@lenka03 no ja som kludná stále, nemala som nijaké problémy zatial. tak želám nech ti to ubehne rýchlo 😉

lenka03
26. feb 2012

@extrate diky, strasne sa to spomalilo ako mi doki nariiadila kludovy rezim ...ja nweviem ako som pr malej vydrzala tolke tyzdne poctivo lezat ...

mirka1473
28. feb 2012

@sonicka07 awoj sonicka ja som sa snazila o babetko tri roky....ked sa stale nedarilo zacala som chodit po vysetreniach a tam mi zistily ze mam na maternicy 5 cm myom v cadci v nemocnicy mi tvrdily ze ho ani netreba vyberat ze to nema vpliv na otehotnenie a vsak ja som mavala dost bolesti tak moja lekarka mi tvrdila ze nech ho radsej teda vyberieme bola som v banskej bysttricy na operacii tam mi ho vybrali laparoskopicky a po pol roku od operacie som otehotnela teraz mam krasnuckeho zdraveho chlapceka ja byt tebou ja ho odporucam vybrat a az potom nieco riesit myslim tehotenstvo...... 🙂

5759
30. mar 2012

@lenka03 Ahoj -to druhé babo koľko ste plánovali?A brala si nie jaké vitamíny?Lebo ja mám tiež ten myóm-prve sa nám podarilo rýchle a plánujeme druhe a nejako sa nám nedari .Tiež som počas tehotenstva nemala žiadne problémy

eevveelliinn
13. jún 2014

@sonicka07 a mali ste ten myom nad krckom alebo kde bol umiestneny na tej prednej stene? dákujem

marienka1703
13. jún 2014

@sonicka07 ahoj, ja som mala myom na maternici, v rozmere 4x4cm, prisli nato v 6 ttyzndi, dovtedy som o nom nemala ponatia ani ja ani doktorka,, ako babetko rastlo,-tak postupne tlacilo na myom,,,,mala som take mierne bolesti vzdy na lavej strane,co bolo vraj z toho myomu, a teraz ho uz nevidno,,,,, kedze je maternica zvacsena, dr povedala ze ho bud zatlacilo alebo ze sa vstrebal,,,,,tak sa neboj, nestresuj a hlavne mysli pozitivne,,🙂 tiez som sa nalakala kedze sme prve mali neuspesne,,,,

bobaska666
13. jún 2014

Ahojte, aky ste mali pôrod s myom ? Spontanny alebo cisarsky?

janulienka78
14. jún 2014

@bobaska666 ja som mala cisarsky. Myom bol totiz v porodnych cestach.....

eevveelliinn
18. jún 2014

@lenka03 a mozem sa spytat kde ste mali umiestneny myomv ktorej casti maternici? dakujem

kakatulik
18. júl 2014

Ahojte,tak aj ja sa pridavam do klubu myomarok 😎 .
Ja sice babatko neplanujem,lebo nemam s kym,ale keby bolo s kym,tak by so planovla urcite.
Mne tuto dg.potvrdil moj gynekolog prave vcera. Nemala som ziadne symptomy,mozno trosku sylnejsi menzes,ale inak nic. Ja som si ho nahmatala sama a preto som sla na vysetrenie.Moj myom je uz dost velky 6x7cm,lezi v zadnej stene maternice. Moj lekar mi ho este odstranit neodporuca,kedze nerobi problemy(aj ked sme sa nebavili o moznosti otehotnenia,lebo vie ze momentalne nie som sexualne aktivna.)Vraj sledovat a na kontrolu taak o 3-4 mesiace.
Viete prosim niektora o takomto myome viac?
Dakujem k.

elise
18. júl 2014

@eevveelliinn jacsom mala myom pod placentou a malej to nevadilo 😵 bola uplne v poriadku tak sacto neriesilo iba ultrazvukom viac sledovalo

bobaska6
19. júl 2014

Nemá niekto skúsenosti s pôrodom, keď je myom umiestnený v zadnej časti maternice?

stellamaris
19. júl 2014

@bobaska6
@kakatulik s tym myomom mi to moj lekar vysvetlil takto: zalezi od jeho velkosti a umiestnenia,ako bude zena rodit.Ked je niekde dolu v maternici a mohol by posobit rusivo na priebeh porodu,odporucia cisarsky rez.Inak to neriesia a je mozny aj prirodzeny porod.V zadnej casti maternice by problem nemal byt.
Inak ja som mala Myom,vtedy tak 1cm velky,niekolko rokov.Otehotnela som,ani sa nezväcsil,mala som sice sekciu,ale nie kvoli myomu.Teraz sa snazim znovu otehu a pri castych prehliadkach ultrazvukom ho minule lekar hladal v maternici a myom tam nebol.............zmizol 😝

kakatulik
19. júl 2014

@stellamaris dakujem za info.Mne napr.zmizol polyp,ale to je asi rozdiel.A 1cm je asi lahsie zmyznutelny ako 6cm 😀 .No ved uvidime.Mna len znepokojuje,ze si ho viem nahmatat....Moj lekar moc nepredpoklada,ze sa zmensi,ale netvaril sa velmi znepokojene.

stellamaris
19. júl 2014

@kakatulik no je to rozdiel 😉 ale väcsi myom sa moze niekedy zmensit a maly dokonca zmiznut,nemusi sa vzdy operovat. 😉 pokial nemas s nim problemy,tak myomy zvycajne lekari neriesia.

bobaska666
20. júl 2014

Stellamaris, dakujem za info, ja som zmatena, lebo v prvom trimestri mi povedali, ze to bude urcite cisarsky, ze dietatko by sa s myomom priecilo pri spontannom porode a teraz mi povedali v tretom trimestri, ze nevidia zatial dovod na cisarsky, ze sa rozhodnu ked porodna akcia zacne, strasne sa bojim 😢

zirka
20. júl 2014

@bobaska6 ahoj, ja som s myomom na maternici vynosila a porodila dve zdrave deti 🙂 obidva porody boli prirodzene, vela zalezi na jeho umiestneni, ale to uz tu niekto vyssie spomenul. Pokial je myom na zadnej stene a neprekaza dietatu (co by sa uz zrejme riesilo, keby to tak bolo), tak nie je dovod na ziadnu paniku a treba sa tesit len na porod 😎

stellamaris
20. júl 2014

@bobaska666 neboj sa,nemyslim,ze mas dovod na paniku.Myslim,ze porodis pekne prirodzene a kvoli myomu nebudes mat sekciu.U nas to riesia podla velkosti a polohy myomov a sekciu hned neponukaju. 😉

artepep
28. aug 2014

Ahojte babenky. Tak ja mám problém ako niektoré z Vás. Dnes som bola v poradni a dr. ma vystrašila tým, že mám myóm na maternici. Som 16+3 tt. O veľkosti kúpnu nič nehovorila, len rovno na mňa vyvalila PN. Okrem toho mi namerala trochu vyšší tlak a trpím nespavosťou. Dr. mi dala len magnezium. Ten tlak beriem s rezervou,lebo internista mi hovorí, že ho mám v pohode. Ten som riešila aj pri prvom tehu a nakoniec celý čas bez liekov. Moja otázka ale je, či môžem odmietnuť PN. Ak áno,aké to môže mať následky. Ak nie, je šanca, že dostanem neobmedzené vychádzky? Ja v podstate žiadne potiaze nepociťujem. Doma sa mi veľmi nechce zostať, nehovoriac o tom, že každá korunka navyše je dobrá. Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.

eevveelliinn
14. nov 2014

@trish22 Dobry den, mozem sa spytat ci este aj teraz vidim ze pojdete rodit mate myom? Lebo sa bojim porodu aby nenarobil komplikacie. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre