Je tu niektorá tehotná s myomom na maternici?

sonicka07
6. okt 2007

Ahojte.Rada by som vedela,ci je tu niektora tehotna s myomom. Minuly rok som potratila v 17 tyzdni a potom mi zistili myom na maternici,ktory pravdepodobne zapricinil potrat. myom je 4cm velky,aj ked od juna uz mohol podrast. najskor som mala podstupit operaciu,ale teraz gynekologicka zmenila nazor,vraj by to bolo riskantne,nemusela by som potom mat vobec deti. vraj mam co naskor otehotniet a ostat na rizikovom. lenze my zijeme v zahranici,platime hypoteku, marodku tu neplatia,proste je to problem. a takztiez sa bojim dalsieho potratu. ma tu niektora z vas podobny problem? asi dost zavisi aj od typu myomu. ten moj je akoby prilepeny na maternici. nesposobuje mi ziadne problemy,akurat chodim casto na zachod,asi mi tlaci na mechur. vdaka za kazdu odpoved.

tofik
7. okt 2007

Sonička, tehotna nie som, tak iba môj názor. Ja som mala myom 6 cm a mala som ho stopkatý. Ty máš zrejme ten druhý typ. Stopkaté sa dajú ľahko odstrániť tie druhé horšie. Ale mne doky povedal, že som mala tak zlú polohu, že ešte chvíľku a musia mi zobrať maternicu. A že keby som zázrakom ostala tehotná tak hrozí to isté.
Neviem asi záleží aj od velkosti aj od polohy. Sú tu dievčence , čo ostali tehotné aj s myómom a majú dnes bábätko, ale aj také čo im povedali, že majú ostať tehotné a nedopadlo to dobre.
Ja by som si našla ešte jedného dobrého gynekológa a poprípade sa pýtala na laparoskopiu. Až tam presne doky uvidí ako na tom si. Sono je dobré ale nie vždy všetko ukáže, A po laparka je síce operačný zákrok, ale drobný.
Držím palčeky aby to dopadlo dobre.

deina
7. okt 2007

Skus sa opytat Osy (osa je jej nick), ona mala myom a je tehotna a pokial viem, tak je u nej zatial vsetko vporiadku. 😉

sonicka07
autor
7. okt 2007

dakujem deina. skusim ju vyhladat.

sonicka07
autor
7. okt 2007

dakujem tofik za radu

anietka
8. okt 2007

Ahoj Sonička, ja síce tehotná tiež nie som. Moja sestra mala a ešte stále má myom a jeho veľkosť je okolo 5cm. Mala už vybavenú operáciu, ale rozmyslela si to nešla. Teraz má dve zdravé deti. Dúfam, že nabudúce ti to vyjde. 🙂

sonicka07
autor
8. okt 2007

ahoj anietka. ako tvoja sestra znasala tehotenstvo? mala nejake problemy? aky druh myomu mala? napis prosim kolko vies. hoci aj do IP. diky

anietka
9. okt 2007

Sonicka, keď budem najbližšie volať so sestrou tak sa jej spýtam o aký myom sa jedná. Tehotenstvá znášala celkom fajn. Mala rovnaké príznaky ako iné ženy v tehotenstve nejaké väčšie problémi nemala. Druhé tehotenstvo jej museli vyvolať o tri týždne skôr, ale to iba preto že mala vysoký tlak a bielkoviny v moči. A pokiaľ viem tak babenko ešte chystajú tak asi o 4 roky. Napíšem ti viac, keď sa s ňou porozprávam.Drž sa

sonicka07
autor
9. okt 2007

dakujem ti anietka. spytaj sa jej,ci bola automaticky na rizikovom,ci sa musela vyvarovat niecoho atd. v zahranici to bude asi aj tak ine,ale aj tak by som to rada vedela. a ci jej narastol ten myom v tehotenstve. diky za odpoved!!!

trish22
9. okt 2007

sonicka- ja mám myom 3cm a normálne som otehotnela a porodila zdravé babetko. dlho sme sa snažili otehotnieť a to kvôli endometrióze. myom mi nspôsoboval žiadne problémy.držím palce!

monkula
9. okt 2007

Ahoj Sonička. Ja mám myom 7 cm, zistili mi ho na kontrolnom UZV po prvom pôrode, a gyn. mi povedala, že ak budeme chcieť druhé bábo, musíme sa s ňou poradiť, ak to bude možné. Keď som neplánovane otehotnela, len krútila hlavou, ako je to možné, vynadala mi, že som sa s ňou neporadila, samozrejme v dobrom a v sekunde ma poslala k svojmu mužovi, ktorý má rizikovú poradňu, pravidelne mi robili UZV, asi 2x mesačne, hrozila mi sekcia, nakoľko bol myom v pôrodných cestách, veľmi som sa bála sekcie, ale nakoniec, ako maternica rástla, myom sa posúval hore a ja som, i keď o 3 týždne skôr, porodila zdravé dievčatko.
A ešte jedna rada, skús si zohnať čajík z kôry stromu, liany, volá sa Villcacora, detoxikuje organizmus, mne prestal myom rásť a po 2 mesiacoch som otehotnela. Ak máš otázky, pýtaj sa, rada odpoviem, držím palce.

sonicka07
autor
9. okt 2007

monkula,aky typ myomu mas? je stopkaty alebo prilepeny? sposobuje ti teraz alebo pocas tehotnosti problemy? bola si doma na rizikovom alebo si normalne pracovala? ten cajik sa pokusim zohnat. dakujem moc za radu. idem teraz za 2 tyzdne na sono a potom sa uvidi. hned by sme sa chceli snazit ak to bude mozne. prvykrat som otehotnela na prvy sup. neviem,ci ten potrat zapricinil myom. najprv som si myslela,ze ano,ale teraz si skor myslim,ze ci by pri myome nebol viac pravdepodobny spontanny potrat. ja som zacala sice krvacat,ale babo uz bolo tri tyzdne mrtve. mozno ze mu len prestalo byt srdiecko. nemuselo to suvisiet s myomom. co si o tom myslite?

monkula
9. okt 2007

No, teraz si ma zarazila, ja mám myom "prilepený" o pravý vaječník a tiahne sa až ku krčku maternice, takže asi ten prilepeny.
Problémy nespôsoboval, ale teraz ma nejako pobolievajú miesta, kde je umiestnený, ja som nepracovala, takže som počas tehu bola doma, ale bola som vedená ako riziková tehulka, takže ak by som pracovala, bola by som určite PN.
A asi si potratila spontánne, je mi to ľúto, ja by som takúto ranu nedokázala uniesť, možno aj preto mi pán Boh zachránil moje dievčatko, narodila sa s uzlom na pupočníku, ktorý mala ešte aj omotaný okolo krku, takže ja vravím, že našťastie sa narodila o 3 týždne skôr...

anietka
16. okt 2007

Ahoj Sonička,

tak konečne som sa so sestrou rozprávala, ale asi ťa nepoteším - ani ona nevie aký druh myomu má. Čo si pamätám, keď bola tehotná, tak si ešte robila srandu a miminku v brušku rozprávala, že je to myom a nie lopta. A nebola na rizikovom. Ona totiž pracuje doma, keďže jej manžel je niečo ako živnostník a ona robila návrhy pre klientov. A to že v zahraničí je to iné je pravda, tam si z ničoho veľkú hlavu nerobia.

sonicka07
autor
16. okt 2007

anietka,dakujem za odpoved. a nemala ziadne problemy,co sa tehotenstva tyka? nemala viac utz ako normalne tehulky? nekrvacala alebo nemala krce? chcela by som len vediet,ze co by ma asi tak cakalo. ale je to asi dost individualne. a myom jej nenarastol pocas tehotenstva? ak sa da,tak si este na toto pospominaj. diky

zuzuna1
16. okt 2007

Ahoj Sonička,

myoma sa v dnešnej dobe dá celkom pekne zvládnuť aj bez operácie za pomoci užívania potravinových doplnov pripravených na prírodnej báze, ak maš záujem o ďalšie info,daj vedieť.Zvládli sme už aj myom veľkosť detskej hlavičky, nie však z jedného dňa na druhý.

anietka
17. okt 2007

Sonička,
prvé tehotenstvo mala OK, rodila až o 2 týždne neskôr ako mala termím. No a ako čakala Gabinka tak akurát keď bola v 4.mesiaci prišli domov a na druhý deň už utekali do Viedne (naším lekárom už neverí), lebo začala krvácať. Poležela si tam týždeň a a potom bolo všetko v poriadku. Potom odišli ešte k svokrovcom do Rumunska a chystali sa do Bulharska, ale z tej cesty už upustili, lebo nechceli riskovať. A ako som písala G sa narodil o 2.týždne skôr.

sonicka07
autor
22. okt 2007

zuzuna1,poslala som ti odpoved do IP. budem rada,ked sa ozves.

macadi
22. okt 2007

Ahojky zuzuna 1, zaujalo ma to, že myóm sa dá zvládnuť aj inak ako operačne. 😨 Mne v januári tohto roka našla doky myóm s veľkosťou 2,5 cm a povedala, že mi ho nebudú vyberať, lebo že rastie do steny maternice a nebude brániť plodu sa vyvíjať. Zajtra idem k doky, tak som zvedavá čo všetko sa dozviem. A tak by som mala záujem o info ako sa dá zvládnuť myóm. 🙂 Ďakujem.

sonicka07
autor
22. okt 2007

macadi,bohuzial zuzuna sa odvtedy neozvala,takze si musime vystacit samy. ja idem k lekarovi tuto stredu. od juna som nebola,tak sa bojim,ze ci sa nieco nezmenilo k horsiemu. ale dufam,ze mi povedia,ze sa mozem pokusit otehotniet. ale som dost skepticka a hlavne v posledne dni to dost citim ten myom. daj vediet,ako si ty dopadla u lekara. moj myom je 4cm.(bol v juni)

macadi
23. okt 2007

to sonicka, dám vedieť určite, už teraz sa bojím, termín mám o 14.15 h. Ale myslím, že ma ešte pošle na ultrazvuk.

sonicka25
23. okt 2007

Ahojte,bola som zvedava,co je to myom a tu som nieco nasla o nich
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=788

Drzim vam palceky,nech vsetko dobre dopadne 😉

macadi
23. okt 2007

to sonicka07: takže pôvodný myóm, ktorý mi našli v januári sa nezmenil, ale objavil sa tam ďalší zhluk, ktorý ma veľkosť 13 mm. Takže, nič moc. ☹ Zajtra mi budú brať krv, ako vyzerá môj hormonálny profil. Či sa upravil po užívaní Duph. (mala som málo progesterónu) No a miláčik musí ísť na spermiogram. A zároveň sa rozhodne, či budem chodiť na folikulometriu. Mám anovulačný cyklus. ☹ Tak uvidíme. Ale dúfam, že všetko nakoniec dobre dopadne. 😉 Tak daj vedieť ako si dopadla ty. Držím palčeky. 😀

sonicka07
autor
23. okt 2007

sonicka25: dakujem za info
macadi: to mi je luto,za tam vznikol dalsi myom. a co ti poradili? musis na operaciu alebo ti to budu len pozorovat? a co sa tyka tehotnosti-bude to mat nejaky negativny vplyv? kde mas tie myomy umiestnene a aky maju tvar? ja idem zajtra o pol 3 a mam teda riadny strach. ale aspon budem vediet,na com som. zatial sa maj pekne.

macadi
23. okt 2007

sonicka07: myómy sú v hornej časti maternice, rastú do steny, čiže nie do dutiny, tak by nemali brániť plodu vo vývoji a aký majú tvar mi nepovedala. 😝 Najprv chce zistiť ako vyzerá môj progesterón a miláčikov spermiogram. A potom ma pošle na Kramáre za doc. Rusnákom a ten povie čo ďalej. V januári povedal, že myóm je príliš malý na operáciu, že ma budú sledovať, ale v zásade mám čo najskôr otehotnieť. Lenže, nedarí sa...
Neboj, držím palce a ozvi sa, budem čakať. 🙂

janette
23. okt 2007

sonicka, ked mi lekar oznamil, ze som tehotna, tak sa ma len tak medzi recou opytal, ci viem, ze mam myom. Nakolko chodim na gyndu pravidelne bola som tym velmi zaskocena, ubezpecil ma, ze nemam nad tym teraz premyslat, ze vsetko poriesime po porode. Ak mam byt uprimna, tehotenstvo ma naplna stastim a ja sa snazim na ten myom vobec nemysliet. V piatok idem do poradne, tak sa trosku popytam, lebo po precitani vasich prispevkov zacinam mat pocit, ze je nacase nieco o tom mojom myome pozistovat...., a tebe drzim palceky aby vsetko dopadlo tak ako si zelas.....

sonicka07
autor
23. okt 2007

janette,drzim ti palce,aby u teba vsetko dobre dopadlo. u mna je to tak,ze som uz raz potratila,vobec netusim,ci kvoli myomu. ten mi objavili az 3 mes po potrate. takze neviem,ci tam bol(zrejme ano,4cm by asi nenarastlo tak rychlo) a ak tam bol,ci mohol sposobit potrat. ale mohlo to mat uplne inu pricinu. ale chrobak je nasadeny,tak tak. ved budem vediet zajtra viac, na sk nebolo cas na poriadne vysetrenie,tak dufam,ze tu sa dozviem viac. dik babenky za vsetky prispevky

linka
24. okt 2007

ahojte babenky,
ja som bola pred necelym mesiacom na laparke,viac ako rok sa nam nedari otehotniet a ked som s tym sla k dokimu,tak mi nasiel ultrazvukom myom o rozmere 5x4,ihned odporucil operaciu,no a ked som nastupila do nemocnice,tak este v ten den mi nasiel dalsi myom,ale mensi,museli vykonat aj laparotomiu,lebo ten velky bol strasne tuhy,nesiel im von a nebol jeden,ale rovno 5,mali co robit,ked som im na sale lezala 4 hodiny,mala som aj zrasty,tak pomaly sa davam dokopy,ale vynechat mame 3 cykly a az potom znova sa zacat snazit,lebo maternica je slaba momentalne a este dodavam,ze myomi som mala na stopkach a vypalovali ich...
Drzim prsty vsetkym...

sonicka07
autor
24. okt 2007

ahojte. tak zas mam "uzasnu"skusenost s irskym zdravotnictvom. neviem,co som ine cakala. bola som objednana na pol 3, na radu som sa dostala po 2 hodinach a aj to nie k lekarovi ale len ku konzultantke(nieco ako zdrav.sestra). ta ma ubezpecila,ze myom nie je problem,mozem kludne otehotniet,ziadne rizikove tehotenstvo,ziadne problemy myom nesposobuje,urcite ani ten potrat nebol toho pricinou! takze vsetko je ruzove bez toho,aby ma vobec vysetrila. tak som si vyziadala sono,ale na ten si musim este zrejme par tyzdnov pockat. vraj mi to pride postou. ale ze to na veci nic nezmeni. oni tu myomy neoperuju pokial nesposobuju problemy. aj ked otehotniem,nebudu ziadne extra vysetrenia pokial nie su problemy. tak to tu funguje normalne. ked som bola prvykrat tehotna,moje prve sono malo byt v 18 tyzdni a v 17 som potratila. vsetko tu nechavaju na prirodu,kedze tu nemocnice kolabuju kvoli nedostatku personalu.
linka,ty si mala nejake problemy? preco hned odporucili operaciu?

denka28
24. okt 2007

ahojte, mne zistili 3 myomi, jeden 5cm, druhy 4 a treti 3cm, a napriek tomu mi spravili umele oplodnenie, nerobili si z toho velku hlau, treba to pozorovat, je to normalne, ale nikto mi ani v centre ani nikd inde nevravel, ze kvoli nim nemozem mat babo, takze aj ked mi to neni jedno, ale tak strasne sa tesim na babo, ze na myom nemam ani naladu mysliet.

linka
25. okt 2007

sonicka-tak ako som pisala,uz viac ako rok sa nam nedari otehotniet,doktor mi nasiel myomi a povedal,ze musia ist von,lebo by prekazali pri porode a tehotenstvo by bolo rizikove...a ten velky dost tlacil na maternicu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre