Je vidno žĺtkový vak a plod nie. Čo to znamená?

nicebaculka
20. jan 2014

ahojte .. podla PM a aj podla velkosti toho zltkoveho vaku som 6tt +3d ..... babulky... dnes som bola u lekara povedal mi ze je tam vidno vak v nom zltkovy vak ale plod nie.... co to znamena???? nie je to nic zle??? bojim sa....po druhom babetku sme tuzili a tuzime.. dakujem za vysvetlenie

atreyu
20. jan 2014

@nicebaculka ja som bola 6+4 a mala som to rovnako...v 11tt uz bol aj plodík s bijúcim srdiečkom 🙂

zumasi
20. jan 2014

ja som to mala rovnako, v podobnom obdobi bolo vidno iba vak a plod nie, ani srdiecko... kazdy pripad je individualny, nemozem nic zarucit samozrejme, ale nakoniec bolo vsertko v poriadku. v nasom pripade dokonca dvojicky 🙂 drzim palce!

elian
20. jan 2014

Zltkovy vak vyzivuje plod, takze podľa mna je ešte skoro a bábätko sa ukáže 🙂 môžeš byt tehotná aj menej, ako podľa poslednej ms 🙂 podľa toho kedy presne bola ovulacia a kedy si otehotnela ..... Držím palce

lucia20
20. jan 2014

u nas pri tretej dcere nebol dlho vidiet plod. uz som bola nervna, myslela som, ze uz z toho nic nebude a potom sa ukazal.

kiki68
20. jan 2014

v tomto tt je to stale ok, este by som nerobila paniku, o dalsich par dni sa uvidi,ale to,ze ten vak tam je, je dobre znamenie. Lebo sa tam nieco deje,vyzivuje sa to. drzim palce!

zuzkagu
20. jan 2014

No kedže každa ti dáva nádej, žeby to mohlo byť OK, ja ti poviem opak pretože aj to je život . ja som to mala rovnako (v r. 2004), ja som bola tiež 7 tt a na UTZ nič iba obal + vak a vnutri nič, čakali ešte 2 týždne ale bohužial už ja som sa nedočkala začala som krvacat a mat bolesti, takže som musela isť na kyret, Ale verím že v tvojom prípade to bude iné

mammaroma
20. jan 2014

Ahoj, mne lekárka potvrdila tehotenstvo v 6-7tt a tiež som mala rovnaký nález. Pri ďalšom už bolo vidno drobčeka pekne. Držím palčeky 🙂

duha11
20. jan 2014

neboj sa.ked to ma bit tak to bude.drzim palceky mysli pozitivne pomaha to. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

papucz
20. jan 2014

treba len vydržať, lepšie je ísť k lekárovi neskôr, keď už je aj srdiečko, potom sa človek aspoň nestresuje, i keď v 7 tt by tam už mohlo byť vidno čosi, presne ako napisala duha11 ked to ma byt tak to bude

elen83j
20. jan 2014

nepanikár,PM je jedno a čas otehotnenia druhé.Nabudúce už bude všetko vidieť,netreba sa stresovať môžeš byť totiž kratšie tehotná ako podľa menzesu.Držím palce nech ťa dr. ukľudní čo najskôr 😉

darinkazv
20. jan 2014

podľa PM môžeš byť v 7tt, ale nevieš, či si nemala posunutú ovulku a tak si mohla neskôr otehu. (zvlášť, ak máš nepravidelný alebo dlhší cyklus) kľudne môžeš byť len v 5tt a vtedy veru ešte vidno len vak bez embrya

ewinecka
20. jan 2014

u mna takisto nebolo vidiet srdiecko a podla lekarky som bola v 7 tt, ale o tyzden na to uz bolo krasne vidiet, sekla sa bola som vtedy menej ako to prvykrat vypocitala, takze ziadne strachy, aj ked sa to lahko hovori, tiez to pre mna bolo velmi tazke, ale nevzdavaj sa verit, ze to dobre dopadne!drzim palce.

mariafraterova
22. okt 2019

Ahojte umna je to tak iste vak a zlty vak ale uz raz som potratila v januari 2018 plod sa mi nevivijal a srdiecko prestalo byť teraz som tehotna ale len vidno ten vak a zlty vak bojim sa velmi ze zase budem musiet podstupit kyretaž

zuznicka7101
22. okt 2020

@elian dobrý den ja sa chcdm opytat dnes som bola u doktora tehotná som lenze podľa PM to nesedí lenze minule som mu vravela ze ovulaciu som mala posunutú a teraz ako keby na to zabudol lebo ovulaciu som mala o 10 dni posunutú takze podľa toho mi povedal ze sa mu zdá gestacny vak maly a ze a mam prist o tyzden a zltkovy vak tam bol lenze on mi povedal ze vak je maly ze by mal byt väčší od PM lenze zabudol ze som mala ovulaciu posunutú ze nebola na 15 den ale na 24 den vraj som 6 tt a pár dni ale pulz este nevidel môže byt ze koli tej oneskorenej menštruácie koli tomu je menší keďže sa to týmto pádom neberie od PM ale od ovulácie keby sa to berie od ovulácie tak to sedí na týždne ale podľa Menštruácie nie tak má vystrašil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre