Keď v tehotenstve opúcha jedna noha. Čo to znamená?

certica
16. feb 2008

ahojte, stretli ste sa s tym niektora? cca od 32tt pozorujem, ze mam pravu nohu zhrubnutu a aj ked vela chodim, ten opuch sa mi robi len na tejto nohe 😅
moj lekar ma chce poslat k cievnemu chirurgovi, nech to pozrie...

mien
16. feb 2008

certica ja to mám tiež a nie som v 32 tt ale v 24 tt mám opuchnitú pravú nohu to sa ti zadržuje voda, je to strašné je viem ale ja som na tom horšie, lebo mám dokonca ešte pár mesiacov, to po pôrode zmizne neboj

certica
autor
16. feb 2008

mien, to zadrziavanie vody chapem, len nerozumiem, preco nie v oboch koncatinach 😅
kazdopadne dam vediet, co povedal ten cievny

mien
16. feb 2008

no, to ani ja neviem, potom mi daj vedieť, veď zachvíločku to budeš mať za sebou, tak neboj

lienockaa
16. feb 2008

certica- dobre Ťa doki poslal, pozrú Ti, či to je len ozaj zadržovanie vody, alebo či náhodou sa neupcháva žila, to sa tiež môže stať v tehu, lebo sme náchylné na tvorbu zrazenín..a môže to znamenať len to, že na tej jednej nôžke máš horšie fungujúce chlopne v žilách a tým pádom nestíhajú pumpovať krv ako treba..ja mám napr. viac opuchnutú ľavú a to len preto, lebo tam mám náznak kŕčových žíl a nevýkonné tie chlopne, čo som písala.. 😝 ale keď dám kompresívne pančuchy /to môže cievar predpísať/, tak opuch je oveľa miernejší a niekedy aj žiadny..

tak nech Ti to dobre dopadne.. 😉

certica
autor
16. feb 2008

dakujem lienocka 🙂

ivetah
16. feb 2008

certica, ja mam tiez opuchnutu pravu nohu viac ako lavu... mne dokina povedala, ze to moze babo tlacit viac na cievu na tej strane a tym padom je to prudenie horsie... ze musim pockat do porodu, potom to zmizne 😀

maca793
16. feb 2008

mne puchli pri dvojičkách obe nohy a bolo to strašné, našťastie som preležala 2,5mesiaca v nemocnici. neviem, čo by som robila, keby som bola doma, nemohla som totiž obuť topánky, len širokánske papuče 😀 😀 😀
ale po pôrode sa to znemilo. odpuchla som asi za mesiac, lekár vravel, že sa mi v tele držalo strašne veľa vody, veď som aj tak vypadala ako jedna veľká spuchlina. 😀
ono to po pôrode prejde

llucinka
17. feb 2008

certica: Mě moje doktorka upozorňovala, že polud mi bude opuchova jen jedna noha, může to být známka preeklamsie. Sice jsem ji nakonec taky měla, ale kvůli vysokému tlaku a bílkovině v moči. A na každé kontrole se mě ptala, jestli mám nohy opuchlé stejně něbo jednu víc. Takže bych na to upozornila 😉

vilkakatka
17. feb 2008

Aj mne opuchla cca v 29tt len prava noha (a odpuchla az po porode) a aj prava ruka mi viac trpla ako lava ... bolo mi povedane, ze babatko pravdepodobne lezi viac napravo a tlaci na cievy ... 😔 😉

certica
autor
18. feb 2008

ahojte, ja si myslim, ze to bude najskor ta verzia, ked babo tlaci viac na niektoru cievu. kazdopadne idem v stredu na to cievne+ na krv.
ozaj, doki sa ma este pytal, ci ma ta noha neboli. vas bolela alebo ste ju citili nejak inak?

lienockaa
18. feb 2008

certi, dobrá správa, že nebolí..bolí keď sa upcháva žila, preto sa Ťa na to pýtal..a k Tvojej otázke..nie, mňa tá moja ľavá noha tiež nebolí, iba opúcha viac než pravá..neboj, to bude dobré..a áno, aj moje bábo leží naľavo, preto asi ľavá noha dostáva viac zabrať, je utlačená.. 😅

geegee
19. feb 2008

aj mne opuchala viac jedna noha - mala som ju ako slon, ale bola to voda - ked so si ju stlacila prstom, ostala tam diera 😀 Fuj a mala som to este 4 dni po porode 😖

certica
autor
20. feb 2008

takze, vsetko ok. pravdepodobne len babo tlaci na nejaku tu cievu (tepnu) napravo, preto ten odtok je slabsi v pravej nohe. cize, ako som ako som aj predpokladala po precitani vasich prispevkov, za ktore mimochodom dakujem 😉
cievny mi odporucil kupit tehu pancuchy stahovacie a podkolienky c.1, vraj ich maju v bepon-e a nosit ich do konca tehotenstva.

certica
autor
20. feb 2008

joj, a este mi dal nejaky letacik s cvikmi na zmiernenie tych opuchov noh - ako kruzenie v clenkoch, zdvihanie noh, prepinanie spiciek, vystieranie a skrcanie prstov a pod.
no a lezat s vylozenymi nohami hore 😀

susik77
20. feb 2008

ahoj certi, aj ja som to mala. ale nakonec to bola alwerg. reakcia na stipnutie 😎

lola11
20. feb 2008

sranda, ja tiez pozorujem, ze niekedy rano sa mi zle obuva topanka na pravej nohe 🙂 Spomenula som to doktorke a hned sa ma spytala, ci som na nej nemala niekedy vyron - jasne, ze mala. Udajne sa to vie v tehotenstve ozvat, hlavne ked clovek casto a dlho chodi a namaha ju. Pre istotu mi ju aj pozrela, tak dufam, ze to bolo len tym.

lienockaa
20. feb 2008

certi- cievna gymnastika..také srandovné cviky, ale pomáha..🙂a som rada, že Ti to dobre dopadlo..

certica
autor
20. feb 2008

preesne! cievna gym. 😀 . si zlata lienocka, vdaka 🙂

viedencanka
21. feb 2008

Ahojte,
ja mam tiez problem s jednou nohou- na pravej mam krcove zily a este som len v 13 tyzdni uz ma noha velmi boli. Viete mi poradit kde najlepsie v Bratislave kupit kompresivne pancuchy s rozsirenym pasom?

jahody11
8. apr 2009

ahojte, mne opucha lava noha od kolena az dole... ak viete niekto kde sa daju kupit tie pancuchy.. prosim dajte kontakt ...

stanusa
8. feb 2010

ahojte po roku 🙂
vcera som si vsimla, ze mam opuchnuty clenok na lavej nohe...mate to niektora a co s tym?

kkkatarinkaaa
21. júl 2013

ahojte...mne zacala opuchat lava noha...hlavne od clenka dole,ale tak ..poriadne.zacalo to mozno aj rok po porode a neni to voda...bola som aj na cievnom sone,tam dr nic nevidel,ze je to ok a ze ide asi o syndrom ,kt. savyskytuje len u mladych zien,ked bezdovodne opucha iba jedna dolna koncatina....tak asi som ten pripad...len sa bojim,ze ked planujem druhe bejby,ci nebudem mat s tym problemy...s tou mojou opuchnutou nohou.....boliet ma neboli.

severanka123
10. mar 2019

Mne opuchla iba jedna noha od clenka po koleno a bolela strasne. Zavolala som do nemocnice a oni ma hned poslali do nemocnice. Zobrali krv a hladina na krvnu zrazeninu bola dvojnasobne zvýšená. Dali latku na riedenie krvy a hned v pondelok rano mi urobili ultrazvuk nohy aby videli ci je tam krvna zrazenina. Takze ak puchne iba jedna ale hlavne ak boli tak treba ist do nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre