Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

berkovnik
11. feb 2010

Ahojte, taktiež som sa ocitla v tejto situácii. Som v 31tt, lekár mi min týždeň povedal, že mám nízko vpredu placentu. na otázku či je to nebezpečné sa zatváril že nič nepočuje a zahovoril to nejakými čudnými čislami ktoré sestrička zapisovala do karty.... od 3 mesiaca mi tvrdne brucho, beriem magnézium a bola som aj v nemocnici a mesiac na PN (krvácanie). teraz som si vzala dovolenku a ležím ako sa len dá.... je nízko uložená placenta nebezpečná pre malého? 😢 ďakujem

jaruska8
11. feb 2010

No, musíš mať hlavne kľud, ležať čo najviac, žiadne namáhanie, dlhé státie, ani sex sa neodporúča. Dôležité je, aby si nekrvácala, no ak sa placenta nezdvihne, tak musíš rodiť cisárskym rezom, lebo ak je vcestná, čiže pokrýva celý krčok maternice, tak bábo nevie vyjsť von. Držím palce, ja mám túto diagźu už skoro 2 mesiace, som doma a dúfam, že sa mi posunie. 😉

anxuska
11. feb 2010

Ahoj, tak aj ja mám túto diagnozu, zistili mi to pred týždňom. Myslíte, že musím stále ležať, alebo môžem aj niečo robiť? (variť, upratovať) a mám ešte mini problém, syna 15mesačného, no neviem si predstaviť nedvíhať ho. Viete mi poradiť, ako to riešiť? či mám naozaj len ležať? v prvom tehotenstve som musela ležať od 17 týždňa do konca, ale kvoli krčku, tak sa toho velmi ležania bojím 😝

mirka12011
11. feb 2010

ahojte tak aj ja sa k vam pridavam na morfol.sone mi zistili nizko postavenu placentu, v utorok som mala poradnu a doktor mi ukazoval ako nizko ta placenta je...do 30tt je sanca ze sa vrati spat no k tomu zatial ide mala vonku nozkami cize mala sa otocit otoci ale ze placenta no otazne...

anxuska
11. feb 2010

mirka a musíš aj ležať?
mne doktor povedal, že najpravdepodobnejšie sa vyšplhá hore 🙂

mirka12011
11. feb 2010

no ano pokoj, klud malo stat, lezat alebo sediet 😀 nenamahat sa nic netahat ani nezdvihat tak asi tak....no do 30tt by sa mala vysvihnut ale nie kazda sa vysvihne :D

lucinenka001
11. feb 2010

Ahojte kočky 🙂.

Neviem ci sa mozem pridat k Vam k tejto teme, neviem ci mi budete vediet poradit, ze ci mate taky isty problem ako ja ☹ .
Mne gynekolog uz minimalne dva tyzdne tvrdi, ze drobec ma velmi nizko hlavicku a kazdu kontrolu ju ma problem aj odmerat. Velmi sa bojim. Nemoze to mat potom nejaky vplyv ze bude mat nieco s hlavickou?
Je to hrozny pocit. Je to nas prvy drobec. Neviem ani oreco ju ma tak velmi nizko. Hrozne pocit to je.

renatkas
11. feb 2010

ahojte, aj ja mam nizko polozenu placentu vzadu umiestnenu, ale neprekryvala krcok a preto mi lekar povedal ze si z toho nemam robit velku hlavu. Ja som sa stresovala z predcasneho porodu, ale nejak extra som sa nesetrila, do prace som chodila doteraz a vsetko je ok. Takze ked vam neprekryva krcok, tak sa nemate coho bat, je to bezne.

Ked vsak prekryva krcok, tak je to o niecom inom a treba sa naozaj setrit 😉

denisocka
11. feb 2010

môže placenta migorvať? 😅 v pondelok som mala na sone vraj placentu na zadnej stene typ 0 a v stredu ten istý lekár videl placentu na prednej stene . no neviem čo si mam myslieť o tak užasnom ultrazvuku 😕

jaruska8
11. feb 2010

No, tak s tým ultrazvukom, to teda nechápem. 😒 To už čomu má človek veriť?????

sabiatko
12. feb 2010

denisocka, zrejme moze putovat... ja som ju mala na zaciatku tehu vpredu, potom na boku a zvysok tehu sa drzi vzadu. to asi ako rastie, tak sa trocha premiestnuje.

matulik284
12. feb 2010

ahojte...tak ja sa k vam pridavam...vcera mi lekar povedal, ze mam nizko placentu...ale presne ako pise mirka este sa moze vratit spat...tiez mi odporucil fyzicky sa nenamahat.

flamenga
12. feb 2010

tak ja som zvedavá, ako je to s mojou placentou 🙂 Na poslednom ultrazvuku v 20tt mi lekár nepovedal nič, že by bola nejako rizikovo nízko, tak možno trošku postúpila vyššie... len mi napísal do správy, že placenta: zadná stena, typ 1 😕

denisocka
12. feb 2010

jaruš,ale take putovanie za 2dni? to asi nie, to skor ked maternica rastie .... ale nie takto

jaruska8
12. feb 2010

Ve´d práve, blbosť sa mi to zdá byť, to nevedia tí lekári poriadne z toho UTZ čítať???? 😒

petulienka
12. feb 2010

baby sprevadzaju vas slabe bolesti ako pri menzese ked vam povedali ze mate nizko placentu? ja mam tiez ale branku nepresahuje, no obcas citim bolesti ako na menzes... pomaha mi ked som v klude, ked sa moc nenamaham.. mate niektora podobnu skusenost?

flamenga
12. feb 2010

petulienka áno, ale myslím, že som niekde čítala, že tieto bolesti nesúvisia s placentou, že je to tým, že sa rozťahuje maternica.... alebo tie tzv. "falošné kontrakcie"... ja som si ich dnes v noci užila 🙄 bol to hnus 😒 😠

petulienka
12. feb 2010

uf tak to som si vydychla... som sa prelakla, uzila som si toho za toto tehotenstvo dost a uz sa neviem dockat aprila / maja.. je to este daleka cesta... ☹ snad to dobre skonci

mirica
12. feb 2010

petulienka - určite tam nie sú bolesti - preto je to blbé - ja som necítila žiadnu bolesť ani vtedy , keď došlo k odlúčeniu placenty (ešteže som nespala)
a utčite to dobre dopadne - neboj keď nepresahuje krčok , je to dobre

sabiatko
12. feb 2010

sorry, ze mimo temu... mirica a aky je postup lekarov pri odluceni placenty, co ti robili? predpokladam, ze si hned nabehla do nemocnice.

iwonka
19. feb 2010

ahojte..mozem sa k vam pridat???davno ste sem nepisali ale skusim sa as opytat ci neviete mi viac povedat ....ja mam vcestnu maternicu a som v 27tt a teraz mi to len zistili a este k tomu mam malo plodovej vody..ked som bola na 3d tak lekar mi nevedel ani poriadne ukazat mimi...nemate nieco taketo ako ja lebo moj lekar sa mi k tomu vobec nevyjadril.....

mirica
24. mar 2010

sabiatko -nejak som sa sem nedostala, tak sa ospravedlňujem..........keď dôjde k odlúčeniu placenty, dôjde k masívnemu krvácaniu - a tam už je len jediná možnosť -sekcia, a to bez ohľadu na to v ktorom si tt. Je tam strašne málo času.
Ja som od 28tt ležala v nemocnici - 34tt +1 došlo ku krvácaniu ....podľa doktora , ak by som nebola v nemocnici , tak by som to nestihla.

schaza
13. apr 2010

ahojte kocky. vidím ze vela vas piše o nizko uloženej placente. ja som na konci 19.tt a aj mne povedali ze je nizko,tesne nad krčkom maternice ale nic viacej mi k tomu nepovedal. zacala som aj cvičit,tak neviem co mam robit...poradte mi ☹

brulka
14. apr 2010

ahoj schaza aj ja som 19+6 a dnes mi povedal lekar ze mam placentu nizko a bohuzial prekryva aj krcok. je to spojene s rizikom krvacania keby si sa zacala predcasne otvarat a skracoval by sa ti krcok. takze musime byt len kludne a verit ze vsetko pojde tak ako ma a pekne to vydrzi az do terminu. strach nam nepomoze. neodporuca sa sexovat prilisna fyzicka namaha. proste chce to klud a keby nahodou doslo ku krvacaniu okamzite do nemocnice - necakat ani sekundu. ale to je ten najhorsi pripad treba verit ze ku krvacaniu vobec nedojde. ja to beriem cele optimisticky 🙂.

a ked placenta prekryva cely krcok tak sa musi rodit cisarskym 😔

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brulka
2. máj 2010

andel ja som sa uz bavila s mojim lekarom a ten mi povedal ze do 25-teho mam na to celkom zabudnut lebo sa to cele moze este posunut. takze diagnostikovat sa to da tak naozaj az po 25-tom tyzdni. a potom mi vraj povie viac ale zatial ziadny stres. proste na to nemysli a pockaj si na dalsi ultrazvuk. ja sa zatial citim super a ziadne problemy nemam. tak drzim palce a ziadny strach!

brulka
7. máj 2010

tak a opat som tu aj ked vidim ze vela sa tu toho neudialo. bola som na dalsej kontrole a placenta s mi posunula tym spravnym smerom. uz neprekryva krcok takze cisarsky nebude nutny a vraj sa to mze este zlepsit, lebo placentu mam nizko stale. ale lepsi sa to a ja verim ze sa to zlepsi uplne 🙂 🙂 🙂 . tak to pre vsetky zienky co maju z toho strach 😉

majcky
7. máj 2010

brulka.... toto je najlepsia sprava co som citala za poseldne 2 dni, vcera mi dr. povedal ze mam nizko placentu, ze je na hrane s krckom a velmi ma vystrasil, lebo mi povedal ze ked nastane krvacanie, tak do polhodiny potratim a mozem umriet aj ja....poslal ma na CTG kde ma vysmiali ze co tam robim ked som len v 14tt a ze mam prist na druhy den rano (dnes). Tak som tam rano bola a porodna asistentka ma utesila, ze to sa urcite vysunie hore, ked narastie maternica, ze je to ako balon a ked je este sfuknuty a ku hrdielku nalepis nalepku, tak je dole, ale ked ho nafuknes tak je hore. A potesila ma aj tym ze mi netvrdne maternica....
Ale aj tak mam strah. Samozrejme mam len lezat a byt v klude a nerozculova sa, ale ako mam byt v klude, ked sa velmi bojim...

brulka
8. máj 2010

majcky, teraz uz o tom viem volaco viac a mozem ti povedat ze tato diagnoza iba v 14 tyzdni je uplne nepodstatna!!!!
bavila som sa o tom minule s mojim porodnikom velmi dlho a naozaj sa iba usmieval ze ci mi nikto nepovedal ze to sa da naozaj diagnostikovat az po 25 tom tyzdni.

vysvetlil mi ze tam v podstate, ak to naozaj diagnostikuju, tak je tam problem az na konci druheho trimestra a iba vtedy ak by maternica zacala predcasne vyvijat cinnost. cize ak by ti hrozil predcasny porod a maternica by sa zacala velmi stahovat tak sa v podstate placenta natrhne kvoli tym stahom a moze zacat krvacat. moze zacat krvacat trosku alebo aj vela a to treba samozrejme ist okamzite k lekarovi. moze ale NEMUSI !!!!!!

ale ty si iba v 14tom tyzdni a nemas sa absolutne coho bat. v tomto tyzdni este maternica nenacvicuje ziadne stahy a kym budes na konci druheho trimestra davno sa ti posunie na spravne miesto. tak ako ti povedala ta porodna asistentka.

tak sa prosim prosim neobavaj nicoho - celkom isto sa to posunie nahor !!!!

hlavne klud a mysli hlavne na to ze aj keby to neskor ozaj diagnostikovali tak aj tak to este nemusi znamenat ziadny problem. ved chvalabohu nie kazdej hrozi predcasny porod. tak si potom treba len davat vacsi pozor a mozno ist skor na matersku aby si mala pokoj.

a este jedna vec. onedlho sa staneme matkami a mamy musia zachovat klud pre svoje deticky nech sa deje co sa deje. ked sa ti babo narodi este velakrat budes mat on strasny prestrasny strach - ked bude mat prvu horucku mozno krce z horucky, ked ti spadne a do krvi narazi pusinku a vela vela inych mlych a velkych hororov - budes musiet ostat vazna a chladna mama ktora napriek strachu vie dat prvu pomoc a svoje dieta ukludnit ked bude plakat. a to musis nacvicovat uz teraz. pre babatko nie je dobry tvoj strach lebo ho prenasas aj na to male. proste mysli pozitivne lebo vsetko dobre dopadne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

😵 😵 😵 drzim palce a potom sa zas ozvi ako sa ti pekne placenta posuva nahor 😉

brulka
8. máj 2010

a inak mne sa to posunulo a ani nahodou som nelezela - chodila som normalne do prace - ale davala som si vacsi pozor aby som sa nepretazila, aby som sa moc neunavila, netahala som tazke veci a nechodila velmi po schodoch. ale dlhe prechadzky som mala veru kazdy den - lebo tie su zdrave 🙂

tak nic netreba prehanat ani strach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre