Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

dandulik
4. feb 2009

takžeako číítíam....žiadnysex..ok berieme na vedomie.. 🙂

martinasp
4. mar 2009

ahojte som v 20 týždni a mám opačný problém placentu veľmi vysoko a nejaké cievnaté priecestie máte s tým niekto skúsenosti ? ahojky poradte prosím je to moje prvé bábo po 10 rokoch snahy a umelým oplodnením. Ďakujem

mariannka26
29. mar 2009

Ahojte mile zienky!Citala som si vase prispevky a tak som sa rozhodla,ze aj ja sa pridam!!Po dvoch rokoch snazenia som otehotnela(test som si robila na vianoce a vysiel 😅 )som tou najstastnejsou zenou na planete!!!V 14.tyzdni som krvacala(retroplacentarny hematom)mala som vcestnu placentu,po 2 tyzdnoch sa mi vytiahla vyssie ale je este nizko!!!Lezala som mesiac v nemocnici!Bolo mi vselijako ale dufala som a stale verim,ze budeme v poriadku!!!Teraz sme v 23.tyzdni na buduci tyzden mam ist na ultrazvuk tak som zvedava!!!Musim lezat,setrit sa a mame pohlavnu abstinenciu s muzom...Raz sme to odvtedy skusali ale velmi opatrne...Vsetkym Vam drzim palce a nevzdavajte sa nikdy!!! 🙂

juliett99
28. máj 2009

ahojte zienky
poradite mi prosim ja som v 17tt v utorok rano som zacala hrozne krvacat hopitalizovali ma a zistili nizko placentu.
beriem stale infuzie nesmiem chodit
vraj musime cakat kym sa placenta vytiahne hore myslite si ze sa to vsetko da do dobrych kolaji je to moja prva gravidita snazlili sme sa 2,5 roka preto mam strach.
dakujem 😉

mima3
28. máj 2009

ahoj juliett. ja mam tiez nizko placentu, teda trosku mi uz vysla vyssie, ale stale to nie je super a zasahuje este do vychodu z maternice. doktor mi povedal, ze sa mam hlavne setrit, nedvihat tazke, nebehat a dodrziavat pohlavnu zdrzanlivost. ja som nastastie nekrvacala, ale viem, ze je to pri nizkej placente bezne. ja ked som bola na utz v 20tt, tak bola este velmi nizko a potom v 24 tt sa uz o nieco posunula. takze sa len setri a urcite to dobre dopadne, drzim palce.

juliett99
28. máj 2009

mima3 moc dakujem za tvoju podporu si zlatucka,, drzim aj tebe palce aby ste to s vasim drocekom zvladli.
mna vraj tak lahko z nemocky nepustia takze oddychu budem mat dostatok. 😉

sandy80
28. máj 2009

Ahojte, ja som mala taky istý problém - placenta veľmi nízko, šetriť sa, žiadny sex ... ale na 24. týždeň sa to posunulo vyššie, teraz som v 37.tt a je úplne v poriadku. Najprv mi hovoril lekár, že budem rodiť cisárskym, potom čo sa placenta vytiahla hore, už hovoril, že to môže byť kludne prirodzený pôrod. Takže nestresovať, nebáť sa, ono to vyšplhá hore do konca tehotenstva. My sme od 24. týždňa už aj sexovali. 😉 Zatiaľ sme v poriadku, tak dúfam, že to tak zostane a vám tiež držím palce, bude všetko OK. 🙂

ciernovlaska
28. máj 2009

Pridavam sa, aj mne zistili nizko nasadajucu placentu. Ale nebola som ani na PN, tehotenstvo zatial bez problemov, ziadne krvacanie. Len ma zbytocne ta informacia vystrasila, hned som si predstavovala predcasny porod. Teraz som uz v 39. tyzdni a to som sa nejak extra nesetrila, nebola som ani na PN a v pohode. Nebojte sa, treba len pozitivne mysliet, babatko sa udrzi.

juliett99
28. máj 2009

jaj babenky moje z celeho srdiecka dakujem za pozitivne spravy aj ked som verila ze sa nam to podari z drobcekom strach bol aj tak.
tu v nemocnici na mna daju pozor.. 😉
vam prajem stastlivy porod zdravucke babinka,, 🙂 🙂

juliett99
4. jún 2009

ahojcek 😉
som este stale v tt ale prelozili ma rizikove, mam tu jednu super babenku v 26tt je nam tu celkom dobre mame na izbe sprchu aj wc. jedlo no strach a hroza este ze su zasoby z domu.
od vcera vecera uz nemam infuzky alle asi dnes na noc dostanem lebo v noci som mala zas tvrdnutie , dnes som bola na sono susnik malinky/a uz ma 174g xixx no placenta stale hlboko zasahuje do krcka, 😒 ☹ nezlepsilo sa to zatial brusko dost casto tvrdne,, no aj tak 🙂 verim ze to nas drobcek dokaze

mima3
5. jún 2009

juliettka - no tak super.. ze mas aspon dobru spolubyvajucu.. no a ta strava v nemocniciach je vseobecne strach a hlavne teraz v tehotenstve, ked si potrebujes zamaskrtit 🙂 este si len v 18 tt, neboj, neskor sa to zacne posuvat, este je drobec drobnucky, ale urcite to dokazete, hlavne, ze si pod dohladom. tesime sa na dalsie tvoje spravicky. drz sa.

katarina822
5. jún 2009

ahojte aj ja som mala nizko placentu zistenu v 20tyz.teh. ale v 30tyz.uz ju mam na zadnej stene na lavo.bola som na pn mala som sa setrit a mala som povolene milovanie ale opatrne a pri najmensom krvacani som mala ist hned do nemocnice no nastastie som nekrvacala.

juliett99
6. jún 2009

dakujem mimi si poklad dodavas si podporu a silu ze to zvladneme,, 😉

wewe4
17. jún 2009

Ahojte, bohužial sa pripájam...včera mi povedal doktor, že mám placentu "nižšie", ale že zatial to budu sledovať, môže sa to upraviť....
Som prvý krát tehotná, takže neviem, čo to presne znamená...aké riziká to má pre malinké?

monika131
17. jún 2009

Ahojte, tak k tejto téme sa pripojím aj ja.
Pred dvoma tt som bola u dokyho a tiež mi oznámil že mám nižšie placentu, ale že zatiaľ to nie je žiadna katastrofa, že uvidíme pri ďalšej poradni.
Ale vraj sa to zvikne dvihnúť do správnej polohy a ak nie tak treba sledovať krčok, či sa náhodou neotvára.
Jediným momentálnym problémom, ktorý s týmto mám je to, že som na wc podstatne častejšie ako tie tehu, u ktorých je placenta ok.
Doky mi odporúčal úplné šestrenie, oddych, kľúd. Všetko dodržiavam a dúfam, že sa to upraví. 😅

juliett99
17. jún 2009

tak nas vcera po 21 dnoch pustili domkou,, placenta je stale hlboko vsadena vdolnom segmente co znamena ze zakriva krcok az niieje vrastnena. patrim do rizzikovej ambulancie udem do nej chodit uz az do konca tehotnosti..
babenky pokial nekrvacate tak je vsetko ok len dodrzujte co vam vasi doktorkovia kazu.. 😉

wewe4
17. jún 2009

A viete mi niektorá povedať, do kedy by sa mohla placenta upraviť...keď sa ešte môže natiahnuť hore?

juliett99
17. jún 2009

podla toho co mne vraveli v nemocnici tak placenta sa zacina vytahovat okolo 24tt 😉

zoja2011
1. okt 2009

ahojte,mne tiez zistili nizko polozenu placentu,ked som bola v 16tt na kontrole,zanedlho mam ist znova.Dufam,ze to bude lepsie..vraj treba byt v klude ,nedvihat tazke a setrit sa ....

wewe4
2. okt 2009

zoja, aj mne vtady zistili, že je nižšie, ale po pár týždňoch sa pekne vytiahla...v tomto období ju majú viaceré baby ešte nízko...
tak držím palce 😉

csina
2. okt 2009

To je pravda, aj ja som ležala s krvácaním v 17tt a vcestnou placentou. Teraz už je 2 cm od bránky, čiže sa vyťahuje, ale pred týždňom som veľmi krvácala ale len 1 deň, tak ma v nemocke poprezerali a poslali domov. Som PN, šetrím sa, ale sem tam už aj sexík, opatrne. Držím palce a verte, že sa vám vytiahne. Už som skúšala načať v pôrodoch tému Pôrod s vcestnou placentou a nikto sa mi na ňu neozval, takže je to asi skôr výnimočné, že sa stav neupraví. 😉

brontik
17. jan 2010

Ahojte, tak som si poctivo precitala vsetky prispevky. Vsetky pisete o moznosti posunutia sa placenty hore. Ale co ak mate diagnozu - umiestnenie centralne? Co v tomto pripade? Viem ze v tomto pripade sa uz asi nic nezmeni, ale plynu z toho ine horsie rizika? Mne doktor toto urcil v 14tt. ale upozornil ma len na to aby som sa vyhybala situaciam, ktora sposobi stahy maternice a tym padom aj sposobi krvacanie. O tyzden mam letiet domov na Slovensko na 5 dni a idem aj k svojmu doktorovi, tak uz ratam hodiny aby som sa dozvedela cosi viac. Viete mi niektora poskytnut vase skusenosti? Doktor povedal, ze v klude mozem letiet - no dufam, ze ma pravdu...

mirica
18. jan 2010

brontik- centralne umiestnenie .....je placenta praevia centralis - a znamená úplné prekrytie krčka maternice.....ja som to mala , až do pôrodu .....lekári dúfajú , že sa to vytiahne aspoň tak , aby nebol prekrytý celý krčok....táto diagnóza je dosť zlá , a neviem prečo ťa doktor neupozornil na možné riziká . Mne to diagnostikovali v 15 tt a hneď som bola upozornená na to , že sa nemôžem naťahovať , zohýbať, zdvíhať ťažšie veci, dlho stáť a podobne ...inými slovami treba ležať a veľmi sa šetriť. Nechcem ťa desiť, ale mala by si byť tak , aby si to nemala ďaleko do nemocnice . Neviem odkiaľ budeš letieť a ako dlho , ja osobne po tej svojej skúsenosti by som určite neletela . Extrémne riziko tam síce nie je , lebo si ešte v nížšom tt, ale ja som bola upozornená , že pri akomkoľvek krvácaní treba ísť ihneď do nemocnice...
No ak by ťa čokoľvek zaujímalo kľudne sa pýtaj.....neviem síce či si typ čo má radšej, ak vie všetko dopredu (ja áno)....ale ak nie , je lepšie počkať do vyššieho tt , a zisťovať potom....

brontik
18. jan 2010

Ahoj Mirica. Dakujem velmi pekne za odpoved. No je to trosku obavajuce, ale ja dufam, ze vsetko bude OK. Citim sa v pohode akurat niekedy ked vstavam zo stolicky, citim ako by som v podbrusku zdvihala aj schovane balony. Niekedy to aj boli - ale nie moc. Je to taka tupa bolest. Mne doktor nic moc nepovedal, ani ake je to velke riziko. Nastastie tu v Irsku byvame hned pri nemocnici - peso asi tak 5 min. A letim domov na Slovensko na 5 dni aby sa na mna pozrel aj Slovensky doktor. Doktor mi ale povedal, ze mozem pripadne krvacat ale neohrozi to mimco. Tak dufam, ze vsetko dobre dopadne. Oddnes asi uz ziadne upratovanie. To budu mat spolubyvajuci radost - kedze tu udrziavam cistotu viacmenej len ja 😉 Vzdy sa neviem postavit vecer ked upratujem. Jak keby som mala ihly v chrbte a v podbrusku

brontik
18. jan 2010

Este ma napadlo par otazok. Ma tato diagnoza zvysene riziko potratu? Mirica ty si bola ako na rizikovom? Lebo ak bude treba asi sa tu v Irsku necham sama vypisat na PN aj ked v praci v podstate 8 hodin len sedim za PC. Tebe sa stalo ze by si krvacala? Existuje aj taka moznost ze mozem mat uplne kludne tehotenstvo - pokial sa budem setrit samozrejme_? Sorry za same otazky, ale naozaj sa zatial nemam koho popytat. Som hadam jedina, ktora uz rata dni kedy uvidi svojho gynekologa 🙂

jaruska8
19. jan 2010

Ahojte baby, aj ja (bohužiaľ) patrím do tejto témy, zistili mi nízko placentu, ešte veľmi skoro, v 12tt, teraz som na PN, ležím, trošku sem-tam sedím, ale maximálne sa šetrím, manžel uprtatuje, mamina a svokrička varia. 😉 😉 Ja som špinila, nebolo to stále, ale sem-tam, niekedy aj 5 dní nič, potom trošku, trvalo to tri týždne, našťastie nikdy nie krv. Doki povedal, že pri tejto diagnóze je to časté, sex žiadny, dvíhanie absolútne nič. Do poradne mám ísť 18.2., tak dúfam, že sa posunula. Moja švagriná mala toto isté a placenta sa jej pekne posunula a má zdravú dcérku. 😉 😉

flamenga
19. jan 2010

Pridávam sa do klubu 🙂 v 18tt mi lekárka v poradni povedala, že si máme dávať veľký pozor pri pohlavnom styku (čo u nás v preklade znamená: žiaden styk 😅 , lebo sa bojíme), pretože mám vraj veľmi nízko placentu, až pri bránke 😕 Som na PN, nikam nechodím (veď ani nemám vychádzky).... zo začiatku som mala dosť bolesti dole v podbrušku, teraz sa mi zdá, že už to ustupuje, tak snáď sa placenta umúdri a poputuje pekne hore 🙂 Našťastie nešpiním, nekrvácam....

jaruska8
19. jan 2010

Ahoj Flamenga, takže si na tom podobne ako ja, no hlavne sa šetri, aby bolo všetko OK, každá žena je iná, niekto špiní, krváca a niektorá ani nemá žiadne príznaky a ani nie je na PN. Hlavne, nech sú detičky zdravé. 😉 Vidím, že budeš mať asi dcérku, pekné meno ste jej vybrali, my uvažujeme nad Ninou a Martinkom. 😉

mirica
21. jan 2010

ahojte
brontik- mrzi ma že som sa nestihla ozvať skôr, len to máme teraz dosť nabité

ja som bola na rizikovom, ale odmietla som PN - vlastne doki chcela aby som išle ležať do nemocnice od 15tt - to u mňa neprichádzalo do úvahy - kvôli dvojičkám. Ináč tehu je úplne normálne , ani pri krvácaní ne sú žiadne bolesti a tak.....
podla toho čo ti povedal doktor , ale mám taký dojem , že u teba o plné prekrytie nepôjde

no a potrat alebo predčasný pôrod .....takto ti to vysvetlím...pri tejto diagnóze( úplnom prekrytí) to hrozí , je mi ľúto , ale je to tak ...ide o to , že hrozí toto .....placenta sa v mieste nad krčkom môže čiastočne alebo úplne odlúčiť. Vtedy dôjde k masívnemu krvácaniu a prakticky máš strašne málo času na to aby ťa zachránili.
A navyše ak dôjde k úplnému odlúčeniu placenty - prestáva dieťa dostávať kyslík.
čiže treba rátať s tým , že ak začneš silno krvácať , treba okamžite volať záchranku a nadiktovať diagnózu, potom si ľahnúť na ľavý bok , alebo na chrbát a pokrčiť nohy.

môj prípad bol takýto - pre veľmi veľké riziko som bola od 28tt v nemocnici , v 34tt+1 došlo k takmer úplnému odlúčeniu placenty , prišla som takmer o 2l krvi.....a povedal mi doktor , že ak by som nebola v nemocnici , asi by ma nezachránili

dior
21. jan 2010

ahoj mirica a co to znamena placenta vzadu, siaha cez vnutornu branku ,2cm nad vnutornou brankou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre