Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

sandrika
26. okt 2007

Aj ja mám nízko placentu akurát mi DR povedal, že máme byť veľmi opatrní pri milovaní a dávať si pozor na tvrdú stolicu, lebo to môže spôsobiť krvácanie, ale ak budem v kľude mala by sa sama vydvyhnúť tam kde má.

nika2
9. nov 2007

Ahojte,
aj ja mam nizko placentu a som v 12tt.Mam aj spinenie take hnede.Doktor povedal,ze to je tou placentou.Mate niektora tiez taketo spinenie?
nika

zuzanat
9. nov 2007

ahojte, ja som mala v 14tt vo vytoku krv, a Dr. mi povedal, ze mam nizko placentu. brala som lieky a zda sa, ze je vsetko v poriadku. aj ked mam stale vytok

efina
27. nov 2007

Ahojte,

mne tiež akurát včera zistili, že mám príliš nízko placentu, ale automaticky ma doktorka vypísala na PN. Žiadne namáhanie, stres a ležať a ležať a oddychovať. Zatiaľ sa neotváram, takže sa to ešte upraviť môže. O mesiac mám sa ukáže, či zostanem doma až do pôrodu alebo pôjdem späť do práce.

jankapo
27. nov 2007

Ahoj efina, netreba sa nicoho bat...mne to tiez hrozila, ale kludovy rezim, magnezium a viera ze to bude ok pomohlo...a sme ok, placenta sa posunula na bezpecne miesto. Ale pre istotu nic tazke nedvihat, lebo vtedy dochadza ku krvacaniu...
Drzim vam vsetkym palce, opatrujte sa

junovka
27. nov 2007

neodporuca sa milovat, mat tvrdu stolicu, zohynat sa, dvihat tazke veci, teple vanove kupele, ale odporuca sa stale lezat a lezat.To, ze jankapo tu uvadza , ze netraba sa bat, tak by som povedala na 10-15%,pretoze, holky nechcem vas strasit, ale moja kamoska takto mala spadnutu placentu asi od 6 mesiaca, stale krvacala, nesmela v nemocke ani chodit na WC...takto sa trapila do 8 mesiaca so stalym krvacanim , museli robit cisaraka a babo na druhy den.... 😢 ☹ co dodat, smutny koniec to malo.Nebrat holky to na lahku vahu!!!Odporucam lezat alezata....Sama som to zazila s placentou.Inak, ak by ste zacali krvacat, tak treba si prikladat lad na podbrusko asi na 20 minut 😉

jankapo
27. nov 2007

Opravujem...len som chcela napisat ze panika k nicomu nepomoze...urcite treba dodrziavat vsetky rady lekarov a setrit sa. Len som chcela dat nadej, ze je tu sanca na upravu...ze to nie je nezvratny stav. Tehotenstvo "ponuka" tisic dovodov na strach, ani bezproblemovy priebeh tehotenstva nic nezarucuje, bohuzial.
Suhlasim, ze pred takouto diagnozou treba mat respekt, ale zit dalsich x tyzdnov v strese o babatko a seba tiez na pohode neprida.
Tak setrit sa a usmievat... 🙂

mimus
5. feb 2008

ahojte. Dlho tu nikto nepisal, ale potrebujem viac info. Nechcem stresovat, ale kedze tu v uk nikdy nic nehovoria tak naozaj neviem. Vcera mi zistili na utz, ze mam nizko placetnu. Nepovedali ako je to zle, len ma objednali na dalsi utz v 34tt. Myslite, ze vazne nemozem mat ani sexik ani nic robit, lebo ja vlastne ziadne tazkosti necitim 😅

lucia31
5. feb 2008

mimus, ani ja nemam ziadne tazkosti, keby som nebola na utz, tak o to ani neviem...ale nariadil mi kludovy rezim, nie sice vyslovene lezat, ale nenamahat sa, sex opatrne /my pre istoty ziaden 😉 /....pytala som sa na to aj v jednom fore p. doktorky a odpisala mi, ze v 2Ott/vtedy mi to povedal/, to ma relativne dost zien, a ze rastom maternice sa placenta casom vysunie..je to logicke, kedze teraz je placenta v pomere ku maternici este dost velka, ale tym, ze maternica narastie, uz to bude ine...takte nestresovat sa 🙂 problem by to bol, keby to bolo ku koncu tehotenstva a placenta by presahovala vnutornu branku, cize bola by cez krcek, co by branilo prirodzenemu porodu a je potom aj dost velke riziko krvacania...ale verim, ze bude vsetko ok..ja idem na kontrolu v 25tt, tak uvidim, co mi povie...

graziela
8. feb 2008

Ahojte baby, pripajam sa k vassej diskusii, pretoze aj mne pred tyzdnom pri uzv dr. zistil placentu praevia (3 cm od branky), kvoli ktrj. som si musela tyzden odlezat v nemocnici. Dr. hystericil, ze obycajne pac. s touto diagnozou neposiela do nem., v 99% sa vraj ta placenta vytiahne rastom vyssie.Ale den predtym takmer zomrela jedna pacientka , ktr. odmietla hospit.v nem. a len tak-tak jej urobili cisarsky, mohlo to skoncit ovela horsie...
V nemocnici ma ale sam pan primar ukludnil, ze to vobec nie je v mojom pripade nic zavazne, do 30 tt by sa to malo upravit, len si treba davat pozor, aby nebola tvrda stolica, ziadne tlacenie, dvihanie tazkych veci, ziaden sex a pokym placenta neprekryva branku, tak nehrozi ani ziadne krvacanie a pod. Len sa treba setrit a viacej lezat.
Ja som mom. v 21+3 tt, do prace uz nastupit nebudem moct, takze ja len dufam, ze sa to upravi a donosim do konca zdrave babatko.
Takze ono je to este prilis predcasne, hovorit o nejakom velkom riziku v cca.20tt, pokial placenta ciastocne alebo celkom neprekryva branku a vobec to nie je indikacia pre cisarsky rez.
Drzim nam vsetkym palceky
🙂

graziela
26. feb 2008

Ozivujem tuto temu a pozdravujem vsetky babenky s podobnym problemom... predpokladam, ze niektore z vas uz maju "po tom", so stastnym koncom urcite 🙂
Akt. stav mojej placenty v 23tt+3 (posl. uzv minuly piatok) je taky, ze placenta sa len trosicku posunula vyssie, ale stale to nie je idealne podla mojho gyn.Takze dalej len lezkat a nohy hore.
Viete aka je vlastne najoptimalnejsia poloha placenty? Ja ju mam vpredu, viem, ze niektore babenky ju maju vzadu a je to ok... Snazila som sa to najst na nete, ale nic konkretne som nenasla ...

zulok
26. feb 2008

Ahoj Graziela, ja mam placentu tiez nizko, musim lezat, hlavicku uz mam uplne dole. Placentu mam vzadu, neviem, co je najoptimalnejsie. Len v tom 24tt mi povedali na kontrole, ze nie je az tak tragicky nizko, no, ale uz mi asi viac klesla, lebo dnes na kontrole , ked ma dr. vysetrovala, povedala, eejha, hlavicku uz mame dole. tak neviem.
Tak pekne lezkaj, podlozit postielku a oddychovat 😉 Drzte sa 🙂

graziela
26. feb 2008

Zulok, to vy ste aj tak pekne potiahli az do 35tt...moja placenta bola v 21tt cca. 3 cm od branky, teraz neviem presne kolko, ale s tym si uz teraz tazku hlavu nerobim, ukludnili ma aj v nemocke, ze to sa zvykne este pekne vytiahnut...No a okrem tej placenty mam aj ine, mozno zavaznejsie problemy, takze zbytocne sa nechcem stresovat, ked nemusim..
A inac, ked mas hlavicku nizko, nemusi byt aj automaticky placenta nizko. Moja 1.dcerka bola tiez nizko posl. 2 mesiace, ale nebolo to az take vazne, len som musela tiez pekne lezkat, ale nebola nutna ani hospitalizacia, pekne sme donosili do 40tt...neboj,ani vam uz nic nehrozi, ste uz pekne daleko... prajem dobru nocku 🙂

zulok
27. feb 2008

Grazielka, hlavne teda nestresuj, a pekneee oddychujte, mne sa toho tiez viac nakopilo a ta placenta nizko robi teraz uz najmenej sarapaty, ale verim, ze to uspesne zvladneme 😉 No to, ze mam nizko placentu mi povedali viackrat na uzv, mozno sa mi trosku vytiahla hore, to uz neviem. Hlavickou dole a nizko je od toho 20tt, tak ako sa hovori, je "vzdy pripraveny"
Nech sa vam darii, ahoojte 😀

nika2
28. feb 2008

Ahojte kocky,
ja som mala tiez na zaciatku nizko placentu. To som aj bola doma na PN mesiac. Potom ked som isla na kontrolu na sono tak doktor povedal, ze uz sa vytiahla. No teraz ked som bola naposledy na sone v 27tt tak zase doktor povedal , ze placenta je trochu nizsie a male je dole hlavickou. Tak mi nakazal moc sa nezatazovat, nic tazke nedvihat o sexe tento raz nic nehovoril. Je mozne , ze ta placenta ked sa raz vytiahne tak moze zase klesnut nizsie? Lebo je mi to divne , ze zase je nizsie. Chodila som casto na sono lebo som bola na odbere plodovej vody v BA a tam som bola na sone aspon 3 krat a nic nehovorili , ze ne nizsie. nika

zulok
28. feb 2008

Nika, podla mna sa moze posunut nizsie. ked sa hovori, ze kleslo brusko, pred porodom... tak to asi cele aj s placentou, nie??? mne predminule povedali ze sa mi krcok skratil a minule, ze mam hlavicku moc dole, tak asi mi este klesla viac. pekne lezkajtee. papaaa

graziela
29. feb 2008

Nika2, ja si zasa myslim, ze pokial sa uz placenta raz posunie vyssie, tak nizsie sa uz neposunie...A ked klesne brusko, ako pise Zulok, tak to klesne cela maternica, t.j. zostupi cela aj s mimi a samozrejme s placentou nizsie do panvy, ale placenta ako taka v maternici polohu nezmeni...aspon ja si tak myslim...najlepsie je, keby si sa opytala svojho dr.
Inac, co sa tyka tej nizko pol. placenty, ked to 1.krat uvidel na sone moj dr., hned ma poslal do nem. tam zasa povedali, ze to vobec nie je take zle a ked ma prepustali, tak len s tym, ze sa mam setrit, ale ziaden az taky drasticky kludovy rezim. Zato moj dr. este aj po mesiaci mi kaze lezat a nohy hore...Takze jeden dr. povie to, druhy ono...
No, v kazdom pripade, netreba to s nicim prehanat a ani to podcenovat, vediet odhadnut svoje sily a moznosti...
Nika a sexik by som vylucila urcite, teda aj som... 😲 Je to takto bezpecnejsie ...a pravdupovediac moj manzel by mal vacsi strach ako mozno ja...Ani som sa na to dr. nepytala...

zulok
29. feb 2008

Graziela, jaaaj, tak takto to je s brusko dole, ahaaaa.
No, lekari maju casto kazdy rozny nazor, ale setrenie nezaskodi 😉

avanka
1. mar 2008

Graciela, ta placenta sa moze aj zosunut na krcok
Manzelova sesternica ju mala nizko polozenu 3 cm od krcka, a z nicoho nic, ked bola na kontrole, tak ju okamzite brali do nemocnice, ze sa jej zosunula a musea tam lezat od 5. mesiaca az do porodu
mne tiez v 12 tyzdni zistili po spineni, ze mi prekryva krcok, mala som taky rezim, ze som smela vstavat len na WC a po mesiaci mi ekar oznamil, ze sa mi vysunula vyssie, tie 3 cm...
Takze uz nelezim, ale stale sa setrim, ved co keby spadla...

lucia31
1. mar 2008

ahoj avanka, taj ja som ju mala este v 24tt centralne,prekryvala krcok 😒 tak som zvedava, ako to bude na kontrole v 29tt..ale ja som ,klop, klop, ani raz nespinila, nic..a skontaktovala som sa s dvomi zienkami, ktore ju mali takto az do konca, jedna dokonca pracovala, chodila na dlhsie cesty autom a v 39tt rodila sekciou a ok..ja sa pravdaze setrim, ale je to individualne..niektora kvoli tomu krvaca a niektora nemusi mat ziadne problemy..dufam, ze to je moj pripad 🙂 na ceskom fore pisal doktor, ze ak je vcestna placenta po 30tt, tak zenu preventivne hospitalizuju, tu mi zatial nikto nic take nepovedal, tak uvidim...ale posluchnem vo vsetkom 😉

kingstonka
25. apr 2008

ahojte...tak na otvorenie temy.... ja som v 36 tyzdni a cely cas som cakala ze sa placenta posunie vysie ale vyzera to skor naopak.... no uvidime....ale asi sekcia....

graziela
25. apr 2008

Ahoj Kingstonka,
ty uz mas ale krasny tt, nebojkaj, ak to aj bude sekcia, aj ja som tak rodila 1.dcerku (ale kvoli inej indikacii) a psychicky som na to pripravena aj tentokrat...Moja placenta uz nie je na tom tak zle, v 30tt bola cca. 9 cm od vnut. branky, hoci dr. s tym moc nebol este spokojny, podla mna je to OK. Lebo v nemocke mi pri 3cm hovorili doktori, ze to by vobec neprekazalo ani pri normalnom porode. No ale zasa okrem placenty je este u mna viac dovodov na sekciu - vys. tlak ako nasledok chron.zlyh. obliciek, predch. pre-eklampsia, no a v neposlednom rade aj priecna poloha nasho drobceka, ktr. sa uz min. 3 tyzdne takto puci v mojom brusku (je to niekedy dost neprijemne)...
Este pekne vydrzkajte este 2-3 tyzdne a budes drzat drobceka v naruci...a vsetko preboli 🙂 🙂 🙂

kingstonka
25. apr 2008

graziela- vdaka aj tebe drzim prsty

kaja666
27. apr 2008

Ahoj, ja som teraz v 25. týždni a tiež mám placentu nízko, mám sa šetriť a žiadny sex.Ja som sa čudovala, že mi robí sono pri každej návšteve, ale to bolo kvôli tej placente. Ale šetrite sa , keď máte doma 4. ročného lapaja. Lekár hovoril, že ešte sa to môže zdvihnúť a keď nie, tak budem musieť ísť na cisársky. Nie som z toho nadšená, ale to mimi nejak von musí.

lucia31
27. apr 2008

kaja, ja som mala placentu ulozenu uplne dole, cela prekryvala krcok este v 28tt...cize najhorsie mozne ulozenie 😝 ..aj lekari mi vraveli, ze sa uz neposunie...no a v 30tt sa pekne krasne podvihla a uz neprekryva krcok, cize mozem rodit normalne....takze, ak si v 25tt, je to este pohoda a s najvacsou pravdepodobnostou sa rastom maternice posunie vyssie...

vierusik
20. máj 2008

ahoj, asi v 17.tt mi dr. na utz povedal, ze mam nizko placentu, ale ja som mala aj bolestive krce na pravej strane podbruska.....casom sa mi placenta sama zdvihla a vsetko bolo o.k. No vcera som sa viac namahala a uz citim opat tie bolesti na pravej strane, nekrvacam ani nic, ale mam strach....vykladam si nohy a lezim...no ak mi to neprejde, pojdem raadcsej dokimu.... mate niejaku skusenost aj s tou bolestou? Dakujem

pinco
21. máj 2008

Vierusik, ja mam vraj tiez nizko placentu. Prvy krat mi to povedala doktorka v 20 tt a ked som bola o 4 tyzdne na kontrole, tak bola stale nizko. Inak nik ma neupozornil, ze by som sa mala viac setrit...
Ale som ti chcela povedat, ze ja som mavala tiez dost silne bolesti na pravej strane, lenze si myslim, ze to ma boleli tie vazy na ktorych visi maternica, ze to je proste normalne. teraz ma to uz neboli, ale ked sa viac namaham, tak mam taky blby pocit ako keby som mala vsetko nizko, nie len placentu ale aj babo. Ma to tak divne vsetko dolu tlaci.
Tak asi by sme nemali fakt nic dvihat, ani nakup, aj ked sa to niekedy nezda a viac sa sterit. Ja pojdem v pondelok znova na USG, ci sa mi to zdviihlo, tak sa mozem spytat na tu bolest, ci to s tym suvisi. Ale ak ta moc nieco boli, tak radsej zajdi sama k lekarovi. Vzdy lepsie ak ti povie, ze ti nic nie je, ako by si mala nieco zanedbat.

vierusik
22. máj 2008

ahojky pinco, velmi pekne ti dakujem za odpoved....nastastie uz mi ta bolest presla, to som mala asi fakt len take presilene...
keby ma to neprestalo boliet, by som necakala a hned by som sla dokimu, nechcela by som nic riskovat...
ja idem o dva tyzdne dokimu na utz, tak uvidim co mi povie...
veru musime sa setrit, a hlavne davat pozor na nasich drobcekov....
pozeram, ze mozno budeme rodit aj narovnako 🙂 🙂 inak pekne meno Tamarka

pinco
26. máj 2008

Ahoj vierus 🙂 Fakt mozno budeme rodit spolu 😀 To by bola nahodicka..
Dnes mi pozerali zasa tu placentu, tak ju vraj mam nizko, ale nie je to najhorsie, ze to nie je v dakej branke ci kde (ja sa ti tomu moc nerozumiem....), takze dufam, ze ziadny cisarsky nebude potrebny.
A Tamarke dohovaram, aby nebola nakoniec 4kilova a mohla som ju lahko vytlacit 😉 Tak aj ty pozitivne vplyvaj na svojho Martinka 😀 Vsetko bude oki!

tarina
10. jún 2008

ahojte
a neviete do ktoreho tyzdna sa ta placenta ma dvihnut? ci to je relativne...a kludne sa to moze napravit aj napr.este v 32 tyzdni?
problemik je v tom ze ja v klude a bez dvihania tazkeho nemozem byt...teda neda sa to obmedzit. mam totizto rocne babo a to sa nedvihnut neda...dat ho do postielky, do stolicky na papanie, do kocika, do vane, umyvanie v umyvadle...to vsetko su dvihacky a navyse ked idem niekam s kocikom musim dvihnut kocik do autobusu...ma niekto podobnu skusenost, co robit v takom pripade?
vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre