Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

zuzik270
16. dec 2011

@lucia375 Luci dnes som bola u doktorky ja mam presne tento isty problem s placentou aj mi presne to iste povedala doktorka ze mam hned letiet do nemocnice keby niečo 😢 no a maly mi ma uz 2800gr . Dufam ze bude do konca všetko ok aj u Teba aj u mna.

lucia375
16. dec 2011

@zuzik270 Veru, šetri sa, tebe sa to ešte dá. Ešte mesiac vydržíš a bude dobre. Tvoj malý má peknú váhu. Aj mne doktor povedal že bábo je riadny valibuk a to mám ešte skoro 3 mesiace pred sebou. 🙂

milka1978
15. jún 2012

Ahojte .... ja mám tiež nízko položené bábo .... som v 20 týždni tehotenstva a dnes mi lekárka v poradni dala papier na hospitalizáciu do nemocnice ... aby som šla na infúzie na nejaké 4 - 5 dní ..... má niektorá z Vás s týmto skúsenosti? pomohlo Vám to, že ste ležali na infúziách? už mám strach aby som neporodila skôr .... teraz čakám druhé bábo a to prvé som rodila sekciou ... Ďakujem za akékoľvek odpovede 🙂

moncikg
15. jún 2012

Ahojte, no ja som bola teraz skoro 3 tyzdne v nemocke kvoli otvaraniu a placente praevia, teda placenta mi prekryvala krcok maternice...je tam riziko krvacania, co moze ohrozit zivot matky i plodu,ale v mojom tyzdni je velka pravdepodobnost, ze sa placenta vytiahne....aj sa nastastie vytahuje, teraz je nizko ulozena, uz nie prekryvajuca....treba sa setrit a keby nieco, letiet do nemocky...

mirulka147
15. jún 2012

ahojte netreba stresovať ,šetriť sa ja som mala placentu cez krčok od 16tt v 30 tt sa krasne vytiahla nabok tak držim palčeky aby sa vam to pekne upravilo 🙂

miskafl
15. jún 2012

Ahjte, mne vcera lekarka na ultrazvuku povedala tuto diagnozu - placenta preavia marginalis... som v 29tt, vraj do 32tt sa moze este vytiahnut, ale nevyzerala pri tom velmi presvedcivo... musim si davat pozor, ziaden sex a pri najmensom krvacani hned do nemocky... ☹ Strasne dufam ze sa to upravi.
Mate s tym niekto skusenosti uz takto v tretom trimestri? Museli ste stale lezat alebo len si davat pozor a nepretazovat sa? Zatial som ziadne krvacanie nemala...
Dakujem 😉

akova
15. jún 2012

@miskafl Ahoj mne zistili placentu preavia marginalis v 28tt, plus skrátený krčok - hrozil mi predčasny pôrod. Ležala som v nemocici do 30tt, potom ma pustili domov, tak som musela iba ležať. Ale to bolo skôr koli tomu krčku ako placente, tiež mi vraveli, ak by som začala krvacať, hned mam pribehnuť do nemocnice. Žiadne krvacanie som počas celeho tehu nemala. Určite sa aspon šetri. Ja som nakoniec skončila aj tak sekciou, placenta sa trošku povytiahla, ale blizko branky som mala nejake tkanivá z placenty tak sa bali aby som nevykrvácala. Držim palce, určite všetko dobre dopadne 😉

miskafl
15. jún 2012

@akova Dakujem 😉 Tak to je povzbudzujuce ze ti vsetko nakoniec dobre dopadlo, ja sa zatial neotvaram, ale mam makky krcok, tak musim davat pozor, v knizke mam napisane 2,5 cm, to je asi normalne ked mi k tomu nic nepovedala...teda dufam. Toho sa bojim ze by som zacala krvacat, uz mi je jedno ci porodim normalne alebo cisarskym, hlavne nech to dobre dopadne. V ktorom tyzdni ti robili cisarsky?

akova
16. jún 2012

@miskafl sekciu som mala tyžden pred termínom takže 39tt. Ja som mala skrátený krčok 0,5 cm, hrdlo takmer spotrebovane už v tom 28 tt, malý dostal aj kortikoidy na vývin plúc, a nakoniec vydržal, a krčok som mala stále rovnaký 0,5 cm až do porodu.. Neboj, keby to bolo vážne, tak by ta poslali do nemocky 😉 ak sa budeš šetriť, tak ani to krvacanie by nemalo byť. Mne dr. na UTZ ked pozeral placentu, tak mi vravel, že nemam prečo krvacať, že sa nemusim báť 😎 to zvykne skôr, ked prekrýva uplne krčok.

lumoska
5. mar 2013

Ahojte, tiez mam malinkeho ulozeneho nizucko...zistili mi to na kontrole v 21tt, potom co sme boli aj na pohoyovosti pre bolesti podbruska. Zakazali mi namahat sa a sexovat, aj ked vsetko ostatne je na vybornu. Plus mi nasadili magnezko....na pn som od 2.mesiaca, takze to sa nezmenilo. Co vsetko je v takomto pripade myslene ako namaha? Zacina byt pekne a taha ma to aspon na prechadzku do parku, plus si doma dam obcas aspon par cvikov z gravidjogy. A co domace prace? Obmedzila som akurat vysavanie, lebo kvoli dvihaniu vysavaca ma to vtedy bolelo. Inak som si nevsimla, zeby mi niak tvrdlo brusko, alebo nieco podobne... Momentalne som 24tt.

jhanusik
11. apr 2013

@lumoska Ahoj ja som v 16 tt a tiez mi zistili ze mam placentu nizko a zacala som aj krvacat. Musim lezat , nenamahat sa a nesexovat.

zuzanaheczko
1. jún 2013

dobry den,
chcem sa opytat,co znamena typ placenty ZS II ?je to alebo nie je nizko polozena?
dakujem pekne 😨

e_z
31. okt 2013

O placente praevia - nízko položenej placente je už aj článok vo Wiki Modrý koník.: https://www.modrykonik.sk/placenta-praevia/

Kočky, čo ste mali, napíšte prosím skúsenosť aj do Wiki, dole pod článkom. Ono nie každý stupeň je rovnako rizikový. Dik

@zuzik270
@lucia375
@moncikg
@mirulka147
@miskafl

jarmilad
18. nov 2013

Ahojte, ja som v 18tt, mám nizko placentu, minulý týžden som prišla z nemocnice bola som tam 12 dni, lebo som silno krvacala. Davali mi dicinone, magneziove infuzky. Teraz musím len ležať a čakať kým sa placenta vyzdvyhne. Babo je v poriadku a pekne už kope.

silvuska47
1. máj 2014

tak ja som sa to dozvedela včera na kontrole že mám nizko položenu placentu tak sa šetrím a nohy vyššie dávam ako sa len dá! ☹

davlinka
5. okt 2014

AHojte mam taky isty problem nizko maternicu som v 13tt tneto tyzden som bola uz aj na pohotovosti kedze som v tredu v noci zacala silno krvacat. Na pohotovosti som mala sono a tam mi bolo povedane ze babatko je ok a ze kolo neho nie je krv nikde. To ma kusok ukludnilo ale aj tak som cez den sla za gynekologom a ten mi povedal ze babo je v pohode ale ze mam nizko placentu ze koli tomu to krvacanie ze a mi z nej zrejme kusok odlupilo. Som dost vystrasena koli tomu krvacaniu dneska uz len spinim ale aj tak strach je strach . Bolesti nemam ziadne ale tiez mam lezat nohy hore a veget doma ziadna praca....

davlinka
5. okt 2014

@davlinka nie maternica placentra preklep...

dadka7828
6. okt 2014

ahojte ja som v 31tt a doktor mi tiež povedal že mám nizko placentu že dieťatko je v poriadku akurát že žiaden sex oprašovať sa nenamáhať vela nechodiť a cisarak je istý. zatial nieje na krčku maternice ale ked prekríva krčok je to zlé ževraj :(

nikinka43
25. nov 2014

Tak pridavam sa k vam mam ju nizko tiez a sme vlastne len na zaciatku dufam ze to dobre dopadne

eliza78
7. jan 2015

@nikinka43 ahoj niki, teším sa, že som našla niekoho s podobným osudom a že v tom nepávam sama, som v 16. tt a tiež mám termín v júni. ako sa cítiš? Ja som na PN. Je to moje druhhé tehotenstvo, mám 5 ročnú dcérku.

nikinka43
9. jan 2015

ahoj @eliza78 no ja som tiez PN citim sa zatial dobre no a pre nas je toto prve tehotenstvo mne uz dali aj diagnozu placenta praevia centralis takze nic moc ale ako vravim zatial to znasam dobre. A co Ty?

eliza78
9. jan 2015

ahoj, som rada, že si sa ozvala, som unavená, okolo obeda si už musím ľahnúť, ale inak v pohode zatiaľ, kedy máš termín?

beky11
9. mar 2015

Ahojte. Ja som 35tt+3 a uz tyzden vegetim v nemocnici s placentou praevia totalis, ktoru mi zistil lekar v 20tt. Zatial som nemala ziadne problemy a planuju cakat do 38tt a potom spravia sekciu. Ako ste na tom vy? V ktorom tyzdni vam budu robit sekciu? O akych rizikach vam lekar hovoril?

angelina100
15. apr 2015

ahojte dievcata,pridavam sa k vam,som v 30tt a v 28tt som zacala krvacat,na USG my bola diagnostikovana nizkonasadzajuca placenta nezasahujuca vnutornu branku,(prosim vas babeny viete co to znamena) lezala som v nemocnici cca 10 dni doktor povedal ze to chce len klud a ze placenta sa moze este vytiahnut hore v den prepustania my robili USG a ze placenta PS zasahuje do dolneho segmentu(a toto to je co dolny segment),oblast vnutornej branky volna teraz doma odpocivam a beriem magnerot 3tabl.denne a tiez mam dost velky strach aby sa znova neobjavilo krvacanie a mam aj tlaky bolesti ako pri menzese v podbrusku,Dakujem... 🙂

lankas
26. máj 2015

Ja som bola vcera pri doktorovi,som 21 tyzdni a zistil mi,ze mam nizko ulozenu placentu.Hned sa ma spytal kde robim a kedze je to bar kde sa aj fajci(nerobievam vecer len cez den,vtedy chodi menej ludi-fajciarov)povedal mi,ze najvhodnejsie bude pre mna ist na pnku a mat kludovy rezim.Povedal mi mozne rizika,zlakla som sa.No rozhodla som sa,ze este dva dni odrobim a koncim budem doma,ale zas nechcem nato stale mysliet a trapit sa.Musim byt v pohode!

memusko
18. sep 2015

ahojte.ja sa chcem opytat dnes mi dr povedala v poradni ze mam stale nizko placentu...vzadu a polotuhe 2.5-3 cm.som v 34tt.moja otazka znie kedze som bola od zaciatku pn a teraz ked ma uz ide vypisat na MD preco mi potom chce ukoncit pn?opri tom mi doporucila klud a oddych s panvou nahor.tak teraz vobec tomu nerozumiem.

januelik
24. nov 2015

ach jo....citam a citam a az do dnes som nemala odvahu pisat sem.tiez mi doktor oznamil ze mam placentu uplne dole:(som v 26tt.malicky kope az priliz neviem ci to je tou placentou ale strasne ma to boli.doktor mi povedal ze budem rodit cisarakom.musim vydrzat do 34tt a potom do nenocnice.som z toho na nerv...

sensen12
16. apr 2016

chcem sa spytat,pomoze ak bude zena spat s nohami vyssie? zeby sa tak pomohlo vytiahnut tej placente? dakujem

piacere
16. apr 2016

@sensen12 nie, iba zabranis tomu, aby babo tlacilo na placentu a aby nedoslo ku krvacaniu - odluceniu placenty. Placenta sa dviha hore tym, ako rastie babo. Ale napr, ja som mala placentu aj prirastenu,preto nesla hore vobec,lebo nemala ako.

vydrnik
16. apr 2016

Len nahodou som narazila na tuto temu,mne zistili nizko polozenu placentu pred 30tt,pobyty v nemocnici,od 28tt,mi hrozil predcasny porod,od 32tt,ziaden sex,ziadna namaha,kontroly v rizikovej poradni,vydrazli zme do 37tt,ked placenta praskla,takze planovana sekcia sa nekonala,bola akutna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre