Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

majcky
8. máj 2010

jaaaaj brulka dakujem ti velmi pekne. Mne na CTG povedali ze maternica je v poriadku nie su ziadne stahy 😀
a som na PN uz od 11.3. lebo som krvacala, bola som aj v nemocnici, ked sa to zacalo 2 krat...no...nebolo to silne krvacanie ale aj tak si ma tam tyzden nechali. Teraz mi dr. povedal ze to mohlo byt aj z toho...ale ja si to nemyslim. Krvacala som dokopy 4x, ale stale to bolo potom ako mi nasadil cipky proti mykoze. Kym ich neberem tak som v "tazkej" pohode a nic mi nie je.

Ale velmi si ma ukludnila, naozaj mi to pomohlo.
Potom urcite napisem ze ako to pokrocilo 😅

A co sa tyka prechadzok tak aj ja som chodila, s jednou kamoskou, ktora uz ma mimnko, ale teraz pre istotu som len doma a snazim sa lezat co najviac, aj ked nie stale.

aj tebe teda vam prajem vela zdravicka a stasticka a tiez drzim palce aby bolo vsetko tak ako ma 😉

brulka
8. máj 2010

tak tak majcky to chce klud - ked si trosku krvacala tak to ano treba vela oddychovat radsej ziadne dlhe prechadzky ani schody a setrit sa a nechaj sa rozmaznavat 😵 😵 😵 a hlavne klud klud klud 🙂 drzim ti palceky vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!

a na mykozu radsej nejedz ziadne sladkosti a veci z bielej muky skus si dat taku dietku aby sa to vynicilo tie kvasinky 😉 skus sa poradit s lekarom co by si mala jest a co nie 😉

llucynka
25. máj 2010

Zdravim všetky buduce mamicky . Som v 32tt a mam diagnostikovanú nizsko placentu . Snazim sa si z toho nejak nic moc nerobit ani sa nestresovat ui ked to neni lahke lebo stresom si ublizim asi viac a mozno nieco aj privolam,. Mne sa neotocila od zaciatku ked mi ju diagnostikoval v 20 týždni tak aj v 31 tt je na rovnakom mieste 3 cm od hlavicky dietatka takze ak to dobre chapem maly nema dostatocny priestor na predratie sa normalnym porodom. Vyzera to na cisarak. Navyse som vzdy bola anemicka a teraz to neni o nic lepsie i ked sa priznam ze podvadzam a namiesto zeleza radsej davam prednost aj ked casto nechutnej surovej zelenine plnej zeleza teda skor prirodnej forme ako chemikaliam . Nie som ani na marodke ani dovolenku nemam ani matersku som si nevzala aj ked by som už asi mohla necham tomu este radsej trosku casu ved hovoria vsetky mamicky cio už rodili ze nelezat je pre lahkost porodu a znasanie to po porode to najlepsie co mozem urobit i ked sa priznam ze asi 50 percent dennej existencie je už problematická - vysávanie umyvanie podlah tazsie nakupy vesanie bielizne niekdy aj soferovanie ked som velmi unavená. Navyse ma trápi nespavost v noci a rano sa nemozem zobudit z postele a uplne najhorsie to je ked dostanem k tomu migrenu. Neviem ci je to celkom spravny sposob zivota v tehotenstve ale mn to tak nejak pomaha ze mi tie dni idu rychlesjsie a to neforemne a tazke telo sa aspon kyve nejak tak

majcky
26. máj 2010

llucynka: mne tiez diagnostikovali nizko placentu, lenze ja nie som v tak vysokom tyzdni ako ty. Ale aj tak mi doki kazal lezat co najviac a nenamahat sa to znamena ziadne vysavanie ani nosenie tazkych nakupov, lebo vzhladom na to ze je tak nizko pri krcku sa moze lahsie zacat oddelovat a to nie je dobre. Asi by si nemala vysavat ani sa inak namahat. Mna ani do roboty nepustil, a to mam sedave zamestnanie.
Nechcem ta strasit, lebo urcite vsetko dobre dopadne, ale radsej to neprehenaj, a zrejme to bude porod cisarom....ale to zasa nie je take strasne, tak sa len pekne drzkajte a davaj na seba pozor a oddychuj co najviac 😎

brulka
27. máj 2010

ahoj llucynka,

este vas tu obcas pozriem v teme, i ked moja placenta sa pekne posunula. tak ako ti tu radila uz majcky urcite by som nevlacila tazke nakupy a nevysavala a nerobila tazsie domace prace. a to dokonca ani vtedy nie ak by som nemala nizsie placentu. v tehotenstve treba pocuvat vlastne telo a ak uz sama citis ze ta to vycerpava radsej nechaj tieto prace na muza alebo sa na to jednoducho vykasli. priproda je mocna carodejka a vie co robi - zrejme ti tvoje telo chce nieco naznacit a to jest povol a viac oddychuj. nizko ulozena placenta ma predsa len aj rizika a musis byt opatrnejsia ako ine tehotne. tak nepocuvaj dobre tipy kamaratok ale radsej pocuvni tvojho lekara. odreagovat ta mozu kamratky, dobra knizka alebo nieco viacej relaxacne ako vysavanie 😵 😵 😵 . neboj vsetko dobre dopadne tvoje babatko je v 32 tyzdni a uz je dost velke a silne ale isto mu je este na par tyzdnov lepsie v brusku 😵 😵 😵

inak ako som citala tvoj prispevok tak sa mi vidi ze si asi nie celkom dobre pochopila tvojho lekara. hlavicka babatka vo vztahu k placente sa predsa stale meni lebo babo sa stale pohybuje 😉 . asi myslel ze placentu mas nizsie a je 3 cm od krcka maternice. a kedze je blizko ku krcku maternice zvazuju cisarsky porod. ale pokial placenta krcok ciastocne neprekryva tak je podla mna sanca aj na normalny porod - ale to samozrejme musi zvazit tvoj lekar aby minimalizoval rizika - urcite sa rozhodne spravne.

a ak dojde ak cisarskemu tak sa netrap - ja som si tak sama pre seba vravela ked mi to hrozilo ze ved koniec koncov ma cisarsky aj svoje vyhody 😎 nebudes mat porodne bolesti, budes mat stanoveny presny termin porodu a nebudes sa musiet strachovat o priebeh. aj babatko bude menej vystresovane - to jest nemusi si chuda predierat niekolko hodin cestu von 😀 bude peknucke nepokrcene ruzovucke 😵 😵 😵 keby ste videli moju hlavu po porode - no vyzerala som ako mimozemstan - ale to sa chvalabohu zase po par dnoch upravilo teraz mam celkom rovnomernu kesenu 🙂

no nic vela stastia a zdravicka pre teba i pre babatko 😵 a setri sa 😉

nelinkalela
28. aug 2010

Ahojte , ja som v 34 tt a pred dvoma týždňami som sa v noci zobudila na to že silno krvácam.Rýchlo sme utekali na Kramáre a tam nám povedali že máme placenta marginalis a týždneň som strávila v nemocnici.Prvé tri -štyri dni som musela stále ležať a nesmela som ani na záchod.Stále som spala,lebo mi dávali silné lieky a injekcie,medzi ktorými boli aj kortikoidy.Potom som mala už len slabý výtok a po týždni som išla domov.Síce na reverz,ale bývam kúsok od nemocnice,tak keby dačo ,hneď som tam.Tiež musíme ležať,oddychovať,žiadny sex a stres.Teraz sa už len snažíme podržať aspon zo 2-3 týždne a máme tu bubáčika 🙂 Vzhľadom na to,že sme už po kortikoidoch,tak by to už teraz malo byť ok 🙂 Už len vydržať 🙂

cinamon7
29. aug 2010

@nelinkalela velmi drzim palce,tiez mam nizko placentu,ale este som len v polovici,tak dufam ze sa to polepsi

nelinkalela
29. aug 2010

@cinamon7 Ďakujem,tiež držíme palčeky.My sme mali doteraz 100 percentné výsledky a cca v 31 týždni nám povedali o placente.V stredu nám už začína 35 tt tak sa nám to už kráti. 🙂 🙂 🙂

viktoriakarin
14. sep 2010

Ja mám tiež nízko placentu, bolo mi povedané že presahuje nejaké 2 cm cez bránku..... žiadny sex, šetrenie, oddych aj keď sa to nie vždy pri dvojročnej nezbednici dá 😀 Včera som práve prišla z nemocnice..... začala som trochu krvácať.... nakoniec to dopadlo dobre! Od začiatku beriem Duphaston lebo som mala tmavohnedé špinenie, teraz som skoro v 12 tt. Dr. mi povedala že v takejto nízkej tehotnosti je to dosť časté ale neskôr sa placenta môže akoby vydvihnúť a v prípade že nie.... budem asi chodiť až do konca tehu do nemocnice oddychovať ☹

briketa
25. sep 2010

17TT nizko placenta a spinenie ale sex mi nezakazali :D akurat ze nemam robit az moc sialene aktivity.
oddych ani setrenie u nas nehrozi, na deti som sama.
o mesiac na kontrolu, ci sa vytiahne. placenta sa moze vytiahnut este aj v tretom trimestri.

marika1977
27. sep 2010

cakam uz tretie babo,chlapceka,ale toto tehotenstvo sa s dievcencami neda ani porovnat ☹ .od zaciatku mam bolesti v maternici,krce este aj miom mi zistil a na poslednej poradni splietal nieco o nizko polozenej stielke ci postielke a ze"sestricka,pripomente mi to treba kontrolovat"neviete co to znamena?mam aj ja nizko placentu?no ak ano tak zbohom...aj maternica aj dieta uz aj placenta hmmm.

briketa
27. sep 2010

@marika1977 placenta sa ak v tretom trimestri moze vytiahnut. a okrem nizko placenty mam fibroid (myom) s 10 cm priemerom, cize velkost asi grapefruitu.
Myom ti najpravdepodobnejsie sposobuje pichanu bolest.
Ale je to len zhluk tkaniva, svalovina a ma ich v urcitej faze zivota takmer kazda zena. V tehu sa nam zvacsuju, lebo su vyzivovane nadmernou produkciou estrogenu, po tehu sa zase scvrkne, alebo uplne zmizne. S tym sa vobec nezatazuj.

marika1977
27. sep 2010

@briketa diky 🙂 moj miom je niekde vnutri maternice a asi nerastie lebo lekar ho nespomenul uz par mes.naposledy mal priemer 33mm tak ze je to asi len hrasok.krce mam viacmenej uz ojedinele chvala bohu...ked to na mna prislo zvyjala som sa ako had a myslela ze potratim...potom krc ustupil a prisla taka cudna bolest do brucha ako bolest pri horucke...momentalne som prekonala skoro2tyzdnovy zapal priedusiek,taky,aky som vzivote nemala...vnoci som od kasla nespala a zas si to odnieslo moje mega brusko a malinky vnom..chudatenko,len som ho pri kaslani natriasala a budila ani pospinlat si nevedel poriadne ☹ aj som si poplakala ale uz je to lepsie,antibiotika zabrali asi po5-6dnoch.tak ze ja ten hnedkavy vytok mam s nizko polozenej placent?to je ta stielka?

cinamon7
27. sep 2010

nam po mesiaci "setrenia" sa a po mesiaci bez sexu, predsa len vysla placenta hore,uz je na prednej stene a po dnesku to vyzera na dievcatko 🙂

briketa
27. sep 2010

@marika1977 ano, spinenie je z nizko polozenej placenty. to su kusocky tkaniva co sa vyplavuju von.
mne to doki uplne vsetko vysvetlil, ukazal. kludne sa ho popytaj aj ty ak mas obavy.

popelka
27. sep 2010

@briketa ahoj poslala som ti ip.....napises mi dik

marika1977
1. okt 2010

@briketa v stredu som bola u zenskeho....tak placenta sa mi vytiahla je ok ale mali je uplne dole...mam prisny oddychovi rezim,nic nerobit a lezat s nohami hore.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ este ze sa neotvaram...beriem guyajacuran ci tak mejak

kvojtanikova
1. okt 2010

ahojte baby tak aj ja sa pridavam do klubu, v stredu idem na kontrolu ale u mna presahuje placenta krcok maternice asi o 3 cm a jeden doki povedal ze mozem vsetko, aj sexovat, a druha lekarka ze nemam sexovat, o ziadnych vylozenych nohach a taskach s nakupom nebola rec... tak neviem. To milovanie sme s muzom radsej obetovali ale inak - nakupy, 4-rocny syn, prechadzky... to fakt musim len lezat (ani sa nepriznam ze som minuly tyzden umyvala vsetky okna a upratovala skrine..) ? myslite ze by mi to telo nejako naznacilo keby bolo nieco zle?

beaska
7. okt 2010

ahojcek aj ja mam nizko a som otvorena 😔 , musim lezat a prisny klud, mozem povedat ze aj keby som moc chcela nevladzem ist ani do obchodu dole mam strasne tlaky, tak dufam ze vsetko dobre dopadne

bobacik2316
7. okt 2010

@kvojtanikova ,je tažke šetrit sa,ked mas doma este doma synčeka,ale mala by si sa setrit,co najviac,ako sa len da,ja som to brala na lahku váhu,robila som vsetky domace prace,ake len existuju a nedopadlo to vôbec dobre, ☹ ,tak ako môzem aspoň trosicku poradit,setrit sa ,ako sa len da...

marketka3005
7. okt 2010

@kvojtanikova mozem sa nieco opytat? a da sa ti sexovat? myslim ci ta to neboli, lebo ked sme nedavno s manzelom skusali tak ma to bolelo potom a ani sa nam nedalo

kvojtanikova
8. okt 2010

@bobacik2316 no ved toto... ale snazim sa. Inak v stredu som bola na tej kontrole a pozrela to aj na USG a stale je ta placenta nizko, aj to mam dolu vraj makke, ale uz neprekryva vchod, tak hadam sa to nejako upravi. ale zaujimave je ze stale nic nehovorila o tom, ze mam oddychovat... dala mi nejake tabletky dovnutra lebo vraj mam vytok (co som ani nepozorovala) takze s nimi toho vela nenachodim ale inak nic... a mam prist na USG zase o dva tyzdne.
@marketka3005 my sme to ani velmi neskusali radsej, manzel sa musi uspokojit s inymi metodami pripadne si vystacit sam🙂

kvojtanikova
8. okt 2010

@bobacik2316 a este som chcela - verim ze tvoj maly vas vsetkych zhora strazi. isto to muselo byt strasne ale chvalabohu mas dalsie dve zdrave deti ktore ti iste robia radost...

erika1111
30. jún 2011

@briketa no ako ta placenta .vysla hore?vsetko dopadlo ok?aj ja mam nizko tak preto chcem vedeit.

briketa
3. júl 2011

@erika1111 ano, placenta vysla postupne sama od seba hore ako rastlo brusko a nebol s tym uz potom ziadny problem.

erika1111
4. júl 2011

@briketa ok dik za pozitivnu spravu.pri prvom som nemala ziadny problem.

errilo
24. júl 2011

ahojte, aj mne diagnostikovali nizko polozenu placentu, vraj cez jamku. neviem, ci jamka znamena krcok? v pondelok idem k svojmu gyn. momentalne som v 12tt tak dufam, ze sa to upravi. dakujem za vase prispevky, vsetky som ich precitala.

vera_t
19. okt 2011

@errilo ahoj a ako pokracujes? Vsetko je v poriadku? Aj mne zistili ze mam nizko polozenu placentu a teda ze sa mi formuje do oblasti branky...s tym ze aj spinim vyse tyzdna i ked mam lieky

atka70
2. dec 2011

Ahojte kočky, aj mne diagnostikovali nizko placentu,lekar my povedal že nemožem dvihať ťažke, aj chodiť možem,ležať nemusim.len som zvedava kedy sa my zdvihne.Lekar my povedal že vzladom na moj vek mam 41 rokov a bude to moje 1 babetko,tak sa ani nečuduje.Som 23 tyždni... 🙂

lucia375
2. dec 2011

Mne tiez doktor povedal ze mam nízko placentu, že to bude sledovat ale keby som začala krvácat tak mám hned letieť do nemocnice. Dúfam že sa to nestane. Pri dvoch detom si cez den veľmi neodýchnem, tak len čakám či sa ešte zodvihne, nech to hlavne dobre dopadne,.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre