Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

sensen12
16. apr 2016

@piacere a co teda robit,nemam chodit kazde dva tyzdne na kontrolu radsej,stavi lezat?? je dobre cele dni lezat? nohy hore

sensen12
16. apr 2016

@piacere a mas deti? museli ti odstranit celu maternicu??

sensen12
16. apr 2016

@vydrnik a nekrvacala si? inac bolo vsetko ok? nepodrastla uz?

vydrnik
16. apr 2016

@sensen12 bohuzial placenta nesla hore,krvacanie bolo,ale nie silne,bolesti,atd.vzgy mi zabrali infuzky,tp bol 3.8.2014,planovanu sekciu som mala mat 22.7.2014,zial maly sa narodil 13.7 2014

sensen12
16. apr 2016

@vydrnik a to len tak z nicoho nic,nepredchadzalo tomu daco? a lezanie pomaha?

sensen12
16. apr 2016

@vydrnik a ked ti zistili tu placentu,ze je nizko nenatiadili ti hned klud a lezanie,a kolko si musela chodit na kontroly v akych intervaloch

vydrnik
16. apr 2016

@sensen12 do rizikovky som chodievala kazdy tyzden,mala som kludovy rezim.nic tazke nerobit,zial nepomohlo,najhorsie nolo ked sa maly hybal a kopkal bolo to este horsi,maly bol dost akcny v brusku,zato to krvacanie,a najmenej 3x do mesiaca v nemocke

sensen12
16. apr 2016

@vydrnik a mala si previa marginalis alebo len nizko polozenu?

vydrnik
16. apr 2016

V papieroch som mala napisane a aj v tehu knizke placenta praevia

sensen12
16. apr 2016

@vydrnik no zacinam byt z toho dost hotova,napisal mi sice nie previa,ale co dalej teda??

manee
17. apr 2016

Ja som mala previa totalis, ale vôbec so mnou nerobili divadlo. Jediné kľúčový režim, žiadny sex a byť v dosahu nemocnice do 7 minút. Keby som krvácala. Syn sa narodil plánovanou sekciou tri dni pred termínom. Ale bol malinkaty. Placenta ho slabo krmila

sensen12
17. apr 2016

@manee a vobec si nekrvacala cele teho? vsetko kvazi ok?

adena7
17. apr 2016

@sensen12 ahoj mne v 12tt diagnostikovala gyndacka previu maeginalis..cize 3.stupen..velmi som sa zlakla..ale cca od 5.mes sa mi zacala postupne vytahovat hore..nakoniec som rodila normalne..den pred terminom..neviem v ktorom si tt, ale moze sa to upravit..tiez som mala naordinovany klud. rezim, ziadny sex..ale nikdy som nemala bolesti ani nekrvacala

sensen12
17. apr 2016

ja uz mam jeden cisarsky za sebou,tak ze ci teraz co s tym,ci to je ok aj tak

manee
17. apr 2016

@sensen12 raz som trošku zakrvacala, polezala sim týždeň v nemocke. Inak žiadne problémy. A tiež som mala predtým už cisarak a keby niet tejto komplikácie, rodín prirodzene.

piacere
17. apr 2016

@sensen12 napíšem ti IP

sensen12
17. apr 2016

@manee a to si pri prvom krvacala aj pri druhom,ci len v druhom

manee
17. apr 2016

@sensen12 prvý cisársky bol kolo tomu, že bola zlé otočená a u nas ritkou otočené detičky prirodzene nerodia. Nízko placentu som mala len pri druhom tehu

vydrnik
17. apr 2016

@sensen12 zbytocne sa nestresuj,co najviac klud,lezat nohy podlozene,

lanugo
17. apr 2016

@nikusska11 to, ze ziaden sec je tvoj najmensi problem to mi ver! Ozaj, aky je dovod, ze sa rovno nespytas svojho gynekologa?

lanugo
17. apr 2016

@nikusska11 sorry, riadne stara tema🙂)))

permanentka
18. sep 2016

Moze sa placenta v 39tt posunut zrazu nizsie? cele tehu vsetko ok, v 38tt tiez a zrazu v 39tt sa doktorovi placenta nezda a objednal ma na dalsie vysetrenie na specialnejsom stroji co ma aby si to tam potvrdil ☹ mohla za tyzden tak precestovat?

permanentka
18. sep 2016

poradte prosim niekto 🙂

galinka26
8. mar 2017

@svetlanka
Ahoj Svetlanka. Mám rovnaký problém ako ty a rada by som sa spýtala, ako si dopadla pri pôrode? Ja som teraz 28tt, hospitalizovana. Už ma ani nechcú pustiť domov. Dva krát som kvôli tomu krvácala.
Posunula sa placenta tebe či ani moc nie? Ja mam pocit. Že som sama s touto diagnózou v tejto republike. 🙂

sofinkasarah
9. máj 2021

Ahojte.ste ňu niektorá vo máte nizsko placentu(4 stupeň) ako ste dobojovali k porodu

lukasko12
6. mar 2023

@petasllov áno aj ja hu mám nízko aké tam je riziko baby

lukasko12
6. mar 2023

@vydrnik ja mám napísané placenta nízko

lukasko12
6. mar 2023

@briketa ja som 24tt myslite ze sa ešte vytiahne hore lebo je nízko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre