Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

pinco
10. jún 2008

ahoj tarina, mas to teda tazke, ked mas male dieta. A v ktorom si teraz tt? Daj si cez nastavenia, nech vieme.

Mne povedal doktor, ze okolo 30tt sa to este moze zdvihnut, tak neviem. Ale ak nie si teraz na rizkovom a ani nespinis, tak by si mala byt v poho. Len s tym dvihanim by si sa mala fakt setrit a ak ti moze aspon trochu niekto pomoct, tak to vzdy vyuzi - napr. s tym kocikom do autobusu. to by som na tvojom mieste nerobila. Vzdy sa daky dobrak najde, co pomoze tehotnej zene.

tarina
10. jún 2008

na ultrazvuku kde mi to zistili som bola len vcera, som v 22.tyzdni. a na rizikove ma nedala kedze som na materskej, som doma tak ci tak. len mi doktorka vravela ze kebz som spinila alebo krvacala mam ist hned do nemocnice. a som sa jej pytala aj na dvihanie kocika ked mi niekto pomaha a ona ze ani tak nemam dvihat. tak asi budem trcat doma. (info o mne si nastavim neskor, ked bude klud a mala bude spat)
navyse byt v klude a nestresovat sa neda, kedze sofia sa len teraz naucila chodit, treba za nou vsade behat, nahanat ju, davat na nu pozor.

tarina
10. jún 2008

pinco, ak sa mozem spytat, tebe to kedy zistili a napravilo sa to?

pinco
10. jún 2008

No jasne.. To su len nase dobre rady, ale je mi jasne, ze realita je ina pri malom dietati 😒 Tak to skus fakt aspon trosku obmedzit, aby si si nieco neprivolala.

pinco
12. jún 2008

Tarina, mne to prvy krat povedali v 20tt na screeningu a potom som bola v 24tt na kontrole a stale bola nizko a v 28tt mi robili vaginalny ultrazvuk a tam mi doktorka povedala, ze mam ju sice dole, ale ze je 3cm od branky a ze to je v poriadku, ze babo bude mat miesto ked pojde von. Tak jej proste verim 🙂

svetlanka
20. jún 2008

Ahojte! Tak ja mám teda placentu praeviu centrálnu. Mám pocit že som široko ďaleko jediná s touto diagnózou. Zisili mi ju na sone v 12. týždni, dnes som už 18.tt a zatiaľ som na šťastie nemala žiadne problémy. Ak máte niektorá podobný problém, rada by som sa podelila o vaše skúsenosti 🙂

junovka
20. jún 2008

svetlanka, mne ju zistili pri deruhom tehu okolo 20 tt, zacala som krvacat, ale potom po paru tyzdnoch sa mi vytiahla a bolo vsetko ok do porodu 😉

svetlanka
21. jún 2008

ahoj junovka, to je fajn že to s vami takto dobre dopadlo🙂 Mne však lekári vravia, keď je plac. takto od začiatku, tak tak zostane až do pôrodu ☹ Idem tento týžd. znova na sono, tak dúfam že by sa mohol stať nejaký zázrak 🙂

junovka
22. jún 2008

VED TO JE SOMARINA 😕 Sama vidis, ze ti tu pisem, ze som mala ten isty problem. 😖 Daj potom vediet ako si dopadla.Drzim palce.A ak by aj naozaj ostala takto, tak neni problem urobit cisaraka 😉 Ja som mala obe cisaraky, a vsetko dopadlo ok, ako z mojej strany, tak aj zo strany mojich dcer 😉 😵 😎

spika
22. jún 2008

ahojte,
ja mám nízko placentu od začiatku tehotenstva, ale nikto z lekárov si s tým ťažkú hlavu nerobí. Teraz som v 34. týždni a mám placentu 1 cm od vnútornej bránky. Okrem toho mávam časté kontrakcie, mám vysoký vek a skracuje sa mi krček maternice, ale keby som v 30. týždni nezačala krvácať a nedostala sa do nemocnice, tak ešte chodím do práce 🙂 V nemocnici som si poležala takmer 2 týždne a pustili ma domov. Žiadne odporúčania som nedostala, len vraj mám vydržať aspoň do 37. týždňa 🙂 Keď sa pýtam, či budem rodiť cisárskym (aby som sa vedela zariadiť s odberom pupočníkovej krvi a epidurálkou), lekári hovoria, že nič nie je isté, všetko sa mení, placenta sa môže ešte rastom maternice posunúť vyššie a blablabla......takže neviem na čom som! Zdá sa, že v BB sú všetci zástancom prirodzeného pôrodu, nech sa robí hocičo!

junovka
23. jún 2008

😨

svetlanka
24. jún 2008

junovka, mala si pravdu! placenta sa posunula! ja nechápem, prečo ma tí lekári tak odpisovali, veď keď taká možnosť existuje, prečo s tým vydeptanú ženu aspoň neoboznámia.. povedia ti len tú najhoršiu možnosť☹

junovka
24. jún 2008

vies, svetlanka, vsetko zalezi od lekara, na akej profesion.urovni je a aky ma charakter 😒

svetlanka
24. jún 2008

ach, kašľať už na nich!

suziad
25. jún 2008

mne zistili nizko placentu v 15tt na pohotovosti, slabo som krvacala, potom som spinila tak asi mesiac,nie v kuse ale dva dni ano potom dva dni nie a tak. Placenta siaha k vnutornej branke. teraz som 23tt a zatial vsetko ok. 😀 lekar vravel ze sa urcite vytiahne.

andela1
5. aug 2008

ahojte baby!no dlho sa tu nepisalo,ale aj dobre aspon nemate asi ten isty problem ako ja.dnes som sa dozvedela ze placentu mam nizko vlastne zarovno s brankou a zda sa mi ze ju aj zakryva.zevraj cisarskym mozem ratat ma 99% to mi az tak nevadi,len mi doktor hovoril ze mozu nastat komplikacie aj pocas tehotenstva aj pocas sekcie co ma dost vystrasilo.nema stym niektora z vas skusenosti?da sa nieco urobit preto aby sa ta placenta aspon trosku posunula?asi by som mala iba oddychovat.povedal aby som brala magnesiu.kupila som v lekarni magnesium 250mg,len teraz neviem ci si mozem dat dvakrat za den ako mi to kazal doktor,lebozevraj tato magnesia j silnejsia.ak niektora z vas vie aspon v niecom poradit budem rada. 🙂

vejinka
5. aug 2008

andela..v tvojom pripade sa placenta urcite este posunie hore..mne ju zistili nizko v 20tt...a do 25tt vysla hore o 4 cm..takze sa neobavaj amagnezium kludne mozes uzivat aj tri krat denne..je to prevencia 😉

funy
18. aug 2008

ahojte,
vcera mi povedala svokra, ze mam nejak nizko brusko na to , ze som v 21 tyzdni.
brusko mam tak dva cm pod pupkom. je to nizko? kedy zacina vystupovat vyssie?
dakujem vam

junovka
18. aug 2008

no, mne kleslo v 29 tt a uz nevystupilo hore 😒 ...nakolko som uz mala naliehanie CS 2 😲 😝

funy
18. aug 2008

junovka,
ja som ho hore este nemala. stale sa mi zda ze je rovnako.

durni
10. sep 2008

ahojte máte niektorá skúsenoosti s tým ked je placenta príliš nízko v 30 t?

eriqe
10. sep 2008

pokial nie je vcestna tak by nemal byt problem a moze sa rodit klasicky

durni
10. sep 2008

vcestna? to čo znamená?
mne nič nepovedala ta doktorka iba mi to tam napísala a niečo šomrala sestričke ale mne nič tak som ostala mimo ani mi malého neukázala a ani to že je KP polohou mi tiež nepovedala 😒

bronia13
10. sep 2008

magnezium mozes uzivat bez problemu - ja som ho bravala 3000 mg denne

brusku by sa malo vysuvat kazdy tyzden o 1 cm, meria sa tak ze si prilozis meter na panvovu kost ci ako sa to vola ta kost medzi ochlpenim a potom merias hore, ked si v 21tt tak by to malo byt u zien z normalnym zratom (co nie su extremne vysoke alebo nizke) 21cm, v dalsom tyzdni o cm viacej atd. ja som mala v 20tt 21cm tak lekar povedal ze to je v poriadku

ja mam tiez nizko placentu ale moja rizikova lekarka ma ujistila ze urcite sa posunie hore

martinka17
11. sep 2008

ahojte
ja som si prečítala velú diskusiu, ale ja tak sa opýtam. Včera mi lekárka povedal, že placenta je nižšie, preto mimčo nevedela pekne pozrieť...ale nič viac, teda len pozor pri styku si dajte. A ak nemám bolesti je to ok.
Lenže mňa poobede začalo v podbrušku pobolievať. Neviem, či je to maternica alebo močový mechút..ael asi tá meternica. Je to len občasná pichľavá bolsť..ale dosť ma to vystrašilo. Nechcem však utekať k lekárke keď som tam už včera bola a bolo to OK. Neviete mi niekto poradiť, či mám dôvod na paniku, alebo samám ukľudniť?

junovka
11. sep 2008

martinka17, vsetko toto ma za nasledok to, ze sa maternica roztahuje.A co sa tyka pohl.styku, ked mate problem s palcentou, tak ten by som na vasom mieste vynechala uuuuuplne. 😉

martinka17
11. sep 2008

junovka
dík pekne, mňa to len prekvapilo, doteraz som mala "pokoj"🙂
A styk nemám, takže tam je 100% istota, že sa nič nestane 😵

saa
21. jan 2009

ties mi zistil zaciatkom stvrteho mesiaca nisko placentu do zakazal mi sex a vravel ze bi sa mala vydvihnut casom hore 😎

dandulik
3. feb 2009

ahojte..aj mne doktorka zistila v17tt že mám nízko položený plod, ale nepovedala mi že nemáme sexovať.len mi vraavela, že sa mám naučiť pomalšie chodiť a šetriť sa.....tak teraz neviem čo mám robiť.??nesexovať????aj ked mi manžel príde z práce raz za 2týždne domov???? 😉 poradte...dakujem

mili1
4. feb 2009

Cafte, ja som mala tiež nízko placentu tuším v nejakom 17 tt, ale ak som bola teraz na kontrole 22 tt, tak lekár povedal, že je sa už vytiahla, mala som nariadený kludový režim a žiadny sex

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre