Kedy je nízka placenta nebezpečná pre bábo?

nikusska11
12. sep 2007

má niekto skusenost

nikusska11
autor
12. sep 2007

kolko to je vlastne nizko a kedy je to nebezpecne pre babo

petasllov
12. sep 2007

Ja mám ten istý problém ako ty, ale tiež o tom neviem viac, dobre, že si založila túto tému. Hádam sa niekto ozve...

nikusska11
autor
12. sep 2007

snád

nikusska11
autor
12. sep 2007

ked tí doktori nic nepovedia.a ty mas kolko

nikusska11
autor
12. sep 2007

od brány myslím placentu

petasllov
12. sep 2007

Ja vôbec neviem, mne to nikdy nemeral, len mi na papier zo sonografického vyšetrenia napísal, že placenta je nízko nasadajúca, nič viac. Akurát mi povedal, že nemôžem mať žiadny pohlavný styk. Neupozornil ma na žiadne riziká pre malé ani nič. Neviem, čo si mám o tom myslieť.

nikusska11
autor
12. sep 2007

ved aj mne to pred 2 t povedal a to som mala 5cm od brny .tiež ziaden sex nic.a dnes som bola na kontrole bol iný doktor a nameral len 3cm a nic nepovedal.ja som jelen z toho.ten prvý mi povedal ze mi bude vyliezat von

nikusska11
autor
12. sep 2007

a suseda to tiez mala a isla na rizikove

petasllov
12. sep 2007

No super, a čo sa s tým dá robiť, nevieš?

misiak1983
12. sep 2007

vy stym nic nenarobite ☹

misiak1983
12. sep 2007

musite sa setryt a vykladat nohy do vyssiej polohy ako telo tak casto ako sa da 😠

misiak1983
12. sep 2007

ale moze sa vam placenta este dvyhnut

nikusska11
autor
12. sep 2007

no keby ale mne za dva týž.poklesla o 2cm.a najhorsie je natom ze ziaden sex,

lara1znk
12. sep 2007

ja som mala nizko placentu, kvoli tomu som mala planovany cisarsky rez, o riziku mi nikto nic nepovedal, mala som uplne super bezproblemove tehotenstvo, bola som dost aktivna do posledneho tyzdna takze nestresovat. 🙂

monique02
13. sep 2007

ja som bola vcera na UZV a tiez mi napisali ze placenta nizko, ale ziaden sex mi nezakazal ani nic, dokonca mi ani nehovoril ze by bol nejaky problem, ked som potom prebrowsovala net tak som nasla ze v nasom tyzdni to este nic neznamena, ze sa moze posunut vyssie, ani to zatial nie je rizikove pre dieta az v neskorsich tyzdnoch. dokonca sa tam jedna holka pytala ze doktor jej zakazal sex a nejaky gynekolog jej odpovedal ze nie je dovod.
akurat problem moze byt ak sa to ku koncu tehotenstva neupravi a presahuje placenta myslim krcok, tak je potom planovany cisarsky rez
takze asi ako pyse lara1znk nestresovat 🙂

nika251
13. sep 2007

Ahojte. Ja som mala v 21+1 placentu marginalis- nizko, vzadu. A nic na to nepovedal len ja som bola vyplasena. V 26+1 uz bola normalne. cize sa vam to este v pohode moze vytiahnut hore, netreba sa vopraed plasit.

petasllov
13. sep 2007

Tak to ste ma ukľudnili. Ja akože nestresujem, len som nevedela, čo to obnáša. Doky sa vždy tak divne tvári, keď som na UZV a keď sa ho niečo opýtam, len mi neurčito odpovie. To robí vždy, čo sa týka ľudskej stránky, je strašne netaktný, ale ako odborník je super.

sisulik
13. sep 2007

mne tiez v 27.tt povedala jedna dr. ze ju mam nizko ulozenu a moj doki to nechapal kedze on mi robil usg kazde tri tyzdne a nikdy si nic take nevsimol..tak v 28.tt som isla opat k tej dr. a sa cudovala ze odkial to beriem...no, ved ona to napisala do predchadzajucej spravy...a este mi aj povedala ze sa mam setrit atd...ta ja od strachu som 10 dni (do dalsieho usg) lezala hore nohami... 😅 povedala mi aj o rizikach, ze mozem zacat krvacat a vtedy mam hned ist do najblizsej nemocnice atd.d..
ale baby, ked vam to zistili okolo 20.tt, tak sa nebojte, ono sa to vacsinou posunie na svoje miesto...a ak nie, tak aj tak nestresujte..stresom si len viac skodite...uvidite, budete mat krasne zdrave babetka...tehu tak rychlo ubehne... ☹

betka1
13. sep 2007

mne doktor k mojej nizkej placente povedal, ze babo bude aj tak rast do hora a kedze placenta neprekryva branku, tak je to uplne OK.

jajaalf
13. sep 2007

ahojte ja som mala placentu nizko cele tehotenstvo tak mi len oznamili ak ostane tak ako je budu robit cisarky..ale nakoniec sa dalo vsetko ako ma byt a som rodila normalne..

betka1
14. sep 2007

Ako sa da zistit, ze je placenta nizko bez ultrazvuku? Kedze som v UK, uz mi ultrazvuk robit nebudu. Da sa to aj nahmatat na bruchu?

zabka1003
14. sep 2007

Baby a kde má správne tá placenta byť? Lebo ja mám placentu vzadu a neviem či je to ok...

danuska24
15. sep 2007

ja mam placentu vpredu

mirka21
15. sep 2007

ahoj zabka1003 mne doki robil ultrazvuk v pondelok a placentu mám vzadu a keď som sa pýtala či je to v poriadku povedal že áno 😀

zabka1003
15. sep 2007

Mirka21 dakujem, som kľudnejšia 🙂

bejca
19. sep 2007

ahojte no od dnes viem ze aj ja mam nizko placentu a doki ma okamzite nechala doma ... klud nic nerobit nesmiem zacat krvacat ak hej okamzite nemocnica ... tak som v strachu az moc & 😝 😖 😢

aneti78
23. sep 2007

ahojte

neviem, ale je asi rozdiel, ked ma niekto nizko placentu, ta sa po case ako rastie brucho vytahuje. ale ja som mala preavia centralis placentu, az neskor zistili, ze kazda dvojka ma svoju, cize boli dve blizko seba a ked brucho rastlo, tak sa vytahovali hore. no a zakazali pohl.styk, ale ja som v 23.tt zakrvacala a vtedy, ked je preavia, cize zakryva krcok, hrozi, ze ten hematom, ktory mi vznikol sa nevyplavi postupne, ale naraz a zacala by sa odlupovat...no proste odlezala som si to skoro do porodu. ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a vydrzali sme to skoro do terminu 🙂
poznam babu, co cakala jedno dieta a lezala 4 mesiace v nemocnici len kvoli centralnej placente, hoci nemala ziadne problemy. taka placenta sa uz hore nevytiahne a tym padom porod je jedine sekciou.

veve88
25. okt 2007

takisto mi dr. povedal, ze mam placentu nizko, ale bolo to este v 17. tyzdni, tak ze to nie je este hrozne, ze sa to moze upravit... ked som bola teraz v 19.tyzdni, skontroloval, ci sa dotyka branky, ale vraj nie, tak zatial to je ok, ze to budeme sledovat... keby sa dotykala, alebo by zasahovala do branky, tak zrejme hrozi predcasne otvaranie sa...
no neviem, ci priamo s tym suvisi aj hrdlo maternice, pretoze to mam otvorene a ak sa nezatvori, daju mi pesar
potom skontroloval krcok maternice a ten je uzatvoreny, tak zosivanie zatial nehrozi...
to je vsetko, co som sa dozvedela ja, tiez nie som z toho velmi mudra, ale aspon nieco 😉

veve88
25. okt 2007

este som zabudla - takisto mi dr. neodporuca pohl. styk a som doma na PN

bety79
25. okt 2007

mne tiež na ultrazvuku zistili, že mám nízko placentu iba 2 cm neviem od čoho. Ale nič iné mi k tomu nepovedali. Je som si hneď spomenula na švagrinu, ktorej sa tá placenta odtrhla a pororodila v šiestom mesiaci a dieťatko zomrelo. Tak som sa radšej opýtala ešte môjho doktora, ktorý mi len povedal že ta placenta sa mi ešte zdvihne a len si máme dávať pozor pri sexe. Tak radšej ani žiaden sex nemáme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre