Kedy pred pôrodom klesá hlavička do panvy?

susik77
29. júl 2007

Ahojte, ako dlho pred porodom klesla hlavicka vasho miminka do panvy pred porodom? Ja uz pomaly zacinam 40.tyzden a este nic 😎 Stale je mala vysoko 😎 Ani ta zatka mi este neodisla...Moze to byt tesne pred porodom?

vesi
29. júl 2007

nemusí to byť vôbec.mne malá vôbec neklesla a voda mi odišla v 39. týždni.

susik77
autor
29. júl 2007

vesi: tak asi je teda sanca, ze ked odtecie voda, tak mozem porodit 😎 Moja mama to tiez tak mala, tak hadam to bude pod. u mna 😎

vesi
29. júl 2007

držím ti palce, u mňa to bolo v podstate jedno, mala som rodiť cisárskym kôli iným problémom, ale keď odíde voda, tak drobec musí von 😀

susik77
autor
29. júl 2007

dik, dufam, ze nebudem 2 tyzdne prenasat 😎

lucinkag
29. júl 2007

Ahoj susik,
Ja mám termín deň po tebe, 5.8. a v piatok mi odišla zátka, ale nič iné prevratné sa nedeje. Bruško mi nekleslo, tak neviem...kedy to príde. Asi sa to ani nedá veľmi predpovedať. Budeš rodiť v Prahe?

susik77
autor
29. júl 2007

ahoj lucinka, ano, my sme tu uz 6 rokov a zostavame, ale nemame obcianstvo, takze mala bude mat slovenske, ale bude tu mat trv. pobyt. Ako sa mas?

rybka78
29. júl 2007

ahoj susik,
ja mam termin o dva dni. brusko vysoko a zatka mi tiez neodisla 😒 . malej sa jednoducho u mna paci. 😉

slucka
29. júl 2007

ahojki, ja mam zasa babatko od 32 tt velmi nizko, udrziavaju ma pesarom a v lahu 🙂 Ale chcem sa opytat, aj vam babatko v brusku niekedy poskakuje, ako keby sa mu stikutkalo?

katika1
29. júl 2007

aj ja mám bábätko veľmi nízko od 32tt, ale vôbec ma v ničom neudržiiavali.. len že mám málo chodiť a ležať s vyloženými nohami - to som nedodržiavala, nakoľko sa mi nedalo a krpec je stále v brušku a stále nízko 🙂

Slucka, ano môjmu malému sa veľmi často čká.. čká aj 3krát denne 😉

susik77
autor
29. júl 2007

katika, slucka: tak teraz v 38.tt uz ste za vodou 😉
ja som zvedava, kedy to praskne 😎 Dufam, ze nie niekde v meste na nakupoch 😀

katika1
29. júl 2007

susik však práve - a teraz sa mu ani nebude chcieť von 😀 ale ani mne by sa nechcelo, keby mi vždy dával niekto také dobroty 😀
A tiež mávam strach z toho, že mi voda praskne niekde v meste na ulici 😲

susik77
autor
29. júl 2007

katika: aj ja malu krmim samymi dobrotami 😀 aj seba 😀 -ked si predstavim, co vsetko najblizs. pol roka az rok nebudem moct pri kojeni 😎

katika1
29. júl 2007

veru susik.. to isté si vravím aj ja.. takže ešte do seba tlačím po čom mi srdce piští a užívam si to 😀

eva4444
29. júl 2007

mne poklesla uz v 34tt 😒 a maly sa narodil 40+4 😵
ale aspon ked mi odisla voda, bol uz dole a nemusela som sa bat 😅

lucinkag
29. júl 2007

Moje drobča tiež máva štikútku aj niekoľko krát za deň, najmä potom, ako zjem ovocie alebo niečo sladké 😉
Inak sa mám OK. Stále sa pozorujem a keď ma niekde pichne, hneď podozrievam začínajúci pôrod 😀

susik77
autor
29. júl 2007

baby a to vadi, ked odtecie voda a mala este nie je klesnuta?

susik77
autor
29. júl 2007

ja by som uz aj chcela, aby ma aspon niekde pichlo 😎

katika1
29. júl 2007

susik aj ja 😀

ellla
30. júl 2007

zdielam vase pocity dievcata. aj moj drobec je este vysoko, odchod zadky som nezaregistrovala, tak len cakam a cakam. a to ma moj doktor strasil, ze to bude skor...

aj vas tak bolia kosti? myslim panva a krize. ja sa rano ledva zvihnem z postele. mam pocit akoby som bola niekde na skripci a natahovali by ma 🙂

susik77 - ak ti praskne voda, tak dietatko sa ti iste posunie nizzie a porod sa rozbehne, lebo zacne hlavickou tlacit na branku. pri mojom prvom porode mi praskla voda az v porodnici, ale to si dobre pamatam, lebo az vtedy mi zacali tie "paradne" kontrakcie.

rybka78
30. júl 2007

kocky, teraz chceme, aby nas niekde zabolelo a potom budeme rady, ked nebudeme mat kontrakcie. 😀

inak neviete ako to je, ked babo nezostupi nizsie aj po odteceni plodovej vody? budu robit cisarsky?

susik77
autor
30. júl 2007

ella: tak mozno je to takto este lepsie, akokeby sme mali mat poslicky tyzden dopredu...To by som brala-keby mi praskla voda, nej. 2 hodiny kontrakcii a potom by sa mala narodila 😉
rybka: asi po odteceni zostupi, pretoze ta predna plod. voda je akoby taky vankus, tak ked tam uz nebude, tak ta hlavicka by mala ist dole, aspon myslim 😕
Baby, ako je to s tym ked odtecie plod. voda-nieco som pocula, ze za nej. podmienok by sme mali sa nechat odviezt sanitkou vo vodor. polohe do porodnice, kvoli pupoc. snure, ale neviem, kedy? 😕

slucka
30. júl 2007

Katika,tak si ma ukludnila, lebo som uz mala obavy ci je to cikutkanie OK 🙂 co sa tyka bolenia kosti, tak sa mi babo niekedy napne, ze mam pocit ako pri dobrej menstruacii, ale ked som bola na monitore a urobilo to, tak sa ziadna kontrakcia nezaznamenala

ellla
30. júl 2007

susik77 - ja mam poslicky uz asi 2 tyzdne aj monitor u doktora to zaznamenal, ale doktor povedal, ze zo nic neznamena. sestricka u doktora mi vravela, ze aj jej zacal porod odtecenim vody a podla nej su take porody rychlejsie, ale aj bolestivejsie. a tomu verim, ja som bola celkom rada, ze mi odtiekla cca 3 hod pred samotnym porodom, lebo tie bolesti za tie 3 hod - tak to bola sila ale pred tym sa to dalo v pohode zvladnut. ale kazdy porod je iny, tak sa to neda podla mna brat tak, ze to aj tak musi byt...

susik77
autor
31. júl 2007

baby, tak v noci som uz mala nejake tvrdnutie, ale este zabrala tepla voda, tak uvidime, mozno sa nieco rozbehne 😎 zajtra mam poradnu...

susik77
autor
31. júl 2007

slucka: nam PA na kurze hovorila, ze do porodnice by sme mali ist, ked sa miminku cka viac ako hodinu...

katmi
2. aug 2007

kamoska prenasala malu tyzden a pol.. potom jej nakoniec praskli plodovu vodu,a lekar sa zhrozil.. mala ju uplne zelenu..povedal,ze ak by tam mala bola este par hodin,tak jej zomrie v brusku.. mala nebola zostupena, sestricka s nou rodila tak,ze jej tlacila na brucho..mala sa potom zosunula..

katmi
2. aug 2007

ale to som vas nechcela strasit.. 🙂

ellla
2. aug 2007

dufam, ze toto je 1 pripad z 1000. 😒

susik77
autor
2. aug 2007

baby ale vsak ked nas budu sledovat po 40.tt kazdy 2.-3.den, tak by sa to nemalo sta...a ked sa nam neco nebude zdat, da sa hned ist do porodnice...tak hadam doktori vedia, co robia 😎

cipuska
5. aug 2007

susik, ja som prave pozerala video o porode a tam instruktorka hovorila, ze postup po prasknuti vaku a odteceni vody je asi takyto: sadnut si, zaznamenat cas, a zavoalt dr. Ak je voda, ktora ti odtiekla, alebo pomalicky odteka zelenkava, treba urobit to iste, okrem sadnutia - vtedy musis ist hned do nemocnice. A co sa tyka toho lahnutia, tam vraveli, ze pri lahu ti voda odtecie rychlejsie, pretoze babatko sa v takej polohe neposunie nizsie. Ak sedis, tak hlavicka vlastne upcha otvor a voda len pomalinky odteka, cize hlavicka babatka sluzi ako taka zatka. Ale vraj sa netreba bat ked ti voda odtecie a je cista, staci cakat na kontrakcie, len treba upozornit tvojho lekara, ze sa to blizi, aby bol pripraveny. Vacsinou ale ak nedostanes kontrakcie behom 24 hodin, tak ti porod vyvolaju. A tiez tam hovorili, ze voda odtecie "vo velkom" len 20% zenam, ostatnym pomalicky odteka, takze vlozka je napr. urcite dobry sposob ako sa chranit. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre