Kedy pred pôrodom klesá hlavička do panvy?

susik77
29. júl 2007

Ahojte, ako dlho pred porodom klesla hlavicka vasho miminka do panvy pred porodom? Ja uz pomaly zacinam 40.tyzden a este nic 😎 Stale je mala vysoko 😎 Ani ta zatka mi este neodisla...Moze to byt tesne pred porodom?

melory
5. aug 2007

patrim k tym 20% zien ktorym praskne voda vo velkom. ked to zacalo, slo to polaly ale intenzivne, len co som vstala z postele, lebo bola podomnou kaluz uz to slo zo mna tak, ze nocna alwaysska to zachytila len co som si sadla na zachod, ale aj tak za mno ostavali kaluze. bolo to ako ked...no napisem to aj ked je to hnusne...ak ked clavek vracia, troste sa to zomna valilo. ale pri druhom, pri devcatku, mi hlavicka klesala tri dni a to mi voda odtekala pomaly.

bibinka
18. aug 2007

baby, neviete za ako dlho (cca)mám očakávať pôrod, keď mi začína zostupovať bruško 1cm od hrudnej kosti za týždeň? Ja čo si pamätám spred dvoch rokov, tak dr.mi vravela, že prvorodičky do týždňa porodia - a bola to pravda , ale už neviem ako je to pri druhorodičkách.či to ide rýchlejšie alebo pomalšie? 😅

valhali
6. sep 2007

caute,tak mne tiez povedal lekar na poradni,ze mala je vysoko,nenalieha na krcok,takze som zavreta a kontrola o 14 dni 😒 Odvtedy hopsam na fitlopte,aby zisla nizsie, no brusko mam stale vysoko,tak sa zrejme dole nezosuva 🙄

bibinka, inac brusko mi zislo asi pred tyzdnom o take 2-3cm nizsie od hrudnej kosti,ale asi to nic neznamena,lebo spodok brucha mam vysoko a mala si lezi na mocovom mechury

susik77
autor
6. sep 2007

caute, tak moj zazitok z porodu bol taky, ze mala klesla az ked som bola uplne otvorena na konci 1.porodnej doby-asi sa jej nechcelo von 😉
a mala snuru okolo krku-bola trochu fialova ☹
ale rychlo som ju vytlacila, ani sa nestihol nastrih a chvalabohu, mala som len par povrch. trhlin, asi 4 povrch. stichy
inak, za cele tehot. som nemala ani jednu striu na bruchu a po porode asi 5 velkych, fialovych na spod. casti brucha-asi sa to neda ovplyvnit...
ale vysledok za to stoji 😉
drzim vsetkym cakatelkam palce 😉

bibinka
7. sep 2007

val- aj ja som už konečne začala hopsať na fitlopte, doteraz mi z toho bolo akosi divne. ja už hlavičku cítim pomaly v rozkroku, hlavne večer sa tam malý natisne a tlááááčíííí, júj, len tá lopta ma vždy zachráni. ja verím, že sa to už čoskoro skončí a ja budem mať konečne svojho chlapčeka na rukách. 🙂

susik- mne ostalli len po dve alebo tri čiarky(strie) nad zadkom pri prvom dieťati, teraz si nikde už nedovidím a manžel hovorí, že on nič nevidí.neviem, či hovorí pravdu,ale som nútená mu veriť. 😀

valhali
9. sep 2007

bibinka, to mas super,ked maly uz klesol 🙂 Myslis,ze ti pomohla ta fitlopta? Ja ked na nej hopsam,tak zacnem mat take divne pocity v podbrusku,akoby mi mala chcela vypadnut von,ale brusko mam stale vysoko 😖

susik77
autor
9. sep 2007

baby, ano, ta fitlopta je super, moze pomoct. vyuzijete ju aj na uspavanie miminka, to je to najucinnejsie, co zabera 😉 😎

valhali
9. sep 2007

susik, na uspavanie? A to ako, polozim na loptu dietatko? Ci ho mat v naruci a pohojdavat sa na lopte? 😕 😅 Asi sa pytam blbo,ale fakt neviem...

susik77
autor
9. sep 2007

valhali:ano, samozrejme, ty sa hupes a drzis miminko 😉

bibinka
9. sep 2007

susik má pravdu s fitloptou. ja som sa pri malom Fifkovi hojdala odušu posledné mesiace tehu a po pôrode nechcel inak zaspávať len na "hojdačke". Takto ho dokázal uspať aj manžel, na čo bol aj patrične hrdý. 😀

inak aj teraz som musela presadnúť na fitku, lebo na obyčajnej stoličke mi maličký nedovolil sedieť. na lopte je tak mäkkúčko, už má hlavičku úplne medzi mojimi stehnami. a je mi z toho aj nepríjemne, keď si sadám tak až poskočím, lebo ho vždy naddvihnem dohora a jemu sa to nepáči. 😀 , nuž už by asi chcel ísť na svet...

valhali
10. sep 2007

bibinka, to mas super,ked uz je maly tak nizko, to uz cakaj kazdu chvilu 🙂

mna od dnes rana zacalo dost tlacit na konecnik, aj pichat a boli to hlavne ked chodim,alebo sa zohnem,ale inac necitim,zeby este klesla. O tyzden mam poradnu,tak som velmi zvedava

bibinka
11. sep 2007

ja som mala dnes poradňu, a vraj je malý v rovnakej výške ako minulý týždeň, tak ja som už z toho navetvy. Keď sa postavím, tak mi zletí "medzi nohy", keď ležím, tak vyskočí ku srdcu 😀 . Aj mňa popicháva pri chôdzi, mám aj tlaky a navyše ma začína poštipkávať okolo pupka a v jazve po predch.cisárskom. dr.vravela, že sa maternica napína a ak mi z toho bude nepríjemne, tak mám ísť do nem. tak furt čakám ☹ .a navyše mám v moči krv na jeden krížik, vraj mi odchodí tá hlienová zátka tak po troškách. minule mi vyletela celá komplet. no každý začiatok pôrodu je iný. hádam to už bude. ale priala by som si, aby mi to začalo cez deň, nie v noci, neviem neviem ako by som zariaďovala stráženie dvojročného synátora 😅

susik77
autor
12. sep 2007

bibinka: ja som mala asi 5 tyzdnov rovnaky"fyziologicky nalez, CS 5 😀 , tiez som uz bola na vetvy, zatka mi zacala odchadzat v 41.tyzdni v piatok a porodila som za 4 dni v pondelok 41+0. Urcite to uz bude skoro, ked Ti odchadza zatka.Drzim palce 😉

bibinka
12. sep 2007

susik- ďakujem, práve som sa rozhodla, že si idem dať teplú vaňu. dnes som lietala po internom a aro vyšetrení pre prípad, že by som zas mala cisára a ako som sa ponáhľala na bus, tak mi je nejak divne. možno som to aj "pohla". uvidím po tej vani. stále si cítim také mokro, asi mi "čurká" aj plodovka. ach bože, chovám sa ako prvorodička a pritom by som si mala čosi spred dvoch rokov aj pamätať. som akási vymetená.

valhali
13. sep 2007

tak ja mam poradnu v utorok,tiez som zvedava,ci ten konecnik ma boli z toho,ze uz mala zisla nizsie,alebo je to o inom. Ak je stale este vysoko,tak ma to vobec nepotesi,ale ostava len cakat,ze sa snad umudry 😒 🙂

bibinka,ako vana, pomohla? 😉

bambulka026
13. sep 2007

Val a netrapia ta to hemeroidy?
Vraj je to v tehu normalne...

bibinka
13. sep 2007

val- vaňa mi bodla ako ešte nikdy, muž sa tiež pýtal, že ako a ja, že ešte horšie 😀 😀 😀 - tým myslím, väčšie tlaky na konečník aj malý sa vrtel o čosi viac. ale do rána to bolo už dobre. raz som sa v noci zobudila na kontrakcie, ako keby som mala na bruchu veľkú modrinu, ktorá bolí a bolí.

- tie bolesti v konečníku môžu byť fakt aj z tých hemošov, maličká ti tlačí, bobeček, už by chcela aj von, že? u mňa sa hemoroidy nevyskytli, mala som prvého cisára, ale ani teraz nič takého nepociťujem.skôr akokeby mi bolo stále treba k...ť.
😠

valhali
14. sep 2007

bambulka, bibinka, hemoroidy nemam,aspon som nic nenahmatala 😕 Mozno nejake vnutorne,kto vie.

tak tu vanu skusim aj ja...bibinka, u teba to vyzera,ze sa nenazdas a rodis 😉

snilko7
14. sep 2007

babenky ja už mám teplý kúpeľ štvrtý deň a stále nič
bibinka...my máme rovnaký termín aspoń teda tu na koníkovi
no ale po poradni mi tiež napísal doktor že stav nezmenený CS5 tak ma moc nepotešil 😝

bambulka026
14. sep 2007

Ja som si na tie hemeroidy kupila cipky, vraj sa zvyknu spravit pred porodom alebo pri porode...
Tak chcem byt pripravena keby daco...
Ja uz tiez chcem mat nejake tie bolesti, aby som mohla ist rodit... 😖
A mne to stale nic nie je...

bibinka
14. sep 2007

snilko-
áno, máme rovnaký termín, podľa koníka. lenže podľa môjho gyn. -podľa trvania cyklu atď je to práve zajtra. a ja sa cítim akokeby som prenášala už bohviekoľko. aj ja furt skúšam vaňu, aj si pripúšťam horúcu vodu a nič! v utorok mám poradňu a ak dovtedy nič, vrazím na pôrodnicu a buď nech si ma tam nechajú alebo čo. už sa necítim v takej pohode, mám všetkého plné zuby.navyše som za tri dni pribrala kilo,mám väčšie opuchy členkov a furtom ten tlak na kon.....k.fuj. človek sa na malé teší jak neviem čo, ale keď si pomyslím, že druhý ma bude doma zbesilo hľadať, to mi nepridáva na nálade. no čo už. hádam sa cez tento víkend zadarí- veľmi si to želám.

val- aj prvého som chcela rodiť načas a "vybrali" mi ho až 12 dní po termíne.po tom čo ma sušili tri dni v nem. a nie a nie sa otvoriť. ha, asi ma to aj teraz čaká. 😖

danu
30. aug 2009

deborah1 • 3d, 40tt • Dnes o 13:53
Ahojte,chcem sa spýtať,neviete,či spoznať,keď bábatko klesne do panvy?Mne dr. pred týždňom povedal,že je dosť vysoko,no neviem,či sa niečo zmenilo,žiadnu zmenu necítim 😕 /že by sa mi lepšie dýchalo alebo pod./,a to som už v 40tt.Práve včera som čítala v časopise Mamina,že u prvodičiek klesá bábatko asi v 36tt,a u viacrodičiek neskôr-aj tesne pred pôrodom.Ale čo je to tesne pred pôrodom?Deň,dva dni,týždeň..? 😕 Ešte tam aj písali,že keď neklesne,nemusí pôrod prebehnúť normálne 😲 No ja neviem,čo si mám o tom myslieť? 🙄

lenuska101 • 39tt • Dnes o 15:05
ja si myslim, ze je to individualne, cize niekomu moze klesnut tak ako pises den pred porodom, niekomu tyzden. Nemyslim, ze sa musis znepokojovat. Ja som tiez na sebe ziadnu zmenu necitila, iba ludia okolo mna to videli, ze mi kleslo brusko a povedali mi to. Bola som prekvapena 🙂

miti
31. aug 2009

ja mam malinku uz uplne dole cca mesiac som zasita a veru to citim, taky tlak dolu horsie sa chodi a pohyby no hruuza.. HLAvicku citim pod kostou ohambia ked sa to da tak nazvat

sakalka
1. sep 2009

ahojte , ja som mala do prveho TP dieta vysoko a v ten den mi klesol dole , citila som to zretelne , pretože den pred tym mi začala presakovať plodovka ,a rano ked som sa zobudila tak som zistila že mi maly ne tlači na pluca , a že sa mi dobre dycha čo posledny mesiac bolo čoraz horšie pri spani, a moje rebra ani nehovorim ked sa tak dobre oprel . Ked som teda v den planovaneho TP vstala som citila že sa zmenilo tažisko viac dopredu , ja so mala dieta stale uložene skôr po bokoch v brušku , a zrazu sa otočilo dopredu tak som si to všimla , aj tlaky na panvu sa začaly , pri chodzi to citiť dosť , nemožem chodiť rychlo , len ako slimak pomaly , a dosť ma to taha dopredu, zosilnel aj tlak na močovy mechur, čo je dosť zle pretože ho mam precitliveny po zapale , a začaly aj bolesti križov posledne par dni . Ja som tiež prvorodička a tak neskoro mi kleslo dieťa do panvy , ale je to možno aj tym že ten termin bol zle vypočitany druhy mam dnes podla sona tak uvidime . Inak maly sa už skoro nehybe v brušku len sem tam vytlači nožku alebo chrbatik , na kontrole sa doktor netvaril velmi dobre , že ak do 7 ho ne porodim tak pojdem na vyvolavačku, tak dufam že sa to už rozhybe , inač mala som tiež aj take bolesti asy falošne kontrakcie , lebo to prešlo a dosť dlho nič , len tie križe ma bolia , a hlavičku stale citim ako naraža dole na vchod . Už to mam skoro piaty den takto , napište ako ste to citily vy pred pôrodom , či niečo podobne. dakujem

lujza123
1. sep 2009

som na tom velmi podobne, brucho mi kleslo tak pred tyzdnom, krize ma bolia stale a nic..neviem termin mam az za dva tyzdne ale mohlo by byt skor..inac mne sa mala tiez uz moc nehybe, ale to je asi tym ze nema miesta..alebo len oddychuje pred porodom,

uankab
1. sep 2009

deborah, ja mam malicku vraj uz pekne nizko polozenu, stale sa nic nedeje 😒 ... kazdopadne ja som klesnutie bruska vobec necitila, v poslednom case dost zmenilo tvar, ale kedze som nemala problem s dychanim alebo tak, tak netusim kedy pokleslo... niekedy na WC musim aj kazdych 5 minut, a inokedy prespim celu noc bez jedineho sa zobudenia... posledny tyzden dostavam pomerne casto krce do slabin, mavam aj nejake kontrakcie, ale je to dost sporadicke...
a este som citala, ze druhorodickam babatko klesne dole az tesne pred porodom...

lenuska101
2. sep 2009

lujza - inac mne sa mala hybala vcera malo, az som sa trosku obavala, ale dnes je aktivna, takze asi ako aj my - velki - niekedy sme aktivnejsi a niekedy lenivejsi 😉

deborah1
8. sep 2009

Tak doktor mi povedal,źe je to tak,že u prvorodičiek poklesne hlavička asi v 36tt,no u viacrodičiek je to úplne iné-vraj hlavička klesá,až keď začína pôrodná činnosť 😕

susisus
8. sep 2009

Baby tak moja sa hemží ako malá žabka stále, ešte sa aj otáča pravidelne po niekoľkých dňoch z ľavého boku na pravý...ale klesnutú ju už mám úplne, takže to príde hocikedy...

wewe4
8. sep 2009

susisus, a ako si pocítila ten pokles? všimnem si to vôbec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre