Kedy začať cvičiť s epinom?

majuska4401
10. máj 2019

Ahojte dievcata ja uz som zufala,velmi som chcela zacat cvicit s epinom kupila som si ho ale v 36 tyzdni som bola hospitalizovana v nemocnici pre mensi plod,pustili ma v 38 tyzdni teraz a zistili mi zas kvasinku 😭 to mam ako kedy zacat stym balonikom 😔😔😔 som z toho velmi nestastna ,povedzte co robit

sapetka
10. máj 2019

@majuska4401 vykaslat sa na balonik👌

nitka1157
10. máj 2019

@majuska4401 kolke zvladli bez neho zvladnes aj ty.je to vsetko v hlave.treba mat pozitivne myslienky 😉

danusa63
10. máj 2019

Vykašlite sa na balónik. Ja som si ho kúpila v 36t a na ďalší deň som porodila. Porodite aj bez neho

majuska4401
autor
10. máj 2019

Dievcata a keby sa preliecim a zacnem cvicit dvakrat do dna cvicit oplati sa to aspon trochu? Do porodu ,po prelieceni budem 39 tyzden

ciarraa
10. máj 2019

@majuska4401 a naco? Ked budes robit nebudes ani premyslat nad tym, ze si mala nejaky balonik...

miroslavaa31
10. máj 2019

Ahoj,mala som podobny problem. V 36tt v nemocnici kvoli vysokemu tlaku a potom mi zistila dr.kvasinky,takze som brala cipky. Bola som z toho nervozna,lebo som chcela cvicit. Zacala som asi v 38tt aj to nie kazdy den,lebo som sa nie vzdy citila dobre. Spolu som cvicila asi 7x. Ano,je to malo,ale ja mam pocit,ze mi to pomohlo v tom,ze som si uvedomovala,ako mam potom pri porode tlacit-nie do hlavy,ale do spodu-a prave toto som si nacvicila. Ja som s nim nedala velke cm,ale ucila som sa tlacit a uvedomovat si to,ako pri porode. Ale ci sa rozhodnes tak,ci tak,dopadne to dobre😉

ivanecka0602
10. máj 2019

Ako ked ti to pomoze na psychike, prosim. Aj ja som nad tym uvazovala ale nakoniec som sa na to vykaslala. A este ked mas k tomu zdravotny problem tak to by som si tam urcite nic nepchala.

karamellova
10. máj 2019

@majuska4401 ak chces zacni cvicit po prelieceni. Ja mam aniball a zacala som cvicit od ukonceneho 36tyzdna. Islo to pomaly stale bol nejaky problem bud som sa pri cviceni zranila alebo som sj viac dni po sebe proste nedokazala vytlacit viac cm ako predosly den. Vymenila som niekolko gelov skusala som masaz hrazde a co ja viem co vsetko horko-tazko som sa dostala na 24 cm(odporucaju 30 cm) vcera som zacala 40 tt a dr. mi zistil kvasinky cize min. 3 dni musim mat pauzu. A povedala som si ze to uz nebudem riesit.porodit mozem uz hocikedy aj zajtra.ak sa to stane tak budem rada ze to mam za sebou a ze mam malinku pri sebe ak budem mat este pred porodom chut a cas tak to este skusim ale nezblaznim sa ak to nepojde

hennyinnsbruck
10. máj 2019

Ja som ho tiež chcela.. Rozmýšľala som hentolko peňazí zaň, a co keď to bude zbytočne.... 🤔 No aj by bolo, pôrod skončil akútnou sekciou..ako chceš, skus tým pocvicit už keď ho máš 😉😉

ludkka0407
10. máj 2019

Ahoj,ja mam dodnes doma aniball,ani raz som s nim necvicila,u mna bol problem v tom,ze som ho nijako raz nevedela vlozit😂nesikaaa.a poviem pravdu,pri prvom porode mi malu pomohli vytlacit,pri druhom maly nebol ani zrotovany,narodil sa aj s ruckou na lici a islo to samo☺takze si vazne nerob ziadny stres,v porodnici sa sustred na to,co ti vravia sestricky a lekari a das to aj bez cvicenia.hlavna je psychika☺drziiim palce
PS: ak mas problemy s kvasinkami a podobne,urcite necvic,aby si si infekciu nerozniesla.fakt je cely porod o psychike a o nastaveni,pekne si hovor kazdy vecer pred spanim,ze to bude v pohode a das to☺

carduelis
10. máj 2019

Ja som s nim cvicila asi 3x, lebo sa maly narodil skor. Dostala som sa tusim na 18cm a drobec mal hlavicku 33cm. Ked sa mi rozbehol porod bola som sklamana, ze sa mi nepodarilo cvicit viac, ale porodila som bez nastrihu (prvorodicka) s dvoma stehmi. Takze nic nie je stratene 🙂 A ak mas infekciu urcite nepouzivaj epino, lebo si mozes infekciu zaviest vyssie, alebo ostane na baloniku a opat sa nakazis (ak nebude dobre sterilizovany). Skus sa sustredit najma na to vytlacenie. V pribalovom letaku sa tusim pise, ze pocas vytlacenia sa treba nadychnut, ale pri porode sa tlaci so zatajenym dychom.

lucyluv
10. máj 2019

@majuska4401 oplati sa to skúsiť hocikedy, inak tie prvé týždne mi to išlo absolútne naprd, takže možno o nič neprídeš, furt to stalo na 15cm, potom 19cm. Skončila som bez nástrihu a len s 2 odreninami (ako povedala porodnicka). A to som bola pár dní pred pôrodom len na 25cm. A napr kamoška, tá skúsila aniball iba raz a dala rovno 31cm na prvý šup :D

zeytin
10. máj 2019

Nech ta takato vec nerozhodi... Este bude vela veci, ktore nepojdu presne podla tvojho planu. Necvicila som s balonikom a aj napriek tomu som porodila bez nastrihu 3830 gr babo s velkou hlavickou. Pozitivne som myslela a bolo fajn. Neboj sa, dobre to dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre