Kiahne u dvojmesačného bábätka

matadurcekova
15. júl 2017

Mamičky, stretli ste sa s kiahňami u 2 mesačného bábätka?
Ja som ich dostala druhý krát a maličká ich zrejme chytila odo mňa 🙁 žiadne očkovanie ale ešte nepodstúpila 🤔

deti95060810
15. júl 2017

kiahne druhý krát? čo viem kiahne sú len raz a potom už len pásový opar...Jaj a ten bolííí....mala som pred pol rokom...

zabina27
15. júl 2017

@matadurcekova ockovanie proti kiahnam je nepovinne, dobrovolne. ak si myslis, ze by mohla mat kiahne, tak rychlo smer lekar, nakolko je to malinke babo.
ja som dostala kiahne 2 dni po porode, cakalo sa, ci ich chyti aj mala a dostala ich tiez, mala cca 2,5 tyzdna, boli sme v nemocnici, kde jej podavali infuzkou antivirotika. kedze sme o tom vedeli, ze ju mame sledovat, tak sme zbytocne necakali a isli do nemocky hned, ako sa spravili prve vyrazky. ja som o tom vela necitala, to moj muz mal na to cas, hladat na nete a vyrabat katastroficke scenare o kiahnach u maleho babatka. v skratke by som povedala, ze tym, ze sme vedeli a dali ju "liecit", tak to bolo v pohode, on cital o babatkach, kde maminy nevedeli, ze moze ist o kiahne...
ak si myslis, ze by to mohli byt kiahne, tak zavolaj na pohotovost, co mate robit. bezne sa s kiahnami nebezi k lekarovi, ale ona je malicka. mozno to ani nie su kiahne 😉
a ze si dostala druhykrat - mne vtedy vsetci lekari tvrdili (ja som myslela, ze som ich prekonala), ze 2.krat sa dostat nemozu... tak bohvie...

jeennyv
15. júl 2017

@matadurcekova takto kiahne, ak mas riadne druhykrat nedostanes, dostanes ich znova iba vtedy ak tie prve boli boli take "tiche" pomaly bezpriznakove, par bodiek atd.inak dnes je bezne, ze ludia maju kiahne 2krat, lebo ako som vyssie pisala, prve riadne neboli A tak telo neziskalo tu potrebnu inunitu..ockovanie proti kiahnam povinne nie je, je to len volba rodica..ak ma mala kiahne tak natieraj tekutym pudrom ci niecim inym, ak si za nove alternativy a informuj v pondelok jej lekara, pripadne, aby si nemala obavy kontaktuj pohotovost, oni ti povedia postupy pri malych detickach

evittam
15. júl 2017

@matadurcekova Kamaratkina dcera mala v 8 rokoch-dost zly priebeh. Dostala ich od nej jej sestricka-3 mesiace-uplne perfektny priebeh.
Drzim prsty.😉

pininka
15. júl 2017

Stretla som sa u nasej doktorky s pani ktorej syn doniesol zo skolky kiahne a chytila to len mesacna dcerka. A bola chudiatko cela obsypana. Podla mna to nezavysi od veku, kiahne maju u kazdeho iny priebeh.

katrin21
15. júl 2017

@matadurcekova ja som mala kiahne ako dvojmesacna a tu som 🙂 pohoda vraj.. aspon sa nemoze skriabat take male babo a sposobit si tym jazvicky