Kojím a mám chrípku

vera1605
7. feb 2015

Ahoj mamicky sme chory, mame rocnu dcerku ja este kojim co odporucane z vlastnych skusenosti na chripku? A dasa zabranit tomu aby neochorela aj dcerka? Mna konkretne strasne bolia priedusky dnes od rana, ani neviem co by som si mohla dat, uvarit byl. caj ked kojim

saska.t
7. feb 2015

@vera1605 na chripku si mozes dat vsetky dostupne lieky z lekarne ktore neobsahuju efedrin/pseudoefedrin,ktore mozu znizovat tvorbu mlieka,do MM prechadza tak zanedbatelne mnozstvo ucinej zlozky,ze dietatu nemoze uskodit. Mozes pit aj bylinne caje,nie salviovy-tiez znizuje tvorbu MM, Dieta to samozrejme chytit moze ale v tvojom mliecku su okamzite vytvarane protilatky,ktore dieta od teba dostava,takze len pekne dalej koj 😉

poly2406
7. feb 2015

@vera1605 ... Aj ja kojim, a som skoroo po chrípke 🙂 ...mala som aj vysoké horúčky, a neprestala som...
Ako hovorí mamina vyššie, môžeš skoro všetko, do mliečka sa dostáva minimum. Ja som brala paralen na striedačku s nurofenom rapid, keď som mala 40stupnov, potom stačil paralen. Veľmi mi pomohol zázvorový čas s citrónom, ale kúp si riadne hľuzu (koreň). A brala som aj imunoglukan akut.
Aaaa ešte... Paradoxne som ja chytila od malého... Alebo skôr obaja, najprv malý a o dva dni ja od manžela, ktorý už bol po..

david93
7. feb 2015

v mliečku dostáva protilátky, ktoré sa tvoria v tvojom tele, takže dieťatko tým vlastne chrániš
čaje môžeš

monhla
7. feb 2015

Chrípku treba vyležať, piť veľa tekutín. Mne pomohol manžel, brat a mama. Hlavne prvý a druhý deň mi malú nosili len na kojenie, lebo som bola rada, že vôbec som. Lieky som nebrala, len na hrorúčku paralen, aj to len nad 38 stupňov. Kojila som ďalej a chvala bohu malá to nechytila hoci v noci spala pri mne. mala len dva mesiace a bola zdravá 🙂

kadri
7. feb 2015

ako pise @david93 - v mm davas dcerke protilatky. z cajov je na chripku dobry a mozes: lipovy, sipkovy, skorocelovy, zazvor, prieduskovu zmes (tymian, skorocel,fenikel, aniz, sladke drievko) a exktrakt/sirup z echinacey - ucinkuje vyborne na chripkovy a herpes virus, rakytnik. vela tekutin, lahka strava - polievky, zvyseny prisun vitaminu c. rychle uzdravenie prajem 🙂