Kontrakcie a otvorený kŕčok

saska2208
18. júl 2012

Ja som otvorena zatial na 1cm vnutorny krcok,ale podla mna kontrakcie budu silne tak ci tak. A na menstruacne bolesti ktore som mavala ze som sa zvyjala od bplrsti a nepomahala mi ziadna polohoa som bola zvyknuta viac nez dost. Mate skusenost? Dakujem

andys11
18. júl 2012

@saska2208 no skusenost mam, bola som otvorena od nejakeho 32t na centi, od 36tt na dva, porodila som 38+1 a kontrakcie boli brutalne, ale bolo to rychle, mozno to pomoze na rychlost porodu, tazko povedat, pocitovo nemyslim. ale neboj, zvladnes vsetko 😉

kaila1
18. júl 2012

Ahojky, aj ja som bola otvorená počas tehu, pred pôrodom cca na 3 cm, ja si nemyslím, že to ovplyvňuje silnosť kontrakcií, skôr skracuje dobu pôrodu. Ja som dostala kontrakcie o cca 21.30 a o 00.30 bola malá na svete. Na prvorodičku super výkon! 😀

li_la
18. júl 2012

Od konca 2. trimestra som bola otvorená na 1cm, a pôrod bol rýchly, zvládnuteľný, aj bez epidurálky... nemám to ale s čím porovnať, len pridávam vlastnú skúsenosť. Nemyslím ale, že to bolo ovplyvnené tým, že som sa začala otvárať skôr.

renab
18. júl 2012

ja som bola otvorená tiež a to na 7 centi, kontrakcie boli silné, ale od prvej kontrakcie do samotného pôrodu to prebehlo veľmi rýchlo. kontrakcie tam byť musia, lebo vlastne aj pomocou nich to dieťatko "putuje" von.

sympa1
18. júl 2012

somarinu si čitala

amadora
18. júl 2012

pár týždňov pred termínom som bola otvorená na 2cm, prenášala som týždeň, pôrod museli vyvolávať a kontrakcie boli ako sviňa pôrod dlhý 😀

dejka77
18. júl 2012

@saska2208 Nevidim medzi tym ziaden suvis. Neviem ako dlho som bola otvorena, len 2 dni pred porodom mi zistili, ze som na 2cm otvorena (zvnutra som nebola predtym vysetrovana) a kontrakcie boli teda poriadne.

gubcikova
18. júl 2012

ha ha. ja som bola otvorená na 1cm od 33tt moje druhé tehu a kontrakcie boleli jak pes a samostaný pôrod tiež

stanislavao
18. júl 2012

to je riadna blbost. otvaranie krcka maternice nema vplyv na bolesti pri kontrakciach.

drabantovazuzana
18. júl 2012

@saska2208 nie je to pravda... Sila kontrakcií je individuálna a takisto aj každá z nás má iný prah bolesti... Teda - kebyže máme ja aj ty rovnaké kontrakcie, tak napríklad ty by si ich možno znášala úplne v pohodičke a ja by som revala ako najatá 😀 😀 😀 😀

saska2208
autor
18. júl 2012

Asi to teda ovplyvni len rychlost porodenia 🙂

sante81
18. júl 2012

skusenost spred 3 tyždnov, otvorená od 25tt - druhorodicka, pôrod v 38tt - ale mala som tehu cukrovku a ani som nevedela ze rodím, pôrod hodka a pol a kontrakcie sa daju predychat.

katren
18. júl 2012

@saska2208 ja som pri prvom tehu bola otvorena na centi od 4-teho mesiaca.....porod pohoda, vdaka epiduralu...
druhe tehu to iste, epidural vsak nezabral a bolesti boli teda riadne - nieco ako tvoje menstruacne /na co som teda ja zvyknuta nebola/ a toto tretie tehu som uz zas otvorena a som zvedava aky bude porod.....
hlavne sa nestresuj citanim toho a toho....kazdy rodi inak 😉

anjelicek26
18. júl 2012

@saska2208 - ani to nie, ja som bola este par hodin pred porodom na 7 zapadov a deti sa narodili za 4 a 2,5 hodiny od prvej malej kontrakcie... ako pise katren... kazdy rodi inak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre