Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

googlik
11. feb 2011

ja mam tiez krce a pomaha mi len masaz lytok 😖 Som v 36tt, tak snad to po porode prejde.... Mne moj doktor predpisal magnezium 3x denne 2 tablety, plus horcik koli zlemu krvnemu obrazu... no mi to nepomaha ☹ Tiez mam pichavu bolest v podbrusku, ked chodim dlhsie ako 10mins...alebo ked dlho sedim a sa postavim.... obcas ani chodit nevladzem koli tomu... a ludia na mna na ulici divne pozeraju 😅 8. a 9. mesiac tehotenstva nie je teda ziadna vyhra... Vsetko ma boliiii 😖

rukjatko
15. feb 2011

@googlik magnesium = horcik 🙂 ale urcite by ti to malo pomoct. skus si dat este ceeecko. ono uz si chvilku pred porodom, tak pravdepodobne z toho ta boli cely clovek. za chvilku to mas za sebou, tak este chvilku zabojuj. drzim palce! pekny dnik.

googlik
16. feb 2011

@rukjatko ups 😀 oprava: dostala som horcik a zelezo 😅 dakujeeem,, uz to musim vydrzat! 😉

wvwvw
16. feb 2011

ahojte, ja som sa niekde docitala, ze krce v lytkach mozu suvisiet aj s nedostatkom vapnika. treba papat vela mliecnych vyrobkov a pit vela mliecka... snad pomoze aj to....

erika12345
25. mar 2011

ahojte, tiez ma trapia krce, uzivam, uz asi od nejakeho 20tt boli obcas a teraz sa objavuju tak 2-krat do tt. Dnesny krc mi trval neuveritelne dlho, vacsinou mi hned prechadzali, ale tento trval dobrych cca 8 min, pripadalo mi to ako vecnost..Kolko trvali tie vase krce? A tie , co ste mali krce v tehu, ozaj vam to po porode preslo? Lebo sa bojim toho, aby mi to nezostalo, je to ozaj neprijemne..

celesta
29. jún 2011

Ahojte dnes v noci som dostala krce do lytok bolest bola strasna trvala skoro 10minut a mohla som robit co som chcela.Teraz chodim krivajci.este stale ma to boli ako keby som mala svalovku.Musim si zvisit davku magnezia dufam ze to zaberie uz to nechcem zazit....obcas sa mi to stavalo ale to co bolo v noci ☹ neprajem nikomu

dankamat
30. jún 2011

@wvwvw no ja pijem od malicka vela vela mlieka (nie krabicove, ale kravske cerstve mlieko) aj vela jogurtov a syrov a od 15 rokov trpim pravidelnymi krcami. A kosti aj zuby mam v poriadku, cize vapnika mam dost.
@erika12345 @celesta baby poradte sa s doktorom, mne napr. tiez dal magnezium, ale ani to mi nepomahalo vobec. Najrychlejsie uvolnenie dosiahnem ked si natiahnem nohu co najviac spickami k sebe. A hlavne treba mat nohy v teple a nosit vyssie topanky, urcite nie zabky a pod. Radsej nieco vyvysenejsie, najma ak sa viac pohybujete alebo dlhsie stojite. Viem co pisem, lebo trpim krcami od puberty a pomaha jedine toto. 😉
Teraz posledny mesiac som dokonca zacala mat krce do sedacieho svalu - tak s tym sa teda neda vobec nic robit - ani natiahnut, ani uvolnit, len pretrpiet 😢

zuzanka751
30. jún 2011

mne na krce pomahalo sumive magnezium

@erika12345 krce mi prestali este pocas tehu, teda posledne tt a po porode sa uz nezopakovali, takze ak si ich nemavala pred tehu, tak by si nemala mat ani po 🙂

libka1
30. jún 2011

@erika12345 tiez mi pri prvom hned po porode prestali... a teraz mi zas zacali ☹ v noci som normalne vrieskala od bolesti, muza skoro vystrelo chudaka, ale nedostala som to do lytka tentokrat ale ako keby niekde okolo clenku.. no hrozne, potom mi to rozmasiroval... v prvom tehu som ich mala az niekedy po 30 tyzdni ak sa dobre pamatam, a teraz uz od 22., to ma este cakaju krusne casy... vtedy mi lekar predpisal horcik, trochu pomohol, ale uplne to nepreslo 😉

erika12345
30. jún 2011

@dankamat ,@zuzanka751 ,@libka1 ,@celesta ja uz mam po porode a krce mi zmizli. Este bol jeden slaby na porodnom stole, nastastie mi tam pomohol s nim mm a bol fakt slabucky a od porodu mam pokoj. Uzivala som magmezko, pila kazdy den aj liter mlieka, cize aj vapnika som mala dost, jasne, ze pred a po uziti magnezka som ho nepila, ale ja tak krce boli. Nastastie uz mam pokoj. 🙂

libka1
30. jún 2011

@erika12345 no dakujem pekne este na porodnom stole mat 1 😕 to ma dufam necaka ☹

sonica
30. jún 2011

baby jeste skuste banany 😉 obsahuji draslik 😉 chyba muze byt totiz i v jeho nedostatku 😉
me magnezko moc nepomahalo, jedine dva tri banany denne 🙂
ale kdo ma zas problem ze stolici a zapekanim, tak pro toho neni taky dobra volba...

erika12345
30. jún 2011

@libka1 no ja som si este hovorila, aby ma to nechytilo pri porode. 😀
@sonica ja som v tehu jedla banany stale a nezabrali. ☹

sonica
30. jún 2011

@erika12345 no nerikam ze kazdemu to muze pomoct, tech duvodu proc se ty mrchy objevuji muze byt vic ☹
me tohle ale pomahalo jiz pred tim nez jsem byla tehu 😅

erika12345
30. jún 2011

@sonica vsak jasne, ja mam pocit, ze mne nezaberalo nic a po porode bol uz nastastie klud.

makanka
4. sep 2011

@erika12345 aj mna to napadlo ci ich nebudem mat pri porode?moze sa to stat? 😒 zazili ste to niektora?ja som mala presne vcera take krce a to cez den bola som z toho zarazena ale myslim si ze to z toho ze som rano sla len v slapkach a zachladli mi nohy.mavala som aj pocas noci ale ako nahle mi dr predpisala magnezium uz nie takze pozor na chlad a nedostatok magnezia 😉 podla mojich skusenosti

vlasatica20
5. sep 2011

ja som ich tiez mavala posledne dva mesiace pred pôrodom,pomahalo mi pitie mlieka, aj ked ho nemusim
a tiez banany,no ja som pribrala 25kg ☹,takze riadna zataz na môj organizmus.
Aj ja so mala strach,ze ich budem mat pri pôrode,ale nastastie nie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.
Tak sa neboj nebudes ich mat ani ty 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :drzim palec

rosaria
5. sep 2011

pokiaľ som nebrala magnézium , mala som kŕče skoro každú noc, potom to prestalo. Stačilo mi obyčajné šumivé z lekárne.

erika12345
5. sep 2011

@makanka ako som pisala, mne sa to stalo, citila som , ze sa mi blizi krc, nastastie som tam mala mm, kt. mi hned pomohol, inak neviem neviem, nebolo mi vsetko jedno, clovek nevie, co ma robit skor...Mne magnezium nepomohlo, brala som vysoke davky na predpis, ustupilo to az po porode, vlastne odvtedy mam pokoj. 🙂

makanka
5. sep 2011

@vlasatica20 dakujem 🙂 dufam ze to bude ok myslim pozitivne a ked tak nejak to aj prejde 🙂 a ake velke mas dietatko? chlapcek ?dievcatko?

makanka
5. sep 2011

@erika12345 ved to ze co potom skor robit 🙂 a tak hadam mi pomozu nejako inak budem velmi kricat 😢 😀 som rada ze ti to potom preslo,ja som mala aj pred otehotnenim krce v nohach ale iba sem tam asi tiez nedostatok nejakeho vitaminu. snazim sa jest vsetko tak hadam sa neobjavia 🙂

tina_telekova
19. sep 2011

Ahojte, ako vidim, tak problem s krcami v nohach mame viacere. Krce v lytkach pre mna nie su az take hrozne, naozaj na ne pomaha dat nohy do tzv. fajky a krc o chvilu prejde. Predvcerom rano som vsak dostala brutalny krc do laveho stehna. Nechapala som, ze je to vobec mozne - ukrutna bolest! Najhorsie na tom bolo to, ze na to nic nepomahalo. Ani masirovanie, ani prepnutie spicky, skratka vobec nic. Muz ma podopieral, mne sa z oci valili slzy a pokusala som sa aspon ako tak to rochodit - pravda slo to dost tazko, nakolko som si tu nohu vobec neovlada. Trvalo to krutych 15-20 min, nakoniec to ako samo prislo, tak to aj samo odislo. Naozaj to uz nikdy nechcem zazit a uz vobec nikomu to neprajem. Preto ak niekto viete, ako tymto krcom predist, pripadne ako od nich ulavit (ked ich uz clovek dostane), budem vdacna za kazdu radu.

manila421
21. okt 2011

To bola hroza dnes v noci, raz krc v pravom lztku potom v lavom, to bola noc ..idem v pondelok k doktorovi tak sa spytam ze co s tym.

manila421
21. okt 2011

@vlasatica20
Ahoj, chcem sa ta spytat, ja tiez dako vela priberam, slo to potom dole po porode? 25 kg je dost, vsak?

zuzka17
26. okt 2011

@manila421 ahoj ja som uz tiez pribrala 25 kg - podla mna to je vela, ale najhorsie na tom je ze telo to citi a vsetko ma boli, modlim sa aby to po porode rychlo islo dole.

manila421
26. okt 2011

@zuzka17 ja zatial 10 kg, som na konci siesteho mesiaca, to najhorsie ma asi este len caka -7-8 mesiac sa zevraj pribera najviac. Necitim to este velmi, povodnu vahu mam 58 kg

zuzka17
26. okt 2011

@manila421 no hovoria ze posledne mesiace sa najviac pribera, ale u mna to neplatilo ja som kazdy mesiac pribrala rovnako. Ale u mna je problem ze som jedla vela sladkosti, predtym vobec a dostala som aj cukrovku takze teraz som na diete a uvidim kolko este priberiem. dufam ze uz nie vela. ja som mala 50 kg. Myslim ze ty uz viac ako 10 nepriberies vzhladom k tvojej povodnej vahe.

kaby
26. okt 2011

vynikajúce na krce je magnezium... gynekologovia ho v tehotenstve bezne predpisuju, ale da sa samozrejme kupit aj bez lekarskeho predpisu...

ajkuska
26. okt 2011

ja som mala tiež kŕče v lýtkach, hneď ako som zobrala magne B6 už v tú noc kŕče prestali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre