Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

manila421
26. okt 2011

aj ja mam magne B6 a je po bolestiach

mikella
3. mar 2012

Ahojte aj ja mam krče v tehotenstve aj záha ma páli pila som večer acidko tak mi to pomohlo ale zase som musela behať celu noc na wc 😠 teraz mi doktor predpisal železo beriem ho ešte len 3 dni ale zatial nič banány som tiež včera jedla asi neuverite ale 4 som ich zožrala mala som neuveriteľnú chut a tiež nič možno zaberie to železo neskôr takže zhrniem čo pomáha prepínať špičky v sede , ráno sprcha teplá studená na nohy, krúženie nohami, vyložené nohy horčík vápnik jesť oriešky natural semiačka mineralku magneziu nejest sladkosti stres veľa živ tukov odburava to vitamíny magne na predpis od doktora calibrum mami podkolenky teplo mentolová masť masáž nie ked je krč, viac piť stahovací obväz thiamin -B1 acidko , b komplex celaskon pivo hepavin gel banány šumivé calcium hroznové víno traumaplant masť 😝 aby ste to nemuseli čítať všetko 😀 ako ja ☹

ilona2012
6. mar 2012

@mikella
Ahoj, křeče jsou většinou způsobeny nedostatkem magnésia....takže určitě si nechat předepsat magnésium, mě pomohlo moc a celkem rychle, do týdne bylo po křečích, určitě více než železo 🙂 , po tom je akorát zácpa 😉 .
A kdykoliv mě začnou křeče,protože mě to čas od času chytá i nyní, začnu ho zase brát a je klid.....

mandarinka34
7. mar 2012

@papula kup si magnezium rozpustny vo vode ja ma jahodove je fakt chutne

bbarboraa
23. mar 2012

joj mne to zacalo predvcerom omg ... zobudit sa na hnusny krc v noci je strasneeee jajda... budem sumiet magnezium a uvidim ako zaberie

cestovatelkaandrea
23. mar 2012

akurat citam na internete, ze magnezium moze znizovat aj tlak. ja mam teraz dost nizky a mavam aj krce v nohach. myslite ze je dobre si ho davat ked mam nizky tlak. bojim sa, ze mi ho znizi este viac a potom sa ani z domu nepohnem.

jakani
23. mar 2012

@cestovatelkaandrea tiez som mala po nom strasne nizky tlak, a zacala som znova pit kavu, ako pred otehotnenim...jedna mala kava rano je v pohode, dokonca si robim turka (viac dvihne tlak, ako nesca, ktoru som pila predtym) a iba po nom mozem fungovat 🙂 a aj s magneziom🙂

slundo
25. mar 2012

taky jsem měla nízký tlak a ješt ke všemu jsem brala magnezko, ale bohužel i přesto se u mě křeče objevovaly. Možná, že kdybych ho nebrala vůbec, bylo by to ještě horší .

pami27
25. mar 2012

Ahoj, mne doktor odporučil magnézium, lebo som tiež mala kŕče v nohách. Neviem presne kedy kŕče začali ale už som bola asi poslednom trimestri a užívala som ho až do pôrodu. Zájdi za doktorom - pre istotu.

cestovatelkaandrea
26. mar 2012

@jakani ja som si tiez dnes dala taku slabsiu rano aby sa mi tlak zdvihol a ak tie krce neprejdu, tak si kupim magnezium. Inak mne turek chuti viac ako nesca 😅 pride mi chut kavy vyraznejsia.

zdraviezprirody
26. mar 2012

Bolo to už dávnejšie, ale aj ja som mávala krče. Pamätám sa na strašnú bolesť ☹
Mne pomohol magnézium.
Vyvíjajúce sa dieťa z mamičky berie všetko, čo potrebuje. Nedostatok horčíka-magnézia spôsobuje napr. únavu, nespavosť, precitlivenosť a už spomínané kŕče.
Z tohto dôvodu je treba v tehotenstve dbať na správnu životosprávu, ktorej základom je vyvážená strava. Konzumujte potraviny, ktoré obsahujú horčík.
A je vhodné si kúpiť kvalitný, prírodný preparát s obsahom horčíka.

jakani
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea ja bez kavy ani na krok z domu, to je rano povinna jizda 😉 ...inak motaky, slabost, no fuj...zo zaciatku tehu som ju vylucila, no okrem toho nizkeho tlaku, som mala desne bolesti hlavy-asi abstak 😝 ...k tomu to magne...uff 😖

mikella
25. apr 2012

@ilona2012 mna zase zo železa skôr preháňa tak čakám kedy ho dojem aby bol pokoj ale krče nemam ked ho beriem pravidelne možno každému aj chýba niečo iné mne vyšlo na testoch železo takže mi ho aj dobre v predstihu predpisal moj doktor

chezzule
25. apr 2012

Velice fajn pomáhá dýnový olej,mám s tím zkušenosti na křeče

liviana1111
1. máj 2012

ahojte ja mavam krce v lytkych v noci stale a to berem aj magnezium aj mi doktor predpisal dextralex nepomaha mi nic.. neviete co s tym...vraj ma posle na civne ak to nepomoze ,nema s tym daktora skusenosti ako sa postupuje a co sa moze stat ak by sa to neriesilo? som v 32.tyzdni tehu..

janovkov
1. máj 2012

@liviana1111 ahoj, taky jsem mívala křeče v nohou v noci v těhotenství. Pomohlo mi, když mne gynekolog poslal k fyzioterapeutce, která mi vždy ty nohy uvolnila a odstranila napětí v nohou. Zkus to taky 🙂

liviana1111
1. máj 2012

@janovkov ahoj tak fajn skusim to a nevies aj povedat ci to je nejakym sposobom nebezpecne ,tie krce? Lebo doktor sa netvaril moc v pohode, ked som mu hovorila ze ich mavam aj skrz toho ze beriem magnezium. Tak neviem co si mam mysliet. Ze co to vlastne moze v tehotenstve sposobit?

janovkov
1. máj 2012

@liviana1111 To nevím ale taky jsem přitom brala magnezium a stejně jsem křeče měla. Ony ty nohy jsou hodně zatěžované v těhu, tak se tím možná zvyšuje riziko trombozy... Ale to by ti spíš měl říct doktor, proč mu to dělá starosti.

liviana1111
1. máj 2012

@janovkov no neviem predpisal mi aj dextralex a povedal ze ak by to ani tym neprechadzalo tak ze ma posle na cievne... tak uvidim najblizsiu poradnu mam 15.5. tak uvidime co bude a co povie.. a zataz to je poridana ja som nabrala 16 kil ani som sa neprejedala ,samo sa to lepilo a to mam pred sebou este dva mesiace,vidim jak mi napuchli nohy a zvlast kolena ale lytka opuchnute nemam len stehna mam 3x take ako som mala a ku veceru sa mi naleju kolena.Vacsina bab hovorila ze mali naliate clenky a lytka a ja len tie kolena no cela som akasi divna 😀

janovkov
1. máj 2012

@liviana1111 Myslím, že jsem někde četla, že je důležité, jak ti tělo otéká a hlavně asi to nestejnoměrné otékání. Taky mám oteklé spíš kotníky a pak tak nějak celé tělo.

liviana1111
1. máj 2012

@janovkov no ved uvidime ,ze co teda nakoniec nato povie doktor ,ale krcove zili na nohach nemam ,tak neviem,no niekedy ked mam take tie kolena naliate tak ma az bolia ,celkovo aj bedrove klby a krize ale tak pripisujem to tej vahe

janovkov
2. máj 2012

@liviana1111 To věřím, že to musí být nepříjemné. Tak ať se to zlepší. Hezký den.

blanicka22
2. máj 2012

Já taktéž mívám křeče v lítkách počas spánku tak třeba zkusit magnésko si myslím že by to nemělo uškodit.

liviana1111
2. máj 2012

@janovkov dakujem podobne prajem krasny den 😉

liviana1111
2. máj 2012

@blanicka22 magnezko uzivam uz dva mesiace nepomaha ,mam od doktora okrem toho este aj dextralex tabletky ale ani tie nepomahaju

blanicka22
3. máj 2012

tak to je nepříjemné tak to neporadím doufám že to přende

mariynka
25. máj 2012

@chezzule ako beries ten dynovy olej?ake davkovanie? a ktory olej to presne je?dakujeeem

graceful9
25. máj 2012

@mikella ja som brala aj magnézium aj železo a nepomohlo :/

chezzule
26. máj 2012

@mariynka stačí 1-2kávové lžičky denně,nebo si ho na něco nakapat....je takový zeleno-hnědý.

mariynka
26. máj 2012

@chezzule cize to nje tekvicovy olej?z dynovych semiacok? 😅 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre