Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

lilliaan
26. máj 2012

ja som velmi trpela na krce v lytkach pocas tehu, brala som magnezium a nepomahalo nic,, len som musela vydrzat.. ja som tusim krce nemala az do konca tehotenstva.. Ale pamatam si kolkokrat som sa na tie hrozne bolesti zobudila a len kricala na svojho partnera nech mi tie nohy ihned masiruje 😅

chezzule
26. máj 2012

já mám konkrétně dýnový olej od výrobce nobilis tilia bio dýnovy olej 100% -panenský dýnovy olej ze seminek dyne oranzove.Ja ho mam ve 200ml

orlando
16. júl 2012

taky mívám křeče v lýtku. Jediné, co pomáhá - tlačit špičku směrem nahoru. Ne propínat špičku, ale naopak, dávat ji směrem k hlavě. Okamžitě to je pryč. Uvolníš ten sval. V noci fakt nemám čas chodit pro magnesium😉

mimi126
16. júl 2012

Zo zaciatku tehu som ich mala casto no cim blizsie k porodu tym menej. Ak pride do laveho lytka tak je slaby a hned prejde ale v pravej nohe mam niekedy pocit, ze trva celu vecnost a stale sa vracia. Ani mlieko, ani magne, ani vela tekutin - nic pomaha jedine to, co napisala @orlando ako pri futbalistoch na travniku v akcii-spicky tlacit hore k hlave 🙂

2hanah
16. júl 2012

Mně na to pomáhají rozpustné tablety megnésia a hořčíku a taky někdy draslík, ale draslík nevím, jak se může užívat v těhotenství. A taky jsem slyšela, že křeče můžou být někdy i způsobeny naopak přemírou hořčíku.

vera_vila
16. júl 2012

taky je mívám - protlačuju patu, masíruju, snažím se to trochu rozhýbat, případně rozchodit, v nejvyšší nouzi, když to dlouho nepřechází, si dám rozpustné magnesium... akorát mi teď křeče přešly z lýtek dolů na chodidla...

cinnamon111
16. júl 2012

@vera_vila šumivé tbl. to je strašne málo, ja som užívala magnezium 835 mg 2 x do dňa. Mne by šumák ani nepomohol. Predpísal mi doktor.

vera_vila
16. júl 2012

@cinnamon111 nepsala jsem šumivé tablety, ale rozpustné magnesium - konkrétně Magnosolv, který je na předpis... šumivé tablety jsou na nic... magnosolv mi vždycky zabere rychleji, než polykací tableta... Navíc mám teď od dr. předepsaný Magne B6, což je magnesium s vitaminem B6...

zajka79
16. júl 2012

súhlasím s vera_vila aj ja som mavala velke krce,potom som brala Magne B6 a zabral super...

nikki28
16. júl 2012

ja som krce nemavala, ale sestra ano a dr jej predpisal magnezium, a pila aj vodu magneziu....

radusiq
16. júl 2012

mne tu niekto poradil pred spanim zjest banan, a ono to fakt pomohlo...ale netrpela som tym nejak sialene ani dlhodobo, mozno na slabsie pripady je to ok 🙂

katarina822
17. aug 2012

ahojte baby ja mam teraz ten problem uz asi posledne dva tyz. skoro kazde rano kym este spim ma chyti krc neviem uz co robit. 😒 beriem uz 3 krat denne magne B6 a pri poslednej poradni my doktor odporucil aj thiamin 3krat denne vybrat dve balenia. co vam pomahalo......

lucenecchata
29. sep 2012

Ahoj,aj ja som mala krč už 3x počas tehotenstva a predtým nikdy aj ked som aktívne športovala. 😖

lucenecchata
29. sep 2012

@radusiq ja prave včera som spapala banán večer a dnes ráno som dostala krč 😕

nikauff22
24. apr 2013

Ahojte ja som sa minulu noc zobudila na taky krc v lytku ze som si chcela tresnut hlavu o stenu a tak som zobudila mojho draheho a ten hned vsetko vyriesil ale noha ma boli este aj teraz .

mirellka
24. apr 2013

ahojte aj mňa to trápi vraj si treba zvýšiť magnézium a pitnný režim aj s nôžhami trošku cvičiť také naťahovacie cviky tak od dnes skúšam a uvidíme čo bude ďalej .......

cigaretka5
24. apr 2013

Vela pohybu, tekutin a magnezium

kittykittyke
4. máj 2013

Ahojte baby, ja som s ,,lamanim lytok" mala problem vzdy, ked sa malo zmenit pocasie.. a teraz pocas tehu sa to poslednych par tyzdnov nenormalne zostupnovalo.. par vecerov som zaspavala s placom, tak ma nohy lamali.. no a na najblizsej poradni mi dr. poradil zvysit davku horcika - magne B6 mi vyslovene zakazal.. kvoli nejakej latke.. a odporucil od walmarku cisty horcik.. aspon 3-4 tablety denne.. a rovno ma upozornil na to, ze to ale prejde az tak po tyzdni.. a naozaj, zacala som ho brat pravidelne 4 tabl denne, popritom vela vela vody a po tyzdni som zaspavala uplne v pohode.. teda, ak neratam nepohodlne zaspavanie kvoli babatku.. 🙂 teraz ma aktualne trapi palenie pod prsiami, smerom dole par centimetrov.. ale tak na toto este nemam nic.. len odpoved: ,,v tehu je to normalne".. kratkodobo zabera krem proti striam.. ale to fakt len kratkodobo..

mirkave
4. máj 2013

Mavam obcas krce v lytkach a v tehu to bolo tusim na dennom-teda nocnom poriadku.hned ako ma to chytilo,patricne zvukovo som to dala najavo a muz cely splaseny a ospaly poctivo masiroval.raz sa mi stalo,ze ma to chytilo,ja som zvreskla,dceru spiacu vedla mna skoro slaktrafilo (ked siel tato do roboty,tak sa suchla ku mne do postele,ja som o tom nevedela) a na moje stenanie "noha ,noha" ma chytila za lytko a s tymi krpatymi ruckami mi to akoze masirovala 😀

lubi
22. máj 2013

Ahojte. Nemate nahodou niektora skusenosti s lamanim noh? Od kedy som tehotna (som iba na zaciatku tehu) tak ma casto lamu nohy. Myslite ze to ma suvis s tehu?

sisinkalynesa
22. okt 2013

Ahojte dievčatá,
a nepribrali ste z toho magnézia?

zenabla
6. jún 2014

Čaute, tak pri prvom som mala v lýtkach, takmer každú noc, teraz počas druhého tehu mávam ani nie tak v lýtkach ako v priehlavkoch nôh a to je fakt sila, niekedy aj 5 min. :(

alivera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanfarkas
2. júl 2014

Ahojte existuje nejaky domaci lek proti krcom

alivera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meriene
20. aug 2014

jooj kocky .. aj ja som uz mala 2x krce v noci a som myslela, ze odpadnem od bolesti ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre