Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

zuzana355
24. aug 2009

ahojte kočky nečítala som vás ešte celé som nestihla ale aj ja som mala krče počas tehotenstva ale aj pred a po vravela som to aj obvodnej lekárke ale nič s tým neurobila takže poradíte mi niečo na to čítam že magnesium a je aj niečo iné vopred ďakujem 😉
je to inak hrozdne hlavne keď vas to chytí v noci keď spíte ide ma z toho rozhodiť 😒

kuratkol
24. aug 2009

U nás to mají skoro všichni v rodině. Nejlepší je magnesium, dokud se bere, tak je to v pohodě, stačí nevzít jeden den a je to zpět...

zuzana355
24. aug 2009

musím vyskušať lebo niekedy sa to už fakt nedá vydržať ☹

alexandrah
25. aug 2009

niekedy ale uz ani to magne nezabera ... baby, chodte k neurologovi!!! ani obvodna nemusi vediet, co to je!!! najmä ak to neprejde ani po porode!!! to neni sranda, z toho mozu byt take zachvaty, ze sa nemozete pohnut, lebo cele telo je v krci, ani nemozete dychat, nic, a boli to, pomoze az sanitka a magne do zily, a lezat, viem o com hovorim!!!

jankohrasko
25. aug 2009

alexandrah: nestras, mne zas doki povedal, ze po porode to prejde 😒

alexandrah
25. aug 2009

ok, ak je to len tehotenstvom, to je ten lepsi pripad, moze byt. ja len, keby nahodou to mal niekto aj po porode, tak nech si to da urcite zdiagnostikovat, lebo to neni nic prijemneeee. nastastie, take silne zachvaty nemavam casto, ale je to nevyliecitelna choroba, aj ked su na to lieky ... 😔 😕

svetluska4
25. aug 2009

ahoj kocky, tak ja som mala od polovice tehu tiez krce. A bolo to hrozne , vacsinou v noci som sa na ne zobudila. Raz som dokonca budila manzlea nech mi pocvici z nohou lebo som nou nevedela ani pohnut. To ma vtedy nastrasilo tak som sa popytala u Dr. a ten mi odporucil magnezium. Kedze sumive tabletky a mineralka magnezia mi robia kyselinu tak som si v lekarni dala poradit a dali mi MagneB. A fakt pomohlo. teraz som v 36. tyzdni a krce mam len velmi zriedkakedy a to uz asi mesiac tie pilulky neberiem pravidelne. Inak v krabicke je tusim 60 kusov takze to vydrzi ajaj.
Dufame ze vam pomozu tak ako mne 🙂 drzim palceky

alexandrah
25. aug 2009

ja tabletky take velke velmi neviem prehltat, tak si davam ampulky, 3 ks denne, co je asi 1400 mg, je to drahsie, ale aspon to nevyvratim ... 🙂

pidalka178
27. aug 2009

ahojte holki, ja mam taky v noci krece, a brala jsem magneB a bylo to sice trochu lepsi, ale uplne to nezmizelo, a ted me mama nastrasila, ze nekde cetla, ze ten, kdo bere dlouho magnezium ma vyssi pravdepodobnost pozdniho porodu, nevite o tom nekdo?

doublemamca
27. aug 2009

ahojte holky...pidalka178 ja sice krce nemam,ale doktorka mi predpisala magnesko kvoli tomu,ze som trosku otvorena...magnesko zabezpecuje uvolnenie svalstva, to znamena aj maternice, cim by teda malo zabranit predcasnemu porodu (kontrakciam)...takze nieco na tom bude..ale neboj,ked uz by si mala prenasat,tak ti urcite odporucia magnesko vysadit.

alexandrah
27. aug 2009

doublemamca - to je pravda, vraj sa ma pred porodom vysadit ... no skusim a uvidim ...

vefi89
27. nov 2009

Ahojte

Tiez mavam v noci krce, vravela som o tom dr., ten mi predpisal Thiamin, pretoze magnezium nesmiem kvoli tlaku, lebo ho mam moc nizky.
Ale tato noc bola nezvycajna. Dostala som taky silny krc, ze som plakala od bolesti, ale aby nebolo toho malo, ked mi krc ustupil, a ja som si drzala nohu, normalne som mala sval tak stiahnuty, ze mi trcali slachy aj zily. Bojim sa, ci to nemoze byt nieco vaznejsie, ci sa za tym nemoze skryvat nejaka ina dg. Krce nemavam pravidelne kazdu noc, ale ked ma chytia, je to cim dalej, horsie. Nepoznate nejaky domaci recept, ako krce rychlo uvolnit??
Jednu dobu mi pomahalo, ked som si lytko silno stlacila, ale uz to absolutne nefunguje

mija777
27. nov 2009

ahojte,mna sem-tam tiez v noci prekvapi krc-bud v lytku alebo v stehne.Ale pomoze mi,ked si tu nohu zdvihnem hore,vacsinou hned prejde.Nastartuje sa tym lepsie krvny obeh.Ale zas musim uznat,ze u mna take silne nebyvaju...

tami_tami
27. nov 2009

Baby mne od kedy predpisal doki sumive calcium sa nemozem stazovat... vypijem to ku veceru a v noci spim jak dudek... a to som mala take krce ze som plakala a behala po byte ked ma to chytilo... cize odporucam... 😉

ivmila
27. nov 2009

ahojte...ja mam tiez krce v lytkach... pri prvom tehu som mala v stehnach. A co je brutal, este asi 2 mesiace po porode to bolo. Ale potom to samo vymizlo... asi to musime kazda prezit...

martap
27. nov 2009

krce som mavala aj ja, o sumivom kalciu som pocula, ale nezaberalo.

jedine cvicenie, musela som si to roymasirovat a potom sa natahovat ako bezec dopredu, kym brucho dovolilo.... a vela tekutin.

v podstate by to mal byt prechodny stav, aj ked to asi cloveku s krcom velmi nepomoze :(

olgas
27. nov 2009

holky, mě moje doktorka , když jsem si stěžovala na křeče v noci v lýtkách, nechala udělat testy z krve. Říkala ,že to nemusí být jen nedostatkem magnezia, ale třeba i železa. A zrovna to bylo to železo, takže mi ho potom napsala. Ale takhle silné jsem ty křeče neměla. Určitě by jsi o tom měla znovu říct svému dr.

hagada
1. dec 2009

ahoj, křeče mě teď taky festovně trápí...mám tak silné, že po tom nemůžu pár dní na nohu dostoupnout. A břicho mám téměř po celý den tvrdé 🙄 Myslíte, že dr. může nechat udělat testy krve?

vefi89
1. dec 2009

hagada, urcite sa pytaj na biochemicke vysetrenie krvi, tam ti zistia, aka latka chyba organizmu Ja sa idem tiez pytat na najblizsej poradni

siuzi
1. dec 2009

ahoj, skús magnézium,mne zaberie vždy,ak nie daj si zobrať odbery.

palanie
20. feb 2010

Ahoj, brala jsem v těhotenství a během kojení Kalcium + Magnesium, kupovala jsem v lékárně bylo to myslím Bioaktivní Kalcium+Magnezium. Byla jsem moc spokojená a i teď když mám někdy křeče mi pomáhá.

poki10
24. feb 2010

baby ked vas do lytka chyti krc, tak treba tahat spicku smerom k sebe. boli to, ale sval sa potom uvolni a je dobre...treba len chvilku vydrzat. inak magnesium jest...

miculienka
24. feb 2010

dobre vedieť, najbližšie budeme ťahať púliť pri tom oči od bolesti , a to je jedno aké magnézium, myslím tým či mi tehuľky môžme hociktorú značku

zdenkam
24. feb 2010

krce v lytkach su uplne bezne pocas tehu. Ja som ich tiez mala pri prvom tehu. Teraz cakame dalsie miminko a som v 2O tt a jedine ak sa idem natiahnut tak to mam. Treba sa natahovat zasadne ako tu pisete spickami smerom k sebe.
Isto pridu tie krce zas, este je na ne skoro.
Ale neni to nic alarmujuce babenky, netreba panikarit.

Ja som na to ziadne magnezium ani nic nebrala. Po porode zas vsetko v dobrom.

miculienka
24. feb 2010

no áno, to som si všimla, keď tak dobre spím a zabudnem sa, schuti si chcem natiahnuť nohy a vtom táákýýý kŕč ako svet

lena27
24. feb 2010

mě brali křeče do lýtek, ale i do nártů a beru na to vápník. hned po dvou dnech užívání se to skoro ztratilo. určitě to není normální a doktor by to měl vědět a napsat recept. proč bych si to měla kupovat, když to zaplatí pojišťovna ne?

annika11
2. mar 2010

🙂 ahojte abbenky, no ja som tiež zozačiatku dosť trpela...krče cez deň, v noci hocikedy...dr mi odporučila magnezium a horčík, ale pravdupovediac, čo mi pomáha vždy, keď dostanem kŕč, premôžem sa nejako a pocvičím špičkou chodidla, fakt to pomáha a úľava príde takmer okamžite, len treba dvihnúť špičku do 90 stupňového uhla k nohe....možno vám to pomôže tak ako mne 😀

collette
2. mar 2010

Ahoj holky,

s tím magnéziem/hořčíkem opatrně. Zvlášť ve 3. trimestru. Je to svalový relaxant - uvolňuje svaly, tím brání vzniku křečí. A to nejen vám, ale i miminku, které už v děloze cvičí. Takže pokud to přeženete, může mít pak mimi slabé svaly ☹

Pokud máte křeče způsobené nerovnováhou iontů (což je příčina naprosté většiny křečí v lýtku), osolte si jídlo. Ne moc, zase abyste nezadržovaly ještě víc vody, než už zadržujete, ale troška solinavíc neuškodí. Uvidíte jak to zabere.

selene
9. mar 2010

Děvčata,
tak mě křeč do lýtka chytla u porodu, přímo když jsem měla vytlačenou hlavičku venku. Měla jsem nohy v popruhách a křičela jsem ááááá, křeeeeč v noze. Naštěstí přiskočil manžel a napínal mě chodidlo. Ale porodní asistentka byla hustá, teď prý rodíme, ale ta křeč mě předčila všechny porodní bolesti 🙂

terjar
9. mar 2010

Tak se taky přidám. Občas mě to v noci vezme, mám to třeba 2 dny po sobě a pak týden nic. Dr. mi napsal magnézko, beru 1 tlb ráno a večer a je to dobrý.

selene: no to teda muselo být příjemné. Já si v tu chvíli vždycky myslím, že asi umřu a musím si rychle stoupnout, tak to nevím, co bych dělala na tvém místě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre