Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

selene
9. mar 2010

jak říkám, nezbývalo než křičet 😀 😀 😀

katarina.banska
27. apr 2010

baby, ja mavam krce kazdy dnom castejsie, ale nie v lytkach, ale vo vnutornej strane stehien hore. poznate to?
cim to moze byt? zeby to uz bolo nejaka predzvest porodu ? doteraz som krce nemala nikdy. dakujem za rady 🙂 🙂

vefi89
27. apr 2010

katka ja som mala celé tehu. a čím vyššie štádium, tým bolestivejšie kŕče. Laua si robí miesto, možno sa ti už pripravuijú pôrodné cesty. všetko máš teraz v bruchu ako sendvič, a možno aj práve to spôsobuje kŕče. a možno aj to, že tvoje nohy neboli zvyknuté na takú záťaž. nepremáhaš sa??

libka1
27. apr 2010

ked som bola tehu tiez som to mala, lekar mi predpisal magnezium a kazal mi nech sa ladujem bananmi 😀 preslo ma to, hned ako som porodila 😀 nastastie som to nemavala kazdu noc, ale ked som mala, stalo to zato 😝

zuzanockamt
27. apr 2010

ja beriem magnezium 3-krat denne 1 tbl a krce mavam pravidelne kazdu noc v oboch nohach naraz a trva to dost dlho, kym ma to prejde ... tak som zvedava, co mi na to dokina povie

tadotami
27. apr 2010

zaujala ma tato tema.ja som pri prvom nemala nic a teraz su tie krce neskutocne a velmi bolestive.hlavne v tych lytkach.no a magne b6 beriem 2x denne.

katarina.banska
27. apr 2010

ja tie krce nemam ani tak v noci ako cez den. a nie su velmi silne. ani sa velmi nepremaham, tak neviem cim to moze byt. nenosim ani vysoke podpatky. mala sa mi strasny mrvi v brusku.... ako keby uz chcela ist von a dnes som mala take mierne pichanie v podbrusku. ze by som sla coskoro rodit ? 🙂

zuzanockamt
27. apr 2010

tak u mna su tie krce hrozne silne ... a dlho to trva, kym prejdu 😝

elfka11
27. apr 2010

Ahojky holky,Já mám ted křeče čím dál častěji a magnesium mám předepsané už měsíc,zkoušíme ještě od paní doktorky na doporučení mazat na noc heparinem gelem,tak uvidíme.Nic jiného jsem na to neslyšela zatím co by zabralo.

eficka31
27. apr 2010

Ahoj, ja mám taký istý problém s krčami a bojím sa v noci aj pohnúť aby som ich nedostala. Doktor mi na to predpísal magnézium ale nerobí mi dobre. Dokonca raz ráno som mala päť takýchto kŕčov za sebou a to som nakoniec spotená zliezla z postele a týždeň som nevedela poriadne chodiť. Otec mi poradil, že treba krúžiť chodidlom a celkom to funguje, lebo dovtedy som iba čakala kedy to prejde.

slniecko01
28. apr 2010

Ahojte, aj ja som mala krče cez tehu, hlavne v noci, keď som si chcela nedajbože natiahnuť nohy 😖 . Potom ma lýtka aj týždeň boleli. Ani magne B6 mi nepomohlo, jednoducho to prešlo samé.

luckaa
28. apr 2010

Holky,já v těhotenství taky trpěla dost křečemi v lýtkách a co mi opravdu pomohlo bylo hroznové víno.Opravdu jsem ho jedla pravidelně každý den a aspoň u mě problémy přestávaly,ale jak se stalo,že jsem třeba dva,tři dny víno neměla,tak jsem zas trpěla.Teď jsem opět těhotná,takže pokud budou opět křeče,jdu opět do hroznového vína 😉 doufám,že i Vám to pomůže,aspoň některým jako mě.

vefi89
29. apr 2010

kŕče vznikajú nedostatkom živín v tele. takže tie, čo nimi trpíte, odporučila by som dať si spraviť rozbor krvi, potom sa príde na to aká látka vášmu telu chýba a dajú vám vitamínový doplnok. ja som to tak riešila, dostala som vitamín B12 a potom som nimi už netrpela. škoda že som si kázala vyšetrenie krvi až v 36tt 😅 😀

ivett2
29. apr 2010

Ja mavam tiez hrozne krce 🙄 . Minuly tyzden som o tom hovorila mojmu Dr. a povedal mi, ze to je nedostatkom magnezia. Vraj denne mozem zobrat aj 2 tabletky. Musim povedat, ze mi to pomaha. Tiez skoda, ze som o tom nevedela skor 😀

zuzanockamt
29. apr 2010

ja uzivam horcik az 3-krat denne ale teda zmenu co sa tyka krcov som nepostrehla 😒

terezt
30. apr 2010

Ja jsem pila magnesku a verim, ze mi to pomohlo...

henrik1407
28. máj 2010

ahojte, tak ja mávam také krče, že po nich mám aj 2-3 dni svalovku. Doteraz som mavala vždy len na pravej nohe, ale dnes to bolo pre zmenu aj na lavej. Beriem magne B6, ale zatial nepomáha a lytka si potom kremujem traumaplantom.

krivka5
28. máj 2010

ahojte...tak sa pridavam. aj ja teraz v tehu mavam krce v lytkach, ale iba ked sa natahujem. v sobotu som mala take strasne krce ,ze som este dva dni z nich mala svalovicu. no keby som to tu necitala , tak si myslim ze som sa len zle natiahla 😒

krivka5
28. máj 2010

a to beriem magnezko 2xdenne...

vefi89
28. máj 2010

mne pomáhalo keď som si nohy na noc fixovala 😉

kawasaki17
28. máj 2010

no ja tiez niekedy chytnem fajny krc...

medyna
30. máj 2010

ahojte, dnes v noci som sa na krce v lytkach 2-krat zobudila, ponatahovala som si trosku chodilo a preslo to... ale asi som tie krce nemala take silne ako som citala u niekolkych z Vas. Aj ked, neviem, spala som ... 😉
Ale nebolo to nic prijemne. aj som sa trosku zlakla, ze co sa deje. 8.6. idem do poradne, tak sa poinformujem, ze co a ako ... ked samozrejme nezabudnem (ako vacsinou)

zuzanockamt
31. máj 2010

ja som zacala uzivat teraz jednu tabletu vapnika a jednu tabletu horcika denne a krce uz nie su ... a ked tak len slabucke

medyna
31. máj 2010

ja teraz beriem Calibrum mami, nie presne podla navodu,ale tak 2-3 tabletky tyzdenne... no,asi to nestaci. 😒

mia13
16. jún 2010

Ahoj, me na krece taky nezabiralo magnezium, tak jsem o nich rekla doktorce a ta mi napsala Thiamin - jde o vitamin B1. Po nem uz krece skoro nemam, predtim byly kazdou noc. Da se koupit volne bez receptu.

luciebx
16. jún 2010

ja taky obcas mivam krece do lytek ale i chodidel.. spis teda citim ze to na me jde tak se rychle chytnu a zkousim to zastavit.. ale je to hnus.. ani se protahnout poradne nemuzu pac me to hned chytne... ale pry je to normalni v tehu mit problemy s krecema do noh...

pepsyna
17. jún 2010

mne pomaha magne B6-2 tabletky denne a krce mam uz len zriedka-a aj to uplne slabe,ze ani neviem ci to bol krc 🙂

hupcza
18. jún 2010

s magnézkem to je ošidné ...mírní tuhle svalovou aktivitu ..tedy i svalovou aktivitu dělohy ...nerozlišuje ....a té je teda u porodu dost třeba, takže brát to ke konci těhu je docela zahrávání si s přirozeným průběhem porodu ....

já teda v prvním i druhém těhu tomu předcházela zanním naprosto jednoduchýnm protahováním ještě v posteli (zakroužit kotníky, zakývat špiškou).....zabere to 3 minutky času a rozhodně to nemá žádné vedlejší účinky 🙂

a funkční to je, protože když jsem se ulila nebo zapomněla, hned jsem to poznala

janicka006
18. jún 2010

taky jsem na křeče trpěla a mudra mi ho ke konci těhu už nedoporučovala...právě z důvodů,které uvádí hupcza.V poslední části těhotenství už má i účinky,které nejsou k porodu žádoucí....

smithy
11. feb 2011

Zienky, ja som dostala v noci taky krc do lytka, ze som myslela, ye si radsej nohu od kolena odrezem, to bola taka supa, ze som muza zobudila, ten vyskocil z postele, nic mi nepomohlo, ked som sa snazila zatlacit prsty, nic, mohla som tou nohou krutit, nakoniec, som to nejako uvolnila. Hned som si to natrela. je dobra Alpa, ale ja na vetko udreniny, bolacky svalov, sliach, bolesti hlavy pouzivam Bieleho medveda, je to taka priehladna vodicka, vola sa to Embrocation v ang. dostat do v lekarni, v zelenom obale. je to vyborne, ale ak si to nanesiete, dajte pozor na oci, velmi stipe, nesmie sa pouzivat na slizniciach, len na vonkajsie pouzitie. No ale dnes ma ta noha strasne boli, tak si idem kupit horcik, a tu pohanku, ta je super. Magnezium beriem rano a vecer 500 a nic. viem, ake to je baby, musime to uz nejak vydrzat. ale inac si tehu uzivam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre