Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

saska73
6. dec 2006

je to nedostatok magnézia, kúp si ho v lekárni, poprípade MagneB6 😉

golemocka
7. dec 2006

No ja sa pridavam, som v 16. tyzdni a mala som to predvcerom. Je to hrozne,, celu noc to prichadzalo.. bleeee 🙂)

lucqa
7. dec 2006

Ahojte, ja som mavala najprv kazdonocne krce v nohach (celych, nie len lytkach) a neskor ma zacala palit zaha. Nevedela som co s tym a kolegyna mi povedala, ze to moze byt nedostatkom vapnika. Tak som zacala kazdy vecer pit 1/2 litra Acidka. Do 2 dni prestali aj krce a aj palenie zahy. A odvtedy som sa dobre vyspala 🙂

r123
7. dec 2006

ahoj!já mývala stejný problém.taky sem mývala křeče v nohách v celých a pila sem magnézium a začala pravidelně brát těhotenské vitaminy materna a pomohlo to.ovšem po porodu začaly znovu tak sem chvilku chodila na injekce na b-vitamin a doktorka mi nakázala pravidelně každý den jest obyčejnej b-komplex a celaskon a křeče sou pryč! 🙂

papula
autor
7. dec 2006

Dakujem kocky,ved ja za tym doktorom zbehnem pripadne mu zavolam,nech sa vyjadri 😉

majenka
7. dec 2006

Ahoj holky, tak na přesně tyto křeče docela trpívám...zjistila jsme, že mi pomáhá hořčík (magnesium).Takže občas zblajznu jednu tabletku a je po problémech 🙂

lola55
7. dec 2006

No tak ja som si najskor ani neuvedomovala ze mam krce, ani som tomu neprikladala ziadnu vahu......
Ked sa to vsak zacalo opakovat pravidelne som z toho dost zhrozena..... no ako vidim nie som v tom sama. Na poradnu idem najbližie 13.12. tak to skusim dr. povedat, uvidím čo mi na to povie. Ale pridávam sa k vám je to nepríjemné a velmi bolestivé..... niekedy ma z toho bolia celý den lítka ako keby som v noci behala 12minutovku 😠 Zistila som, že sa nemožem moc natahovat, prave vtedy sa prejavia najbolestivejsie....

geegee
7. dec 2006

aj ja som sa budievala na krce v lytkach, potom cely den boleli ako po behu 😀 Pomohlo mi magnezium obycajne, kupene bez predpisu v lekarni

mimec
7. dec 2006

ahojte, ja si dávam pozor na tie kŕče, lebo ked sa v noci preberiem, vždy sa natiahnem a tesne pred "príchodom" krča povolím, ale už sa mi stalo, že som to nestihla a skoro som sa od bolesti počurala - je to strašne nepríjemné, lebo nikdy neviem ako si mám natiahnuť či uvolniť nohu.
Ešte som sa chcela spýtať - kúpila som si masť na hemeroidy a v letáku je napísané, že vraj nevhodná pre tehotné a dojčiace.....čo vy na to?

manka
7. dec 2006

baby a nemate krcove zily?

lilla22
7. dec 2006

mne sa urobili take dve mensie krcove zily uz pred tehotenstvom, ked som uzivala HAK. tak som si teraz dala predpisat tehotenske pancuchy proti krcovym zilam a este som si jedny specialne kupila, tie maju aj anticelulitidny ucinok. Boli vsak drahe ako slak! 😠

aikihobaba
7. dec 2006

Ahoj papula ja som velmi trpela na krce v teho tenstve a dlhodobo som uzivala Magne B6 a velmi mi to pomohlo,magnezko je dobre aj keby si mala predcasne stahy maternice tak to je vlastne prevencia.Ja som to brala aj po porode chvílu a malinky je o.k.Ak mas tehotenstvo dobre tak ti to neuskodi ani babu.Packo

eps
7. dec 2006

Já beru hořčík, vápník a zinek v jednom (120 tablet asi 120 Kč), doporučila mi to zdravotní sestra-kamarádka, protože jsem jednu dobu měla křeče často. Beru to jako prevenci, protože v jídle toho moc nemám. Ale nevím, jak je to v těhotenství, asi bych to měla okounout, jestli to nevadí, ale snad ne, jsou to běžné minerály, které se stejně přijímají potravou. V těch tabletách je do 50% DDD.

zrzecka
22. jan 2007

taky jsem je obcas mela,bala to desne akutni bolest,ze sem vzdy myslela ,ze vyskocim z kuze...nastesti to vzdy trvalo jen treba 2 minuty ,takova jako krec,fuj,fuj..ale po tehu uz je od toho zase pokoj...Ja cetla ,ze to ma spojitost s kyselinou mlecnou...ve svalech..

carodkaa
22. jan 2007

Ahojky me na to doktor predepsal uzivat Magnezium a pomohlo to 😉

mamik
22. jan 2007

aj ja som mala tie hnusné krče, ale iba v noci a až okolo siedmeho mesiaca... lekár mi odporúčal šumivý calcium. najviac na to pomáha premasírovať si to lýtko, keď ťa to chytí.. Ale neboj, malo by to prestať a nemá to žiadne trvalé následky 🙂

denik
22. jan 2007

mamik masírovať kŕč sa nesmie, len naťahovať nohu (ak ťa to chytí do lýtka) hýbať chodidlom dopredu-dozadu a až keď kŕč odzni, vtedy si treba miesto masírovať.. čítala som to tento víkend v knihe pre tehuľky, nakoľko ma celú noc chytali kŕče do lýtka a stále v nich cítim bolesť.. podotýkam, že Calibrum Mami užívam už asi tretí mesiac, tiež MagneB6 a vybrala som už aj B-ové vitamíny (riboflavín, thiamín, pyridoxín aj kyselinu listovú) a nič.. kŕčové žily nemám, za to pri poslednom odbere krvi som mala modré celé predlaktie.. neviem, čím to je.. ani čo s tým robiť..

bianca
22. jan 2007

ahojte.Ja mavam krce aj ked nie som tehu.Sice nie casto,ale ak ano tak to stoji za to.Aj ked nohu natahujem aj tak ma to potom zvykne boliet par dni ako cert.Vraj sa to vola syndrom unavenych noh

denik
22. jan 2007

a ešte každý deň cvičím, tak si myslím, že aj rozhýbaná a prekrvená som 😅

majka07
22. jan 2007

ahojky, já křeče v lýtku měla před těhu teď ne, ale dostala jsem už celkem 3x křeč v koleni a můžu říci, to je šílený, zlaté lýtko, kamarádka říkala, že nejhorší je křeč ve stehně a když jde do nohy, no snad to bude ok, ale jak beru pravidelně vitamíny je to dobré 🙂 Při křeči doporučuji co nejrychleji vstát, ikdyž ta bolest je šílená, ale přejde to rychleji, než když zůstane natažená, tedy alespoň u mě to funguje:o)))

mimi109
22. jan 2007

ahojte aj ja to mavam 😠 raz som mala taky silny az som skoro zosalela od bolesti a nie a nie prejst 😖

ninocka
22. jan 2007

ja som cele tehotenstvo cvicila a ziadne krce som nemala cize odporucam

mamik
22. jan 2007

denik - ďakujem. myslela som precvičiť, presne tak ako si to písala... 🙂 bolo to dosť nepríjemné, hlavne v noci, keď ma zobudila tá príšerná bolesť... ale ako prišlo, tak aj odišlo...

mamacat
28. mar 2007

pridavam sa k vam aj ja 😢
vcera v noci ma to zastihlo, myslela som si ze umriem (manzel ze asi uz rodim), taka bolest...! zobudila som sa na krce v obidvoch lytkach a chodidlach! nemohla som sa pohnut! myslim ze sa to stalo pri natahovani sa.
Vitaminy beriem, aj vela mlieka pijem, cvicim aerobik, a v praci beham cely den... ☹
baby, mali ste to az do porodu? ako casto?

dadulik
28. mar 2007

mamacat, napodobne, chyta ma to obcas v noci v lytkach, tiez si manzel myslel, ze uz rodim 😀
Prisla som ale na to, ze ked sa snazim spat s mierne pokrcenymi nohami, nie vystretymi, tak krce nepridu. 😝

kitka123
28. mar 2007

mamacat po porodu ani raz, vsechny tyhle tehotenske "radosti" aj s tehotenstvim skoncily, nastesti. Pak ma clovek zas jine 😉 🙂

escada17
28. mar 2007

ahojte, no v prvom tehu som to mala i ja, niekedy som az plakal, lebo som si nemohla pomoct, bola som dokonca na specialny ultrazvuk, ci nemam v nohach krvne zrazeniny, ale nepotvrdili sa, tak ktovie...asi to magnezko treba a pit vela tekutin...

janeette
28. mar 2007

joooj,krče,mna chytaju od stehna a sakra to bolí.Predtým som o nich ani nesnívala,a zrazu su tu.no len sa bojim,aby ma taký krč nechytil na porodnom stole v tom najlepšom. 😝

binki
30. mar 2007

A zkoušely jste kromě přípravků z lékárny papat dýňová semínka a jiné oříšky?
Proti křečím mi to moc pomáhá.

natal
3. apr 2007

Nuz ja pijem dost mliecka, mam aj pohyb, beriem vitaminy pre tehotne a aj napriek tomu ma krce do lytok v noci chytaju. Zo zaciatku sa to dalo vydrzat a preslo to. Uz asi take tri tyzdne nic, ale dnes v noci som dostala taky silny krc do lytka, ze som az plakala. V zivote som taky silny krc do nohy nedostala. Nechcel povolit a opakovalo sa to az kym som rano nevstala. A samozrejme moj manzel skonstatoval, ze to nie je tehotenstvom, ale z toho, ze stale nosim opatky 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre