Kŕče v lýtkach cez noc počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

papula
6. dec 2006

Ahojky.Babulky chcem sa vas spytat stretla ste sa niektora pocas tehu s krcami do lytiek pocas noci?ja som mala tuto noc je to nieco hrozne 😢 Bojim sa ze sa to bude opakovat,lebo moja mamina te mala pocas tehu tiez 😖 Ak s tym mate niektora skusenosti nepomahala vam na to nejaka metoda,alebo nejake masaze a tuhe maste?

lejla77
6. dec 2006

papula:
ja nie som tehotna a mavam to tiez. Je to fakt hrozne. Moja znama mi povedala, ze je to tym, ze mam malo vapnika. Tak neviem.

petruska77
6. dec 2006

papula, ja to mavam dost casto. Aj tuto noc som sa zobudila na hrozny krc. Doktorka mi kazala pit mineralky s magneziom, tak si kupujem taku velku modru Magnezku a musim povedat, ze uz tie krce tak casto nemavam...

certica
6. dec 2006

papula, ja som tiez mavala sem tam krce do lytok. Je to normalne, nic som s tym nerobila, ale mozno pomoze magneB6. Pravdepodobne krvny obeh nie je taky dobry a ked v noci bez pohybu a mas tak trochu stuhnute svalstvo, objavia sa krce. Hlavne nerobit prudke pohyby a prudke natahovanie sa. Viem, ze je dobry aj draslik na krce, tak skus papat trebars banany. Masaze tiez neuskodia, lebo sa ti lepsie prekrvi tkanivo, ale v noci sa sotva budes kremovat... Moc som asi nepomohla, ale vela tehu mava tieto problemy, co viem 😉

papula
autor
6. dec 2006

Petruska lenze ja tu magneziu nemozem pit je mi z toho hrozne zle a viac krat som z toho aj vracala 😖 Tak to asi riesenie pre mna nebude ☹

peha
6. dec 2006

ahoj, je to nedostatok magnezia.
doktor mi na to dal magnezko pre tehotne - nie na volny predpis, a urcite to spomen dr. pretoze to ma predzvest aj niektorych inych sprievodnych priznakov. teda nedostatok magnezka moze sposobit v neskorsich tyzdnoch krce a spazmy - stahovanie maternice, takze tymto magneziom sa tomu predchadza. rozhodne sa odporuca, a myslim, ze len mineralky nestacia. povedz to dr.
drzim palceky 😉

papula
autor
6. dec 2006

Dik certica bananov papam dost a mozno sa mi to casto stavat nebude pocas tehu som mala zatial len jeden 😠 dufam,ze sa to opakovat nebude 😉

certica
6. dec 2006

ako som spominala, to magneb6 je dobre na uvolnenie a ukludnenie aj maternice aj ostatneho svalstva aj doda celkovy klud ako taky.

papula
autor
6. dec 2006

Peha u doktora som bola v piatok a zatial som to este nemala a teraz idem az v januari na sono sice idem za 2 tyzdne,ale tam to budem hovorit nadarmo,lebo na sono chodim inde ako ku svojmu lekarovi.Myslim,ze mu to staci povedat az ked tam pojdem ak sa to nezopakuje. 🙂

papula
autor
6. dec 2006

No skor to poviem lekarovi a ten nech mi skor predpise nejake magneziove vitaminy to bude asi rozumnejsie 😉

certica
6. dec 2006

Tie krce sa zvyknu zhorsovat postupujucim tehu, mne napriklad posledny mesiac rano po zobudeni neslo poriadne otvorit dlan a natiahnut a vystriet natiahnute prsty, proste mi ich tahalo do vnutra, ako ked na teba selma vytiahne skrcene pazuriky 😀

dorotka
6. dec 2006

kocky ja som uz niekde citala a vcera aj pocula v sama doma vyjadrenie od lekarky ze krce sposobuje aj nedostatok vapnika a ten si odburavate aj ked jete vela sladkeho 😉

lienka.
6. dec 2006

ahoj ja som mavala strasne krce v noci,kupila som si Calibrum mami a preslo to.Je to z nedostatku magnezia.

zebricka
6. dec 2006

MagneB6

silvinka
6. dec 2006

papula ja berem aj magnezium aj vapnik a pijem magneziu a nic nepomaha, treba to pretrpet, ja mavam krce nieledn v lytkach ale aj v stehnach,narte a chodidlach, boli to jak slak, budim sa na to v noci ale tesim sa ze to snad uz o 3 tyzdne skonci

katrin
6. dec 2006

osobne mi pomáhalo jesť každý deň 1/2 tvarohu (toho klasického, nie odtučneného) a mať stále nohy v teple, hlavne v noci som mávala aj podkolienky na sebe 😀 Inak, doktor mi predpísal Magne B6, ale ku koncu tehotenstva už nič nezaberalo, ani konské dávky magnézia, pretože detičky mi tlačili na nejaké nervy...

Inak, vyskúšala som zábaly s mentolovou masťou na noc, lenže na tú masť som dostala alergiu 🙄 , ale v podstate to teplo z mentolu mi pomáhalo.

protea
6. dec 2006

Ahojky,
musím to zaťukat-ťuk ťuk ťuk ale už delší dobu jsem křeč neměla.
Jenže tak před měsícem mne chytala každou noc ne jen do lýtek, ale i do chodidel.
Zjistila jsem, nebo jsem vypozorovala že mne chytaly křeče když jsem přes den méně pila.

papula
autor
6. dec 2006

Ja som tie krce mala aj pred tehu,ale to bolo uz davnejsie este,ked som chodila hyrit po nociach a v tedy som to mala pomerne casto potom to preslo a ako som potom neskor robila v jednom bare tak sa mi to objavili znovu 😠 Vtedy som sa na to pytala mojej lekarky a te mi vravela,ze to moze byt aj s unavy,ze dlho pracujem atd.. teraz vlastne robim od 09.00-18.00-hod.Mozno to je vala,ale ja sa unavena moc ani necitim a teraz mam dobru robotu,ze sa ani moc nenamakam 😅 a oproti tomu co som robila pred nedavnom od 10.00-00.00 hod no hruza 😖

georgine
6. dec 2006

ahojky,
já mela krece docela casto uz od 25tt, snad pomalu kazdou noc.. a bylo to celkem drsne, budilo me to v noci a kazdou noc jsem se obávvala kdy to zase prijde.. doktor mi dával pravidelne vapnik a kdyz jsem mu rekla o krecís.. tak magnesku a stahovací obvazy.. ze s nima mám chodit pres den.. nekdy me to totiz chytlo i pres den.

andrea73
6. dec 2006

Tak já jsem křeče do lýtek začala mít teprve nedávno a to beru již delší dobu magnezko-3x denně 2 tablety. Poprvé mě to chytlo po těhu plavání....bylo to i tím, že jsem měla ztuhlé svaly za tu dobu, co jsem přestala se sportem, což bylo hned na začátku těhu. No a ted se mi to vrací skoro po každém cvičení a plavání. Je fakt dost nepříjemný, ale ptala jsem se na to a v těhotenství je to fakt docela běžné. Zkusím ty stahovací obvazy a banány 😉

peha
6. dec 2006

magne b6 mi gyn vyslovene neodporucal, nie je vhodny pre tehule.
radsej to magnezko na predpis, to je vyslovene pre tehotne a pre kojacie mamy.

samera
6. dec 2006

ja uz som dlho krce nemala, pytala som sa na to aj odbornikov a kazdy mi povedal nieco ine, ale uz som zabudla 😅 ale ze vtedy je dobre, vyskocit hned z postele na rovne nohy a masirovat to......no tak to som este ani raz nerobila, sa mi chce, ale je to hnuuuusnaaaaa bolest..........teraz sa mi nieco mari, ze mi niekto spominal pitny rezim

titkovamiriam
6. dec 2006

ahoj papula.Aj sa som v noci vyskakovavala s postele na krce v lytkach.Pomohlo mi vecer si ich natriet alpou,alebo lesanou a cez den ich co najviac vykladat.No nie prekrizene ale vedla seba.Dobre je aj magnezium.

paja123
6. dec 2006

krece pry byvaji nejcasteji kvuli nedostatku magnezia.Mam je docela casto, mam podle doktora stale uzivat magnezium a opravdu to pomaha. Pry to ma dnes kazda druha zena.Nevim jak je to s mnozstvim horciku podavaneho v tehotenstvi,protoze ja zatim teho nejsem.Ale krece dostavaim i do prstu na nohach, vetsinou kdyz dlouho horcik-magnesium neberu. Pak jak ho zacnu brat tak se to zlepsi.Pry nektere z nas proste ten horcik v tele nemuzeme udrzet ci co,tak ho tam musime dodavat.Nekdy mam strach abych tak silnou krec nedostala jednou pri porodu. nevim jak silne ty krece do lytek mivate, ale ja bolesti nekdy az brecim a pak me po tom nekdy i 2 dny jeste to lytko boli

musko
6. dec 2006

Ahoj!
Ja tiež myslí, že je to nedostatkom magnézia. Skús doplniť buď tou Magnezkou, alebo po porade s Tvojim gynekológom normálne šumivými tabletami Magnezia. To by malo pomocť. 😉

terezia
6. dec 2006

Ja som mavala nad ranom krce v lytkach aj ked som brala Magnesium. Mne dr. povedala nech si kupim v lekarni Thiamin. Myslim,ze je to z rady vitaminu B. A mne to pomohlo. Kedze je to len vitamin tak ti to nemoze nejako ublizit.

andrea73
6. dec 2006

Paja123-taky to mám někdy tak silné, že brečím....zrovna před 2 týdny jsem dostala křeč do obou lýtek najednou a to byl mazec ☹ . Potom jsem 2 dny nemohla pořádně na obě nohy došlápnout, každý krok byl velmi bolestivý. Pak mi otec udělal masáž a pomohlo mi to.

paja123
6. dec 2006

jojo jak mi rekl doktor, je to napsorto normalnia ma to 50 procent zen, takze je to sice hoooodne neprijemne, ale da se tomu predejit a hlavne, neni to zadna nemoc.Ale hrozne to obtezuje.uz se mi to jednou stalo i pri milovani ☹
No ale jen jednou nastesti🙂

mitinka
6. dec 2006

papulka ja ked som bola tehu som brala vsetko pre tehu co sa dalo lebo som mala malo zeleza a mala som ten isty problem cim dalej som dochadzala do tehu(teda mesiace)tym castejsie som to mala.povedala som to aj svojej lekarke a povedala mi ze to je normalne ale bolest poriadna ja som aj cele noci preplakala od bolesti🙂)

lindda
6. dec 2006

cafte tehulky aj mna to dnes v noci postihlo strasna bolest este cely den som to citila ,,,,,,,,, neprijemne, ale prezijeme to nejako 😉

alysea
6. dec 2006

Ahojte, ja som mala tiez brutusne krce v nohach , vykrucalo mi lytka do opacnej strany . Bola to sila . Papula ak sa ti to zopakuje , necakaj do januara , zajdi za lekarom , ved on je na to , aby ti pomahal a nie len v case , ked mas planovane kontroly . Ja som niekedy bola u neho aj dvakrat do tyzdna . Som toho nazoru , radsej byt za blbu a otravnu ako si neskor nieco vycitat . A tymi vitaminmi calibrum mami / babyplan / nemas co pokazit , tie si kup urcite , ak nepomozu na krce , aspon tvojmu telu dodavaju to , co si drobcek odobera .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre