Krčok maternice 3,8cm. Je to veľmi málo?

kukulkaja
17. máj 2007

Ahojte, chcem sa s vami poradit. V 12 tt som zacala krvacat a ked doktor zistoval pricinu, prisiel na to, ze mam kratky krcok a asi ma budu musiet po 16 tt zasit. Krcok mi nameral 3,8 cm. Je to az tak velmi malo? Vobec neviem, ako sa maju tieto hodnoty pohybovat. Dakujem za kazdu odpoved.

safiah
22. máj 2007

ahoj jeny a na kolko ti ho zvysil a ake beries ja tiez beriem len nechcem sa predavkovat hehe ale striedam to aj s pripravkami na prirodnej baze.
agka aj ja sem tam polezim so zadkom hore ale boli ma z toho kostrc auu.tak dlho nevydrzim ale aj tak stale som v lezacej polohe.tak vsetkym krasny den konecne u nas prsi bude sa dobre ucit. papa

adkag
22. máj 2007

jeny a da sa ti krcok nahmatat? lebo ja ho mam dost vysoko a len tazko sa mi ho v niektorych polohach podari nahmatat.

safiah, aj ja ked tak lezim,ma bolia krize,takze nevydrzim dlho. ja teraz chodim do prace,uvidim co mi povie lakarka na poradni. ale zatial je brusko oki,aspon posledne dni,tak snad to bude dobre. v praci sedim viac menej za pc, obcas treba ist cosi vybavit,inak v pohode robota,ani stresy tu nejak nemam, tak chodim do prace.

adkag
22. máj 2007

jeny a ty si na pn ci chodis do prace? a mas aj nejake bolesti?

jeny
22. máj 2007

uživam magnezium lactici mám ho jesť 4x denne po pol tabletke.Lenže nie vzdy to dodržím lebo v príbalovom letáku je že 2hod pred a po užití sa nesmu mliečne výrobky jesť tak to by som nemohla celý den nič také zjesť.

kaceenka81
22. máj 2007

jeny já mám taky čípek hrozně měkký,a na poradnu jdu zítra tak se strašně bojím.naposled mi naměřili 2,8,děsí mě kolik to bude ted!

adkag
22. máj 2007

jeny, ja beriem tiez magnezium lactici ale 2x denne jednu tabletku. ale asi zacnem brat magne B6, vraj to je lepsie,neviem preco.

safiah
22. máj 2007

agka a kolko je tam toho magnezia v jednej tablete v mg?lebo ma zaujima kolko toho mozem popapat 😝

adkag
22. máj 2007

je tam okolo 500 mg v jednej tabletke. a magne B6 sa moze v tehotenstve len 2 denne. mne tak aj lekarka nakazala brat.

jeny
22. máj 2007

Adkag,mne sa dá v pohode nahmatať predtým ked som ho skušala tak bol upne tvrdý stále a teraz je zas úplne makky.Ja niesom na PN som nezamestnaná lebo hned ked som zistila že som tehu tak som dala výpoved,mala som zlú robotu. Bolesti mám stále nejaké,väčšinou ma pichá raz na jednej,potom na druhej strane podbruska,inokedy zas také mierne krče uplne dole v podbrušku.Bábo citim väčšinou úplne dole,je podla mna až moc nízko.

jeny
22. máj 2007

Kaceenka 81,som zvedavá čo ti dr. povie potom daj vedieť hádam to bude ok.AKo ti namerali tu hodnotu,ultrazvukom? Mne vobec dr. nič nemeral.

adkag
22. máj 2007

tak ja si ten krcok teraz vobec neviem nahmatatm je mozne ze niekedy je vyssie a niekedy nizsie?

kikinka
22. máj 2007

ja som mala pred dvoma tyzdnami tiez skrateny krcok mali ma zasivat ,ale po prelezanom viknde sa mi vsetko vratilo naspat do normalu,ale lekarka mi odporucila prestat pracovat ,vela odpocivat, takzesi uzivam predcasnu matersku 😉

kaceenka81
22. máj 2007

to se měří UZ.ale mám ho ted hodně měkký,tak mám strach.držte mi zítra pěsti,já se tak bojím...

adkag
22. máj 2007

kacenka, jasne ze drzime palce, nech je krcok oki a poslucha. ja sa takto budem bat o 2 tyzdne,ked pojdem na poradnu. aj ked uz aj dneska ma vselico naPADA, KED SI NEVIEM NAHMATAT TEN KRCOK, CI sa mi neskratil moc.

kaceenka81
22. máj 2007

adkad to je divný zkus dřep nebo v předklonu na toaletě,musíš ho tam mít.a otvůrek je spíše směrem dopředu.

adkag
22. máj 2007

kacenka, asi ho mam len si nan nedociahnem, asi ho mam vyssie alebo kratke prsty 🙂 . ja s tym mavam problem, vacsinou ho nahmatam len tak tak, len koniec.ale este skusim ako ty pises

safiah
22. máj 2007

tak take cosi som ja neskusala ale uz to je mozno aj zbytocne ked ma zasili ale adka mozno to bude len kratkymi prstmi. 😉

adkag
22. máj 2007

ja som niekde uz davnejsie citala, ze krcok sa pocas dna meni, raz je vyssie, raz nizsie. neviem ci to plati aj v tehotenstve. ja som si ho sledovala uz aj pred tehu kvoli plodnym a neplodnym dnom.

safiah
22. máj 2007

ahha tak ta moja nevedomost spociva v tom ze hoci som neotehotnela hned som si take nemerala ani bazalnu ani plodne a teda ani netusim ako sa to robi. 🙂 ale teraz si to asi nezacnem kontrolovat chytim steh a zlaknem sa 😀

sisulik
22. máj 2007

safiah...co ty tu? krckujes??? 😀

adkag
22. máj 2007

safia, ja som si hlavne hlien sledovala a to tiey sa na krcku sleduje

safiah
22. máj 2007

no vidis nie len na statnice sa teraz ucim este aj o takych veciach sa dozviem skoda ze sa nebude skusat z tehotenstva 😀 sisulik safi ma pauzu uz jej z dobyvania sisikuje

safiah
22. máj 2007

len sisulik ty si uz krcok nehladaj

adkag
22. máj 2007

sisulik,tak v tomto som ja borec, mam toho nastudovaneho az az. moj drahy sa smeje ze mi diplom postou pride a ze mozem doktorov ucit 😀.

inak uz som ho nasla potvoru, ked som si cupla,ale v inej polohe vobec.aj mne sa zda makky nejaky,ale tusim ja ho mam taky stale,tak neviem.

safiah
22. máj 2007

jooooj dievcata idem aj ja hladat? agka ak chces ja ti jeden diplom vyhotovim 😀

sisulik
22. máj 2007

safiah...ja som si ani necitala co si tu pismenkujete...hehee...
ja o svojom krcku viem zatial len tolko, ze sa ani neotvara a ani sa neskracuje...ale uz by naozaj mohol... 😠

safiah
22. máj 2007

tak to by si mala trenovat ako agka pise snad sa spamata pripadne sa zlakne a otvori sa.

safiah
22. máj 2007

prave mam v bruchu futbalovy zapas...len by ma zaujimalo ze ci sa nahodou nekopu navzajom a ci ich to neboli juuuj

sisulik
22. máj 2007

ja som zvedava co za zapas budem mat dnes vecer ja po 1kg ceresni co som do seba dnes napchala... 😀

safiah
22. máj 2007

to bude prestrelka ako som ti uz pisala v sms

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre