Krčok maternice 3,8cm. Je to veľmi málo?

kukulkaja
17. máj 2007

Ahojte, chcem sa s vami poradit. V 12 tt som zacala krvacat a ked doktor zistoval pricinu, prisiel na to, ze mam kratky krcok a asi ma budu musiet po 16 tt zasit. Krcok mi nameral 3,8 cm. Je to az tak velmi malo? Vobec neviem, ako sa maju tieto hodnoty pohybovat. Dakujem za kazdu odpoved.

andara
22. jan 2009

Ja mela nejaky tabletky na zavadeni 😉 on te doktor ohlida neboj,chce to se setrit at neni tlak na ten cipek a jeto v poho 🙂

geegee
22. jan 2009

Ahojte,
ja som mala pri oboch detoch problemy s krckom. Pri prvom sa "len" skracoval, pri druhom sa ku skracovaniu pridalo aj otvaranie. OD 15tt som sa zacala otvarat, no dotiahla som to v oboch pripadoch do konca a rodila som vzdy 3 dni po vyratanom termine. Lezat, lezat, lezat...ja som si odlezala 2x po pol roku. V druhom pripade to bolo o to tazsie, ze som uz mala 2 rocneho syna 😒

lilix
2. apr 2009

ahojte kto mi vie poradit, moze byt krcok 3cm od vchodu do posvy? tak nizko? dik prosim IP

dominkira
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisilda
29. aug 2009

lilix tak to neviem ja ho mam zhruba 7 cm 😉
kocky chcem sa opytat aky je postup pri zasivani krcka maternice prve babo bolo velke a mam spadnutu maternicu dole no lekar mi povedal, ze je to normalne teraz ma ale trapi krcok zda sa mi otvoreny a to som v cca 4 tyzdni tehotenstva.

doublemamca
30. aug 2009

ahojte holky,chcela by som sa opytat,ci nahodou niektora neviete ako nebezpecne je skratenie krcka na 2cm a branka pre prst otvorena,vnutorna zatvorena...len ze ci nahodou nemate niektora s tym skusenost

bobacik_29
30. aug 2009

doublemamca a ved ty si uz coskoro aj za vodou este tyzden dva a uz to nie je nebezpecne

drobcekli
6. sep 2009

Ahojte, chcem sa spýtať ako Vám zistili skrátenie krčka. Klasickým vaginálnym vyšetrením alebo ultrazvukom?
Ďakujem

loren
6. sep 2009

to je nalez ktori mozes mat este dlho ja mam krcok 1,5 cm a otvorena som na prst uz 3 tyzdne

natinka228
8. feb 2010

ahooj chcela by som sa opytat co znamena ked mam krcok na 1cm....dnes som bola v poradni a mi to doktorka povedala noo mam každu chvilku rodit a neviem ci je dobre ked je na 1cm

jankavivien
28. apr 2011

@doublemamca Ahoj🙂 Chcem sa ta opytat ako dlho od vysetrenia ked ti zistili skratenie toho krcka si porodila?Ja som bola pred 6dnami na CTG vyslo mi ze mam pravidelne stahy maternice kazdych 10min. ale bez bolesti. Ked ma vysetrili tak ze mam skrateny o 2cm alebo na 2cm nerozumiem tomu velmi a ze som otvorena na jeden prst...Hlienova zatka mi zacala postupne odchadzat este tri dni pred tym vysetrenim ale po nom trosku viac...Som v strese ze ako dlho to este bude trvat a pojdeme rodit 🙂 Oni vraveli ze do 2dni a preslo uz 6dni...tak nevem ako dlho este 😖 dakujem 🙂

neuska
21. nov 2011

Ahojte poradite mi som v 36 tyzdni a mam skrateny krcok na 2,0 cm a som zatvorena co to znamena a je to v poriadku dakujem.

tinki
21. nov 2011

@neuska Áno, je to v poriadku. Ak si ešte zatvorená, tak zatiaľ pôrod nehrozí. A v 36.týždni je už bábätko vyvinuté, takže aj keby si rodila, je to v poriadku. Samozrejme každý deň navyše je len k dobru, pretože sa obaľuje tukom a silnie. Ale ty ešte pravdepodobne nejdeš rodiť.

neuska
21. nov 2011

@tinki aha dakujem krcok maternice sa musi skracovat ze lebo telo sa pripravuje na porod aby bol v 40tt skrateny uplne a potom sa zena otvori tak je to niejako

tinki
22. nov 2011

@neuska presne tak.. 😉

julie1412
22. nov 2011

@neuska Je to v poriadku. Ja mam krcok skrateny na 2 cm uz od 25.tyzdna a vonkajsiu branku otvorenu na 1 prst, takze uz dva mesiace lezim a beriem lieky na zastavenie kontrakcii. Neboj nic, si uz v 36.tyzdni, babo je dostatocne vyvinute, keby si aj hned porodila, nemalo by mat vyrazne problemy. Drzim palce, aby si to potiahla aspon do 37+0, to by uz nemal byt ziadny problem🙂

neuska
22. nov 2011

@julie1412 aha no a ty si v kolkatom tt dakujem ti velmi pekne podobne aj tebe hadam vydrzim lebo dalsiu kontrolu mam az 5 decembra v 38 tt a ja si zasa myslim ze keby ze to neni v poriadku nedala by ma az o 2 tyzdne

julie1412
22. nov 2011

@neuska Ja som v 35-tom, o tyzden v pondelok idem na prietoky. Doktor povedal, ze uz sa budeme vidat kazdy tyzden, ale poistovna to nepreplaca, tak som musela zaplatit 20 eur. Dceru som porodila v 38-om, tak dufam, ze aj teraz to tak vyjde, lebo nerada by som bola na Vianoce v porodnici.

neuska
22. nov 2011

@julie1412 potom mi napises prosim ta ako ti vysli vysledky s tych prietokov jasne neboj bude vsetko v poriadku ja ti to prajem aj ja chcem byt na Vianove doma 🙂)))

julie1412
22. nov 2011

@neuska Jasne, dam ti potom vediet🙂

neuska
22. nov 2011

@julie1412 Dakujem prajem vela stastia 🙂))

julie1412
22. nov 2011

@neuska Vdaka🙂 a aj tebe vela stastia🙂

tehulka21
22. nov 2011

ja mam 2,5 cm.. ☹

evabelk
23. nov 2011

Norma pro délku děložního hrdla je 3-4cm....co vím, tak pod 3cm to je k hospitalizaci. Ale záleží na týdnu těhotenství. V 36.týdnu bych to už třeba neřešila...hranice pro porod v malé porodnici je 34.týden, pak už by mělo být mimi OK. Ale samozřejmě, čím déle v bříšku vydrží, tím lépe 🙂 ideál je po 37.týdnu

andilekanitka
23. nov 2011

já od začátku měla jen 2cm a nikdy mi na to nikdo nic neřekl a celé těhu bez problémů 🙂 ťuk, ťuk

elana
23. nov 2011

pohmatové vyšetření (hodnocení CS, zkrácení krčku apod.) naprosto nic neříká o tom, kdy žena porodí, má to význam maximálně v průběhu porodu, jestli se žena otvírá už nebo to nepostupuje...doktoři tím zbytečně straší. Jediné, co má význam, je změřit okolo 27.tt tvar vnitřní části čípku a délku čípku ultrazvukem (cervikometrie), pokud je delší než 25mm, neměl by do 36.tt předčasný porod hrozit (resp. je tu riziko cca. 0.1%). Takže klid. Někdo běhá s CS 5 od 30.tt a přenáší a někdo jde od doktora s CS 0 a v noci mu praskne voda a do rána je mimčo na světě. To není můj výmysl, mrkněte někdy na poradnu dr. Kouckého, známého a zkušeného porodníka od Apolináře (na porodnice.cz), opakuje to denně...

julie1412
28. nov 2011

@neuska Ahoj, tak ako som ti slubila, ze ti dam vediet: dnes som bola na poradni, aj na prietokoch, vsetko v poriadku, krcok 2 cm, volny na 1 prst, maksi, doktor povedal, ze to vyzera, ze do Vianoc porodim. Tak sa strasne tesim, lebo na Vianoce chceme byt uz pekne vsetci spolu doma. Prietoky su tiez v pohode, ani tabletky proti tvrdnutiu bruska uz nemusim brat. Super 🙂 Dalsiu poradnu mam o tyzden, tak uvidime, ci to uz bude posledna, alebo este nie 🙂

neuska
29. nov 2011

@julie1412 ahoj tak som rada ze je vsetko v poriadku🙂 a co vlasne cakas? ja idem na poradnu teraz v pondelok tak som zvedava co a ako a dufam ze aj mna potesi ze budem na Vianoce doma nech uz to mam za sebou a nech je vsetko o.k aj tebe prajem 🙂

julie1412
29. nov 2011

@neuska ahoj, ja cakam chlapceka a ty? Drzim palce u lekara, nech to do vianoc stihnes aj ty🙂

neuska
30. nov 2011

@julie1412 aj ja cakam chlapceka tento rok je to sami chlapcek dakujem ti no hadam to stihnem 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre