Krčok maternice 3,8cm. Je to veľmi málo?

kukulkaja
17. máj 2007

Ahojte, chcem sa s vami poradit. V 12 tt som zacala krvacat a ked doktor zistoval pricinu, prisiel na to, ze mam kratky krcok a asi ma budu musiet po 16 tt zasit. Krcok mi nameral 3,8 cm. Je to az tak velmi malo? Vobec neviem, ako sa maju tieto hodnoty pohybovat. Dakujem za kazdu odpoved.

safiah
17. máj 2007

ahoj kukulkaja ja sice tie hodnoty neviem ja som ho mala skrateny tiez v 20 tt ma zasili zatial je vsetko vporiadku len sa treba setrit.
a este zasitia sa neboj.

klararas
17. máj 2007

Opravdu se neboj, mě už ho zašívali ve 12tt

biba12
17. máj 2007

Ahojte,

ja som bola teraz na ulttrazvuku a mne namerali 3,99 cm. Ale ze vsetko je ok. TAkze Ti asi neporadim. Mozno to zavisi od zeny. Skus napisat na www.mamatata.sk a tam su poradne, aj gynekologicka a do 7 dni mas odpoved. Naozaj sa snazia. A odpovedaju lekari. Ja som tam uz pisala a dostala som odpoved. Drz sa.

anett1
17. máj 2007

ahoj kukulkaja ja som sa otvárala a bola som v nemocnici a to tak v 30 tt ale už ma nezošívali a krčok som mala otvorený na 2cm skus napísať aj na www.antikoncepcia.com a tam ti zodpovedia na tvoju otázku behom niekolko hodín. ale určite ta budu zašívať ale ako ti písala safiah neboj sa a setri sa nič nerob len odychuj. pa pa

radca
17. máj 2007

Holky, co to znamená, když Vás zašijou? Zašijou co? Vchod do pochvy, a stehy jdou vidět?

kukulkaja
autor
17. máj 2007

Ahojte, dakujem vam velmi pekne za odpovede. Zajtra idem na kontrolu, tak sa doktora rovno opytam, co a kolko je normalne.
Radca, to zasivanie je, ze ti zasiju krcok maternice, cize nie vchod do posvy a teda stehy nie su vidno.

belda
17. máj 2007

zašití neboli cerkláž.provádí se i ambulantně.to se udělá takový kruhový steh okolo čípku, aby se zabránilo otevírání 😕

emmy3
18. máj 2007

ahoj kukulkaja, normálna dĺžka cervikálneho kanála, ktorá sa dá odmerať iba vag. sondou na USG je asi 4 cm. pri vag. vyš. sa meria dlžka hrdla a to by malo byť v tvojom prípade ešte 2 cm uzavreté.
Takže podľa mňa trochu kľudu a všetko bude ok.

bubaczik
18. máj 2007

belda cerklaz sa nerobi ambulantne..je to zakrok pod narkozou..mne to uz robili dva krat 😉

safiah
18. máj 2007

ano suhlasim s bubaczikom ja som si polezala takmer tyzden v nemocnici pustaju az 4 dni po zakroku aj skor ak nie su komplikacie.

adkag
18. máj 2007

safiah aj si mala nejake bolesti? alebo ako ti zistili ze mas skrateny krcok? ja mavam bolesti uz od 15tt a naposledy v 22tt som mala krcok ok,ale sa bojim,ci sa mi medzitym neskratil. na poradnu idem az o dva tyzdne, tak snad budeme dovtedy oki.
inak som myslela ze po zasiti sa lezi v nemocnici 2 tyzdne,aspon u nas som tak pocula.

svetluska.p
18. máj 2007

auuu, hrozna predstava.... 😕 😅 .

adkag
18. máj 2007

svetluska, no hrozna,ale ked to ma byt dobre pre mimi,vydrzime 😉

safiah
18. máj 2007

ahoj adkag tak ja som citila tlaky ja cakam dvojicky tak asi preto mala som pocit akoby som mala v brusku kamene ktore tahali a tlacili.chodim do rizikovej poradne no v ten den neordinoval lekar tak som sla za mojou gyn.ta ma vysetrila a rovno napisala papier do nemocnice a povedala ze hoci je rano nieco v poriadku tak vecer byt nemusi a ze by bola rada aby ma zosili.
tak som sla do nem.a tam ma vysetrovali niekolko krat no uz som pocula ze ho mam skrateny a aj makksi.potom ma dva dni napichavali infuziami ☹ to bolo moc neprijemne a na tredi den som sla na zositie.zakrok je bezbolestny.a pustili ma domov skor nie az po 4 dni ale asi na treti den kedze som nekrvacala, len tesne po zakroku malilinke drobatko krvy.

adkag
18. máj 2007

safiah, j mam tiez niekedy pocit jak keby som mala v podbrusku kamen co tlaci, ale uz od toho 15tt a uz som to aj lekarke vravela a krcok bol oki, tak snad je to zatial oki. len neviem kedy uz mam ist k lekarke a kedy je to ok.

safiah
18. máj 2007

no zalezi aj od toho ako sa k tomu postavi lekar.ja netusim ci to je nebezpecne ak ti tvrdne brusko tak si skus zvysit davku magnezia.mozno ti chyba to.ja som bola v nemocnici na magneziovych infuziach.ale ked citis tlak a vobec mas pocit ze nieco tlaci tak jednoducho povedane ked nieco tlaci dlhodobo na nieco tak neskor povoli.lekar nie som ale s krckom je to tak ze sa oslabi a zmakne skor ako treba.
no samozrejme v tvojom pripade to tak nemusi byt ja som len napisala to co mi povedala lekarka.a asi to ze mam dvojicky tak chcela to mat zabezpecene. urcite sa porad s lekarom on bude vediet najlepsie. tak ti agkag drzim palceky zelam si aby to nebolo nic vazne a dalej si uzivala tehulkovanie.kazdopadne daj vediet.

safiah
18. máj 2007

a este som zabudla povedat ze ked som mala tie pocity toho tahania smerom dole teda ten kamenovy pocit tak vzdy som mala pocit ze je to preplneny mocovy mechur ked som sa postavila hned som letela na toaletu.a trvalo to aj tri dni potom prestalo tak sa to opakovalo tri krat a potom som sla k lekarke.

adkag
18. máj 2007

ja som to hovorila hned prvy krat lekarke a aj poom na kazdej poradni,ale vzdy len skontrolovala krcok a maternicu rucne a skonstatovala ze je to oki. ja tie tlaky necitim vkuse, niekedy aj dva tyzdne nic, potom zase tyzden obcas cez den citim,ked chodim alebo vstavam z postele, ked si dam nohy k podbrusku, chytim brusko alebo tak. som zvedava co mi doktorka povie,ked tam najblizsie pojdem.ale idem az o dva tyzdne, tak snad budeme dovtedy v pohode.

safiah
18. máj 2007

adka presne tak ako opisujes som to citila aj ja ale verim ze to nebude zle ja so stale citim aj po zakroku no uz som pokojnejsia a nevsimam si to moc.ak je to trochu neprijemne tak si supnem magnezium.mozno to adka aj tak ma byt. ked ti lekarka nepovedala na to nic tak asi to je vporiadku.a ja verim ze aj bude.ja este aj jednu poradnu musim vynechat koli statniciam v ten isty den.tak tiez dufam ze tiez budu moji chrustikovia zporiadku...a vidim ze budes mat dievcatko tak ti blahozelam ja som tiez moc chcela copanu. 😀

valhali
18. máj 2007

kocky,tak take tlaky niekedy citim aj ja, ale krcok mam vraj v poriadku,tak neostava ine,len verit.
Ups, mala sa mi teraz prebudila po celodennom spanku 😅

safiah
18. máj 2007

jeej val no konecne to asi po tych nugatovych buchtickach.mnam dala by som si aj ja.tak potom to je asi normalne. ale kocky urcite bude vsetko v tom najlepsom poriadku.nebojajte. 😲

valhali
18. máj 2007

safi, mala ma rada asi tak ako mamka, nugatove buchty 😉

Dobru nocku a vyspinkajte sa doruzova aj s babatkami 😵

adkag
19. máj 2007

val, aj ty mavas take tlaky? no ja som pred dvoma tyzdnami mala tiez krcok oki,tak dufam,ze tak ostal aj nadalej.tiez mi neostava ine len verit 🙂

kukulkaja
autor
20. máj 2007

Ahojte, tak som bola u doktora, sice som sa ho neopytala, kolko ma ten krcok mat, ale zevraj sa mi do dalo do poriadku a z 3,8 cm sa mi "natiahol" na 4,5. Tak sa tesim - aj ked ma stale nechal na PN. A k tomu zasivaniu hovoril, ze jeden den pridem, na druhy uspia, zasiju a o 3 dni na to idem domov a ze sa o dost zmensi riziko, ze sa nieco stane.
Podbrusko ma tiez pobolieva, ako keby mi tlacilo dole, davam si magnezium a potom to prejde. A po piatkovom sone, kedy mi male kyvalo rucickou som ovela spokojnejsia 😉

bubaczik
20. máj 2007

kukulkaja nie je to tak ako ti povedal dr..si tam minimalne 3dni po serklazi na posteli napichnuta na infuziach..a najskor o tyzden ta pustia 😉 a mne zasivali krcok ked som mala 19mm,tak neviem preco by ti ho mali zasivat pri normalnej dlzke..zdravy krcok meria 4cm..neviem,ale nejako sa mi to zda divne,krcok sa nezvykne predlzovat.. 😒

safiah
20. máj 2007

mozno to lekar zle odhadol na prvy krat mne tiez moja povedala ze je krcok napr tvrdy a v ten isty den na ked ma mali prijat tak mi povedali ze je makksi.hmm ale ak je to vporiadku tak si tiez myslim ze netreba sit.
a k tej nemocnici..ja som dosla v pondelok bola som na infuziach a v stredu doobeda mi to urobili a pustili v sobotu domov.kazdopadne sa kukulkaja neznepokojuj a vyuzi pn na maximalny oddych.ja od zakroku mam mat kludovy rezim na pn nie som lebo som student asi este tyzden potom uvidim ako sa budu tie veci riesit. drzim palceky vsetkym 😉

qwera
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adkag
21. máj 2007

kukulkaja, to je fajn,ze je krcok oki, na pn ta nechal asi kvoli tomu krvacaniu, ja som tiez krvacala na konci 12tt a mam kludovy rezim uz do konca tehu a keby som nemohla pracovat doma,tak som aj na pn do konca tehu,akurat ze ja mam taku pracu,ze mozem robit doma.

adkag
21. máj 2007

qwera, podla toho co tu pisu babenky sa asi moze krcok predlzit po lezani, alebo minimalne sa nalez nezhorsi, tak to mala moja kolegyna,ale mala by uz lezat az do konca tehu,jej sa zacal skracovat niekedy po 20tt. a urcite hrozi ze sa opat skratit,skratit sa moze kedykolvek aj tomu,kto ho este skrateny nemal. ja sice nemam snad problem s krckom,aspon o tom neviem,ale mavam tie tlaky,takze ked mozem si lahnem s podvihnutou panvou - zadok na vankus alebo tak.

jeny
22. máj 2007

Ja mám tiež skráteny krčok,dr. mi to zistil pred 3 týždnami ked si ho nahmatám tak je uplne mäkký,zatial sa snažím nestresovat uvidím co mi povie vo štvrtok na poradni.Zatial mi kázal užívať magnézium ale to užívam od začiatku tehu tak mi len zvýšil dávku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre