Krčok maternice 3,8cm. Je to veľmi málo?

kukulkaja
17. máj 2007

Ahojte, chcem sa s vami poradit. V 12 tt som zacala krvacat a ked doktor zistoval pricinu, prisiel na to, ze mam kratky krcok a asi ma budu musiet po 16 tt zasit. Krcok mi nameral 3,8 cm. Je to az tak velmi malo? Vobec neviem, ako sa maju tieto hodnoty pohybovat. Dakujem za kazdu odpoved.

sisulik
22. máj 2007

safiah... 😀 chudak drahy... 😀 od soboty som do seba pchala segedinsky gulas...a az dnes som dojedla poslednu davku...a teraz este aj ceresne... 😀

safiah
22. máj 2007

pomooooooooooooooc este sa neodstahoval hihi.ja som trosku polavila nejak mi nechuti v tom teple ufff ale sladkostiiiiii mnaaaaaam som dnes bola v skole a moj ma zobral na zmrzlinu si predstav on si pamatal vyrocie a ja nie hihi

sisulik
22. máj 2007

safiah..to je ta tehu demencia... 😀

ja mam dnes uz od obeda vkuse chute na nieco..to som este nezazila (az tak) ani pri prvom a ani pri tomto tehu...dnes mam pazravy den..hehe..idem kukat ordinaciu lebo drahy chce moj flek... 😀

safiah
22. máj 2007

ok ja utekam tiey uckat as.a

kukulkaja
autor
23. máj 2007

Ahojte,
vy ste riadne gynekologicky 😀 . Mna nikdy ani nenapadlo skusat, ze ci, kde a aky mam krcok. Tu velkost 4,5 mi namerali na UZV, ale uz pri "normalnom" vysetreni hovoril, ze to vyzera dobre, takze zrejme sa to da aj nahmatat.
Myslite si, ze by bolo riskantne pytat a do prace? Robim za PC a sefino vravel, ze by sme sa mohli dohodnut na skratenom uvazku, ale zase nechcem nic riskovat. Co si myslite?

adkag
23. máj 2007

kukulkaja, zalezi ako sa citis, ak mavas bolesti,radsej zostan doma,ak sa citis v pohode, tak sa skus vypytat, pripadne dohodnut so sefom, ze ked ti nebude dobre, neprides niektory den. aspon ja to mam tak, mesiac po krvacani som bola len doma a lezala a potom som sa dohodla s doktorkou a sefom,ze budem pracovat doma, to trvalo asi tri tyzdne a teraz uz chodim do prace, ale nie na uplne cely den a ked ma boli rano brusko tak nejdem vobec.

adkag
23. máj 2007

inak mne tiez doktorka nema problem nahmatat krcok,len ja s tym mam problem 🙂

kukulkaja
autor
23. máj 2007

adkag, no akurat, ked mam najblizsiu poradnu, tak mam mesiac od krvacania. a ako vravis, niekedy ma rano brucho boli, niekedy nie. rozmyslala som tak nad 3 dnami po nejakych 6 hodin. Doma robit nemozem, pretoze pouzivame specialny softver a so zavadzanim domov by bolo vela roboty a myslim, ze nakolko budem par rockov mimo, tak by to nerobili.

adkag
23. máj 2007

kacenka, ako si dopadla na poradni? dufam,ze krcok je oki.
ja som ho zase skusala nahmatat,moc to nejde,ale sa mi na konci zda dost makky,ale v tomto sa nevyznam,tak snad je v poriadku.

kaceenka81
24. máj 2007

ahojky,dopadla sem dobře!sice mě neprohlížela klasicky,ale dělala mi kromě normálního UZ i vnitřní,tak myslím že tím taky hrdlo kontroluje,ne?a neříkala nic,takže je to asi dobrý! 😅

kukulkaja
autor
24. máj 2007

hej, vnutornym kontroluje hrdlo, vie presne namerat jeho dlzku

kaceenka81
24. máj 2007

to jsem ráda,sice mi neřekla kolik měří,ale myslím že kdyby bylo něco špatně tak by se ozvala.dneska mě ale tak bolel podbřišek-úplně dole a v pravém třísle,tak sem se vylekala ale za chvíli ti přešlo...radši sem si vzala magnesko. 😒

adkag
25. máj 2007

kacenka,tak vidis ze je vsetko oki, urcite by ti doktorka povedala,keby sa jej nieco nezdalo. tak oddychuj a drzkajte sa aj s malinkou.

terule
26. máj 2007

Ahojte maminy...tak si to pročítáma závidím...jsem ted přesně 24+1..ležím už čvrtý týden, beru magnézko 3 x 2tbl.....krček mám 31 mm, tak nevím, asi je to u každyho jinak.....jinak si užívejte klidového režimu...ležení je hrozny...zvlášt ted když je horko...nechte si dařit, se zase objevím, co je u vás nového

kaceenka81
26. máj 2007

terule-a ležíš aspon doma?to je lepší než v nemocnici,ne?i když to ležení je hrozný samo o sobě.já mám krček od začátku 3,2 a nikdy mi neřekla že je něco špatně nebo že mám ležet!

kaceenka81
28. máj 2007

jinak se mi pořád zdá ten otvůrek v čípku nějaký roztažený... ☹ se z toho zcvoknu

adkag
28. máj 2007

kacenka, sak ti ho doki kontroloval a je ok, tak sa neboj.

martinka211
28. máj 2007

Ahojte,tak ja mam krcok skrateny na 0,5cm a musim len lezat doma,aby som neprisla o babo

kukulkaja
autor
29. máj 2007

Martinka, za to lezanie to babo stoji. Viem, ze je to o hubu. Ja som na PN, mam aj vychadzky, ale doma je to hroza. Najradsej by som isla do roboty, uvidim, co mi povie doki, ale to az na poradni buduci tyzden. Drz sa

jana.1
29. máj 2007

já mám od 32. tt. CS 4, změřeno ultrazvukem 28 mm - mám ležet doma na bocích. (po dvou týdnech to skočilo z cs1 na cs4)
Po týdenní kontrole se stav nezměnil, takže v pohodě. Když to teď na další kontrole bude opět stejné nebo nedojde k nějakému dalšímu skoku, tak se začnu hýbat a třeba otírat nábytek apod.
Na tvrdnutí bříška má hořčík, mám ho brát 8x denně, ale to je moc. Taky mi to bříško netvrdne tak, jako mi trvdlo zrovna když jsem byla na gyndě. Takže ho beru jen nárazově, když to tvrdne víc. Jinak ne, nemá to smysl, protože když bříško chce tvrdnout, tak zdtvrdne, ať ho budu bárt nebo ne.

jana.1
29. máj 2007

kritické hodnoty CS na urč. týden jsou např. zde
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

ale to má spousta ženskejch a nakonec roděj normálně v termínu 😉 🙂

kaceenka81
29. máj 2007

já mám CS2 a jsem ve 20tt.je to špatně?dr.nic neříkala.

iffka
29. máj 2007

ahoj holky!
taky se mi zkracuje děložní hrdlo, minulý týden bylo už jenom 1cm a pan doktor si mě chtěl nechat v nemocnici, ale ukecala jsem to.... i když tuším, že po kontrole tento týden se tomu už nevyhnu
čekáme dvojčata tak prý je na má děloha moc velká a těžká a proto se zkracuje
to CS hodnocení je fajn, ale není někde na netu v centimetrech jak dlouhý čípek má být?

kaceenka81
29. máj 2007

to by mě taky zajímalo,mě dr.napsal do průkazky:F=P/-2 což vůbec nevím co to znamená ☹

iffka
29. máj 2007

kaceenko, tak na to se ho budeš muset příště zeptat, mi osobně se zdá, že ten můj tam píše úplně něco jiného než ostatním mamčám, a to je to primář 😎

kaceenka81
29. máj 2007

já těm zkratkám vůbec nerozumím,děs.vždycky si to čtu až venku a pak nadávám že nic nevím. ☹ ptala sem se "porodní baby "tady na koníkovi a prý se to čípku netýká.ten mi asi vůbec nezapisuje...

luciaj
30. máj 2007

kocky akde si precitam, ake mam to skore? ja som to nikde v tehotenskej knizke nenasla. doktorka mi na minulej poradni povedala, ze mam babo trochu nizsie, ao by malo byt ale ze inac krcok je v pohode, len mi dala magnezium a ze sa mam setrit. ale ja som od vtedy nesvoja, skumam sa a pozorujem ...

jana.1
31. máj 2007

mě by tedy taky zajímalo rozmezí pro konkrétní týden v mm, ale zatím vím jen o těch tabulkách, kde je CS 0-7 a k tomu týdny. A je to nějak kombinace 5 sledovaných věcí a každá se oboduje 0-2 body, takže maximum bude 10.. A záleží asi na té které kombinaci, nutně to nemusí znamenat předčasný porod. Má to tak hodně ženskejch a rodí pak normálně v termínu nebo i přenášejí 😀
Tady je takový odborný text, ale jsou tam i obrázky 😀 (dokument pdf)
www.zdravcentra.cz/cps/rde/xbcr/zc/GPP_4-2004_0...

a tady je ppt prezentace (obrázky s popisky, je tam i o čípku 🙂 )
www.gyne.cz/studium/Vysetreni_tehotne.ppt

jana.1
31. máj 2007

já měla ve

29+2 CS1 (do té doby 0)

po dvou a půl týdnech

31+5 CS 4 (dle UZ 28 mm) - to mi bylo řečeno, že mám ležet na bocích a vydržet min. do 34.tt kvůli plicím (nelíbil se rychlý skok CS + tvrdnutí břicha)

po týdnu ležení

32+5 CS4 (dle UZ 28 mm) takže se to stabilizovalo

a po dalších 2 týdnech

34+1 CS5 (dle UZ 23 mm), ale to prý už odpovídá týdnu, ve kterém jsem, necméně mám být furt v klidu a počkat s nákupy 😀 až na 36. tt.

kaceenka81
31. máj 2007

tak to teda nechápu,jaktože mám ve 20tt 3,2mm,a nic mi na to neřekla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre