Krčok maternice po pôrode je extrémne nízko

denka259
28. mar 2018

Ahojte, som druhý týždeň po pôrode a krčok maternice mám extrémne nízko, hneď za pošvovým vchodom. Chcela by som sa opýtať, či je to bežný stav a po akej dobe by sa to malo upraviť.
Ďakujem za akýkoľvek názor.

kubkovamama
28. mar 2018

@denka259 ahoj,prepáč indiskretnu otázku,ale ako si na to prišla?Bola si u lekára?Bezne ťa gyn.vysetri až po 600nedeli.Ono to najhoršie sa hojí do 2mesiacov a máloktorá žena je úplne v "top stave" presne ako pred pôrodom.Panvove dno-krcek je jasné po pôrode niekde úplne inde,ale to sa všetko upravi.Mozes cvičiť Kögelove cviky,popôrodnú jogu,atd

pininka
28. mar 2018

Moja kamoska to mala,nakoniec jej az previsal cez posvu, museli jej to operovat. Isla by som isto za svojou doki.

denka259
autor
28. mar 2018

@kubkovamama Ahoj, v sprche som si cistila ranu po nastrihu a zasla som trosku dnu a narazila som hneď na krčok tak ma to prekvapilo.

kubkovamama
28. mar 2018

@denka259 až sa ti čokoľvek nezdá treba ísť ku gyn.Ono 2 týždne je málinko na stiahnutie.

luna116
28. mar 2018

Niekedy po pôrode, ale aj vekom a ak žena dlhodobo dvíha ťažké veci, zvyknú väzy v obl.ženských pohl.orgánov oslabnúť - vtedy dochádza ku "descensus / prolaps uteri" teda pokles a prepadnutie maternice. Rieši sa to aj vaginoplastikou.

denka259
autor
28. mar 2018

@luna116 fuu, dufam, ze sa to da do normalu, som este na to primlada a po prvom porode. :(

luna116
28. mar 2018

@denka259 Posilnením brušných svalov a nejakými cvikmi sa to určite zlepší alebo dá do poriadku, až v krajnom prípade sa to rieši chirurgicky.

kubkovamama
28. mar 2018

@denka259 uvidíš čo ti povie gyn.moze to byť aj nič.😀a úplne normálne.2 týždne je veľmi skoro na nejaké závery. Ja som po 2 deťoch,3 MA,kyretaz atď,posledné pred rok a pol a krcek je tak oslabený po tých zákrokoch,už to nie je všetko na svojom mieste ako keď som mala 20r. Cvičím a netreba to zanedbat,keby tak asi by to bolo horšie,uz po pôrode v nemocnici ti určite sestra ukázala-povedala ako cvičiť a stiahnuť tak všetko rýchlejšie.Setri sa,nebehat,neskakat,veľa oddychuj s bábätkom,ťažké nedvíhal,veľa je o tom na nete

saska.t
29. mar 2018

Toto by som riesila az po 600-nedeli, ktore sluzi na to ,aby sa dalo telo do poriadku

nankab
29. mar 2018

určite by som po odoznení bolestí začali cvičiť, minimálne sťahovacie cviky. A dobré sú aj také bylinné vložky, ktoré zlepšujú tonus maternice a k tomu ešte taká bunková soľ - mám odozvu po pani, čo riešila iné veci a vraj jej to zlepšilo aj inkontinenciu a ono to súvisí aj gynekologickou oblasťou

bana1
10. apr 2018

@denka259 ahoj chcem sa spytat ci sa to dalo do normalu, co ti na to povedal doktor?
Ja mam podobny problem 3 t po porode.

jamidea
10. apr 2018

bana1 ,do normalu po 3 porode sa to s najvacsou pravdepodobnostou neda. Treba pockat rok a uvidis, hoci doktor povie, ze aj dva roky. Zavisi to od vela faktorov. Takze sa neda jednoznacne povedat, ze u teba ano alebo nie.

denka259
autor
10. apr 2018

@bana1 ahoj, tiež som 3. týždeň po porode a je stále nízko. U dr. som ešte nebola. Ak sa k nemu chystáš, daj mi potom, prosím, vedieť čo ti povedal na to.

bana1
10. apr 2018

@denka259 zatial sa nechystam.

bana1
3. máj 2018

Uz som bola u doktora. Vsetko je OK. Takze to bol asi len moj subjektivny pocit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre