Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

medvedik30
25. jan 2008

ahojte baby,som tehulka v 3.trimestri a objavila som si na predkoleniach prvé kŕčové žily.. ☹ nie som obézna, ani som za tehu veľa nepribrala, pred otehotnením som nijaké také problémy nemala..HAK som neužívala, mala som len sedavé zamestnanie..a máme ich aj v rodine..potrebujem radu, či ste už mali takýto problém..čo mám s tým robiť?čo mi pomôže?ostanú mi po pôrode?aké máte skúsenosti?

tana100
17. júl 2008

držím palce a prajem príjemnú dobrú noc.Ja so našťastie vždy rodila aj cestovala do porodnice cez deň.Ale už si skoro za vodou,mzsli len na to krásne,ale je pravda,že pri Bianke som sa jej nevedela dočkať a tiež som striehla na každú bolesť brucha alebo kopanček.tak sa drž a pevne 😀

zinuska
17. júl 2008

dik papapa 😉

zuzana8
18. júl 2008

zinuska - veľmi pekne ďakujem. na spôsob pôrodu mi zatiaľ nehovoril nič. Ale dosť ma to trápi, lebo to fakt nevyzerá dobre.Najhoršie je to večer... kúpim ten liek a basta. nebudem sa ho pýtať..🙂

zuzula20
20. júl 2008

Ahojte babenky, aj ja mam rovnaky problem-varixy na rodidlach. Ked som si vsimla ze sa mi to zacina robit, bola som z toho dost nastastna a stale som. Najviac to boli rano ked vstavam z postele alebo po dlhsom lezani. Moj dr mi na to povedal ze sa s tym neda nic robit a ze by mi mohol predpisat detralex, ale nepredpisal aj ked som mu vravela ze to boli. My ale par tabletiak mame este doma, lebo ho uzival manzel. Myslite ze by som si ho mohla brat? Staci 1 tbl denne? Ako to berete?

zuzana8
20. júl 2008

zuzula20 - http://www.nobel.sk/default.aspx?what=drug&code... - na tejto stránke je napísané, že to treba konzultovať s lekárom...tak neviem, či sa dá vôbec voľne kúpiť...a ako ho užívať, asi sa poradím aj ja s lekárom, ale v živote by ma nenapadlo, že to môžeme byť na takých miestach..dúfam, že to po pôrode zmizne...

zuzula20
21. júl 2008

Ahoj zuzana8, viem ze to treba konzultovat s lekarom, ale ked povedal ze mi to napise a nenapisal, tak neviem...Pockam kym pojdem do dalsej poradne. Ja som o tom vedela, ze byvaju varixy na rodidlach, ale tiez ma v zivote nenapadlo, ze by som to mohla mat 😠 . Mam dve starsie sestry a nemala to ani jedna.
Tiez pevne dufam ze to po porode zmizne.
Pozeram, ze mame skoro na rovnako termín 🙂

silvinka
21. júl 2008

babulky ahojte chcem sa spytat tie co ste mali varixy na rodidlach a mate uz porod za sebou, rodili ste normalne alebo cisarskym ? ak normalne nepraskli vam tie zily ? nebolelo to ? po porode to zmizlo ?

zuzana8
22. júl 2008

zuzula20 - no ja idem do poradne 14.8., tak sa tiež na to spýtam... ani moja sestra, ani mama to nemali, teda u nás nemá nikto kŕčové žily, tak som z toho na nervy...no máme skoro rovnaký termín 😀 odkiať si? a nevieš pohlavie?

zuzula20
23. júl 2008

zuzana8 ja idem do poradne o tyzden skor ako ty, tak uvidim a dam potom vediet. Som z BB a ty? Pohlavie nevieme, mozme len tusit 😅 Trosku mame problem s chlapcenskym menom 😝 Najblizsie idem na sono v 36tt, tak som zvedava. Inak sa mi zda, ze ked viac cez den lezim nie su tie zily take navrete a aj menej bolia.

Silvinka-varixy na rodidlach nie su indikaciou na cis. rez a ani by pri porode nemali prasknut.Skor moze byt problem ak dr. pri nastrihu hradze zastrihne aj do zily.

zuzana8
23. júl 2008

zuzula20 - ja som z BA🙂 mne sa ukázala na 3D, ale na obyčajnom nie, ani teraz v 30tt, pchala si tam nohu 😀
no ja mám tie žily ráno úplne super, ale keď chodím tak sa to zväčšuje. A dnes ma to aj prvý krát bolí, takže je to dosť nepríjemné, ale to mám za sebou 4 hod. túru po meste🙂, tak možno pre to.

silvinka
23. júl 2008

zuzula hm mne dr. vravel ze sa mam skor na cisara pripravit lebo pri tak velkych krcovych hrozi ze tlakom popraskaju a sposobia vacsie problemy ako cisarsky, preto ma zaujimalo ci su tu babule ktore to uz maju za sebou a ako to je v reale ....

zinuska
23. júl 2008

ahojte,tak ja mam uz po porode. ale zial neviem vam povedat,ako to je s varixamy pri spontannom porode. Lebo mne narychlo urobili cisarak. 😠 ale mam jednu z najlepsich cievnych doktoriek a ta vravela jednoznacne ak je to mozne,tak rozhodne SPONTANNY POROD!! zily su vraj dostatocne pruzne,ze rozhodne popraskat nemozu pri porode,ale treba si naozaj davat pozor pri nastrihu,aby doktor nestrihol do zily.. Inak mne sa postupne stracaju a aj tie vnutorne varixy sa zmensuju... no jedna zila na kolene sa sice stiahla,uz nieje taka vystupena,ale strasne boli.. pojdem co najskor za cievnou.. a detralex je naozaj vyborny od bolesti!!!doporucujem! ja som brala rano jednu tabletku a vecer jednu.pa

zuzana8
25. júl 2008

zinuska - gratulujem k bábätku 😉 trošku si ma ukľudnila, že to pri pôrode nevadí 🙂 už len šikovného dokiho 😀 pa a držte sa

zuzula20
28. júl 2008

Ahojte, aj ja sa pripajam a gratulujem zinuske k babatkam. Jaj, ale si ma potesila, ze sa ti tie varixy po porode zmensili.
Zuzana8-som si vsimla az potom ze mas v pase napisane odkial si 😅 Aj ja som rozmyslala o 3D UTZ,najskor som nechcela, potom chcela a tak bezali tyzdne az nakoniec sme sa rozhodli, ze nie. Ja zatial pouzivam na tie zily mast Venitan a vcera mi drahy povedal, ze tia varixy co mam v slabine vyzeraju o nieco lepsie. Moc som takymto mastickam neverila ale natieram len preto aby sa nepovedalo, ze som pre to nic neurobila.A mozno to ma naozaj nejaky efekt...

zuzana8
28. júl 2008

zuzula20 - no skúsim tú masť aj ja, ale bojím sa, aby sa mi to nezanieslo dovnútra... inak keď dlhšie chodím alebo stojím, tak to potom tak vnútorne bolí...som z toho na nervy.. ten 3D bol úžasný...len sa malá hanbila, tak som musela cvičiť, aby sa ukázala 😀

zuzula20
29. júl 2008

Natieram len taku tenku vrstvu a davam pozor aby sa to nedostalo dnu a natieram vlastne len vecer pred spanim aby som uz potom s tym nemusela chodit a aby sa to nedostalo dovnutra.
Aj mna to viac boli, ked dlhsie stojim, chodim alebo nieco robim a vtedy su tie zily aj viac naliate. Tak sa snazim ked sa da cez den viac lezat.
Ten 3D musi byt zazitok, len som uz dost vysoky tyzden, tak neviem...

zuzana8
29. júl 2008

Dnes som bola cvičiť, no ale na tie žily to nie je 😠 , ešte že je to len raz za týždeň 😀, som rada, že som tam bola, lebo by som nevedela, akého "votrelca" nosím 😀, skús si zavolať, čo Ti povedia, či sa to ešte oplatí, keď je bábo už dosť veľké...

zuzula20
14. aug 2008

Ahoj zuzana8, tak ako bolo v poradni, mas nieco nove? Napisal ti tie tabletky na zily? Mne nie, len skonstatoval, ze bude problem pri nastrihu 😠 Tak ma fakt dost potesil ☹

zuzula20
14. okt 2008

Ahojte babenky, tak mam dobru spravu, moje varixy na rodidlach sa po porode krasne zmensuju. Nie je to este take ako pred tehu, a mozno ani nebude, ale uz zdaleka nie su take navrete a opuchnute ako pocas tehotenstva. A s tym nastrihom to tiez nebolo take dramaticke.Strihol to doky tam kde sa mu zdalo ze ich je najmenej.

durdik
16. okt 2008

všetkým už mamičkách srdečne gratulujem k bábätkám.
Ja sa už tiež neviem dočkať, nielen na toho našeho chlapčeka ale aj na tú úľavu.
Zuzula20, to sú dobré správy a ešte raz gratulujem.

zuzula20
16. okt 2008

Dakujem Durdik a prajem Ti krasne dotehulkovanie (mne to brusko normalne chyba) a hlavne rychly a co najmenej bolestivy porod.

jelcamt
21. okt 2008

ahojte, mam tento isty problem s varixami, a uz uzivam aj detralex, dnes na poradni mi dr. povedala ze pred porodom sa prechdza na pichanie injekcii do brucha-flaxipirin, ci tak nejako. az mi zle zostalo. neviete ako to presne je?

lucka79
21. okt 2008

Ahojte,mám taký istý problém ako vy.Mám varixy všade,po celých nohách a aj na rodidlách zvnútra aj zvonka.Je to hrozné,veľmi to bolí.Žily som mala už pred tým,mám už 9 ročnú dcérku,ale ie až tak škaredé a veľké a nemala som ich na rodidlách,tie mi vyšli až teraz pri druhom tehotenstve.Teraz som v 24.tt,už som bola na hematologickom vyšetrení,tam mi zistili,že mám zlú zrážanlivosť krvy.Záver som mala Varices cr.,femoris et vulvae.Ľahko zvýš.hemastat.potenciál.Dali mi Venoruton 2x1 a doporučili mi pôrod per s.c. pod clonou LMWH.
Teraz neviem čo mám robiť,lebo rodiť by som chcela normálne.Bojím sa však že budem mať komplikácie pri pôrode.Aké máte skúsenosti pri varixách a spontánnom pôrode?Mám aj tehotenské sťahovacie pančuchy no nosiť ich neviem,bohužiaľ,sú sztrašne tesné a kým si ich oblečiem tak ma tak rozboli brucho z námahy že si ich môžem dať dole aby som si ľahla.Pritom boli objednané na mieru,ale len očami ma odmerali,nie metrom,a takto to dopadlo.Normálne ma škrtie ako si ich dávam hore,úplne sa vyčerpám,takže som sa rozhodla že ich nosiť nebudem,alen teraz neviem čo mi pomôže.Prosím podeľte sa so mnou o vaše skúsenosti.Dakujem.

durdik
22. okt 2008

Ahoj Lucka79,
Dnes som sa vrátila z nemocnice, bola som tam 4 dni na pozorovaní, lebo som mala už kontrakcie, ale potom mi prešli, tak ma pustili domov. Pýtala som sa doktorky na tie varixy. Po pôrode by mali ustupiť, ale asi nie až tak, že úplne zmiznú. V podstate som sa nedozvedela nič nové, treba cvičiť s nohami, dlho nestáť a nesedieť a tie pančuchy je dôležité obliekať ešte pred vstatím z postele, lebo inač to nemá veľký význam. Musia sa stiahnuť tie žily ešte pred naliatim krvou. Aj ja mám problém ich obliecť a teraz už duplom, lebo mám bruško ako sloník. Priznám sa, že ich už neobliekam. No po pôrode som si dala záväzok, že urobim pre zlepšenie všetko.
Ako dopadne pôrod neviem. Ziadny doktor sa mi na to nevyjadril.
Držím palce
ahoj

snehulienka
3. dec 2008

caute. uz par tyzdnov ma boleli stehna vnutorne strany, dnes som viac chodila a mam na tych miestach take tvrdsie hrce. farba koze neni ina. boli to, je to take napnute. asi su to zily..???
mam ist rychlo k lekarovi, ci tyzden pockam do poradne???

ajka30
3. dec 2008

Ahoj snehulienka, ja mam krcove zily a teda poriadne, hrcovite, vystupuju mi a su modre. Ja na to nosim kompresivne pancuchy a beriem Detralex. Skus zavolat doktorke a spytat sa co s tym .....

snehulienka
4. dec 2008

doki ze to je ok, ze heparoid a ofacovat nohy a vylozit. uz to nejako vydrzim.

ajka30
4. dec 2008

tak to vydrz a skus este skoncit sprchu studenou vodou na nohy

snehulienka
5. dec 2008

skusim dik

akrima
18. jan 2009

Ahojte chcela by som sa spytat, ci mate niektora operovane krcove zily na nohach a ak ano, akym sposobom Vam to robili. Ja som 9 mesiacov po porode a pravdepodobne mi budu krcove zily operacne odstranovat. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre