Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

medvedik30
25. jan 2008

ahojte baby,som tehulka v 3.trimestri a objavila som si na predkoleniach prvé kŕčové žily.. ☹ nie som obézna, ani som za tehu veľa nepribrala, pred otehotnením som nijaké také problémy nemala..HAK som neužívala, mala som len sedavé zamestnanie..a máme ich aj v rodine..potrebujem radu, či ste už mali takýto problém..čo mám s tým robiť?čo mi pomôže?ostanú mi po pôrode?aké máte skúsenosti?

jastericka
25. jan 2008

ahoj medvedik: Ak si nemala kŕčové žily pred tehu, mali by sa ti po pôrode stratiť, tak sa aspoň píše. Ale je to varovný signál, že si náchylná a treba robiť prevenciu, sprchovať si lýtka studenou vodou, nohy vykladať hore.
Ja mám tiež kŕčové žily, mala som ich aj pred tehu a teraz sa mi objavujú viac. Kúpila som si takú mastičku, volá sa Kur-a-san, na prírodnej báze, je tam eukalyptus a iné bylinky, pred spaním si natriem tenkú vrstvu na lýtka a vtedy ma tie žily až tak nebolia.

dadulka19
26. jan 2008

medvedik,moja sestra je chuda a tiež má krčové žili ☹ ...dokina jej predpísala pančuchy na to pre tehotné...,si to chváli 😉 ..a snád po pôrode zmiznú,uvidíme,ked porodí 😉 ...

medvedik30
autor
26. jan 2008

ďakujem za rady, však ja dúfam, že zmiznú, alebo sa mi aspoň zmiernia..sa cítim ešte mladá na to, aby som nenosila sukne..a leto bez krátkych nohavíc.. 😝 😒 a o tie pančuchy sa posnažím, nemám čo stratiť asi..buď sa to zlepší a pomôže to, alebo nie..za vysokými podpätkami mi ľúto nebude, aj tak som ich nosila len výnimočne..

jastericka- ja musím byť náchylná, veď to má celá mamina rodina..len som nečakala, že už tak skoro sa mi objavia..myslela som, že to počká aspoň do 50tky..najhoršie je, že ja sa sedavého zamestnania ani nemám šancu zbaviť..sedím väčšinu dňa pri pc..aj som športovala a figu mám z toho..

dadulka- gynekologička jej to predpísala?alebo obvodná?

dadulka19
26. jan 2008

medvedík,gynekologička 😉 ,..sestra žije síce vonku,ale aj tu predávajú také pančuchy,neviem,či v zdravotníckych potrebách.... 😉 ...a mala také,ako keby podvezkové,pekne držali na stehnách 😉

jastericka
26. jan 2008

medvedik: aj my to máme v rodine. Mne sa začala prvá žila objavovať pod kolenom, keď som mala ešte len 10rokov ☹ ,odvtedy sa to trošilinku zhoršilo, nemala som to až také strašné, ale teraz ako som tehotná ich vidieť viac.
Tie pančuchy si aj ja musím ísť kúpiť 😉 Dík za radu

durdik
23. máj 2008

ahojte,
som v 16.t. a tiež sa mi na pravej nohe, stehne zo zadnej strany vyhodila kŕčová žila. A mám veľa takých malých ružových popraskaných žiliek. Máme to tiež v rodine, ale ako ste tu písali, nečakala som ani ja, že sa mi to objaví v 31. Bola som aj na chirurgii, ale liečiť ma budú až po pôrode a kojení. Dali mi pančuchy, také po stehná, ale bolelo ma to este viac, tak nosim take elastické tehotenské. Vykladám si nohy, cvičim na steppery, sprchujem studenou vodou a aj tak mam pocit, že to nepomáha. A včera som bola aj na gynekologii a tam mi doktorka predpisala Thiamin vitamin B, Magnezium, Vitamin E, a Detralex ☹
Bojim sa, že to znamena, že mám málo vitamínov a bábätko je tým ohrozené.
Neviem si predstaviť toto leto, ako si oblečiem šaty alebo kraťasy.
Po kojeni určite pôjdem na to laserové odstránenie žiliek. Ale do pôrodu mám ešte ďaleko a len dúfam, aby sa mi to dovtedy nezhoršovalo.
Má ešte niekto podobný problém?

moni1412
23. máj 2008

durdik uz v 16.tt ti zacinaju? Ja som zacala citit len krce v nohach az po porode, bala som sa ze budem mat zily, lebo ich mame tiez v rodine, ale zatial (poklopem) je to v pohode. Zacala som si to natierat liotonom a zda sa ze pomaha 😉

u2jana
29. máj 2008

Ja som v 25tt a tie nestastne litka ma bolievaju ako fras... aj skusam nosit zdravotne stahovacie pancuchy... len v tychto horucavach je to o zivot 😒
Inak nabeh na krcove zily mam po otcovi a po mame zas tie malicke popraskane zilky... tie sa mi zacali robit uz teraz 😒
Poradte nejaky krem, okrem toho Liotomu, ktory mi vobec nepomahla.

mywiel
29. máj 2008

Ja zily este nemam, zato mi opuchaju nohy az ku clenkom su naliate vodou takze nosim len slapky nic ine neobujem. Gynekolog mi predpisal tie pancuchy ja ich mam pod kolena vyssie som nechcela a maju otvor v predu na palce ale vobec ich neviem natiahnut take su tesne a to mi pritom objednavali na mieru. ☹

freyadee
9. jún 2008

ahojte baby....

durdik : ja mam presne taky isty problem ako ty... bola som uz inak pred 5 rokmi na odstraneni krcovych zil na jednej nohe laserom, no ale teraz, ked som v 10 tt tak mi zase vysli... tiez neoblecem nic s holymi nohami :(
a po porode ma potom cakau operacii laserom na uz obe nohy... len skoda, ze sa to nebude dat urobit naraz, len postupne.... ach jaj.....

zinuska
9. jún 2008

ahojte,tak vidim,ze niesom sama.. aj ja mam krcove zily. pri prvom tehu som s tym vobec nemala problem,ale teraz uz sa objavili a doooost silno bolia 😖 ja mam len na pravej nohe od kolena hore a tie su riadne hrube a bolave,ale najviac mam priamo na rodidlach ako aj zvonku,tak aj zvnutra a stalle sa zväcsuju a bolia aj pri moceni ☹ dokonca mam strach rodit spontanne,aby sa nepopraskali.. picham si clexan,teraz uz davku 0,6ml a to az do konca sestonedelia. tie stahovacie pancuchy mam aj ja,velmi mi to pomaha. ale niekedy,ked nevladzem si ich obliect,lebo predsa cakam dvojicky a tak je to brusisko obrovske 😝 takze sa uz tak lahko nezohnem,tak si vezmem elasticky obväz a omotam si to okolo tej pravej nohy a aj to pomaha.

Mywiel- a tebe k tym pancucham nedali taku pomocku na navliekanie??? je to taka satenova spicka,ktoru si navllecies na chodidlo a po nej sa velmi lahko navliekaju tie pancuchy a ked uz ich mas natiahnute,tak tu spicku cez ten otvor pri prstoch vytiahnes!..

jamik
10. jún 2008

zinuska, som na tom rovnako. Tiez mam varixy az na rodidlach. Ale velmi mi pomohol detralex. Ja som od bolesto nemohla poriadne chodit a stat uz vobec nie. Nohy som mala stiehnute , ale ako sa stiahnes "tam dole"? Tam to bolelo najviac. Ale teraz druhy mesiac beriem lieky a je to podstatne lepsie. Uz vydrzim byt dlhsie na nohach. Tebe tvoj gyn. vravel, ze by bolo lepsie rodit sekciou? Mne nic nehovoril, iba moja prakticka lekarka vravela, ze by to asi bolo lepsie.

zinuska
10. jún 2008

jamik povedala mi to vcera primarka hematologie,ta ma sleduje teraz pri tehu.chodim kazde dva tyzdne na krv. povedala mi,ze kezde si picham 0.6ml clexan to je na riedenie krvy,tak je lepsie naplanovat cisara,aby mi mohli uz den pred tym davku znizit na 0.2ml a aj den po porode,aby som moc nekrvacala,ze by som sa vyliala 😒 a tiez pri spontannom porode by sa tie vnutorne varixy mohli popraskat. mas pravdu,tie bolia ukrutne,ja tiez nemozem niekedy stat ani chodit,zvlast ak vstanem po dlhsom lezani. mne nikto nedal ziadne lieky nato.. detralex sa moze v tehu?? no buduci tyzden sa nato spytam.diky!! presne ako hovoris,tam sa to stiahnut neda. ja mam aj tehotenske stahovacie pancuchy,ale nestiahnu ma tam ☹

jamik
10. jún 2008

detralex sa v tehu moze. Mne sa zacal robit zapal, tak som brala 2x2 prve balenie, potom 1x2 a terz mi staci 1x1. pichat si nastastie nemusim. Tiez som bola na hemat., ale krv bola OK. 16.6. mam poradnu, tak sa asi dr opytam, ci mozem rodit normalne. Radsej by som rodila normalne.
potom daj vediet a aj ja dam . 😉

zinuska
10. jún 2008

mne bolo tak povedane,ze moct mozem aj spontanne,ale je tam riziko,ze popraskaju tie zily. a ja teda nechcem byt zrovna platno na vysivanie 😝 ale teda u mna je ten cisar hlavne kvoli tym injekciam.. a navyse,zatial moje dvojky nemaju spravnu polohu na klas. porod,to dievcatko dole je ritkou dole a chlapec hore je priecne 😒 aj ja mam 16.6. poradnu 😅 tak si napiseme 😉

jamik
10. jún 2008

ok

zinuska
13. jún 2008

jamik,tak dnes som bola na sone zil,dostala som aj ja ten detralex na bolesti a vraj mozem rodit spontanne,vraj sa mi zily nepopraskaju,len keby mi ich poranila doktorka pri porode napr noznicami.tak si vyber,ked jeden doki hovori jednoznacne cisar,druhy urcite spontanny porod... 😠 no sak nejako tie deti uz len porodim 😀
inak dnes som bola aj u zubarky,vyvrtala mi jeden zub a tak krvacal,ze ho nemohla zaplombovat 😖 tak tam mam zatial vlozku a na bud.tyzden to dokonci,to krvacanie je kvoli tym injekciam..

kedy asi tak zacne zaberat ten detralex?? dik pa

durdik
13. jún 2008

ahojte,
už som dávno nebola na tejto stránke. Písala som sem nedávno.
Zinuska a jamik
- mne sa začali tiež robiť varixy až na rodidlách. Bola som z toho úplne šokovaná. A hovorila som si, že to určite nikto nemá. Ten Detralex že musím užívať až do konca tehotenstva. Tiež mi robili prietok krvi cievami a na šťastie to som mala vporiadku. Ale dosť ma to trápi.
Myslíte, že to po pôrode zmizne?
Svokra mi ušila taký madrac na zdvihnutie nôh, aby som aj v noci mala nohy hore. Ráno nemám ani jednu žilku, ale ked vstanem, tak cítim hrozný tlak, to ako sa mi nahrnie krv do tých žíl. Musím si pocvičiť a potom to už je celkom fajn, len keby ešte zmizli hnusné žily.
Tiež sa obávam pôrodu, aby mi niečo neprasklo. Pri prvom tehu som nemala absolutne žiadne problemy, ale teraz ....
Držím vám pästičky, pozerám, že vám sa to už kráti, nech vám to všetko dobre dopadne.
🙂 🙂 🙂

zinuska
13. jún 2008

durdik ahoj! aj ja som z toho smutna,ale dnes ma trosku potesila ta cievna dokina,povedala,ze tak do 4-5tich mesiacov po porode by mali zily zmiznut.vraj mam byt trpezliva.a ak by mi nejaka ta jedna ostala,da sa to odstranit.tak fajn. snad to tak bude. 😒

dam ti radu.tebe sa este len zacinaju robit,tak si chod dat predpisat /to ti predpise aj tvoj gynekolog/ tie stahujuce pancuchy a rano si ich navlec skor ako zijdes z postele!!! tak mozno predides zväcsovaniu,sireniu a hlavne bolestiam zil.. no na rodidlach sa to neda stiahnut,to sa ti zrejme bude zhorsovat ako aj mne.. 😒 uvidim,ci mi aspon prejdu bolesti vdaka detralexu.. a veeeeeela pi!!!!
ked porodim,dam ti vediet,ci mne popraskali..ale vraj by teda nemali,tak uvidime.. aj ja tebe drzim palce! 😉

durdik
13. jún 2008

práve to pitie tekutín som hlavne prvé tri mesiace zanedbávala. Trpela som hroznými nevolnosťami a vracaním a vždy ked som sa napila vody ma napínalo. Chvalabohu, aspoň toto mi prešlo a teraz sa už snažím viacej piť.
Zinuska, to si ma potešila. Verim, že sa to po pôrode upraví.

andela1
19. jún 2008

baby chcem sa spytat svrbia ma nohy take bolave je to miesto kde sa poskrabem.su to asi zily.pomoze tomu lioton gel,alebo viete o niecom lepsom???

zuzana8
17. júl 2008

ahojte babenky, aj ja mám kŕčové žili na rodidlách. Akurát dnes som bola u dokiho. Povedal, že na to nič nie je, ale že si mám kúpiť body, že tým sa to stiahne. No jemu sa to povie, ale v BA som nič také pre tehotné nenašla. Je ten liek detralex účinný? Je na predpis? ďakujem

zinuska
17. júl 2008

zuzi detralex je ucinny! teda aspon mne ucinkuje.hrozne ma tie zily tam na rodidlach boleli a asi po tyzdni mi pekne zabral. tak ak ta to boli,odporucam! a mne to predpisala cievna. inak co ti povedal doktor,ze mozes rodit aj spontanne????

claudinka
17. júl 2008

dadulka19 pancusky pre tehotne? to mi povedal aj moj doky a akosi v kazdej lekarni na mna pozerali ako na blazna.. mne sa tiez zacali robit krcove zily, pekne modrucke, ale cakala som to, aj moja mama mala, takze to je urcite dedicne.. ale nastastie ma vobec nebolia a staci mi, ked si dam obycajne pancusky alebo podkolienky skor v tomto pocasi a vobec ich nemam vypuknute ani nafuknute.. dufam, ze sa mi to nezhorsi..

tana100
17. júl 2008

babulky,ja som pred tehu krčové žily nemala,ale počas tehu ma potrápili viac ako dosť.po druhom tehu som bola na operácii,ale pri treťom tehu sa zopakovali,a rozmýšľam či ísť na operáciu alebo nie? ☹ A na to že po tehu tie křčové žily zmiznú samé od seba,by som sa moc nespoliehala.A varixy na rodidlách pri spontálnom porode niesú prekážkou. 😉

zinuska
17. júl 2008

fiiha,tani to som ani netusila,ze aj ty mas s tym problem.. 😕 to ani zo srandy nehovor,ze nezmiznu po tehu 😠 mne to vsetci doktori vravia,ze do 4-5mes. zmiznu... a kde a na akej operacii si bola? vraj je viac sposobov... a moc to boli?? 😖

tana100
17. júl 2008

keď mal Benko 2 roky,bola som na OP tu v Trnave na chirurgii,vyťahovali mi ich začiatok v slabinách v rozkroku a koniec 10cm pod kolenom.A teraz mám takú istú.Ono to ani tak nebolelo,len štychy strašne ťahali.Ale dalo sa.V priebehu týždňa som to rozchodila.Na jeseň sa chystám dr.Padúchovej-cievna,tak uvidím,čo mi povie 😢

zinuska
17. júl 2008

No ja som bola u nej nedavno a prave ona mi povedala,ze sa mi to strati 😒 no ved uvidim. takze rodit spontanne nieje problem?? a mala si aj vnutorne varixy rodidiel?? ja tam mam jednu obrovsku 😖 velku ako orech 😝

tana100
17. júl 2008

nie,to som teda nemala.A spontánne nieje problém,ja som ani inak nerodila.Ako vidím,držíš sa statočne už len 2 týždne 😝

zinuska
17. júl 2008

ja mam tie vnutorne a dost bolia,ale to je ok,len ta jedna je naozaj velka a mam strasny strach,ze sa tym tlakom praskne 😖

a snad nie 2 tt!! 😝 v sobotu zacinam 37tt a dufam,ze hned na zaciatku 38tt alebo este pocas 37tt porodim. inak prave teraz ma zacalo dost silno boliet brusko a krize,ale to bolo aj pred tyzdnom,tak uz to beriem tak s rezervou.. ale dako zacinam stresovat tento tyzden. 😀 hlavne mi prosim drz palce,aby ma to chytilo dako vecer,nech mozem ist do BA.lebo cez den si na dialnicu netrufam,hrozne zapchy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre