Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

medvedik30
25. jan 2008

ahojte baby,som tehulka v 3.trimestri a objavila som si na predkoleniach prvé kŕčové žily.. ☹ nie som obézna, ani som za tehu veľa nepribrala, pred otehotnením som nijaké také problémy nemala..HAK som neužívala, mala som len sedavé zamestnanie..a máme ich aj v rodine..potrebujem radu, či ste už mali takýto problém..čo mám s tým robiť?čo mi pomôže?ostanú mi po pôrode?aké máte skúsenosti?

snehulienka
18. jan 2009

ja som mala koncom tehu nabeh a zily na stehnach, dali datralex, preslo, po porode sa mi to na cca 5 dni vratilo, ale odvtedy su prec, dufam navzdy.

barbora10
25. mar 2009

ahojte som 21 t.t a mam problemy s varixami vonkajsich rodidiel,dnes mi doktorka predpisala detralex mate s nim niektora skusenosti ci pomaha?

janahad
30. apr 2009

ahoj barbora ja som ho uzivala pred otehotnenim,teraz pocas teho ho mam zakazany, pred tym mi zaberal, neopuchali mi nohy a vobec som nevedela,ze mam krcaky a teraz je to horsie ja som 9tt a opuchaju mi,povedali mi,ze len tie pancuchy si mam kupit(uk) doma ti vie dok. lepsie poradit,ze aby to neublizilo tomu malemu/malej

bibi78
8. júl 2009

chcem sa spytat, ake su to pancusky, resp. ponozky/podkolienky a kde sa daju kupit.
mne sa zatial nerobia krcove zily, ale mam pocit, ze tam smerujem. pod clenkom sa mi urobili take cervene cievky/zilky a rada by som vedela, ci predavaju aj take ponozky/podkolienky, lebo v lete sa v pancuchach uvarim, aj ked tu tak teplo nebyva...
vdaka za rady. 😉

tara33
17. feb 2010

Ahojte, obnovujem tuto temu, lebo mam tiez tento problem - na lavej nohe sa mi objavili krcove zily, najskor len v predkoleni, teraz uz aj na stehne a ak dlhsie stojim, alebo sedim, tak ma dost bolia ☹ Doktor mi predpisal detralex, ale neviem, ci ho mam brat - je to bezpecne v tehotenstve?? a pri kojeni? lebo starsieho synceka este kojim. Namiesto tabletiek by som si tie krcove zily radsej vyliecila/zmiernila niecim prirodnym. Nemate s tym skusenosti?? Zmizli vam krcove zily po porode? kedy asi? Dakujem 😉

ivett2
17. feb 2010

Ahojte, ja som si uz s krcovymi zilami uzila veru dost ☹ . Par mesiacov po prvom porode som bola na operacii obidvoch noch naraz, no mozem povedat, ze mi to velmi pomohlo. No po druhom porode sa mi varixy na jednej nohe vratili, tak som bola na sklerotizacii (tusim tak sa to nazyva). To mi injekcne vstrekli nejaku chemikaliu do kazdej zilky. Bala som sa toho, no bolelo to minimalne a tiez to pomohlo. Teraz som tehu a uz zacinam znova pocitovat tieto iste problemy. Doktor mi predpisal pancuchy. Predavaju ich v zdravotnickych pomockach, tak si ich pojdem kupit. No myslim, ze krcove zily su rodova vec. Ja mam smolu, ze v nasej rodine sa hodne vyskytuju. Niekto to ma len cisto pocas tehotenstva a potom sa im vytratia, ini potrebuju operaciu. Co sa tyka tych pancusiek, tak urcite pomahaju, mozem len odporucit 😉 .

tara33
17. feb 2010

ivett2 - a tie pancuchy ti predpisal ktory dr - gynekolog? lebo moj mi povedal, ze mi ich predpisat nemoze, ze by som musela ist za cievnym chirurgom 😒 nedaju sa kupit bez predpisu? U nas v rodine krcove zily nema nikto, a v prvom tehu som s tym nemala problem, tak dufam, ze mi po porode zmiznu. Len stale neviem, ci mam zacat brat tie tabletky - detralex, nemozu uskodit babatku? alebo starsiemu syncekovi, ked ho stale kojim?

ivett2
19. feb 2010

tara33 - mne pancuchy predpisal gynekolog. Tak sa skus na to popytat? O tych tabletkach neviem nic 😕 .

bika
28. apr 2010

ahojte,
ja mám tiež krčové žily - najprv sa mi urobili na rodidlách a postupne začali aj na stehne /ale len na ľavej nohe/. v prvom tehotenstve mi začali asi až v 7. mesiaci, v 2. tehu už 4. mesiaci a teraz ich mám už od začiatku a sú dosť bolestivé hlavne keď dlho stojím alebo chodím. bola som aj na cievnom - dr. mi predpísal špeciálne tehotenské sťahovacie pančušky /ešte pri 2 tehu/ - sú dobré, len sa dosť ťažko obliekajú. sestrička ma zmerala v ambulancii a podľa tých rozmerov mi potom dali veľkosť /vraj to musí byť také tesné, lebo inak to nespĺňa účel/
pančuchy sa zrejme dajú kúpiť aj bez predpisu - ale na krabičke som mala cenu až okolo 1300 skk ... takže sa to oplatí dať si predpísať - buď boli zadarmo alebo len s malým doplatkom, už si nepamätám. inak to predávajú v špecializovaných zdravotníckych predajniach (sanitas).

bika
30. apr 2010

oprava - dnes ráno som sa pozrela na krabičku a je tam cena 64,50 € .. takže sa to isto oplatí dať si predpísať...

marija
6. máj 2010

Kocky neporadite nejakeho dobreho cievneho chirurga v BA?

hilaris
7. máj 2010

ked som si minule tehu pyatala tieto pancuchy v zdrav. potrebach tak mi povedala ze stoja 2000sk ale ze bez predpisu by mi ich nedala ani keby som to chcela zaplatit. No a lekar mi to vtedy nechcel predpisat ze ich "nemaju radi" co som vobec nepochopila. Nastastie to minule tehu ma to tak nestvalo ako teraz. Neviem na koho sa obratit ak mi to nebude chciet predpisat moja lekarka...

marija
8. máj 2010

Hilaris mne to predpisal chirurg, som bola v piatok u neho. A v mojej lekarni mi ich este v piatok objednali. Doplatok 17centov za recept, v pondelok si pre ne idem lebo som to v piatok uz nestihla 😀

spapulka
16. máj 2010

ahojte, tak aj ja sa pridavam ☹ za posledny tyzden mi vystupili zily na lavom stehne vzadu, aj na rodidlach, tiez len na lavej strane...a na stehne uz aj bolia...zajtra mam poradnu...

marija, okrem pancuch ti aj nieco predpisali?

som z toho na nervy 😔 najprv mi zacali praskat zilky a teraz toto...pri prvom som to nemala.... ☹

najprv som myslela, ze to je pruhom, mam ho na lavej strane, v slabine, ale to asi nie....

marija
16. máj 2010

Spapulka vitaj v klube 😖 mne najprv zacali praskat zilky, take male fialove a odrazu jeden den na lavom stehne vzadu mi vybehla zila jak hrom...
Hej dal mi len pancuchy, ze on nerad dava lieky v tehu, ze jedine ak to bude horsie tak mi predpise ten liek na D, Detralax, ci ako? 😝 ale tie pancuchy to je hroza... ja neznasam ani len silonky, toto je pre mna smrt... dnes som to vydrzala mat dve hodiny, ked bude teplo tak sa asi zblaznim uplne...

spapulka
16. máj 2010

marija dik, vsak prave, ja si pamatam, som ti pisala do augustoviek, nam to zacalo rovnako a aj ja to mam na lavom stehne a dokonca mi to zo zadku ide.....zajtra sa gyndak asi zhrozi, ked ma zbada...¨

a teba to neboli? lebo ja citim teplo a bolest niekedy...ja sa opytam aj na ten Detralax a pancuchy, no co uz, ak to ma pomoct, pretrpim....

ikulka
16. máj 2010

ahojky kočky vidím, že máme rovnaké problémy...no ja užívam detralex ráno a na obed a tiež mám ptredpísané tie pančuchy len ich ešte nemám mi ich objednali....len neviem kedy budu.....

spapulka
17. máj 2010

ikulka, no to som prekvapena, ze sme uz tri augustove...cim to bude 😠 a to este mame tri mesiace...hrozne!!!!

spapulka
17. máj 2010

caute, tak som bola u dr., krcove jak vysite, mozem ist po pancuchy k cievnemu, okrem toho mam brat dalej cyclo3fort, nieco ako ten datralex...vraj nieco podobne...a ze sa zbytocne nemam trapit, nic sa s tym neda robit, len sa setrit, pit a nohy vykladat...viac chodit ako stat a sediet....a cakat do terminu 😅 a porod by mal byt normal....

majamat
17. máj 2010

ahojte, pozeram, ze sa tato tema pekne rozbehla. uz davnejsie som si to tu citala, kedze mam krcove zily uz od 12rokov. zdedila som. lepsie dedictvo by bol nejaky majetok, ale co uz. za poslednych par rokov sa mi zily zhorsili. v lete ma strasne palia nohy a studena voda mi vobec nepomaha, dokonca mam s nej zimnicu. skusala som detralex, ale ziadna zmena. neviem co budem robit v druhom trimestri - cez leto.

hilaris
17. máj 2010

Moja gynekologycka ma poslala k cievnemu do II inetrnej kliniky v BA - Doc. Gavornik. Som velmi zvedava co mi povie lebo sestricka ci kto to zdvihol telefon sa dost vypytovala ze od koho idem, preco, atd... A predstavte si ze ordinuju len od 7.00 do 8.00 rano. Povedala ze on mi tie pancuchy mozno predpise. Ona sa netvarila ze by mohla ale v zasade som pochopila ze je nazoru ze sa to proste musi pretrpiet ze aj tak nic nepomoze...

hilaris
17. máj 2010

BTW... zaujimave ze sa prevazne vyskytuju na lavej nohe, ze?

marija
18. máj 2010

BTW vraj je to sposobene tym, ze na lavej strane je srdce a ma to s tym nieco spolocne, som citala 😀

marija
18. máj 2010

Spapulka no parada, dalsia augustovka 😀 😝

ivett2
18. máj 2010

Caute kocky 😉 .
No ja mam zasa hroznu krcovu zilu na pravej nohe. Moj gynekolog mi predpisal tie pancuchy a Detralex. Pancuchy su ozajstna hroza 😝 . No v lekarni som si tiez kupila take pancusky, co sa nalepuju na stehno, cize nie tehotenske. Su super, omnoho pohodlnejsie a vyzeraju viac ako silonky. Tie nie su na predpis, ale nosia sa omnoho lepsie. Stali ma okolo 13 Euro.

jeiny
19. máj 2010

ahoj, ja mam tiez krcove zily na pravej nohe...natieram si ich takym kremom chladivym od elasti-q, nie je to sice zrovna na krcove zily a este nejakym prirodnym produktom z hroznoveho listu to mi poradili v lerkarni....nozky ma bolia nastastie len obcas, snad to uz nejak doklepem do konca....ake su vlastne rizika pri krcovych zilach, moze vzniknut nejaka zrazenina?

hilaris
20. máj 2010

krcove zili su vraj mrtve zili cize krv v nich je len nahromadena a neprudi takze samo o sebe uz asi zrazeninou su.ale lepsie sa spytat nejakeho lekara. Zaujimave ze jeden gynekolog ich vie predpisat a iny ani za svet... tie stehnove pancuchy mi stale padaju - som z nich kvoli tomu na nervy. ale ani tehotenske normalne nemozem nosit cez brusko. Ako su site tie speci tehu na krcove zili. tiez idu cez brucho? alebo su dost dlhe ze koncia nad nim?

spapulka
21. máj 2010

ivet a tie puncosky za 13e tiez stahuju? nevies znacku?

a podla mna nie su krcove ako krcove...tehotenske by mali po porode zmiznut a take klasicke mrtve, len operacne...mne cez tie moje prudi krv, sa nalievaju a potom ked vylozim nohy zmiznu...je to tlakom sposobene

ivett2
21. máj 2010

spapulka - jasne, ze stahuju. Su to specialne puncosky na krcove zily 😉 . Skus sa popytat v lekarni alebo v zdravotnickych potrebach, no ale nie vsade ich maju. Drzim palce 😵

hilaris
22. máj 2010

v zdravotnickych potrebach ich maju, v lekarni pochybujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre